Skocz do zawartości

Jakosc filmow na Blu Ray 4k


Rafalik

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj ogladalem film Black Adam z Blu ray 4k HDR. Musze powiedziec ze jestem rozczarowany jakoscia nagrania.  Niby 4k HDR dolby atmos ale nie gralo tak jak powinno. Film ma dobre  efekty .Nie wiem dla czego tak marnie to gralo na moim KD. Dialogi byly czytelne bylo slychac duzo detali ale egekty 5.1 i dolby atmos marne . Sprawdzilem inne filmy i z moim KD wszystko ok.Wiec wnioskuje ze to wina nagrania.Jedyne co zucilo mi sie w oczy to Mbps bylo na poziomie 2-3 gdzie na innych plytach jest ok 4-6 Mbps. Jak mam wydac 150 czy 200 zl za film na Blu Ray z taka jakoscia dzwieku to ja dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupnem black Adam, dzięki za recenzje. 

A jakie filmy polecasz aby w pierwszej kolejności kupić balu raz 4k? 

26 minut temu, Rafalik napisał:

Witam. Dzisiaj ogladalem film Black Adam z Blu ray 4k HDR. Musze powiedziec ze jestem rozczarowany jakoscia nagrania.  Niby 4k HDR dolby atmos ale nie gralo tak jak powinno. Film ma dobre  efekty .Nie wiem dla czego tak marnie to gralo na moim KD. Dialogi byly czytelne bylo slychac duzo detali ale egekty 5.1 i dolby atmos marne . Sprawdzilem inne filmy i z moim KD wszystko ok.Wiec wnioskuje ze to wina nagrania.Jedyne co zucilo mi sie w oczy to Mbps bylo na poziomie 2-3 gdzie na innych plytach jest ok 4-6 Mbps. Jak mam wydac 150 czy 200 zl za film na Blu Ray z taka jakoscia dzwieku to ja dziekuje.

 

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafalik napisał:

.Jedyne co zucilo mi sie w oczy to Mbps bylo na poziomie 2-3 gdzie na innych plytach jest ok 4-6 Mbps.

Nadal te 4-6Mbps to trochę mało:

Cytat

A DTS-HD MA bitstream may have a bitrate no greater than 24.5 Mbit/s (instantaneous),

https://en.wikipedia.org/wiki/DTS-HD_Master_Audio

 

Tutaj mamy tak, że 6Mbps to jest  średnia dla Dolby True HD ale Peak to 18Mbps.

Zatem te 4-6 jeżeli jest średnią to spoko. Jak nie jest średnią to nadal trochę mało.

14 minut temu, Artur Mądry napisał:

A jakie filmy polecasz aby w pierwszej kolejności kupić balu raz 4k? 

Szeregowiec Ryan. Ale chyba nie wyszedł w Europie z tego co kojarzę chociaż mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artur Mądry napisał:

Zastanawiałem się nad kupnem black Adam, dzięki za recenzje. 

A jakie filmy polecasz aby w pierwszej kolejności kupić balu raz 4k? 

 

Zalezy jakie filmy lubisz ja lubie efekciarskie typu transformers. Moge polecic Jupiter 4k wymiata w hdr i efektach dzwiekowych .man of steel . Godzilla vs kinkong. Jest duzo filmow nawet starszych ktore zostaly ponownie wydane na blu ray 4k. Nowy uncharted tez daje rade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rafalik napisał:

Black Adam z Blu ray 4k HDR. Musze powiedziec ze jestem rozczarowany jakoscia nagrania

43 minuty temu, Rafalik napisał:

Jedyne co zucilo mi sie w oczy to Mbps bylo na poziomie 2-3 gdzie na innych plytach jest ok 4-6 Mbps.

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

18 minut temu, lolekdrugi napisał:

Zatem te 4-6 jeżeli jest średnią to spoko. J

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lolekdrugi napisał:

Nadal te 4-6Mbps to trochę mało:

https://en.wikipedia.org/wiki/DTS-HD_Master_Audio

 

Tutaj mamy tak, że 6Mbps to jest  średnia dla Dolby True HD ale Peak to 18Mbps.

Zatem te 4-6 jeżeli jest średnią to spoko. Jak nie jest średnią to nadal trochę mało.

