Skocz do zawartości

Kolumny 2.0 podstawkowke + wzmacniacz do 5.000 - 7.000 tys zł - następcy Edifiera r2600


BeMajestiX

Recommended Posts

7 godzin temu, Chmarski napisał:

Źle zrozumiałeś co napisałem, ale to moja wina bo można to faktycznie tak zrozumieć.

Napisałem, że monitory plus sub lub dwa w przyszłości. Najpierw byłyby monitory, a potem (w przyszłości) jeden większy sub lub dwa mniejsze, w zależności co sprawdziłoby się u mnie lepiej po teście w domu.

Nie dysponowałem takim budżetem jak kolega z tego wątku, a chciałem mieć najlepiej jak się (dla moich uszu) da. Stąd brałem pod uwagę lepsze monitory i dołożenie brakującego basu w przyszłości. 

I bardzo dobrze kombinujesz. Nie odrazu Rzym zbudowano.

Te moje małe kosztowały 15 na gotowo. Myślę, że dwa małe suby do nich, to koszta około 10 koła. Tak więc w okolicach 25 koła mam fajny komplety set, że klekajcie narody świata. Wystarczy podłączyć jakiś streamer i gitara 🎸.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 12:45, BeMajestiX napisał:

Natomiast wszystkie z tych trzech opcji wizualnie już mi się podobają, w szczególności Adam audio A8H.

No i pamiętaj ile zostaje kasy z nich na suba, akustykę czy inne zachcianki. Albo po prostu mniejszy kredyt.

Dnia 1.05.2023 o 16:50, BeMajestiX napisał:

Jeszcze mam pytanie czy zewnętrzna karta dźwiękowa Asus XONAR U7 MK II będzie odpowiednia do podpięcia kolumn pod PC przy np. Adam audio A8H ?

Płytę główną w PC mam: Gigabyte B660M GAMING X

Ja nie wiem bo nigdy jej nie miałem. Ale spodziewam się że dla takich kolumn no może być lepiej. Znacznie lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No i pamiętaj ile zostaje kasy z nich na suba, akustykę czy inne zachcianki. Albo po prostu mniejszy kredyt.

Ja nie wiem bo nigdy jej nie miałem. Ale spodziewam się że dla takich kolumn no może być lepiej. Znacznie lepiej.

 

W takim bądź razie prosiłbym o pomoc w dobraniu optymalnej zewnętrznej karty dźwiękowej pod np Adams audio a8h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak narazie mamy propozycje co do kolumm:

PMC Results 6

Dynaudio LYD 48

Adam audio A8H

 

Adamsy mi sie najbardziej podobaja, bede sprawdzal pierwsze.

 

Do tego jakie kable najwyzszej jakosci dobrać? Polecono mi takie:

https://supersound.pl/73272-ssq-rcarca3-kabel-2xrca-2xrca-3-metrowy

 

No i jaka dźwiękówke optymalna pod dane kolumny, adamsa wstępnie wybrać? Może ktoś jeszcze się wypowie co do Asus XONAR U7 MK II którego posiadam, kolega wyżej zasugerował, że wypadałoby lepszą dobrać.

Myślę też nad subem. Na karte dźwiękową zewnętrzną + sub zostałoby przynajmniej 5.0 tysięcy, w przypadku adamsów. Prosiłbym o poradę też w tej kwestii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Co sądzicie o takim zestawie? (jako pierwszy zestaw do sprawdzenia)

 

Monitory: https://supersound.pl/adam-audio-a8h-pair-a-pair-of-monitors

Sub: https://supersound.pl/3195-adam-sub8

karta dźwiękowa: https://supersound.pl/71463-universal-audio-ua-apollo-solo-usb-he-interfejs-audio

 

i w RCA nie ma co się pchać jak zmienię dźwiękówkę, jakie kable XLR polecicie?

 

I przepraszam za dublowanie postów, ale nie mam możliwości edycji.

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kiki2010 napisał:

Jak to się mówi, każde kolumny są dobre do momentu zanim usłyszy się lepsze.

Tak, ale napisałem ze będę je sprawdzał jako pierwsze bo z wyglądu są super.
A co z reszta?

Aha, i na dwa monitory + sub potrzeba chyba trzy wejścia XLR, a karta dźwiękowa która mi polecono w tym sklepie posiada je tylko dwa? Jakieś inne pomysły co do sprawdzenia pierwszego zestawu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Podbijam temat.

