Skocz do zawartości

Tidal nie jest lossless! Podyskutujmy o tym.


Recommended Posts

3 minuty temu, THX1138 napisał:

Czyli jedno jest pewne .Obaj mamy dobry słuch :) Całkowicie sie zgadzam z toba w tej kwestii .A jakich naprawde formatow uzywa Tidal to tego nie wiem .Bog jeden to wie co tam robią .W kazdym razie nie jest to tak słodkie jak sie to przedstawia . Strate jakosci nagrań wiąze z obnizeniem abonamentu o 100% (ostrzejsze grania zaczely się w maju br.)

I tak .Masz racje ze nie na kazdym nagraniu jest tak samo (zawsze tak było) . Oddaje kolumny do modyfikacji

Niestety takie czasy ze wszystko wkolo traci na jakosci . Pozdrawiam :)

Nie wiem czy jest sens inwestować w lepszy sprzęt, skoro to może sprawić, że nędza Tidal będzie słyszalna jeszcze bardziej? 🤔

Ja już nauczyłem się kupować CD lub pliki. U mnie YouTube lepiej brzmi od Tidal, więc nie wiem co oni tam wprawiają? 🤷

Nie wiem czy zauważyłeś, że hiciory gorzej brzmią od bardziej niszowej muzyki. Tu masz kumulację złego wykonania, złej realizacji i złej dystrybucji 😁

Próbujemy sprzętem to poprawiać, ale to walka z wiatrakami. Ja już się poddałem. Szkoda pieniędzy na kolejne graty jeśli i tak będzie źle brzmiało 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge w czyms Ci pomóc to pisz . A co do muzyki masz racje .Takie mamy czasy niestety .Sprzety tez są coraz gorsze nie lepsze (sic!) Wszystko tylko z wierzchu ładniej wygląda i dokreca sie do tego legendy . Ciekawy jestem czy slyszałes tez ścieme MQA bo ja od poczatku na sluch stwierdzilem ze to bujda z lepszą jakoscią (mozna byc nawet znalezc moje posty z tego okresu)

No cóz ...temat rzeka ..zaraz inni wejdą i napisza nam ze pierdzielimy glupoty ;)bo to tak super brzmi 

Na sybilanty S i C (C nieco mniej)  pomaga modyfikacja kolumn i  okablowanie.Ale tego co nadaje Tidal o maja br. nie zlikwidujesz samymi kablami

 

PS Nie jestem zwolennikiem ciaglych wymian sprzetu.Nie rozumiem ludzi ktorzy "gonią króliczka" ale skoro im sie tak podoba ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gargan napisał:

nędza Tidal będzie słyszalna jeszcze bardziej? 🤔

Hehe nędzę Tidala słyszy, ale to że na jednym coax jazgota jak wściekły pies, a na drugim potrafi zamulić totalnie już nie dopuszcza...

Mam porównanie Qobuz i Tidal, Tidal jest czasem ciut bardziej "rozlany" na basie i to jedyna istotna różnica...

Ale jak cyfra to 0 i 1 i wszystko gra tak samo, nie patrząc na zasilanie, ekranowanie i jitter to potem się takie objawienia sadzi na forach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, THX1138 napisał:

Jesli moge w czyms Ci pomóc to pisz . A co do muzyki masz racje .Takie mamy czasy niestety .Sprzety tez są coraz gorsze nie lepsze (sic!) Wszystko tylko z wierzchu ładniej wygląda i dokreca sie do tego legendy . Ciekawy jestem czy slyszałes tez ścieme MQA bo ja od poczatku na sluch stwierdzilem ze to bujda z lepszą jakoscią (mozna byc nawet znalezc moje posty z tego okresu)

No cóz ...temat rzeka ..zaraz inni wejdą i napisza nam ze pierdzielimy glupoty ;)bo to tak super brzmi 

Na sybilanty S i C (C nieco mniej)  pomaga modyfikacja kolumn i  okablowanie.Ale tego co nadaje Tidal o maja br. nie zlikwidujesz samymi kablami

 

PS Nie jestem zwolennikiem ciaglych wymian sprzetu.Nie rozumiem ludzi ktorzy "gonią króliczka" ale skoro im sie tak podoba ...

Już na samym początku MQA miałem DAC z dekoderem sprzętowym. Od początku był problem z jakością. Jedne pliki brzmiały super a inne bez różnicy z MP3. Potem się okazało, że to całe MQA jest częściowo stratne więc tak naprawdę to MP3 na sterydach.

Kolumn nie będę modyfikować, bo ich po przeróbkach nie sprzedam. Poza tym, uważam, że to nic nie da. 

Teraz planuję tylko zmianę wzmacniacza na model bez przetwornika DAC. Coraz bardziej się cofam w audiofilizmie. Najchętniej wróciłbym do kaset magnetofonowych. Niestety magnetofony to już zbyt duży hardcore 🙂

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Hehe nędzę Tidala słyszy, ale to że na jednym coax jazgota jak wściekły pies, a na drugim potrafi zamulić totalnie już nie dopuszcza...

Mam porównanie Qobuz i Tidal, Tidal jest czasem ciut bardziej "rozlany" na basie i to jedyna istotna różnica...

Ale jak cyfra to 0 i 1 i wszystko gra tak samo, nie patrząc na zasilanie, ekranowanie i jitter to potem się takie objawienia sadzi na forach

Jeśli masz jitter to może DAC jest popsuty? 

Nie używam cyfrowych kabli coax, bo mogą powodować pętle masy i potem audiofile twierdzą, że jedne grają lepiej a drugie gorzej. Toslink optyczny nie ma takich problemów.

