Skocz do zawartości

kino domowe - pomoc przy skompletowaniu pierwszego zestawu


lion

Recommended Posts

21 godzin temu, lion napisał:

Ze stajni Klipscha radzisz odpuścić R-610F, a jak z innymi modelami tj. R-620F lub R-26F (również nowe) ? czy jest tu przepaść względem tych używek RP260? 

Jest. RP grają znacznie lepiej. Chyba że uzywane starsze seria Synergy F2 na przykład.

21 godzin temu, lion napisał:

Bo jeśli R-620 lub R-26F

To jest dokładnie to samo.

21 godzin temu, lion napisał:

Czy mógłbyś jeszcze dopisać jakie ampli warto brać pod uwagę, a czego unikać dla tych zestawów:

Denon , Onkyo , Pioneer co Ci się uda znaleść w sensownej cenie.

Quadral i Klipsch gra ładniej z Denonem.

 

9 godzin temu, lion napisał:

5) Indiana Line Diva Cinema 5.0 660 / 262 / 752   za 4,5tys  - warte uwagi ?

Bardzo dobra cena!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lion napisał:

Ze stajni Klipscha radzisz odpuścić R-610F, a jak z innymi modelami tj. R-620F lub R-26F (również nowe) ? czy jest tu przepaść względem tych używek RP260?

nowa seria Reference (czyli R-610, R-620 etc) to gorsze kolumny od RP (Reference Premiere) czy starych "prawdziwych" Reference lub niższej serii Synergy, dlatego powinieneś albo szukać używek RP, albo starych Reference (to co pisaliśmy wcześniej o zmianie nazewnictwa) ewentualnie Synergy. Co do tego, że RP260 nie zrobiły na Tobie wrażenia w muzyce - czytając jak gość miał to ustawione - skalibrowane, gdzie sub zdominował wszystko, dialogów nie było słychać można przypuszczać, że było to po prostu źle skonfigurowane. Dlatego też być może RP260 zagrały nie ciekawie w muzyce, do odsłuchu w stereo podpowiem Ci że najlepiej przełączyć amplituner w tryb Direct - wtedy wyłączane są wszystkie korekcje i "dopalacze" i kolumny grają tak jak mają zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówione - skorzystałem z promocji i czekam na dostawę Indiana Line :)

Został jeszcze do wyboru amplituner i nie ukrywam, że najchętniej kupiłbym go w sieciówce (obniżając znacznie cenę) wówczas z dostępnych i przyzwoicie wyposażonych są Onkyo tx-nr5100 lub 6100 oraz DENON AVR-X1700H (ewentualnie za dopłatą model DAB). Czy któryś z nich będzie odpowiedni do  DIVA 660? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele z DAB tak jeśli dużo będziesz korzystał z radia w amplitunerze, jeżeli nie przewidujesz takiego wykorzystania nie zawracałbym sobie tym głowy. Osobiście miałem Onkyo TX-NR686, ale szlag go trafił (dosłownie uległ zniszczeniu po uderzeniu pioruna), a że niefortunnie stało się to w pandemii gdzie nie było dostępności sprzętu kupiłem używanego Marantz-a SR-5013 powiedzmy ta sama półka, ale w kinie Onkyo był dla mnie zdecydowanie lepszy. Żywy, dynamiczny, to było to, Marantz nie jest zły, ale mnie nie do końca odpowiada, z tyłu głowy mam powrót do Onkyo, tyle że już na pewno model wyższy z Dirac - ewentualnie Arcam - ale to są plany na przyszłość. Denon jest z tej samej stajni co Marantz - przypuszczam, że w kinie nie jest tak ugłaskany jak "bardziej wyrafinowany brat", ale musiałbyś posłuchać. Na pewno z modeli jakie przedstawiłeś Denon ma lepszą, bardziej zaawansowaną kalibrację (mój Marantz też względem mojego Onkyo) jednak w moim przypadku okazało się, że kalibracja to nie wszystko. Natomiast patrząc modelowo to odpowiednikiem 6100 jest raczej X2700/X2800. Najlepsza opcja umówić się w salonie i posłuchać Denon-a i Onkyo, najlepiej na takich kolumnach jakie kupiłeś, chociaż w domu u Ciebie i tak zagra to nieco inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lion napisał:

Na tą chwilę skłaniam się ku Onkyo 6100,

z tych co wymieniłeś wolałbym Denona ze względu na dużo lepszy system kalibracji akustyki. Chociaż tracisz drugie wyjście hdmi oraz pre-outy jeżeli ci na tym zależy.

https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x1700h/uk/onkyo-tx-nr6100/europe/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2023 o 18:47, tomek72 napisał:

[...]  z tyłu głowy mam powrót do Onkyo, tyle że już na pewno model wyższy z Dirac - ewentualnie Arcam [...]

Dirac w Onkyo to z tego co widziałem od modelu 7100 (czyli średnio 1,5k pln więcej od modelu 6100 - wiem, że każdy napisze "warto dołożyć" ;) ). Divy tak jak Piotr pisał lepiej powinny grać z Onkyo i z tego co widziałem łączą je jeszcze z Yamahą. Z drugiej strony faktycznie stoi DENON AVR-X2800H i w teorii lepsza kalibracja..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lion napisał:

Z drugiej strony faktycznie stoi DENON AVR-X2800H i w teorii lepsza kalibracja.

