Skocz do zawartości

Stereo salon 40m muzyka klubowa


Michal636

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Szukam zestawu stereo do swojego salonu. Salon w kształcie prostokąta. Kolumny będą stały na jego dłuższym boku bliżej krótszej ściany rozstawione od siebie o 3m. Aktualnie posiadam kolumny AVANCE OMEGA 505 podpięte pod kinowy amplituner Denon AVR 3310 7.1. Wszystko podłączone pod tv. Słucham muzyki ze smart tv z YouTube. Gra to mega słabo. Jak bym słuchasz jakiegoś kuchennego radia albo bezpośrednio z tv. Dopiero jak odkręcę mocniej to coś tam zaczyna się dziać. Jednak brakuje basu. Prawie wogole go nie ma. Słucham w 90 procent muzyki klubowej: house , trance , r&b, dance. Czasem wleci coś starszego z rocka. Nie jestem audiofilem. Ale ogólnie słuch mam dobry. Ps. Grałem kiedyś na pianinie. Tak wiec szukam jakiś dobrych kolumn. Lubię miękki nisko schodzący bas, którego obecnie nie mam w ogóle. Muzyki słucham raczej cicho. Wiadomo jakieś Party to odkręcę. Jednak w 80 procentach delikatnie. Co byście polecili w moim przypadku. Jeśli chodzi o koszta to nie chciał bym wydać na nowe wiecej już 3000zl. Wierze ze ta kwote poczuje różnice względem tego co mam. Kilka osob doradzało mi kupno używek za mniejsza kwote np tonsil sherzo lub voyager. Co o tym sądzicie?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kolumn więc nie wiem co potrafią ale wiem że amplituner kina jest do kina a wzmacniacz stereo do muzyki. To pierwsza sprawa. Druga to źródło dźwięku. U Ciebie jest to tv i do tego youtube. Tv to bardzo slabe źródło a muzyka z youtube gra źle. Potrzebujesz wzmacniacz i dobre źrodlo np cd lub streamer. Od tego trzeba zacząć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały budżet a dużo by trzeba zmienić.

Opcję sa dwie

- dołożenie suba do stereo. Czyli środek, scena, zostanie Ci taka jaką miałeś do tej pory. Poprawisz dynamikę, moc, zejście.

- wymiana kolumn na coś mocniejszego. wiekszego bardziej basowego jak Klipsch F2,

Na wymiane amplitunera na wzmak już raczej nie zostanie. A akurat model 3310 jest przyzwoity chodź to wciąż kinówka.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal636No drogi są dwie albo nawet trzy. Oczywiście jest szansa, że nowe kolumny za trzy tysiące zagrają lepiej, ale tu zdecydowanie szedłbym w kierunku używanych, Klipsch F2 jest super opcją i jest sporo poniżej zakładanego budżetu. Jeżeli Ci średnio wizualnie podchodzą, to możesz pójść też w kierunku HECO Aurora 1000, Klipsch RP280 też byłby spoko opcją ale będzie trochę ponad 3 tysiące za używki. 

Trzecią opcją jest zakup subwoofera ja bym wybrał bardziej SVS SB-1000 Pro ale ta opcja wg mnie będzie najgorsza bo tak naprawdę poprawisz sobie tylko bas, a zaraz może się okazać tak, że przy słabych frontach ciężko będzie ustawić Ci sub tak by znacząco pomógł a przy okazji nie zdominował kolumn. Ja tak miałem z Subem Klipscha r112sw, jak miałem stare głośniki, sub był baaardzo skręcony mocowo, by nie zdominować dźwięku z kolumn, a też wydawało mi się jak nie miałem suba, że tylko tego mi brakuje. Na szczęście i tak planowałem zmianę kolumn frontowych ale właśnie po dołożeniu suba zmiana kolumn po 2 miesiącach stała się faktem i dopiero jak wsadziłem amplituner stereo, nowe kolumny to raz, że zrozumiałem, że to co miałem to była jakaś kpina a dwa, że sub wreszcie mogłem ustawić zupełnie inaczej i naprawdę w cichym odsłuchu wg mnie jeszcze większe znaczenie ma to jakie mamy kolumny. Także ja bym poszedł w zmianę kolumn i różnica będzie ogromna, a z czasem jak stwierdzisz, że mimo wszystko chcesz suba to sobie dokupisz, ale uwierz, że będzie to mniej priorytetowe niż gdy będziesz mieć mocny sub z słabymi frontami. 

Tak na marginesie, rozumiem, że w ustawieniach masz poustawiane tak by amplituner pełne pasmo wrzucał na kolumny? Ja pamiętam jak przechodziłem z KD na stereo i jak już miałem nowe fronty, to jak w ustawieniach kina wyłączyłem wszystkie pozostałe kanały , kolumny ustawiłem by grały pełnym pasmem to już miałem dość sporą różnicę w dźwięku.

