Skocz do zawartości

Amplituner kina domowego do 8000 zł.


kerazC

Recommended Posts

Witam. Szukam amplitunera kina domowego ww. budżecie(im mniej tym lepiej). Warunkiem koniecznym przy wyborze jest pre out chociaż na fronty. Podpowiedzcie, proszę na jakie modele zwrócić uwagę. Konfiguracja to MA silver 5.1(sub rel) na 26 m2. Atmos w przyszłości będzie(tylko dwa głośniki) Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych amplitunerów...

Denon od serii 3 w górę. Może dostaniesz gdzieś poprzedni X3700H, następca X3800H to już granica budżetu.

Marantz ma slima Cinema 70s z pre-out za mniejsze pieniądze, ale to nie jest tak wydajny sprzęt jak pełnowymiarowe klocki. Jak nigdzie nie znajdziesz poprzedniej linii (SR5015 lub SR6015) to masz Cinema 60, Cinema 50 poza zasięgiem).

Onkyo TX-NR6100 ma pre-out na fronty, minimalnie tańszy TX-NR696 także, ale ma gorszą funkcjonalność (brak HDMI 2.1, brak e-ARC - o ile to dla Ciebie istotne). TX-NR7100 chyba nie ma pre-out. Tak w ogóle z Onkyo jest zamieszanie bo wersje amerykańskie mają inną specyfikację i te same modele pre-out mają, a inne nie. Jak będziesz patrzał w tą stronę to musisz sprawdzić. TX-RZ50 na pewno ma komplet pre-out.

Pioneer ma model VSX-LX505

Yamaha RX-V6A, Yamaha RX-A2A, aczkolwiek obiło mi się o uszy że pre nie jest w nich dobrej jakości, ale to też do potwierdzenia.

Jest jeszcze Integra DRX 3.4 z kompetem, niższa DRX 2.4 chyba nie pre-out, trochę niejasno to w specyfikacji ma opisane. Nie miałem nimi do czynienia.

I to raczej wszystko w Twoim budżecie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

aczkolwiek obiło mi się o uszy że pre nie jest w nich dobrej jakości, ale to też do potwierdzenia

tam głównie u Yamahy chodziło o niskie napięcia wyjściowe co może powodować pewne uciążliwości przy parowaniu ich z klockami różnych firm. No chyba, że jeszcze o coś innego chodzi.

 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Tak w ogóle z Onkyo jest zamieszanie bo wersje amerykańskie mają inną specyfikację i te same modele pre-out mają, a inne nie. Jak będziesz patrzał w tą stronę to musisz sprawdzić.

to akurat jasno jest opisane w instrukcji obsługi. Do pobrania ze strony Onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lolekdrugi napisał:

to akurat jasno jest opisane w instrukcji obsługi. Do pobrania ze strony Onkyo.

Jasno opisane, o ile jesteś pewien z jakiej lokalizacji kupujesz sprzęt. Ponadto nie każdy wertuje instrukcję, zresztą pewne sprawy można przeoczyć. Chodzi mi o świadomość przy tych Onkyo że należy to sprawdzić, a nie na pałę bo np. taniej na Allegro jakiś import, a później zaskoczenie.

19 minut temu, lolekdrugi napisał:

tam głównie u Yamahy chodziło o niskie napięcia wyjściowe co może powodować pewne uciążliwości przy parowaniu ich z klockami różnych firm.

Tak, ciągle to się gdzieś przewija że nie wszędzie to dobrze gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maciek72 napisał:

Denon 6500 , 6700 .

pokaż mi taki nowy w cenie do

Cytat

Amplituner kina domowego do 8000 zł.

to z miejsca kupię.

3 godziny temu, kerazC napisał:

Szukam amplitunera kina domowego ww. budżecie(im mniej tym lepiej)

w sumie to do 8k kupisz spokojnie nowego Denona 4700. W Niemczech obecnie kosztuje 1559,- EUR z wysyłką do PL zmieścisz się bez problemu w podanej kwocie i jeszcze powinno zostać na soczek. Jedyny minus to gwarancja, w razie czego trzeba będzie odesłać. Ale u nas za takiego Denona trzeba dać gdzieś 9.3k PLN czyli jesteś około 2k PLN do przodu.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za używkami :)

Za te pieniądze można kupić rok starszy model z wyższej półki.

Anthem , Arcam  . 500-1500 więcej i zaczyna się inny świat 

57 minut temu, lolekdrugi napisał:

pokaż mi taki nowy w cenie do

to z miejsca kupię.

 

Nie kupisz :) Bo będziesz się czepiał 8K , HDMI 2.1 i ch... mójów :)

Także nie odgrażaj się :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciek72 napisał:

Jestem za używkami :)

Za te pieniądze można kupić rok starszy model z wyższej półki.

napisałem powyżej, że za te pieniądze można kupić nowego Denona 4700 i jeszcze zostanie.

 

4 minuty temu, maciek72 napisał:

Bo będziesz się czepiał 8K , HDMI 2.1 i ch... mójów

przecież model 6700 ma hdmi 2.1 a 6500 ma tylko eARC więc od biedy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Z nowych amplitunerów...

Denon od serii 3 w górę. Może dostaniesz gdzieś poprzedni X3700H, następca X3800H to już granica budżetu.

Marantz ma slima Cinema 70s z pre-out za mniejsze pieniądze, ale to nie jest tak wydajny sprzęt jak pełnowymiarowe klocki. Jak nigdzie nie znajdziesz poprzedniej linii (SR5015 lub SR6015) to masz Cinema 60, Cinema 50 poza zasięgiem).

