Skocz do zawartości

Kolumny 2.0 podstawkowke + wzmacniacz do 5.000 - 7.000 tys zł - następcy Edifiera r2600


BeMajestiX

Recommended Posts

Witam. Jakie kolumny i wzmacniacz wybrać, jako radykalna zmiane, radykalny przeskok jakościowy? Następcy edifierów r2600, które aktualnie posiadam.

 

względnie budżet to 5.000 - 7.000 zł, względnie ponieważ może większy kredyt dostane, i ewentualnie więcej przeznacze troche na dany sprzęcik.

 

do tego mam kartę dźwiękową, XONAR U7 MK II, którą bym chciał zachować. (chyba, że zmiana byłaby koniecznością)

 

Jakiej muzyki słucham: Generalnie rap, hardstyle, muzyka relaksacyjna. Dlatego zależy mi na uniwersalnym brzmieniu, bo muzyka relaksacyjna i hardstyle to dwie skrajne rzeczy. Słucham też symboliczniej rocka, i "electro" i housiku jaki robi ala Olivier Heldens.

 

Chciałbym, żeby były to kolumny do bliskiego i średniego odsłuchu. Pokoik ma około 12 metrów kwadratowych.

 

Z resztą wytycznych nie wiem co mógłbym napisać, bo w kwestii doboru sprzętu muzycznego jestem laikiem. 

 

Załączam zdjęcia jak wygląda stanowisko na kolumny, i pokój

 

IMG_0016.JPG.b8562caa4c2e0e398bb9c2e9640c0940.JPGIMG_0018.JPG.9771ae69481e4029476e9257f181914c.JPG

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co do aktywnych to mam już edifieryr2600, są one ok, jednakże chciałbym zainwestować w jak najlepszy przeskok jakościowy w budżecie 20 tysięcy złotych, o czym informowałem pod głównym postem, w jakieś kolumny + wzmacniacz pod moje preferencje muzyczne. Także dobierzmy kolumny + wzmacniacz osobno.

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, BeMajestiX napisał:

Co do aktywnych to mam już edifieryr2600, są one ok, jednakże chciałbym zainwestować w jak najlepszy przeskok jakościowy w budżecie 20 tysięcy złotych, o czym informowałem pod głównym postem, w jakieś kolumny + wzmacniacz pod moje preferencje muzyczne.

no to tutaj, masz zestaw za około 20 tys który jest samocwystarczalny. Posłuchaj może, bo raczej tego nie zrobiłeś. Zestawy aktywne z wyższej półki grają zupełnie inaczej niż Eidfier :)

 

 

Bowers_&_Wilkins_Formation_Duo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miras23 napisał:

no to tutaj, masz zestaw za około 20 tys który jest samocwystarczalny. Posłuchaj może, bo raczej tego nie zrobiłeś. Zestawy aktywne z wyższej półki grają zupełnie inaczej niż Eidfier :)

 

 

Bowers_&_Wilkins_Formation_Duo.jpg

 

 

Tak, ztymże wzmacniacz chciałbym osobno, i wygląd niezbyt mi się podoba tych kolumn - z wyglądu lubię bardziej "klasyczne"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, WaldeMAR napisał:

kolego, ale Miras dobrze pisze. Te głośniki od B&W naprawdę przypominają klasyczne skrzynki.

Ja ich nie słuchałem ale faktycznie czemu by tego nie zrobić? A może trafi to w Twój gust? Diabli wiedzą.

Panowie piszę poraz kolejny, że chciałbym kolumny i wzmacniacz osobno. A wygląd naprawdę nie podoba mi się na tyle, że gdybym nawet wybrał aktywne monitory to i tak by odpadły ze względu na wygląd :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W Formation DUO bronią się w stosunku do zestawów "klasycznych". Grają naszym zdaniem lepiej a niż podstawkowe B&W 706s3 !

Wzmacniacze są wydajne, nie można doprowadzić do zniekształceń, obudowy są bardzo sztywne i jest sporo technologii od serii 800.