Fakt, nie tyle w teorii co w praktyce, natomiast jak napisałem u mnie lepsza kalibracja nie przełożyła się na korzyść w takim stopniu żeby jednoznacznie "podnieść rękę" Marantz-owi bo niestety dynamiką i sposobem przekazu bardziej odpowiadało mi Onkyo (nie każdemu musi to odpowiadać), ale mam głośniki rozmieszczone zgodnie z zasadami, mam (może nie idealnie ale zawsze) zaadaptowany akustycznie pokój, co w sumie teoretycznie lepszego Marantz-a 5013 postawiło "w kącie" względem Onkyo 686. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że Marantz jest "bardziej równy" w przekazie, lepszy w stereo. No tak to już jest każdy z nich ma swoje za i przeciw - wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ponadto ja porównuję do Marantz-a, Denon może zagrać inaczej.

5 godzin temu, lion napisał:

Dirac w Onkyo to z tego co widziałem od modelu 7100 (czyli średnio 1,5k pln więcej od modelu 6100 - wiem, że każdy napisze "warto dołożyć" ;) )

Warto - nie warto, każdy dysponuje jakimś budżetem i gdyby tak patrzeć to nic nie kupisz, trzeba coś wybrać. Najlepsza metoda wybrać się do salonu i posłuchać, tyle że taki odsłuch nie pokaże możliwości po kalibracji, bo raczej odbędzie się w trybie Direct w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny już dotarły, więc jak się uda to wypożyczę lub po prostu będzie zakup z neta z opcją zwrotu. Teraz jednak cokolwiek potrzebne, żeby odpalić ten zestaw i nie żałować, a jak temat mnie bardziej wkręci to i na wymianę przyjdzie czas. Z przewodów polecacie coś sprawdzonego? Dla surround już mam pod tynkiem 2,5mm2, więc zostają fronty i central (jaki przekrój tu dać? Kolumny 4, central 2,5?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanie dot. optymalnej lokalizacji dla diva 262. Ogarniam właśnie miejsce dla nich i chciałem się upewnić czy ulokować je na wysokości uszu (lub 10-15cm wyżej) skierowane bokiem do ściany/ w stronę słuchaczy, czy wejść na pułap 140-150cm i pochylać wówczas ku dołowi? Kable wychodzą teraz na  158cm wysokości, ale jak trzeba będzie to zejdę spokojnie niżej i je ukryje. Na załączonym foto jest  obrys dla podstawy kolumny na planowanej wysokości ok 95cm. 

IMG20230304191803.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie. Stojaków nie kupiłem tylko poszedłem w inne rozwiązanie - powiesiłem divy 262 na uchwytach, skierowane w stronę słuchaczy (bass reflex jest w nich od frontu, więc tu akurat ok). Stand'y przy rozpędzonym psie, który ma  niestety długą drogę hamowania, nie sprawdziłyby się u mnie (musiałbym je chyba odlać z betonu) więc wyszło jak na foto. Lamele ścienne są na filcu, więc w kwestii akustyki na pewno nie zaszkodzą, ale najważniejsze - kolumny wiszą stabilnie i są poza zasięgiem czworonoga. Nurtuje mnie jednak kwestia po fakcie czy 'aby nie spieprzyłem' ? ;) Tzn. na logikę powinno być ok, ale dla spokoju ducha dopytam czy coś tracę w stosunku do tradycyjnie zalecanego montażu na stojakach? 

Kolejne pytanie dot. amplitunera - przez utrudnioną dostępność nowych egzemplarzy zaproponowano mi jeszcze Yamahę v6a lub a2a. Co będzie wg Was lepszą opcją dla zestawu Diva: wspomniany wcześniej Onkyo 6100, może naciągając budżet Pioneer lx305 (tylko z uwagi na Dirac), czy może właśnie Yamaha? 

IMG20230325091456.jpg.48ecebe0dcbff0500b17329be9917d97.jpgIMG20230324141343.jpg.53480c016083f7ca7f602d48054591d8.jpgIMG20230324141351.jpg.eb99a516fc4a5a6bc6006e3e49355033.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te giganty to z promocyjnego zestawu 5.0, jeszcze dziewiczy stan / zrobiłem tylko przymiar no i w oczach strach. W ostateczności zostaje wymiana na coś mniejszego gabarytowo, ale z samym układem/rozmieszczeniem nic już nie zrobię - siedzisko tylko może powędrować  trochę w stronę tv..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One tam stabilnie na nich są przyczepione? Bo faktycznie to spore monitory.

Nie porysujesz ich z boku?

Tam jest jakaś gąbeczka albo coś?

Co do amplitunera kwestia ceny.

Obecnie 6A stoi wyżej niż 6100. Ma lepsza kalibrację. Ciekawszy model.

A2A nie wiem czy bym dorzucał ale kwestia ceny.

LX305 sprawdzony dobry model.

Znowu kwestia ceny.

305 wypada najkorzystniej obecnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem gąbeczki na te boczne ściski w uchwytach i "antypoślizg" jeszcze na metalowych tackach/podstawach (montaż oczywiście bez żadnych śrubek)- trzymają się solidnie.  Kąt regulowany w sporym zakresie. Wszystko robione dosłownie w białych rękawiczkach (były w zestawie ;) ). 

Edytowano przez lion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...