Onkyo TX-NR6100 ma pre-out na fronty, minimalnie tańszy TX-NR696 także, ale ma gorszą funkcjonalność (brak HDMI 2.1, brak e-ARC - o ile to dla Ciebie istotne). TX-NR7100 chyba nie ma pre-out. Tak w ogóle z Onkyo jest zamieszanie bo wersje amerykańskie mają inną specyfikację i te same modele pre-out mają, a inne nie. Jak będziesz patrzał w tą stronę to musisz sprawdzić. TX-RZ50 na pewno ma komplet pre-out.

Pioneer ma model VSX-LX505

Yamaha RX-V6A, Yamaha RX-A2A, aczkolwiek obiło mi się o uszy że pre nie jest w nich dobrej jakości, ale to też do potwierdzenia.

Jest jeszcze Integra DRX 3.4 z kompetem, niższa DRX 2.4 chyba nie pre-out, trochę niejasno to w specyfikacji ma opisane. Nie miałem nimi do czynienia.

I to raczej wszystko w Twoim budżecie.

 

 

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Fantastycznie wylistowane modele w oparciu o moje kryterium. Teraz widzę, że nie wziąłem wszystkiego pod uwagę co mi pokazałeś wymieniając cechy poszczególnych sprzętów (hdmi, eARC, słabe pre out'y) Załóżmy, że odrzucamy Yamaha i Integre=(dla mnie to też "egzotyka")

Jeszcze prosze o podpowiedź w sprawie systemu kalibracji dźwięku (może na tej podstawie uda się ogarniczyć ilość amplitunerów) w poszczególnych modelach, czy jest sens sobie zawracania tym głowy, czy na tym poziomie sprzętu nie ma to juz kompletnie znaczenia bo wszystkie cos robią i faktycznie korekcja jest ok?

 

Nie znam się  w ogóle na używanym sprzęcie audio i takiego nie będę nawet szukał. Najlepiej jakby sprzęt był z polskiej dystrybucji ale to nie jest wymóg konieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kerazC napisał:

w poszczególnych modelach, czy jest sens sobie zawracania tym głowy,

tak. Najpierw Dirac ale tam nie będzie systemów w stylu Audyssey Dynamic EQ/Auddsey Dynamic Volume, potem dopiero Audyssey który niestety jest słabszy niż Dirac ale ma te systemy. Dalej jest wszystko inne.

Pomijam tutaj systemy w amplitunerach takich jak Anthem czy Arcam bo to nie ta półki cenowa więc raczej nie bierzesz ich pod uwagę.

56 minut temu, kerazC napisał:

Najlepiej jakby sprzęt był z polskiej dystrybucji ale to nie jest wymóg konieczny.

to zobacz sobie na:

https://www.elektrowelt24.eu/shop/AV-Receiver/Denon:::1_104.html

oni do PL wysyłali kiedyś bezpośrednio. Chyba nawet tutaj ludzie na forum kupowali od nich. Jak masz 8k to ten Denon 4700 będzie idealnym rozwiązaniem według mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kerazC napisał:

Witam. Szukam amplitunera kina domowego ww. budżecie(im mniej tym lepiej). Warunkiem koniecznym przy wyborze jest pre out chociaż na fronty. Podpowiedzcie, proszę na jakie modele zwrócić uwagę. Konfiguracja to MA silver 5.1(sub rel) na 26 m2. Atmos w przyszłości będzie(tylko dwa głośniki) Z góry dziękuję za pomoc. 

Anthem MRX540, ma pre-out, nowy kosztuje 9k, ale spokojnie zbijesz cenę do 8k. Ma 5 zacisków głośnikowych, do 7 kanałów z wykorzystaniem zew wmacniacza.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w porównywarkę polecane przez was modele amplitunerów (mam nadzieje, że strona pokazuje dobre dane):

-Denon AVC-X3800H - 9.4, pełny pre-out, "Dirac Live (upgrade)" (to będzie aktualizacja czy to jakas wersja płatna?) około 8000zł (2022)

-Onkyo TX-RZ50 - 9.2, pełny pre-out, Dirac, THX 8000 zł (2021)

-Pioneer VSX-LX505 - 9.2, pełny pre-out, Dirac 6800 zł (2021)

-AVC-X4700H - 9.2,pełny pre-out, Audyssey ~7500 zł [1600 euro] (2020)

odrzuciłem yamahy za możliwe problemy z pre-out, jak i odpadł arcam i anthem ze względu na cenę.

Pioneer teoretycznie ma wszystko albo ja czegoś nie widzę co by mogło go zdyskwalifikować, jest sporo tańszy od całej reszty.

Są jakieś przesłanki, żeby go odrzucić i skupić się na reszcie pozostałych?

Myślałem, że jak zapytam na forum to wybór będzie prostszy,a tu im więcej czytam, tym więcej parametrów i zmiennych do rozważenia😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kerazC napisał:

Pioneer teoretycznie ma wszystko albo ja czegoś nie widzę co by mogło go zdyskwalifikować, jest sporo tańszy od całej reszty.

Denon "odjechał" trochę z ceną. Onkyo zaś jest droższy bo jest prostu pozycjonowany wyżej przez swoją markę, poniżej masz porównanie. Z tego grona ciężko wybrać najlepszy sprzęt, aczkolwiek stosunek ceny do wydajności to w tej klasie Pioneer ma obecnie moim zdaniem najlepszy. Nie sugeruję, ale sam mam X4700H i jestem zadowolony mimo iż to miał być tylko przejściowy romans. Reasumując... Nic tu nie będzie złym wyborem.

https://www.zkelectronics.com/compare/onkyo-tx-rz50/pioneer-vsx-lx505/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...