Nie chcemy wypowiadać się w samych w superlatywach żeby nie było za słodko :):):) 

Posłuchajcie sami, oceńcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chmarski napisał:

Z aktywnymi jest ten problem, że (sądząc po zdjęciach pokoju) pytający kiedyś może mieć ochotę przestawić sprzęt do większego pomieszczenia. Wtedy może wzmacniacz by został i tylko kolumny trzeba by było wymienić. Ze sprzedażą aktywnych pewnie byłby większy problem.

I tu źle myślisz.

Na przykładzie moich monitorów gdyby doszło do takiej sytuacji, to zamawiam dwa aktywne suby i łączę je z tym co posiadam.

Wgrywamy do DSP nowe ustawienia zwrotnicy pod 3way i hulaj dusza piekła nie ma. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BeMajestiX napisał:

Panowie i Panie - zmiana planów! Postanowiłem sporą część z kredytu przeznaczyć jednak na dane kolumny + wzmacniacz. Jest to 20.000 zł. Z góry dziękuję za pomoc!

W tym pomieszczeniu? Przy takiej akustyce?

Pasywne kolumny tu nie ma mają sensu.

PMC Results 6 i masz połowę kasy na akustykę,

Dynaudio LYD 48

Adam audio A8H

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiki2010 napisał:

Na przykładzie moich monitorów gdyby doszło do takiej sytuacji, to zamawiam dwa aktywne suby i łączę je z tym co posiadam.

Do siebie rozważałem monitory plus sub lub dwa w przyszłości, ale jak padała informacja o tym, że pomieszczenie ma 35m2 i jest otwarte na drugą część o podobnej powierzchni, to mi wszyscy monitory odradzali.

Inna sprawa, że u mnie budżet był zdecydowanie mniejszy niż 20k PLN, a o aktywnych kolumnach prawie nie myślałem. Prawie, bo na chwilę taki pomysł się pojawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chmarski napisał:

Do siebie rozważałem monitory plus sub lub dwa w przyszłości

Łączenie tego pałę to bardzo duży błąd. 

W moim przypadku dodając dwa suby i robiąć od nowa aktywną zwrotnice masz normalne 3 way a nie jakąś tam dostawkę w postaci subów.

Oczywiście coś takiego bez zszycia monitorów z subami może się podobać, ale nie mi. 

Opcji jest masa.

obraz_2023-05-01_120950294.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli polecacie mi kolumny aktywne - mogę na to przystać.

 

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

B&W Formation DUO bronią się w stosunku do zestawów "klasycznych". Grają naszym zdaniem lepiej a niż podstawkowe B&W 706s3 !

Wzmacniacze są wydajne, nie można doprowadzić do zniekształceń, obudowy są bardzo sztywne i jest sporo technologii od serii 800.

Nie chcemy wypowiadać się w samych w superlatywach żeby nie było za słodko :):):) 

Posłuchajcie sami, oceńcie!

Jak pisałem, kolumny B&W Formation DUO kompletnie mi wizualnie nie siedzą - także odpadają.

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W tym pomieszczeniu? Przy takiej akustyce?

Pasywne kolumny tu nie ma mają sensu.

PMC Results 6 i masz połowę kasy na akustykę,

Dynaudio LYD 48

Adam audio A8H

 

Natomiast wszystkie z tych trzech opcji wizualnie już mi się podobają, w szczególności Adam audio A8H.

 

Kredyt biorę jakoś za 1-2 miesiące, w tym czasie możemy przedyskutować wszystkie z opcji a jak już sfinalizuję pożyczkę to zabiorę się za odsłuch proponowanych pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś co napisałem, ale to moja wina bo można to faktycznie tak zrozumieć.

Napisałem, że monitory plus sub lub dwa w przyszłości. Najpierw byłyby monitory, a potem (w przyszłości) jeden większy sub lub dwa mniejsze, w zależności co sprawdziłoby się u mnie lepiej po teście w domu.

Nie dysponowałem takim budżetem jak kolega z tego wątku, a chciałem mieć najlepiej jak się (dla moich uszu) da. Stąd brałem pod uwagę lepsze monitory i dołożenie brakującego basu w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...