Skocz do zawartości

Dobór lepszego DAC


piotr89

Recommended Posts

3 minuty temu, kiki2010 napisał:

Coś w stylu tego filmu "Głupi i głupszy", gość który nie potrafi robić kolumn, zrobił kolumny gościowi który nie potrafi robić wzmacniaczy a ten w zamian zrobił mu wzmacniacz. Kabaret

Miałeś dream amp? Ja mam. To świetny wzmacniacz.

Kolumn wilka nie słuchałem ale podejrzewam, że Ty też nie.

Edytowano przez piotr89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Niestety teraz po tej aferze z Wilkiem chyba mu popularność zmaleje.

Jaka afera?

12 minut temu, kiki2010 napisał:

Coś w stylu tego filmu "Głupi i głupszy", gość który nie potrafi robić kolumn, zrobił kolumny gościowi który nie potrafi robić wzmacniaczy a ten w zamian zrobił mu wzmacniacz. Kabaret

Może jakieś konkrety?

11 minut temu, piotr89 napisał:

Kolumn wilka nie słuchałem ale podejrzewam, że Ty też nie.

A ja tak... Swoje. Ciekaw jestem co tam się działo że "afera"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Butler napisał:

Jaka afera?

Może jakieś konkrety?

A ja tak... Swoje. Ciekaw jestem co tam się działo że "afera"

Butler to wtrąc swoje trzy grosze jako, że Ty posiadasz kolumny owego Pana jako jedyny z naszego towarzystwa to Twoja opinia jest tutaj najcenniejsza. 

Zadowolony jesteś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bastek napisał:

Zadowolony jesteś?

To nie była budowa od nowa, bo Wilk dostał ode mnie do upgradu nowe nieużywane kolumny. W samych głośnikach zostały jedynie wzmocnione karkasy. Cały tor elektryczny wymieniony (zwrotnice, przewody) na nowy, bo to co daje Klipsch w środku to tragedia. Dostałem wykres przebiegu przed modyfikacją (z widoczną "V") i wykres po, gdzie przebieg jest już zdecydowanie bardziej wyrównany. Tylko nie pytajcie po co i dlaczego, mogłem przecież  inne kolumny kupić. Taka mam naturę, po prostu lubię to i owo tuningować.

Tak, jestem zadowolony, przed wysłaniem określiłem wymagania, przystałem na kosztorys, dostałem to co zleciłem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Butler napisał:

To nie była budowa od nowa, bo Wilk dostał ode mnie do upgradu nowe nieużywane kolumny. W samych głośnikach zostały jedynie wzmocnione karkasy. Cały tor elektryczny wymieniony (zwrotnice, przewody) na nowy, bo to co daje Klipsch w środku to tragedia. Dostałem wykres przebiegu przed modyfikacją (z widoczną "V") i wykres po, gdzie przebieg jest już zdecydowanie bardziej wyrównany. Tylko nie pytajcie po co i dlaczego, mogłem przecież  inne kolumny kupić. Taka mam naturę, po prostu lubię to i owo tuningować.

Tak, jestem zadowolony, przed wysłaniem określiłem wymagania, przystałem na kosztorys, dostałem to co zleciłem.

No i o to chodzi, być zadowolonym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bastek napisał:

Jaka to afera?

https://www.audiostereo.pl/topic/160590-wilk-audio-project-uwaga-fuszera/

44 strony. Mi to wyskoczyło jako reklama w google i tak to znalazłem :D

19 godzin temu, Butler napisał:

Jaka afera?

Link wyżej.

A wczoraj wyskoczył mi jakiś filmik na YT gdzie też było o tym wspominane. Co prawda temat był o czymś innym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały raport bo jestem po odsłuchu Gustarda x26 pro. 

Miłym zaskoczeniem jest poprawa brzmienia względem node. Jednakże poprawa jest mniej dostrzegalna niż ewidentny regres  brzmienia chorda względem node. 

Basu przybyło na tyle, że musiałem odsunąć kolumny od ściany. Poprawiła się też srednica, jest jej więcej.

Fajnie, że jest poprawa ale jest ona niewielka. A mówimy o urządzeniu za 10k. (Warunki mam idealne. Ten sam utwór, poziom głośności i tylko kabelki przepinam, nie wyobrażam sobie jak mozna uznać poprawę odsłuchując DAC w salonie audio gdzie praktycznie wszystko jest inne o ile nie zabierzemy ze sobą własnego sprzętu).

Sam nie wiem co dalej. Posłucham parę dni i zadecyduję. Myślę czy by jeszcze czegoś nie spróbować.

 

 (sorki za zamieszanie z kontami, inne mam zalogowane na desktop a inne na telefonie. Mam nadzieje ze to nie problem.)

Edytowano przez Bastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mariusz Kopacki napisał:

Jak zadbales o ten sam poziom glosnosci, gdy dwa rozne DACe beda miec rozne napiecia na wyjsciach? 

nie ma to większego znaczenia. Bo idąc tym tropem wydaje mi się, że ten głośniejszy wygrał by na całej Lini gdybym tego nie zauważył :)

Mój post mówi natomiast że różnica jest niewielka. Chyba że sugerujesz że oba grają tak samo i różnią się jedynie niewielką różnica głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bastek napisał:

nie ma to większego znaczenia. Bo idąc tym tropem wydaje mi się, że ten głośniejszy wygrał by na całej Lini gdybym tego nie zauważył :)

Mój post mówi natomiast że różnica jest niewielka. Chyba że sugerujesz że oba grają tak samo i różnią się jedynie niewielką różnica głośności.

Nic nie sugeruje, bo i nie wiem, jak graja, ale tez wiem, ze glosnosc na sluch ustawic nielatwo, a nawet dosc niewielkie roznice przekladaja sie na wrazenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...