Skocz do zawartości

Kilka pytań do użytkowników TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2


zaymox

Recommended Posts

Cześć. Planuję nabyć ten mocno chwalony tu sprzęcik. Docelowo będzie w sypialni. Kilka może dość nietypowych pytań:

1. Czy napęd CD jest cichy czy jednak go słychać?

2. Czy lampy "dają po oczach"? (nigdy nie miałem nic z lampami).

Powyższe pytania z racji umiejscowienia sprzętu  w sypialni są chyba jak najbardziej na miejscu ;-)

I ew zapytam jeszcze o jakieś monitorki (do 1500 zł) żeby ładnie zagrały z np Dire Straits, Marillion. Generalnie rockowa gitarowa muzyka i czasem Vangelis.

Z góry dziękuję za wszelkie odpo i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego sprzętu od około roku i nie zauważyłem by cd był słyszalny. Jest cicho. Co do lamp to ich nie zauważam nawet. Wydaje się jakby były umiejscowione dalej od frontu, przez co nie rzucają się w oczy.

Gra to u mnie z Heco Aurora 300 i mi pasuje to połączenie.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Monitory podstawkowe - mówimy o cenie za sztukę, czy za parę? Jaka wielkość pomieszczenia? Jakie masz oczekiwania co do finalnego brzmienia?

Cena za parę. Niekoniecznie muszą być nowe. Sypialnia ma ok 12m2.  Podałem przykłady czego słucham. Zestawik powinien oddać to co najlepsze w tej muzyce. Ale wiem, że budżet na wodotryski jest nijaki. Dodatkowo to sypialnia, więc też jakoś ostro nie może być. Przynajmniej muzycznie :2_grimacing:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na dwa pierwsze odpowiedzi już znalazłeś odpowiedzi, a co do kolumn podstawkowych, to z tego, co pamiętam, z HTR-1000CD V2 przyjemnie zgrywają się Tagi Azure B40 V3. Zasugeruję też System Audio Saxo 1. Obie pary powinny bardzo przyjemnie się zgrać i nadają się bardzo dobrze do niewielkich pomieszczeń. Tagi są większe, ale też posiadają bas refleks z przodu, dzięki czemu możesz je dosunąć bliżej ściany. W razie czego zapraszamy na odsłuch i wypożyczenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2023 o 15:57, zaymox napisał:

monitorki (do 1500 zł)

Przy tak niewielkim budżecie wg mnie koniecznie trzeba sprawdzić Dali Spektor 2. Świetne, mega muzykalne i przyjemne granie z fajnie kopiącym basikiem za śmieszne pieniądze. Spektory są łatwe w ustawieniu i niewymagające jeśli chodzi o elektronikę. Warunek - 15m2 to dla nich absolutny max. Nieco drożej (niekoniecznie lepiej) będą System Audio Saxo, ale nie jak polecane wyżej 1, a model 5. Jedynki to cieniasy. Możesz jeszcze zerknąć np. na Fyne Audio F500 - to równo grający monitor, dość neutralny barwowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja właśnie kupiłem tą tagę + Indiana line nota 260 XL i jest miodzio. Nie jestem żadnym znawcą, ale myślę, że ucho mam dobre. Bluetooth może nieco odstaje, ale i tak spokojnie da się słuchać. Jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Taki zestaw na dzień dzisiejszy można dostać za niewiele ponad 2 k. Jak ktoś nie posiada wzmacniacza/amplitunera ani głośników to kupować tylko w zestawach, zawsze kilka stów w kieszeni - no chyba, że nie ma wymarzonej opcji:) Na odsłuchu z NAD c 338 noty brzmiały gorzej jak mi się zdaje. CD jest ciche, lampy nie dają po oczach.

Ten temat już pewnie nie aktualny, ale jakby ktoś szukał opinii o taki zestawie to ja chętnie służę pomocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Używając złotej łopaty, odkopię ten wątek. Chyba warto.

Wydawałoby się, że Wasze doświadczenia są nieco inne niż moje. Od tygodnia posiadam HTR-1000CD V.3 i napęd potrafi być bardzo głośny. Na tyle głośny, że jest to naprawdę rozpraszające. Mam w takich chwilach wrażenie, że płyta CD za chwilę wyleci z warczącego odtwarzacza i rykoszetując o ściany, utnie mi głowę. Nie przesadzam. W wielu przypadkach napęd działa cicho, niemalże bezszelestnie, niestety czasami podczas odtwarzania muzyki dochodzą mnie dźwięki rodem z walki Terminatora z Robocopem. Przykładowo płyta DJ Krusha, którą posiadam od roku 1997 (niezbyt porysowana) powoduje (?) odlatywanie Tagi w kosmos. Natomiast Mastodon zakupiony w tym roku odtwarza się bez żadnych problemów.

Napisałem w tej sprawie do Tagi, pracownik odpowiedział, że napęd stosowany w tym i innych modelach jest niezawodny i generuje dobry dźwięk. Pracownik napisał także, że głośne działanie odtwarzacza jest normalne i jest spowodowane niewielkimi rozmiarami obudowy, co ogranicza możliwość odizolowania napędu i jego stabilizacji. Okazało się, że jest zależność między poziomem głośności działania odtwarzacza, a stanem płyty (jej wycentrowaniem, zużyciem etc.). Wpływ na hałaśliwą pracę może mieć także stopień rozgrzania silnika poruszającego ramieniem lasera, jak i położeniem samego ramienia. 

Oczywiście jest możliwość wyregulowania układu napędu w serwisie, ale cudów nie należy się spodziewać.

Piszę o tym wszystkim, bo być może zajrzy tu jeszcze kiedyś jakiś aktualny lub przyszły użytkownik Tagi HTR-1000CD i sprawa się nieco wyjaśni, jeżeli będzie szukał informacji o głośności napędu w tym sprzęcie.

Edytowano przez Demon_Cleaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...