Skocz do zawartości

Kino 5.1.4 - proszę o pomoc w doborze głośników.


Nitrooooo

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli nie odpinasz tego często to nie stosuj żadnych końcówek. Po prostu przykręć kabel.

 

Rozumiem że żadnych końcówek jak wtykam do gniazdka zaciskowego w ścianie.....a amplituner denon 3700? Sub sb 2000 pro? Glośniki klipsch rp-240d ? Też mam wepchać goły kabel? Łyknie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nitrooooo napisał:

Rozumiem że żadnych końcówek jak wtykam do gniazdka zaciskowego w ścianie.....a amplituner denon 3700? Sub sb 2000 pro? Glośniki klipsch rp-240d ? Też mam wepchać goły kabel? Łyknie?

Nie są konieczne, grunt by się ze sobą nie stykały. Zwróć na to uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2023 o 10:18, Nitrooooo napisał:

Rozumiem że żadnych końcówek jak wtykam do gniazdka zaciskowego w ścianie.....a amplituner denon 3700? Sub sb 2000 pro? Glośniki klipsch rp-240d ? Też mam wepchać goły kabel? Łyknie?

Tak. Z tym że do suba masz końcówkę RCA a kabel nie jest głośnikowy.

Taki Ci dali w ścianie?

Dnia 19.04.2023 o 12:36, Adi777 napisał:

Na przykład na AVS, z tym, że piszą bardziej o LCR, że najwięcej dźwięku pochodzi z przodu, to trochę co innego.

Audio Video Show? Ale w sensie jak się z kimś gada?

Ja już kilka razy mówiłem. Zdarzyło mi się oglądać cały sezon bez frontów. Ale sub, centralny i surroundy być musza.

nie chciało mi się przepinać :D:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na serie XTZ Spirit, np. wszystkie kolumny Spirit 8 i do tego 2 subwoofery (dla wyrowania basu, nie dla mocy) to by wyszlo jakies (168*5)+(300*2)=1440 euro netto. Dolicz transport (pewnie ze 200 euro, moze mniej) i VAT PL (jesli placisz) i wychodzi 1,23*1640*4,6=9270 PLN. Zostaje na kable i pierdoly.

Te ceny sa promocyjne, jeszcze pare tygodni  beda takie.
Mozna do nich zadzwonic (do producenta w Szwecji) i sobie pogadac, mi odebral jakis chlop i gadalismy sobie z 30 minut i mysle ze mial pojecie.

Kolory sa biale i czarne, ja bym dal biale w maskownicach i powiesil na scianie. Mozesz tez dac np. Spirit 2 na boki i Spirit 6 na L/C/R, wyjdzie troche taniej i moze latwiej bedzie je wszystkie zmiescic. 

Maja 30 dni na zwrot w EU. Ja czekam na Spirit 4.

 

Edit: tylko ze spirit 8 to 21 cm szerokosci, wiec moga byc za duze - wtedy spirit 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tenfilip napisał:

VAT PL (jesli placisz)

W sensie jeśli jesteś odbiorca końcowym?

7 godzin temu, Tenfilip napisał:

Zobacz sobie na serie XTZ Spirit, np. wszystkie kolumny Spirit 8

Masz je?

7 godzin temu, Tenfilip napisał:

Maja 30 dni na zwrot w EU. Ja czekam na Spirit 4.

ok

A jak to się ma do wspomnianych Ambient 44, Radius ONE czy Kliosch 240D?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie jeśli jesteś odbiorca końcowym?

Masz je?

ok

A jak to się ma do wspomnianych Ambient 44, Radius ONE czy Kliosch 240D?

 

VAT moze byc z innego kraju albo w ogole, zalezy jaka kto ma sytuacje.

Czekam na Spirit 4, jutro maja przyjsc.

Mnie przekonaly pozytywne opinie, i kupno od producenta z pominięciem marzy posrednikow. Po prostu wiecej z calosci kwoty poszlo na sprzet. 30 dniowe testy to tez plus, choc oczywiscie dochodza koszty przesylki (i tylko w EU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2023 o 16:12, Tenfilip napisał:

VAT moze byc z innego kraju albo w ogole, zalezy jaka kto ma sytuacje.

Czekam na Spirit 4, jutro maja przyjsc.

Mnie przekonaly pozytywne opinie, i kupno od producenta z pominięciem marzy posrednikow. Po prostu wiecej z calosci kwoty poszlo na sprzet. 30 dniowe testy to tez plus, choc oczywiscie dochodza koszty przesylki (i tylko w EU).

Na czym polegają te testy? W sensie rozumiem że sprawdzasz, ale jak jest ewentualnie z odsyłką? Sam je ogarniasz za granicą?

Wówczas wzrot kasy jest bez kosztów transportu w obie strony?

Pytam bo miałem do czynienia z subami XTZ ale to nie ja je sprowadzałem.

Doszły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem jak jest ze zwrotem kosztow - ale chyba po prostu placisz w obie strony, przynajmniej od jakiegos czasu.  Testy to po prostu uzywanie w domu. 

Kolumny doszly, naprawde dosc spore, graja spoko ale dopiero zaczynam testy. Moglyby byc przetowniki biale, to by nie przebijaly czernia przez maskownice. Przez to, ze jest na kolkach, nie przylega tak ladnie jak taka na magnesach, ale dziecko przynajmniej tak latwo nie zdejmie:) 
My wyszlo to co na stronie plus 100 euro oplat (czyli przesylka, clo, vat 7,8%, cos tam dla urzedu) ale to do CH, do PL moze byc inaczej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2023 o 07:53, Piotr Sonido napisał:

No Szwajcarzy tego pilnują. Też tam wysyłałem kiedyś pare rzeczy.

Zapodaj fotki na spokojnie po weekendzie jak to wygląda w realu :)

Powodzenia.

Wyglada jak na stronie w sumie. Troszke ta maskownica nie jest idealnie zrobiona, w Tannoy XT bardzo ladnie zlewa sie z obudowa. Poza tym trudno sie przyczepic. Nie ma tez opcji na biamping. Na plus jest to, ze Logo nie jest przyczepione fabrycznie - to pomaga zachowac spojonosc z kolumnami innego producenta (mi tak pasuje, lubie jak w kinie domowym sprzet "znika).

Ze wzgledu na dzwinote mojego pomieszeczenia, mialem strasznie przytlumione wysokie, jak sie okazalo, na wszystkich kanalach (nie tylko na spirit). Dodalem recznie pare db i teraz jest gitara. Jak bede mial czas i checi (a z czasem ciezko), to przetargam je do duzego salonu, podepne do Crowna i bede mial porownanie z tannoyami. Teraz moge tylko powiedziec ze sa duze i jestem zadowolony. Acha, i faktycznie widac ta mniejsza efektywnosc w pomiarach Denona - jest ladnych pare db wieksze podbicie dzwieku dla nich wzgledem Tannoy XT C, centralnego, ktory ma wyzsza deklarowna skutecznosc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w kinie znika przez setup :) To jak gra a nie logo :)

Dnia 1.05.2023 o 17:55, Tenfilip napisał:

Acha, i faktycznie widac ta mniejsza efektywnosc w pomiarach Denona - jest ladnych pare db wieksze podbicie dzwieku dla nich wzgledem Tannoy XT C, centralnego, ktory ma wyzsza deklarowna skutecznosc. 

nie rozumiem?

To mówisz o efektywności kolumn nie amplitunera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...