 

Co sądzicie o takim zestawie? (jako pierwszy zestaw do sprawdzenia)

 

Monitory: https://supersound.pl/adam-audio-a8h-pair-a-pair-of-monitors

Sub: https://supersound.pl/3195-adam-sub8

karta dźwiękowa: https://supersound.pl/71463-universal-audio-ua-apollo-solo-usb-he-interfejs-audio

 

na dwa monitory + sub potrzeba chyba trzy wejścia XLR, a karta dźwiękowa która mi polecono w tym sklepie posiada je tylko dwa? Jakieś inne pomysły co do karty dźwiękowej? Budżet około 20 tys ze wszystkim, jak pisałem.

 i Jakie kable XLR polecacie?

 

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2023 o 13:13, BeMajestiX napisał:

W takim bądź razie prosiłbym o pomoc w dobraniu optymalnej zewnętrznej karty dźwiękowej pod np Adams audio a8h

To jest DAC.

Jest tego trochę na rynku.

Pytanie czy mowy czy używany. Biorąc pod uwagę tańsze kolumny które Ci podałem to zostaje kasa na Chord Qutest, Denafrips. Ale masz też tańsze fajne DACi jak iFi czy Audiolab. Albo Cambridge CXN od razu z streamerem.

Dnia 4.05.2023 o 14:20, BeMajestiX napisał:

Do tego jakie kable najwyzszej jakosci dobrać? Polecono mi takie:

Oehlbach albo Wireworld. Tych nie znam. Ale dasz za dobrego analoga 150-200 zł. Co przy takiej klasie sprzetu jest mocno sensowne.

4 godziny temu, BeMajestiX napisał:

tego kompletnie nie znam.

Tu chyba wolał bym coś z rynku domowego. Aczkolwiek no nie znam.

Pytasz o produkty mocno studyjne. Mało osób z tego forum będzie coś na ten temat wiedzieć. Do tego jest chyba inne forum.

Przy najmniej magazyn Audio ma swój odpowiednik dla takich produktów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
52 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To jest DAC.

Jest tego trochę na rynku.

Pytanie czy mowy czy używany. Biorąc pod uwagę tańsze kolumny które Ci podałem to zostaje kasa na Chord Qutest, Denafrips. Ale masz też tańsze fajne DACi jak iFi czy Audiolab. Albo Cambridge CXN od razu z streamerem.

Oehlbach albo Wireworld. Tych nie znam. Ale dasz za dobrego analoga 150-200 zł. Co przy takiej klasie sprzetu jest mocno sensowne.

tego kompletnie nie znam.

Tu chyba wolał bym coś z rynku domowego. Aczkolwiek no nie znam.

Pytasz o produkty mocno studyjne. Mało osób z tego forum będzie coś na ten temat wiedzieć. Do tego jest chyba inne forum.

Przy najmniej magazyn Audio ma swój odpowiednik dla takich produktów.

 

Są tutaj i przedstawiciele sklepów audio, także myślę, że sobie poradzimy :)

dwa monitory Adam audio A8H to już koszta 14,5 tys

Także na kartę dźwiękową/dac + sub pozostaje 5-6 tysięcy. Na kable już dołożę. No i właśnie, co z tym subem co mi w tym sklepie polecono (ADAM AUDIO SUB8) ? Jest tej samej firmy - adams, co już chyba jest plusem.

I będę chciał to podpiąć pod XLR jednak, Oehlbach albo Wireworld jest też w topie przy tego rodzaju kabli?

 

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BeMajestiX napisał:

Są tutaj i przedstawiciele sklepów audio, także myślę, że sobie poradzimy :)

nie profesjonalnych.

Nie handlują takimi kolumnami. Streamerem już tak.

22 godziny temu, BeMajestiX napisał:

Także na kartę dźwiękową/dac + sub pozostaje 5-6 tysięcy. Na kable już dołożę. No i właśnie, co z tym subem co mi w tym sklepie polecono (ADAM AUDIO SUB8) ? Jest tej samej firmy - adams, co już chyba jest plusem.

Tego suba nie znam więc nie wiem.

A zaryzykować studyjne monitory i domowy sub do stereo jak REL serii Tx?

22 godziny temu, BeMajestiX napisał:

I będę chciał to podpiąć pod XLR jednak, Oehlbach albo Wireworld jest też w topie przy tego rodzaju kabli?

To jest daleko od topów. Topy to kable po 20K. To sa solidne dobre i tanie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

nie profesjonalnych.

