Skocz do zawartości

Kolumny 2.0 do komputera za około 2000 - 2500 zł.


nemoein

Recommended Posts

Cześć, Jestem nowy w temacie audio i nawet do końca nie wiem co to znaczy być audiofilem gdyż zwykle miałem jakieś słuchawki / głośniki z niskiej półki (np. genius). Usłyszałem kilka razy dźwięk na lepszych głośnikach (co nie znaczy naprawdę dobrych, bardziej jakaś wieża panasonic czy innego philipsa) no i zechciałem kupić sobie coś ze średniej półki w cenie około 2000 - 2500 zł. Kolumny raczej do komputera, będą stały na biurku bądź na podstawkach obok, więc w odległości około metra ode mnie. Będą służyć głównie do słuchania muzyki, oglądania youtuba oraz grania, z gatunków muzycznych najwięcej słucham rocka i heavy metalu, ale także popu. Posiadam interfejs audio z DAC Audient ID4 i używam go jako zewnętrznej karty dźwiękowej - mają wyjście liniowe do monitorów, ale mogę dokupić jakąś inną jeśli zajdzie taka potrzeba. Pomieszczenie w którym chcę je postawić jest bardzo małe (jakieś 7,5 m2) służy jako biuro i znajduje się tam wyłącznie biurko (załącznik). Można powiedzieć, że napaliłem się na coś z Klipscha ponieważ są bardzo estetyczne, a te miedziane membrany po prostu mi się podobają, myślałem też o czymś z szerokiego spektrum Edifier . Myślę o modelu Klipsch R-51PM gdyż są to kolumny aktywne i nie będę musiał zajmować się doborem wzmacniacza, a w dodatku w przyszłości będę mógł rozbudować system o np. subwoofer. Funkcja bluetooth jest raczej mi nie potrzebna, ale fajnie, że jest. Proszę o radę jakie kolumny w tym wypadku będą dla mnie dobre, mogą być aktywne, pasywne, podłogowe, podstawkowe, mogę dokupić jakieś maty wyciszające, bo pomieszczenie niestety trochę wpada w rezonans (słychać na mikrofonie).

pokoj biuro.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, rozejrzałem się za magnatami i biorę pod wagę Magnat Monitor Reference 3A lb 5A. Poczytałem, posłuchałem recenzji i rozważam jeszcze zakup klipsch the fives, lub może nawet bardziej Klipsch RP600M + wzmacniacz smsl sa300 - wiem musiałbym przekroczyć budżet do ~ 3500 zł, ale jeśli jakość idzie w parze z ceną to może warto? Zamierzam się też wybrać do jakiegoś salonu na odsłuch.

 

Edytowano przez nemoein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto abyś posłuchał i porównał wymienione kolumny. Klipsch The Fives, mają wyrazistą górę, ale i dosyć mocno podbity dół pasma, niskie tony są trochę miękkie i w dosyć sporej ilości jak na tej wielkości kolumny. Pokój masz nie duży, a dodatkowo bliskość ściany spotęguje bas. Tutaj bym raczej odradzał tym bardziej model RP-600M II, który dostarczy jeszcze więcej dołu i podejrzewam, że może pojawić się dudnienie, zamiast dobrej jakości grania tego pasma.

Do Twojego pokoju można spróbować też kolumn Triangle Borea Active BR02 BT, które zgrają basem nie tak masywnym, ale bardziej szybkim, zróżnicowanym i dynamicznym, sprawiającym mniej problemów akustycznych z małych pokojach, góra lekko podbita, ale też delikatniejsza od Klipscha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej, zakupiłem Klipsch RP-600M pierwszej generacji. Nie nadają się do komputera bo gdy są zbyt blisko to praktycznie nie ma basu, muszę się odsunąć na około 1,5 metra żeby bas stał się pełniejszy. Na średnich i wysokich tonach raczej nie ma aż takiej różnicy więc rozważam ich sprzedanie, albo wstawienie do salonu. Oprócz tego dźwięk w porównaniu do głośniczków komputerowych to przepaść jakościowa. Rozważam zakup także Elac Debut Reference B6, albo jakiegoś małego suba aktywnego. W sumie już wiem, że zależy mi na tym aby dźwięk był już pełny z bliska. Temat wzmacniacza na razie odkładam na później, tymczasowa działam na Aiyima A07.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...