Szeregowiec Ryan. Ale chyba nie wyszedł w Europie z tego co kojarzę chociaż mogę się mylić.

No 2-3 Mbps to zdecydowanie za malo dla blu ray 4k. Myslalem ze ten nosnik niesie ze soba jakosc mylilem sie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Nie wiem jakie mam wydanie . Kupilem plyte 4 k hdr orginalna niby. Na innych plytach jest 4- 6 Mbps srednio czasami wiecej i slychac ze gra . to co teraz mam kupic drugi taki sam film z nadzieja ze bedzie lepiej nagrany? Powinien byc jakis standard jakas norma czy cos

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Filmy na BD mają lepszą jakość ale jak widać nie wszystkie. Może akurat Black Adam był robiony głównie pod VOD i dlatego to tak kiepsko wygląda. Wcale by mnie to nie zdziwiło.

No wiesz kupuje Blu ray nie DVD place za blu ray za jego jakosc moze to pirat?

10 minut temu, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Mozliwe ze pirat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafalik napisał:

Mozliwe ze pirat?

nie, tam po prostu takie kiepskie to jest (źródło: https://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=20840598&postcount=166)

 

Cytat

 

Video:
Bit rate                                 : 46.4 Mb/s
Bit depth                                : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.233
Stream size                              : 40.5 GiB (90%)

Audio:
Bit rate                                 : 3 289 kb/s
Maximum bit rate                         : 4 554 kb/s
Stream size                              : 2.87 GiB (6%)

 

No to chyba tyle w temacie. Typowo przygotowane pod streaming bardziej.  Pamiętam, że Szeregowiec w pierwszej scenie podbijał pod 125Mbps Audio + Video.

Z lepszych filmów to jeszcze mi się przypomina:
1917, Tenet, Fantastic Beasts The Secret of Dumbledore, Dune 2021,
 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, J4Z napisał:

mbps to same wideo mają ripy filmów w 720p. Coś jest nie tak. Niemożliwe żeby BR miał tyle. 

właśnie wkleiłeś informacje z której wynika, że jakiś rip do którego info pokazujesz, ma audio na poziomie 0.3Mbps. Natomiast Video jest na poziomie 3Mbps. Nie wiem czy zauważyłeś ale my o Audio rozmawiamy. Dodatkowo wrzuciłem informacje ile ma Black Adam BR. Tak, ma tak mało, czyli średnio 3.3Mbps dla audio.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie tylko o bitrate tu chodzi. Jest mnóstwo filmów z mniejszym przepływem których ścieżka "robi robotę". Obstawiał bym po prostu słaby mastering. Jest o wiele więcej istotnych parametów niż ilość kb w sekundzie. Tak jak z obrazem, przykładowo będzie 4K z 80Mb/s, a ziarnistość tak wielka że oglądać się odechciewa. Nasz bohater Black Adam dźwięk ma 3.289kb/,s a w peaku 4,554kb/s. Dużo to może nie jest, ale bez tragedii panowie.

7 minut temu, Artur Mądry napisał:

Czyli nie ma różnicy czy kupi się BLACK ADAM w wersji steamingowej czy blu ray? 

A gdzie kupisz wersję streamingową? Jakość z VOD jest dużo słabsza, bo po pierwsze audio na tą chwilę to max Dolby Digital Plus (z Atmos), po drugie obraz jest bardziej skompresowany. Ile Netflix daje max bitrate? 20Mb/s na całość? Sony ze swoim Bravia Core z DTS przoduje w polskich reliach, pozwala przekroczyć łącznie 80Mb/s co oznacza niemal poziom pełnej wersji z fizycznych nośników.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

właśnie wkleiłeś informacje z której wynika, że jakiś rip do którego info pokazujesz, ma audio na poziomie 0.3Mbps. Natomiast Video jest na poziomie 3Mbps. Nie wiem czy zauważyłeś ale my o Audio rozmawiamy. Dodatkowo wrzuciłem informacje ile ma Black Adam BR. Tak, ma tak mało, czyli średnio 3.3Mbps dla audio.

 

6 minut temu, Artur Mądry napisał:

Czyli nie ma różnicy czy kupi się BLACK ADAM w wersji steamingowej czy blu ray? 

