Skocz do zawartości

Onkyo tx nr636 Atmos


Dedmike

Recommended Posts

W w/w starym już modelu dostępna jest aktualizacja do Dolby Atmos, w ustawieniach po aktualizacji dostępne jest menu z w/w dekoderem. Niestety umiejscowienie dodatkowych głośników efektowych wg menu zlokalizowane jest przy frontowych głośnikach - jest opcja front middle lub front hight podczas gdy do najlepszego efektu głośniki te powinno się montować na suficie nad glowami . Pytanie do znawców tematu brzmi czy jest to pełny Dolby Atmos a nie jakiś chwyt marketingowy czy mixowany pseudo kanał jak np  Dolby Surround że stereo, oraz czy umiejscowienie głośników bezpośrednio w suficie przyniesie żądany efekt czy też nie i będzie potrzebny inny amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Może to tylko kwestia że oni nie mieli tego "templatu" w menu tego urządzenia?

skoro dodali funkcjonalność robiąc aktualizację oprogramowania układowego to bez problemu mogli dorzucić formatkę.

 

19 godzin temu, Dedmike napisał:

Niestety umiejscowienie dodatkowych głośników efektowych wg menu zlokalizowane jest przy frontowych głośnikach - jest opcja front middle lub front hight podczas gdy do najlepszego efektu głośniki te powinno się montować na suficie nad glowami .

To jest amplituner 7.1 zatem teraz masz 5.1.2 czyli dla Ciebie to będzie Front Middle zapewne, ale wrzuć jeszcze zdjęcie to co na ekranie dostajesz.

https://www.dolby.com/siteassets/about/support/guide/setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-placement/5_1_2_overhead_speakers_setup.pdf

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2023 o 08:47, lolekdrugi napisał:

skoro dodali funkcjonalność robiąc aktualizację oprogramowania układowego to bez problemu mogli dorzucić formatkę.

No nie wiadomo. Marantz nową szata graficzną chwali siędopiero przy nowych, zmienionych amplitunerach. Wydaje mi się że to nie jest takie proste.

Z tym że jak mówiłem do tej pory nie kojarzę aby któryś amplituner wcześniej dostał taką aktualizację.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No nie wiadomo. Marantz nową szata graficzną chwali siędopiero przy nowych, zmienionych amplitunerach. Wydaje mi się że to nie jest takie proste.

zmiana szaty graficznej a dodanie kolejnego podmenu to są dwie różne rzeczy. Obie da się wykonać w trakcie aktualizacji firmware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Skąd wiesz? Widziałeś to wcześniej?

Nie rozumiem pytania. Aktualizacja firmware w zależności od potrzeb wymienia tylko fragmenty pamięci lub całość. To jest zwykła procedura wymiany oprogramowania i nic więcej. Dla przykładu w Onkyo Tx-NR656 siedzi sobie Linux do którego można się dostać jeżeli tylko masz trochę wiedzy. Informacje znajdują się na sieci. To nie jest coś co jest zaszyte na stałe w pamięci "tylko do odczytu" tylko coś co można wgrywać i modyfikować. Potraktuj to jak system operacyjny telefonu tylko posiadający trochę inne możliwości. Jak dostajesz aktualizację do nowej wersji w telefonie, to zmienia się wszystko, tutaj jest tak samo. Tylko i wyłącznie kwestia producenta co i jak chce aktualizować. Z technicznego punktu widzenia, nie ma żadnych przeciwwskazań by zmieniać szatę graficzną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

skąd wiesz? To o czym piszesz to teoria.

Czy widziałeś do tej pory amplituner w którym została dokonana aktualizacja dekoderów?

i taki w którym nowe położenia głośników pojawiły się na schemacie wyświetlania.

Bez teorii co mozna a co nie mozna.

Czy to widziałeś i w którym modelu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ponawiam pytanie.

skąd wiesz? To o czym piszesz to teoria.

jaka znowu teoria? Jak mi nie wierzysz, to zapytaj jakiejkolwiek osoby która zna się na elektronice i zagadnieniach systemów wybudowanych to Ci wyjaśnią jak to wygląda.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Czy to widziałeś i w którym modelu?

a co mnie interesuje to czy kiedykolwiek producent amplitunera to zrobił? Ja napisałem, że to się da zrobić. To, że oni tego nie robią lub nie zrobili jest całkowicie innym tematem. Można sobie tylko dywagować dlaczego. I z mojej strony przypuszczenie pada zapewne na koszty bo dodanie takiej nowej formatki oznacza dużo więcej testowania, czyli czasu potrzebnego na sprawdzenie tego. Dodatkowo naciąganą teorią będzie ich niechęć do takiego działania bo dzięki temu nowa szata jest zawsze dodatkowym atutem sprzedażowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Da się ale nie powiem jak

Przekomarzanie się jak z dzieckiem 5 letnim co mu lizaka nie dasz.

No ale czego Ty oczekujesz dokładnie? Aktualizacja oprogramowania w większości amplitunerów działa tak samo - wkładasz USB albo pobiera automatycznie z sieci.

Oczekujesz, że Ci napiszę nowe oprogramowanie układowe na kolanie? Masz źródła do oryginalnego żeby to zrobić?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2023 o 13:32, Dedmike napisał:

. Niestety umiejscowienie dodatkowych głośników efektowych wg menu zlokalizowane jest przy frontowych głośnikach - jest opcja front middle lub front hight podczas gdy do najlepszego efektu głośniki te powinno się montować na suficie nad glowami. Pytanie do znawców tematu brzmi czy jest to pełny Dolby Atmos a nie jakiś chwyt marketingowy czy mixowany pseudo kanał jak np  Dolby Surround że stereo, oraz czy umiejscowienie głośników bezpośrednio w suficie przyniesie żądany efekt czy też nie i będzie potrzebny inny amplituner.

Z manuala amplitunera (strona 6):

https://www.intl.onkyo.com/downloads/manuals/pdf/tx-nr636_upg_manual_en.pdf

Także spokojnie możesz użyć opcji sufitowej.

image.png.ad37555a1c12ff40d34ad3ed6218af10.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info, choć widzę wyżej że koledzy zmienili troszkę temat ;-] 

 

Odpuściłem sobie jednak tego onkyo i zakupiłem wyższą półkę a mainowicie Denona avr x5200w, zdecydowałem się na rozbudowę systemu na 7.1.4

Ampli ma 9 końcówek mocy i 11 lub 13 kanałów - muszę to sprawdzić w instrukcji, wiec będę musiał dokupić jakiś wzmacniacz stereo 2 kanałowy żeby zasilić dodatkowe 2 kanały, 

tutaj nasuwa się pytanie, jaki czy coś polecacie żeby nie zjadł cenowo, może byc używany no i  jak to podlączyć RCA ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...