Źle skonwertowany plik ewidentnie słychać. Za to te kablarskie Voodoo to już kwestia wiary i sugestii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja kolumn usuwa problem sybilantow calkowicie . Kable czesciowo tez (pomagają ale jako dopelnienie modyfikacji koilumn)

Po co mialbys sprzedawac kolumny? Przepraszam ale ciagle wymiany sprzetu tzw gonienie kroliczka jak dla mnie jest zupelnie bez sensu . MQA to format do ktorego sztucznie dorzucono tzw efekty realistyczne mające na celu symulacje nagrania studyjnego .Nie są to realne nagrania studyjne choc tak sie je reklamowalo .Mozna wiec powiedziec  smialo ze MQA to nagrania z zakloceniami dodanymi sztucznie czyli nie mające nic w spolnego z nagrywaniem artysty w studio i on akurat wzioł wdech na nagraniu albo skrzyplenlo krzeslo etc etc .

Pozdrawiam :)

 

PS Problemem są realizacje nagran ktore są obecnie (w tych czasach) bardzo tandetnej jakosci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, THX1138 napisał:

Modyfikacja kolumn usuwa problem sybilantow calkowicie . Kable czesciowo tez (pomagają ale jako dopelnienie modyfikacji koilumn)

Po co mialbys sprzedawac kolumny? Przepraszam ale ciagle wymiany sprzetu tzw gonienie kroliczka jak dla mnie jest zupelnie bez sensu . MQA to format do ktorego sztucznie dorzucono tzw efekty realistyczne mające na celu symulacje nagrania studyjnego .Nie są to realne nagrania studyjne choc tak sie je reklamowalo .Mozna wiec powiedziec  smialo ze MQA to nagrania z zakloceniami dodanymi sztucznie czyli nie mające nic w spolnego z nagrywaniem artysty w studio i on akurat wzioł wdech na nagraniu albo skrzyplenlo krzeslo etc etc .

Pozdrawiam :)

 

PS Problemem są realizacje nagran ktore są obecnie (w tych czasach) bardzo tandetnej jakosci

Wszystko się zużywa. Po iluś tam latach warto zmienić sprzęt chociażby dlatego, że już nie działa tak jak na początku. Nie chciałbym też modyfikować tych kolumn, bo są bardzo dobre. To nie wina producenta głośników, że ktoś w studio czy u Tidal nie wie co robi. 

Jakie modyfikacje masz na myśli? Wymianę przetworników? 

Miałem kiedyś Xavian Joy i Dynaudio Emit 20. Jedne i drugie nie potrafią syknąć się też są dość zmulone. Nie wiem czy jednak nie lepiej mieć dynamikę i czasem syknięcia 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja cie absolutnie nie namawiam do modyfikacji kolumn .Po prostu luzno rozmawiamy sobie i skoro stwierdziles ze to nic nie daje to sprostowalem ze jest dokladnie odwrotnie .

Jakie modyfikacje to ja nie wiem bo sam tego nie robie .Cos tam wiem ale nie chce cie wprowadzac w błąd

Pochodze z czasów gdzie nie bylo zaplanowanego zyzycia . Jasne ze sie zuzywalo ale nie tak ultra szybko jak dzis .Jesli cos sie jednak zuzyje mozna to wymienic np kondensatory . Moj sąsiad do tej pory posiada zestaw Technicsa od lat 80 tych (dokladnie nie pamietam daty) i wiesz co? Nic sie nie zuzylo .Serio

PS Glownie przyczyną kiepskiej reprodukcji dziwieku w kolumnach są zwrotnice i kondensatory (choc nike tylko ) oraz ich okablowanie . Zdarza sie ze tez same przewtorniki i ich zgranie. Nieprawda ze musi syczec zeby bylo dynamicznie (to zalezy od wzmacniacza i troche od jego kabla)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, THX1138 napisał:

Alez ja cie absolutnie nie namawiam do modyfikacji kolumn .Po prostu luzno rozmawiamy sobie i skoro stwierdziles ze to nic nie daje to sprostowalem ze jest dokladnie odwrotnie .

Jakie modyfikacje to ja nie wiem bo sam tego nie robie .Cos tam wiem ale nie chce cie wprowadzac w błąd

Pochodze z czasów gdzie nie bylo zaplanowanego zyzycia . Jasne ze sie zuzywalo ale nie tak ultra szybko jak dzis .Jesli cos sie jednak zuzyje mozna to wymienic np kondensatory . Moj sąsiad do tej pory posiada zestaw Technicsa od lat 80 tych (dokladnie nie pamietam daty) i wiesz co? Nic sie nie zuzylo .Serio

PS Glownie przyczyną kiepskiej reprodukcji dziwieku w kolumnach są zwrotnice i kondensatory (choc nike tylko ) oraz ich okablowanie . Zdarza sie ze tez same przewtorniki i ich zgranie. Nieprawda ze musi syczec zeby bylo dynamicznie (to zalezy od wzmacniacza i troche od jego kabla)

Akurat Opera daje dobrej jakości części zwrotnicy i sensowne okablowanie. Serio nie ma czego tuningować 🙂

Gdyby to były jakieś budżetowe paczki to można się bawić, ale powyżej pewnego poziomu szkoda zachodu.

Gdyby syczały cały czas to bym powiedział, że to wina kolumn. Ale nie zawsze jest źle, czyli wina nagrań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gargan napisał:

Gdyby syczały cały czas to bym powiedział, że to wina kolumn. Ale nie zawsze jest źle, czyli wina nagrań.

Nic mi nie syczy, mimo bardzo jasnego i ostro grającego systemu...

Zaraz pojawi się @zolt i da swoją standardową glupio zdziwioną minkę, ale jakość streamingu to odizolowanie zakłóceń z sieci internetowej, dobry streamer i dobre zasilanie całości 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...