Skocz do zawartości

Recommended Posts

Postanowiłem wypróbować z zamiarem nabycia monitory Iloud MTM,  wyżej pozycjonowane niż moje Iloud Micro. Trzeba przyznać, że brzmią znakomicie. Dźwięk jest potężny, nasycony, czuć potęgę. Będę je zwracał, pomijając fakt, że przysłali mi już rozpakowywane i być może używane, to okropnie zakłócają, nawet ruch myszką powoduje szumy. Wypróbuję je jeszcze z laptopem w salonie,  być może mój komputer stacjonarny sieje zakłóceniami. Trochę szkoda, bo grają niebiańsko 😂

PXL_20230329_054425218.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy podpinam do wyjścia audio, lub do USB przez DAC Dragonfly Red nic się nie zmienia w zakłóceniach. Oczywiście brzmienie przez DAC jest lepsze.

Jeśli zasilę monitory z osobnego przedłużacza podłączonego do innego gniazdka, zakłócenia od myszki znikają, ale brumienie z głośników nadal występuje. Natomiast w salonie z laptopa jest w porządku, co świadczy, że komputer stacjonarny zakłóca. Zasilacz do kompa mam porządny marki Corsar. Odłączałem wszystko, zostawiając tylko kompa i monitory, bez rezultatu.

Podjadę jeszcze do kolegi , aby wypróbować na jego komputerze stacjonarnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2023 o 15:13, lpomis napisał:

Hub aktywny z zewnętrznym zasilaczem może być rozwiązaniem na zakłócenia.

W żadnym z trzech odwiedzanych sklepów nie było hubów aktywnych, a więc zamówiłem internetowo i dzisiaj otrzymałem. Niestety nic się nie polepszyło. Dziwne że hub po wyłączeniu zasilania działa podobnie jak z zasilaniem. Tak jak mówiłeś Wojtku jest to problem płyty kompa. Na laptopie monitory działają znakomicie. Widzę dwa rozwiązania chcąc mieć te monitory. Wypindolić kompa stacjonarnego i przejść na laptopa, albo zmienić płytę główną blaszaka, bez gwarancji, że to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, no to przykro mi, szkoda. Masz Marku mam nadzieję możliwość zwrotu huba? Płyta główna sieje zakłócenia i nie wiem istnieje jakiś sposób na to.

Ewentualnie możnaby spróbować zewnętrznej karty dźwiękowej lub gadżetów typu ten lub podobny ifi:

https://ifi-audio.com/products/isilencer-plus/

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gienas napisał:

@MMarek za blisko monitora stoją... Tak na moje oko.

Po odłączeniu monitora od prądu, bez zmian, a więc monitor nie sieje zakłóceniami.

13 godzin temu, lpomis napisał:

Kurczę, no to przykro mi, szkoda. Masz Marku mam nadzieję możliwość zwrotu huba? Płyta główna sieje zakłócenia i nie wiem istnieje jakiś sposób na to.

Ewentualnie możnaby spróbować zewnętrznej karty dźwiękowej lub gadżetów typu ten lub podobny ifi:

https://ifi-audio.com/products/isilencer-plus/

Hub się zwróci. Jest problem, a więc jest wyzwanie do rozwiązania, kiedyś z Naimem było podobnie, a rozwiązanie okazało się banalnie proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dwa podłączone oddzielnie do prądu. Natomiast do komputera podpiąłem tym kablem. Jak pisałem wcześniej mam podpięte do USB przez DAC Dragonfly Red,  można także bezpośrednio podpiąć do wyjścia audio kompa. Ale brzmienie przez DAC jest lepsze.

https://www.amazon.pl/gp/product/B07WMTQ9WT/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1ZZQ6QEA52IHA&psc=1

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u kolegi, aby sprawdzić monitory na jego stacjonarnym komputerze. Zupełna cisza, a więc to ewidentna wina mojej płyty głównej. Podobny przypadek był opisywany w necie z taką samą płytą jak moja tj, AsRock. Dużo płyt tej firmy zakłóca audio, być może, że nowsze modele są już ciche. Że też musiałem wybrać tę płytę, bo mogłem zdecydować się na inną, bo przecież sam składałem blaszaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsRock to kiedyś był taki "odpad" Asusa i dość budżetowe płyty w których oszczędzano na podzespołach. Chociaż aktualnie marka się wyrobiła i w swoich płytach mają nawet bardzo solidne sekcje zasilania.

Mam w domu dwa komputery stacjonarne. W jednym tania płyta Gigabyte DS3H, która też sieje jak szalona. W drugim właśnie AsRock, wyższy model B550 Pro4 i jest cisza absolutna. Także trochę z tym wszystkim loteria i nie ma co się obwiniać Marku. Ciekawy jestem czy ten Silencer od ifi faktycznie coś zdziała czy to bujda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jednak Intel. No dobra ;)

To PRO Z790-A? Ponoć kozacka płyta. Sekcja zasilania aż się prosi o zabawę w podkręcanie. Tylko ponoć ta wbudowana karta wifi strasznie szumi ;)

(żartowałem)

PS Nie wiem czy będziesz zmieniał też zasilacz, ale jakby co to nie polecam nowych serii SilentumPC - często piszczą w nich cewki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

Jednak Intel. No dobra ;)

To PRO Z790-A? Ponoć kozacka płyta. Sekcja zasilania aż się prosi o zabawę w podkręcanie. Tylko ponoć ta wbudowana karta wifi strasznie szumi ;)

(żartowałem)

PS Nie wiem czy będziesz zmieniał też zasilacz, ale jakby co to nie polecam nowych serii SilentumPC - często piszczą w nich cewki.

Żadnej zabawy w podkręcanie, dlatego wybrałem procesor bez możliwości podkręcania i5-12600 z wbudowaną grafiką. Mogłem kupić najnowszą 13 generację, ale zdecydowałem się na ten, ponieważ nie puści mnie z torbami za prąd :).  Zasilacz także nowy Corsair RM550X 550W.

8 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Ty to laczysz z niezbalansowanego stereo bezposrednio z kompa albo z DACa podlaczonego do kompa, na 2x pseudo XLR?

Nie wiem o co chodzi, ale właśnie tak łączę z DACa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MMarek napisał:

Nie wiem o co chodzi, ale właśnie tak łączę z DACa.

PC uziemiony, MTM uziemione, na takie konfiguracje pomagaja polaczenia zbalansowane, stad gniazda XLR. Tyle ze Twoj DAC nie ma wyjscia zbalansowanego, wiec kabel w istocie nie jest zbalansowany. Brumienie/dziwne znieksztalcenia to troche efekt uboczny polaczenia, na ktore remedium jest solidny izolator USB miedzy PC a DACem, jezeli z nowym PC problemy nie ustapia proponuje rozejrzec sie za takim w miejsce iSilencera, np. Topping HS02. I sprawdzenie czy posiadany kabel jest w istocie przewodem zbalansowanym, ale zbiegajacym sie na niezbalansowanym jacku, czy niezbalansowanym juz od wtykow XLR - kwestia pinow "-" i "ground" (1 i 3), moga do nich dochodzic oddzielne kable, albo moze byc jeden wspolny, co jest gorszym rozwiazaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...