Ostatnia sprawa, że dźwięk z YT jest mierny, to już lepiej przez TV słuchać spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień to jestem tez laikiem. Być może tutaj tez lezy problem . Niestety nie posidam Instrukcji obsługi. Możesz podpowiedzieć gdzie to ustawic. Jeśli chodzi o podłączenie pod tv to wyświetla się coś takiego jak na zdjęciu ktore zalaczam. Potencjometr ustawiony na -15 natomiast na tv 30 procent i w tym momencie gra dość cicho

2167F45C-66AE-450E-B16D-A144281E9F44.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tutaj nie pomogę bo kompletnie nie znam tego amplitunera, musisz poszukać w necie instrukcji obsługi żeby zobaczyć jak i czy w ogóle da się tak zrobić jak napisałem. Choć śmiem twierdzić, że przy tych kolumnach i tak niewiele to pomoże.

Subwoofer masz jakiś wpięty? bo na wyświetlaczu widać tak jakby podawał też sygnał na subwoofer a wtedy jest duża szansa, że obcina całe pasmo, które podaje na suba ( jak masz tak ustawione. Zobacz czy w ustawieniach audio. głośników czegokolwiek nie masz opcji zmiany z small na large (rozmiar kolumn) oraz czy masz gdzieś możliwość wyłączyć subwoofer jeśli go nie masz) choć te 47Hz w kolumnach i tak niewiele tracą przy tym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tv nie powinno być na maksa ?

Wejdź w ustawienia kolumn wyłącz suba i fronty zrób na full band w crossover . 

A najlepiej wszystkie ulepszacze wyłączyć , nawet pierdolka może coś zepsuć , np. włączony tryb wieczorny który wyrównuje poziomy i wtedy po ptakach . A 3310 ma ich trochę .Pzdr 

 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Michal636 napisał:

Cześć wszystkim! Szukam zestawu stereo do swojego salonu. Salon w kształcie prostokąta. Kolumny będą stały na jego dłuższym boku bliżej krótszej ściany rozstawione od siebie o 3m. Aktualnie posiadam kolumny AVANCE OMEGA 505 podpięte pod kinowy amplituner Denon AVR 3310 7.1. Wszystko podłączone pod tv. Słucham muzyki ze smart tv z YouTube. Gra to mega słabo. Jak bym słuchasz jakiegoś kuchennego radia albo bezpośrednio z tv. Dopiero jak odkręcę mocniej to coś tam zaczyna się dziać. Jednak brakuje basu. Prawie wogole go nie ma. Słucham w 90 procent muzyki klubowej: house , trance , r&b, dance. Czasem wleci coś starszego z rocka. Nie jestem audiofilem. Ale ogólnie słuch mam dobry. Ps. Grałem kiedyś na pianinie. Tak wiec szukam jakiś dobrych kolumn. Lubię miękki nisko schodzący bas, którego obecnie nie mam w ogóle. Muzyki słucham raczej cicho. Wiadomo jakieś Party to odkręcę. Jednak w 80 procentach delikatnie. Co byście polecili w moim przypadku. Jeśli chodzi o koszta to nie chciał bym wydać na nowe wiecej już 3000zl. Wierze ze ta kwote poczuje różnice względem tego co mam. Kilka osob doradzało mi kupno używek za mniejsza kwote np tonsil sherzo lub voyager. Co o tym sądzicie?

 

 

Cześć,

W mojej ocenie budżet który zakładasz na ewentualną wymianę kolumn jest zbyt mały aby móc osiągnąć słyszalny progres. Też pozostałbym przy dokupieniu subwoofera, np. SVS-SB 1000. Kolumny Avance z serii omega grały bardziej środkiem które przy cichym słuchaniu nieco gasły. Jeżeli napędzasz je amplitunerem A/V taki efekt może się pojawić. Do tego może niezbyt korzystna akustyka i mamy rezultat :) 

PS. Wyciągnij sobie kopułkę wysokotonową. Wystarczy użyć taśmy samoprzylepnej ;)

 

Pozdrawiam,

Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

W mojej ocenie budżet który zakładasz na ewentualną wymianę kolumn jest zbyt mały aby móc osiągnąć słyszalny progres. Też pozostałbym przy dokupieniu subwoofera, np. SVS-SB 1000. Kolumny Avance z serii omega grały bardziej środkiem które przy cichym słuchaniu nieco gasły. Jeżeli napędzasz je amplitunerem A/V taki efekt może się pojawić. Do tego może niezbyt korzystna akustyka i mamy rezultat :) 

PS. Wyciągnij sobie kopułkę wysokotonową. Wystarczy użyć taśmy samoprzylepnej ;)

 

Pozdrawiam,

Q21.

Dokładnie trafiłeś w punkt grają wyraźnie środkiem wiec chyba zostanę przy opcji suba. Ps. Wyciągam ja co któryś Dzien odkurzaczem😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...