Nie handlują takimi kolumnami. Streamerem już tak.

Tego suba nie znam więc nie wiem.

A zaryzykować studyjne monitory i domowy sub do stereo jak REL serii Tx?

To jest daleko od topów. Topy to kable po 20K. To sa solidne dobre i tanie

 

Mógłbym prosić o dane do tego "innego forum", z góry dziękuję. Tutaj złożymy jakiś zestaw, i zaproponuje go na tamtym forum - zobaczymy co na to powiedzą :)

 

O kablach XLR myślę nad takimi: WIREWORLD OASYS 8, lub WIREWORLD LUNA 8. Bedę ich potrzebował trzy, każdy 1,5-3 metry. Mieszcząć się najlepiej w 1000zł, ale "przeboleję" 1500, nie wiecej. Akustykę będę robił na końcu, jak odłożę.

 

Co do karty dźwiękowej/dac będę potrzebował takiej, która ma trzy wejścia XLR, na pewno na monitory + chyba najlepiej sub też.

Zastanawiam się czy cena UNIVERSAL AUDIO UA - APOLLO SOLO USB nie jest za bardzo wyśróbowana przez reklamę jak i wtyczki znanych osobistości. No i ma 2 wejścia XLR, a nie trzy. A rozdzielacze zapewne umniejszą na jakośći odbioru dźwięku.

Chord Qutest jest po zsumowaniu wszystkiego za drogi jakoś o połowę, Denafrips mniej - ale również. iFi nie wiem który dokładnie model sugerujesz, natomiast Cambridge CXN też również jest za drogi. I co z trzema wejściami XLR?

para Adams audio a8h + Rel Acoustics T/5X lub ADAM AUDIO SUB8 = 17,8 - 18,3 tysięcy. Do tego dac/karta dźwiękowa możemy się umówić żeby razem nie przekraczało 21 tys. Plus do tego kable xlr to już wychodzi około 22 tys - więcej już ni grosz nie mogę, nie jestem w stanie przeznaczyć.

ADAM AUDIO SUB8 > REL T5x   dla mnie wizualnie. No i pytanie jest takie czy sub z tej samej firmy co monitory jest jakimś plusem, bynajmniej potencjalnym. No ale przed zakupem będę sprawdzał odsłuch wypożyczając lub jadąc do salonów.

 

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie to. Nie ma mnie tam. :)

Ale nie wierze że nie ma. Rynek profesjonalny jest też spory.

28 minut temu, BeMajestiX napisał:

O kablach XLR myślę nad takimi: WIREWORLD OASYS 8, lub WIREWORLD LUNA 8. Bedę ich potrzebował trzy, każdy 1,5-3 metry. Mieszcząć się najlepiej w 1000zł, ale "przeboleję" 1500, nie wiecej. Akustykę będę robił na końcu, jak odłożę.

Przy 3 dostaniesz rabat odpowiedni.

28 minut temu, BeMajestiX napisał:

ale również. iFi nie wiem który dokładnie model sugerujesz

ZEN DAC

29 minut temu, BeMajestiX napisał:

natomiast Cambridge CXN też również jest za drogi. I co z trzema wejściami XLR?

No do suba trzeba by wyjść z kolumn albo rozdzielić ten sygnał.

29 minut temu, BeMajestiX napisał:

para Adams audio a8h + Rel Acoustics T/5X lub ADAM AUDIO SUB8 = 17,8 - 18,3 tysięcy. Do tego dac/karta dźwiękowa możemy się umówić żeby razem nie przekraczało 21 tys. Plus do tego kable xlr to już wychodzi około 22 tys - więcej już ni grosz nie mogę, nie jestem w stanie przeznaczyć.

Bez negocjacji cenowych :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bez negocjacji cenowych :)

 

Kupując wszystko w jednym sklepie to pewnie i faktycznie, tak to nie wiem 😄 Para monitorów a8h jest już po rabacie 300zł

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

No do suba trzeba by wyjść z kolumn albo rozdzielić ten sygnał.

 

Rozdzielacze mają sens? Pomijając kolejny wydatek 😅 Jeżeli nie stracę na jakości odbioru, to jakimi się zainteresować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2023 o 21:49, BeMajestiX napisał:

Są tutaj i przedstawiciele sklepów audio, także myślę, że sobie poradzimy :)

 

Sprzęt studyjny raczej w sklepach z instrumentami i sprzętem do profesjonalnych nagłośnień.

