Skocz do zawartości

Yamaha 803d Superstar i jej alternatywy.


70rr0

Recommended Posts

Niestety Yamaha u nas w Polsce ma bardzo złe ceny.

Jest to spowodowane selektywną ograniczoną sprzedaża w salonach Top HiFi.

Dystrybutor może ustalać ceny jakie chce.

I jak u nas 803 była za 6K to w Niemczech i Angli na promocji była za 3500 zł. Standardowo jest za 4500 zł.

Z tym że Topy robią ultra dobre promocję na łączenie tej elektroniki głównie z ich kolumnami czyli Indiana Line.

Czasem także z ELACiem oraz nie pasującymi do Yamahy Bowersami.

803 jest już nie produkowana więc teraz jej cena już kompletnie jest losowa.

Kup sobie inna elekotrnikę a sieć załatw przez Wiim Mini.

CXA81, 61, AS 701, Cyrus One HD, Cabasse Abyss (ten już ma sieć), itp

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Myślę, że warto posłuchać ale denon z tymi magnatami to będzie źle połączenie, do denona bym bardziej dal jakieś monitor audio ale takie też mam preferencje dzwiekowe

Nie no, jeśli mówisz o tych magnatach, które mam obecnie, to one na pewno do wymiany, bo to takie basicowe kolumny, że bardziej się nie da. Pytanie właśnie z czym sparować takiego marantza? Ale z tego wszystkiego chyba jeszcze się wstrzymam, a póki co będę się cieszył tym co mam :).

Ciekawi mnie to Evo 150 od Cambridge'a i ile z tej ceny to "multimedialne fajerwerki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2023 o 16:24, Kraft napisał:

Wzmacniacz, amplituner, to tylko nazwy, jak sedan czy kombi. Nic nie mówią, co znajduje się pod maską. Są amplitunery o wiele solidniej zbudowane niż niejeden "prawdziwy wzmacniacz".

Wytłumacz proszę autorowi tematu, czemu kupujesz same wzmacniacze, a nie amplitunery?

Piszesz co innego i robisz co innego!

Uważasz, że tj. w porządku?

Z czego wynika takie postępowanie?

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysy napisał:

Wytłumacz proszę autorowi tematu, czemu kupujesz same wzmacniacze, a nie amplitunery?

Piszesz co innego i robisz co innego!

Uważasz, że tj. w porządku?

Z czego wynika takie postępowanie?

Rafał, skąd taka srogość w głosie? 

Miałem na własność trzy amplitunery. Plus kolejny na dłuższych testach. Jeden mam nadal. I co? Jestem hipokrytą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ampli vs wzmacniacz, to chodziło mi głównie o to, że powszechna wiedza głosi, że w tym samym pułapie cenowym wzmacniacz zawsze będzie lepszy, jeśli idzie o parametry. Pytanie czy taki marantz to faktycznie "prawdziwy" wzmacniacz, bo też ma sporo funkcjonalności w stronę ampli, które podbijają cenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dobierałem ich po nazwie, tylko po funkcjonalności, którą potrzebowałem. 

14 minut temu, 70rr0 napisał:

Z tym ampli vs wzmacniacz, to chodziło mi głównie o to, że powszechna wiedza głosi, że w tym samym pułapie cenowym wzmacniacz zawsze będzie lepszy, jeśli idzie o parametry. 

Tylko to by trzeba porównywać cenę amplitunera do zsumowanej ceny wzmacniacza i zewnętrznego źródła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ampituner jest wzmacniaczem. To nie są odmienne kategorie sprzętu. Tak samo, jak wzmacniacz z preampem gramofonowym i wzmacniacz bez preampa. Różnią się tylko (odrobinę) funkcjonalnością, ale oba to wzmacniacze. Ta sam kategoria sprzętu. Nie mogę się nadziwić, że dorośli ludzie nie potrafią tego pojąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Ale nie każdy wzmacniacz jest amplitunerem. Ludzie często wydają pieniądze na ampli a nie korzystają z funkcji za które zapłacili. 

Ja tak nie robię*. Nie lubię przepłacać. 

*chyba, że nie ma wyjścia. Pre gramofonowe mam, a nie korzystam. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

Każdy ampituner jest wzmacniaczem. To nie są odmienne kategorie sprzętu. Tak samo, jak wzmacniacz z preampem gramofonowym i wzmacniacz bez preampa. Różnią się tylko (odrobinę) funkcjonalnością, ale oba to wzmacniacze. Ta sam kategoria sprzętu. Nie mogę się nadziwić, że dorośli ludzie nie potrafią tego pojąć. 

Znamy już tę śpiewkę na pamięć, także staje się to nudne. Odpowiem sam, skoro dorosła osoba nie potrafi się wysłowić:

Wzmacniacze: 3

Amplituner: 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...