 

Przed chwilą, Rafalik napisał:

 

 

No wlasnie  powinna byc roznica

9 minut temu, Artur Mądry napisał:

Czyli nie ma różnicy czy kupi się BLACK ADAM w wersji steamingowej czy blu ray? 

No wlasnie roznica powiina byc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie rozeznanie... Black Adam 2160p w wersji z VOD:

ViDEO............: ~24.7 Mb/s

AUDiO 1............: ~384 kbps, 6 chnls, AC3 - Polish

AUDiO 2............: ~ 768 kbps, 6 chnls, E-AC-3 Atmos - English

FRAMERATE........: 23.976 FPS

SiZE.............: 22.6 GB

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Wydaje mi się że nie tylko o bitrate tu chodzi. Jest mnóstwo filmów z mniejszym przepływem których ścieżka "robi robotę". Obstawiał bym po prostu słaby mastering. Jest o wiele więcej istotnych parametów niż ilość kb w sekundzie. Tak jak z obrazem, przykładowo będzie 4K z 80Mb/s, a ziarnistość tak wielka że oglądać się odechciewa. Nasz bohater Black Adam dźwięk ma 3.289kb/,s a w peaku 4,554kb/s. Dużo to może nie jest, ale bez tragedii panowie.

A gdzie kupisz wersję streamingwej? Z VOD jest dużo słabsza, bo po pierwsze audio to max Dolby Digital Plus (z Atmos), po drugie obraz jest bardziej skompresowany. Ile Netflix daje max bitrate? 20Mb/s na całość? Sony ze swoim Bravia Core przoduje tutaj, pozwala przekroczyć 80Mb/s co oznacza niemal poziom pełnej wersji z fizycznych nośników.

To jak kupowac filmy na blu ray skoro jakosc moze byc taka marna. Serio przez caly czas ogladania filmu czujesz niedosyt efekty jakie powinny byc w danej chwili ich nie ma zarowno z 5.1 jak i dolby atmos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

Wydaje mi się że nie tylko o bitrate tu chodzi. Jest mnóstwo filmów z mniejszym przepływem których ścieżka "robi robotę". Obstawiał bym po prostu słaby mastering. Jest o wiele więcej istotnych parametów niż ilość kb w sekundzie. Tak jak z obrazem, przykładowo będzie 4K z 80Mb/s, a ziarnistość tak wielka że oglądać się odechciewa. Nasz bohater Black Adam dźwięk ma 3.289kb/,s a w peaku 4,554kb/s. Dużo to może nie jest, ale bez tragedii panowie.

A gdzie kupisz wersję streamingową? Jakość z VOD jest dużo słabsza, bo po pierwsze audio na tą chwilę to max Dolby Digital Plus (z Atmos), po drugie obraz jest bardziej skompresowany. Ile Netflix daje max bitrate? 20Mb/s na całość? Sony ze swoim Bravia Core z DTS przoduje w polskich reliach, pozwala przekroczyć łącznie 80Mb/s co oznacza niemal poziom pełnej wersji z fizycznych nośników.

np Apple TV  tam niby jakość "Atmos" :) dlatego się pytam czy będzie różnica 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rafalik napisał:

To jak kupowac filmy na blu ray skoro jakosc moze byc taka marna

Bo to po prostu (wg. mnie) po prostu kiblowaty film, marnie zrealizowany i w ogóle z typu: Oglądnij - zapomnij. Pełno jest szitu na rynku, to że kupujesz płytę 4K z pełnym dźwiękiem Atmos nie gwarantuje Ci jakości z automatu.

Dziś przebrnąłem przez "The World of Hans Zimmer - Live at Hollywood in Vienna". No tragedia... Miałem rozbudzone nadzieje w stosunku do epickiego "Hans Zimmer: Live in Prague", a tu pełny zawód. Przez mastering, tylko i wyłącznie. Słabo.