Do słuchania muzyki dla przyjemności chyba bym w to nie szedł. To są rozwiązania profesjonalne służące do czego innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Sprzęt studyjny raczej w sklepach z instrumentami i sprzętem do profesjonalnych nagłośnień.

Do słuchania muzyki dla przyjemności chyba bym w to nie szedł. To są rozwiązania profesjonalne służące do czego innego.

Docelowo mam w planach małe domowe studio zrobić :) Na wszystko naraz brak pieniążków. Na akustyke i resztę "narzędzi" już będę odkładał, kredyt nie starczy 🙂 Wolę kupić teraz część produktów pod studio lepszej jakości, niż całość "słabszych", którę przecież i tak odwlekając w czasie - wykupię.

Edytowano przez BeMajestiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma super sound odradza mi kupowania bardziej budżetowych kabli XLR, wręcz mi napisali, że jak zauważę jakąś różnicę między:

https://supersound.pl/73301-ssq-xx3-kabel-xlr-xlr-3-metrowy

a

WIREWORLD OASYS 8, lub WIREWORLD LUNA 8  lub inne kable w tej cenie - to fundują mi te podlinkowane w zestawie za darmo :D Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BeMajestiX napisał:

Firma super sound odradza mi kupowania bardziej budżetowych kabli XLR, wręcz mi napisali, że jak zauważę jakąś różnicę między:

https://supersound.pl/73301-ssq-xx3-kabel-xlr-xlr-3-metrowy

a

WIREWORLD OASYS 8, lub WIREWORLD LUNA 8  lub inne kable w tej cenie - to fundują mi te podlinkowane w zestawie za darmo :D Co o tym sądzicie?

Z własnego doświadczenia. Różnicę w kilkumetrowym, kiepskim kablu po prostu się słyszy. jest więcej zakłóceń. Osobiście stosuję dobre i stosunkowo tanie kable firmy LBX. Niemiecki, a nie dalekowschodni, kabel Klotz.

Nie zgodzę się, że na tym poziomie jest jakiś podział na urządzenia czy okablowanie studyjne i domowe. To nie ta półka. Jednak pewne rozwiązania z małego studia, choćby domowego, zaprzęgnięte do pracy w typowym domowym zaciszu zapewniają dobry poziom przy niskich nakładach i oddalają od nas problemy "domowych" rozwiązań. Np. kabli które kupione "przy okazji" lub dołączone do sprzętu są dość niskiej jakości i nie zapewniają np. symetrycznych połączeń. Mają one niewątpliwe zalety, których nie muszę chyba tu opisywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

To, ze cudowanie z megadrogimi XLRami to juz zboczenie wysokich lotow.

 

9 minut temu, Highlander_now napisał:

Z własnego doświadczenia. Różnicę w kilkumetrowym, kiepskim kablu po prostu się słyszy. jest więcej zakłóceń. Osobiście stosuję dobre i stosunkowo tanie kable firmy LBX. Niemiecki, a nie dalekowschodni, kabel Klotz.

Nie zgodzę się, że na tym poziomie jest jakiś podział na urządzenia czy okablowanie studyjne i domowe. To nie ta półka. Jednak pewne rozwiązania z małego studia, choćby domowego, zaprzęgnięte do pracy w typowym domowym zaciszu zapewniają dobry poziom przy niskich nakładach i oddalają od nas problemy "domowych" rozwiązań. Np. kabli które kupione "przy okazji" lub dołączone do sprzętu są dość niskiej jakości i nie zapewniają np. symetrycznych połączeń. Mają one niewątpliwe zalety, których nie muszę chyba tu opisywać.

No to zdania jak narazie są podzielone. No ale możemy chyba generalnie też podzielić to na to: dobry kabel, a zły kabel. Jakże i drogi, i tani. Tych tanich do 100zł powiedzmy nie wyklucza się "w byciu dobrym", niemniej jest dużo więcej kiepskich, niż w przedziale, cenach tych dużo większych. Ztymże nie znam się na rynku w tej kwestii, a staram rozumować. No bez powodu chyba by mi nie odradzano kupna droższych kabli do sprzętu studyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeMajestiX@ wybrałeś już dac/interfejs? U mnie się sprawdza Focusrite Clarett 2 Pre Usb który kiedyś jak miałem Adam Audio A7x wygrał z Rme Adi 2FS, a niedawno jak miałem kilka tygodni Qutesta, wahałem się między nimi, ale jednak detal i ogólna zwiewność dźwięku spowodowała że to Clarett został... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...