Skocz do zawartości

Pioneer pd 30AE / Onkyo C7030 jako transport


mateolo2

Recommended Posts

23 minuty temu, DiBatonio napisał:

To są odtwarzacze polecane przez Marcina (muda44), zazwyczaj ta ich lepszość dopiero po jego modzie.

Dzisiaj dostępne tylko na wtórnym i pojawiają się nawet te po modzie.

Ciekawe dlaczego, skoro trzepią i łoją transporty powyżej 10tys?

Wytarczy ruszyć głową, bo coś mi tu nie licuje.

P.S.

Marcin jeszcze jakiś czas temu miał rzeczonego Pioneera po full modzie za 2,8tys, na tle transportów za 10, czy 12 tys to nie są jednak grosze.

A, jeszcze jedna rzecz, podobno ten Pioneer najlepiej z kablami zasilającymi typu Oyaide Tunami, o czym tez muda często pisał na sąsiednim.

A i jeszcze kabel coaxial polecany przez Marcina, tylko AQ Carbon, też łoi wiele droższe kable koaksjalne …..

😊

 

 

Hmm 🤔 ...czyli jeśli dobrze zrozumiałem by "złoić" transporty za 10 tysi + trzeba kupić i zmodyfikować owego Pionka za prawie 3 tysie, prąd dostarczyć mu drutem za ponad 3 tysie i podłączać go kolejnym drutem za ponad tysiaka 😁

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mateolo2 napisał:

No właśnie dlatego chce to przetestować na własne uszy. Marcin mi mówił, ze one są świetne jako transporty nawet bez jego modyfikacji. 

On każdemu to mówi.

Temat tych odtwarzaczy jest stary jak świat, gdzieś Ty był tyle lat?

😆

1 minutę temu, Aprox napisał:

Hmm 🤔 ...czyli jeśli dobrze zrozumiałem by "złoić" transporty za 10 tysi + trzeba kupić i zmodyfikować owego Pionka za prawie 3 tysie, prąd dostarczyć mu drutem za ponad 3 tysie i podłączać go kolejnym drutem za ponad tysiaka 😁

Tak, dokładnie tak.

😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aprox napisał:

Hmm 🤔 ...czyli jeśli dobrze zrozumiałem by "złoić" transporty za 10 tysi + trzeba kupić i zmodyfikować owego Pionka za prawie 3 tysie, prąd dostarczyć mu drutem za ponad 3 tysie i podłączać go kolejnym drutem za ponad tysiaka 😁

Albo jego brata bliźniaka c7030 za 600 zł z olx i zrobić modyfikacje za 6 stow podstawowa, a gniazdo zasilające wstawić sobie samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

On każdemu to mówi.

Temat tych odtwarzaczy jest stary jak świat, gdzieś Ty był tyle lat?

😆

No ja wiem, tylko my się znamy i ja mu ufam w tej kwestii bo raz nauszcznie miałem okazje usłyszec potwierdzenie jego słów. Nie wiem jak będzie z tym Onkyo.

Musialo mnie to ominąć. No właśnie ja o tych odtwarzaczach nie znalazłem na naszych forach nic praktycznie. Tylko na AS wątki z Marcinem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mateolo2 napisał:

No właśnie dlatego chce to przetestować na własne uszy.

I będziesz w stanie zapamiętać jak gra dany transport, odesłać go na 2 tygodnie i po powrocie porównać do tego co słyszałeś wcześniej? Ja bym się nie napalał na te cudowania mudowania. Może i będzie inaczej, ale czy lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

No ja wiem, tylko my się znamy i ja mu ufam w tej kwestii bo raz nauszcznie miałem okazje usłyszec potwierdzenie jego słów. Nie wiem jak będzie z tym Onkyo.

Musialo mnie to ominąć. No właśnie ja o tych odtwarzaczach nie znalazłem na naszych forach nic praktycznie. Tylko na AS wątki z Marcinem. 

My z Marcinem też się znamy, nie tylko z AS.

Ominęło ominęło…

Na AS najwiecej Marcin się uaktywniał właśnie w tematach „mudyfikacji”, co akurat nie powinno dziwić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lpomis napisał:

I będziesz w stanie zapamiętać jak gra dany transport, odesłać go na 2 tygodnie i po powrocie porównać do tego co słyszałeś wcześniej? Ja bym się nie napalał na te cudowania mudowania. Może i będzie inaczej, ale czy lepiej?