20 minut temu, Artur Mądry napisał:

np Apple TV  tam niby jakość "Atmos" :) dlatego się pytam czy będzie różnica 

Żaden VOD w Polsce na dzień dzisiejszy nie zapewnia bezstratnego dźwięku Dolby TrueHD z zainplementowanym dźwiękiem obiektowym. Na razie ten Atmos jest co najwyżej w DD+ (E-AC3) który jest kodekiem stratnym.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Bo to po prostu (wg. mnie) po prostu kiblowaty film, marnie zrealizowany i w ogóle z typu: Oglądnij - zapomnij. Pełno jest szitu na rynku, to że kupujesz płytę 4K z pełnym dźwiękiem Atmos nie gwarantuje Ci jakości z automatu.

Dziś przebrnąłem przez "The World of Hans Zimmer - Live at Hollywood in Vienna". No tragedia... Miałem rozbudzone nadzieje w stosunku do epickiego "Hans Zimmer: Live in Prague", a tu pełny zawód. Przez mastering, tylko i wyłącznie. Słabo.

Żaden VOD w Polsce na dzień dzisiejszy nie zapewnia bezstratnego dźwięku Dolby TrueHD z zainplementowanym dźwiękiem obiektowym. Na razie ten Atmos jest co najwyżej w DD+ (E-AC3) który jest kodekiem stratnym.

Słyszałem że b. dobry jest Hans Zimmer: Live in Prague a poza tym coś jeszcze jesteś w stanie polecić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki rodzaj muzyki preferujesz.  Może się spodobać to, mimo iż gatunkowo nie moja bajka, to uważam że udany był zakup. Piękny wieczór z tym był.

https://www.amazon.pl/gp/product/B09MCYQ2NG/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1

71QMk7LVVfL._AC_SL1500_.jpg

44 minuty temu, STELVIO napisał:

To mówisz, że ten "The World of Hans Zimmer - Live at Hollywood in Vienna" słaby? Kurcze szkoda. 

To najlepiej samemu sprawdzić. Brakuje mi tu tego pazura z Pragi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 19.02.2023 o 16:07, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Witaj . Mam pytanie ile powinien miec plic flac ? moj obecny konwector robi z mp3 do flac 1,6-1,7 Mbps. Troche duzo mi sie wydaje . Basu za duzo za mocno.

Dnia 19.02.2023 o 16:07, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Witaj . Mam pytanie ile powinien miec plic flac ? moj obecny konwector robi z mp3 do flac 1,6-1,7 Mbps. Troche duzo mi sie wydaje . Basu za duzo za mocno.

Dnia 19.02.2023 o 16:07, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Witaj . Mam pytanie ile powinien miec plic flac ? moj obecny konwector robi z mp3 do flac 1,6-1,7 Mbps. Troche duzo mi sie wydaje . Basu za duzo za mocno.

Dnia 19.02.2023 o 16:07, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Witaj . Mam pytanie ile powinien miec plic flac ? moj obecny konwector robi z mp3 do flac 1,6-1,7 Mbps. Troche duzo mi sie wydaje . Basu za duzo za mocno.

Dnia 19.02.2023 o 16:07, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Witaj . Mam pytanie ile powinien miec plic flac ? moj obecny konwector robi z mp3 do flac 1,6-1,7 Mbps. Troche duzo mi sie wydaje . Basu za duzo za mocno.

Dnia 19.02.2023 o 16:07, Butler napisał:

Ile??? Nie wiem jakie masz wydanie, ale moje sam strumień video to ma 46,5Mb/s. Dźwięk (TrueHD Atmos) dochodzi do 4,5Mb/s

Jak na standardy VOD to może i tak, ale nie z płyty przy 4K.

Witaj . Mam pytanie ile powinien miec plic flac ? moj obecny konwector robi z mp3 do flac 1,6-1,7 Mbps. Troche duzo mi sie wydaje . Basu za duzo za mocno.

witaj . ile powinien miec plik flac ? moj konwektor robi z mp3 do flak 1.6-1.7 Mbps troche za duzo mi sie wydaje . basu za duzo.

witaj . ile powinien miec plik flac ? moj konwektor robi z mp3 do flak 1.6-1.7 Mbps troche za duzo mi sie wydaje . basu za duzo.

witaj . ile powinien miec plik flac ? moj konwektor robi z mp3 do flak 1.6-1.7 Mbps troche za duzo mi sie wydaje . basu za duzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...