Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 200 + Denon PMA 1600 NE gra zbyt ostro?


Cezary94

Recommended Posts

Witam, forum śledzę od dłuższego czasu jednak dopiero teraz postanowiłem zamieścić post ponieważ utknąłem w martwym punkcie.

Otóż od niedawna jestem posiadaczem wyżej wymienionego zestawu. Wcześniej kolumny grały z Denon DRA 800h. Postanowiłem zmienić wzmacniacz ponieważ wiem że poprzedni denon nie był nawet wzmacniaczem stereo. Z tego co wyczytałem z forum MA Silver dobrze graja właśnie z Denonem PMA więc poszedłem właśnie tym tropem i nabyłem Denona PMA w dobrej cenie. Poprawiło się praktycznie wszystko, od dynamiki po separację instrumentów, kontrolę niskich tonów,  stereofonię itd. 

Jednak nie do końca pasuje mi barwa. W recenzjach jest napisane że wzmacniacz jest neutralny, dla mnie jednak wokale czasem wydają się być zbyt jasne, klarowne,  jaskrawe? Nie wiem jak to opisać. Mam wrażenie że dzwiek momentami jest zbyt natarczywy. W poprzednim wzmacniaczu jakosc dźwięku była gorsza jednak był on jakby bardziej ocieplony. Nie wiem z jakiej strony to ugryźć. Może dobranie odpowiedniego streamera ociepli trochę dźwięk? Proszę o porady. Nie chce znowu zmieniać wzmacniacza bo żona wyrzuci mnie z domu 🤣 obecnie źródłem jest dac z denona a transportem laptop podłączony poprzez usb dac.

Z góry dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor audio to bardzo detaliczne kolumny. Ciężko będzie coś zrobić nie zmieniając elektroniki. Szkoda ze nie zapytałeś przed zakupem denona. Może kable glosnikowe melodiki by delikatnie pomogły. Spróbować można. Wypożycz i sprawdź. Streamer chyba niewiele da. Może szybciej DAC. Ale ja ich przerobiłem za mało żeby Ci pomóc w tej materii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem właśnie są to kolumny praktycznie do każdego rodzaju muzyki i to mi się właśnie w nich podoba. Tylko może z innym wzmacniaczem.

Niestety nie mogę  wypożyczyć kabli ponieważ mieszkam w Niemczech a tutaj z tego co zauważyłem nie ma takiej możliwości. 

Edytowano przez Cezary94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sonique napisał:

Masz jakąś adaptację akustyczną w swoim pomieszczeniu? Moim zdaniem trudno jest w pełni docenić walory MA serii Silver bez niej bo wtedy te kolumny mogą właśnie grać tak jak opisałeś. Możesz też woleć dźwięk ciemniejszy. MA Silver nie są wtedy najlepszym wyborem.

Adaptacji jako takiej nie mam ,ale między kolumnami a kanapą leży dywan , dość grube zasłony przy oknach. Ogólnie nie słyszę żeby był jakiś pogłos.

 

34 minuty temu, lysy napisał:

@Cezary94 Będzie to spokojniejsze granie w porównaniu do MA Silver 200, ale kwestia czy chcesz przejść na kolumny podstawkowe?

Jaki jest metraż pokoju w którym gra ten system?

Miałem już kefy q350 i wzmacniacz smsl q5 pro. Bardzo przyjemnie to grało jednak musiałem zmienić wzmacniacz  ponieważ kupiłem gramofon a jak wiadomo do smsla podlaczenie go nie było możliwe. Więc wtedy kupiłem Denona dra 800h i już po tej zmianie nie było to granie które mi się podobało.

Metraż to 20m2 plus aneks kuchenny. 

Ale nie ukrywam ,że chyba jednak wolałbym kolumny podłogowe . Ale rozważę każda propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezary94 napisał:

Moim cichym marzeniem są kolumny kef r3. Może to byłby dobry trop ?

Mam 1600ne i uzywalem z bowersami 707s2. Ostatnio przeskoczyłem na kef r7 i jest duzo lepiej. Została szczegółowość, ale pozbylem się natarczywości wysokich tonów. Także śmialo moge polecic przejście na r3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cezary94 napisał:

A jak brzmią wokale w takim zestawieniu?

Jak dla mnie zacnie,  wszystko na swoim miejscu. Bardzo dobre opinie na forach tylko to potwierdzają. Tak jak na bowersach nie szlo słuchać bardziej mocnego rocka, to tu sobie słucham go z przyjemnością. Wymień kolumny na R3 i będziesz Pan zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka charakterystyka kolumn. Wzmacniacz zostaw, to dobra konstrukcja. Pomyśl o innych kolumnach. Spójrz na Buchardt P300. To niestety powyżej budżetu, w dodatku konstrukcja podstawkowa, ale moim zdaniem zdecydowanie najlepsza opcja do Twojego wzmacniacza i wielkości pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdzą się Kef R5, które teraz oferujemy w bardzo dobrej cenie.

Zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Denon pma-2500ne gra z KEF R3.

Wcześniej grałem na Buchardt S300 mk2 i było zbyt misiowato.

Z r3 dźwięk jest dobrze dociążony, raczej po cieplejszej stronie, ale z lepszą kontrolą i detalem. Myślę, że KEF to dobry kierunek. Na taki metraż r3, bądź r5.

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny tak grają. A po prsotu model DRA800 jest bardzo ciemny.

DEnon 1600 Ne gra jak powinien grac wzmacniacz. Nie studzi góry chodź też nią nie sypie.

Możesz pokazać jak stoi Twój system?

Bo albo to będzie kwestia zabawy teraz z akustyką albo kolumny pod wymianę.

Czy Denon jest wygrzany?

Co robi u Ciebie na źródle?

 

Nie no Buchardt do Denona to nie. Misiowate ale też nudne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 bardzo dziękuję za propozycję ale mieszkam w  Niemczech, więc odsłuch badz ewentualny zakup odpada.

@lysy wharfedale nie bardzo podobaja mi się wizualnie.

@Bo0M też myślę ,że kef byłby dobrym wyborem.

@Piotr Sonidozdjęcie zrobię jak wrócę z pracy.

Wzmacniacz jest wygrzany ponieważ kupiłem go używanego.

Muzykę odtwarzam z laptopa przez USB dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :)

myślę,  że możesz mieć pogłos od tych płaskich powierzchni. Wysokie Ci cykają na wszytskie strony, bas nie jest imponujacy z tych kolumn i odbierasz wszystko jako zbyt jasne, ostre. Jeśli masz możliwość posłuchaj Kefów, w aktualnej cenie są na prawdę warte zainteresowania a i gęstość muzyki powinna wskoczyć na wyższy poziom, równocześnie temperując trochę najwyższe rejestry.

pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...