Jak jesteś przyzwyczajony do brzmienia swojego systemu i dobrze go znasz to u mnie bez problemu. Na razie zobaczę jak brzmi bez modyfikacji. 

58 minut temu, DiBatonio napisał:

A skąd wiesz jakie i co zrobić z żyłą PE, jeśli jest?

Nie wiem jak to wyglada w środku bo jeszcze go nie mam. Ale Marcin obiecał podpowiedzieć :) Nie mam tylko czym otworu wywiercić … ale na YT widziałem, ze ludzie to wiertłem robią… No i jakieś kabelki trzeba będzie jeszcze kupić do tego gniazda. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Onkyo to urządzenie II klasy ochronności, tam nie trzeba gniazda z uziemieniem.

Można zrobić myk, pytanie, czy warto.

Ale to już musisz z mudą.

No właśnie wiem, wiec pytanie czy jest je sens tam w ogóle wstawiać? Myślisz, ze jest sens? To gniazdo w sensie :)  W końcu zasilanie to Twój konik i nie znam drugiej osoby tak obeznanej w temacie co Ty. 
 

W kwestii lasera się na razie nie martwię, udało się kupić świeży egzemplarz jeszcze na gwarancji. 

Wszystkie gniazda Iec furutecha które widzę maja uziemienie, ale to po prostu nie będę go podłączać chyba. Tylko faza i neutralny. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD 30 to też urządzenie II klasy ochronności, ale gniazdo IEC posiada.

Jak chcesz się bawić kablami zasilającymi, to odpowiedź sama się nasuwa.

A jak nie, to też masz gotową odpowiedź.

Na upartego można zrobić 1 klasę ochronności w tym urządzeniu, pytanie czy ma to sens i czy nie namiesza (pętla masy itp.)

Żyła PE wtedy…. a dobra, więcej nic nie piszę.

Musisz z mudą…

Pzdr

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Pioneer PD 30 to też urządzenie II klasy ochronności, ale gniazdo IEC posiada.

Jak chcesz się bawić kablami zasilającymi, to odpowiedź sama się nasuwa.

A jak nie, to też masz gotową odpowiedź.

Na upartego można zrobić 1 klasę ochronności w tym urządzeniu, pytanie czy ma to sens i czy nie namiesza (pętla masy itp.)

Żyła PE wtedy…. a dobra, więcej nic nie piszę.

Musisz z mudą…

Pzdr

 

Wiem wiem, nie będę dodawał żyły pe. Dzięki!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej,

Mam już c7030. Co mogę powiedzieć… Muda znowu miał racje. Obłędny transport. Brzmi to dla mnie znacznie lepiej niż CXC. Jakość wykonania, kultura pracy szuflady, wyświetlacz - jak w dużo droższym CD względem CA. Jako transport wypadł tez lepiej niż mój Creek Destiny CD. Na razie zostaje :) Koszt 750 zł… jeszcze na gwarancji. Chyba poleci ja modyfikacje do Mudy w takim razie :) W każdym razie wszystkim niezdecydowanym bardzo polecam. 

IMG_7668.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mateolo2 napisał:

Hej,

Mam już c7030. Co mogę powiedzieć… Muda znowu miał racje. Obłędny transport. Brzmi to dla mnie znacznie lepiej niż CXC. Jakość wykonania, kultura pracy szuflady, wyświetlacz - jak w dużo droższym CD względem CA. Jako transport wypadł tez lepiej niż mój Creek Destiny CD. Na razie zostaje :) Koszt 750 zł… jeszcze na gwarancji. Chyba poleci ja modyfikacje do Mudy w takim razie :) W każdym razie wszystkim niezdecydowanym bardzo polecam. 

IMG_7668.jpeg

Niestety co racja to racja - wyświetlacz w CXC to porażka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Niestety co racja to racja - wyświetlacz w CXC to porażka.

 

Prawda, nie wiem dlaczego coś takiego zrobili. W ich starych 640/540/740 itd był nieporównywalnie lepszy i ładniejszy. Mnie w moim CXC najbardziej denerwowała praca szuflady. Głośna, plastikowa do bólu… Brzmieniowo spoko, ale po dłuższym czasie bez rewelacji jaka zapowiadali 

W CXC da się zdjąć pokrywę górna i za pomocą jednej śrubki rozjaśnić wyświetlacz jak coś 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...