Skocz do zawartości

Subwoofer


Piotr1903

Recommended Posts

Witam jestem tutaj nowy i chciałem się poradzić. Posiadam subwoofer firmy Monitor audio mrw-10 chce wymienić go na coś większego, mam parę typów TAGA HARMONY TSW-212 SE, MAGNAT ALPHA RS 12, Klipsch R-120SW, Klipsch R-12SW, Jamo Concert II C912. Większości używany będzie do filmów ale też lubię posłuchać muzyki.

Zestaw jaki posiadam to amplituner onkyo tx-nr676 kolumny Jamo S 809 HCS pomieszczenie 24 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zasadniczo wymieniłeś najciekawsze opcje. Z tej listy usunąłbym Jamo i Tagę, bo w muzyce poradzą sobie one zauważalnie gorzej od reszty. Najlepszą opcją do muzyki są oczywiście subwoofery w obudowie zamkniętej, na przykład SVS-SB1000 lub REL HT1003. 

Jeśli nie da rady, to przesłuchałbym Klipsche i Magnata. Może się okazać, że nie ma potrzeby zmiany, bo Monitor Audio to dalej przyjemny sub :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, zasadniczo wymieniłeś najciekawsze opcje. Z tej listy usunąłbym Jamo i Tagę, bo w muzyce poradzą sobie one zauważalnie gorzej od reszty. Najlepszą opcją do muzyki są oczywiście subwoofery w obudowie zamkniętej, na przykład SVS-SB1000 lub REL HT1203. 

Jeśli nie da rady, to przesłuchałbym Klipsche i Magnata. Może się okazać, że nie ma potrzeby zmiany, bo Monitor Audio to dalej przyjemny sub :) 

Dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Chodziło o model 1003. 12 to 1205.

Jak się zmieścisz w budzecie to 1003 byłby super.

Jak nie to w kinie Rs12 fajnie gra.

Nie jest drogi. Ale czy to warte podmieniać MRW? Czemu tak chcesz? Słabo Ci to gra?

Gra dobrze MRW tylko jestem ciekaw czy coś większego zagra lepiej głębiej. Miałem kiedyś magnata tylko 8 cali głośniki denerwowało mnie w nim to że strasznie głośny był przekaźnik od załączenia i wyłączenie subwoofera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jak się zmieścisz w budzecie to 1003 byłby super

Zdecydowanie Tak. Świetna opcja w kinie i muzyce. Mimo iż to tylko 10 cali to potrafi "kopnąć" mocno, szybko, zróżnicowanie, a zarazem precyzyjnie. Docenisz to w obu formach rozrywki. Dobrze że producent w zestawie daje gumowe stopki bo ciągłe poprawianie subwoofera było dość irytujące 😉 (pozytywnie). 

Na plus również stylistyka, co czasem również jest ważne. Szklana płyta z logo na górze subwoofera potrafi przykuwać uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr1903 napisał:

Panowie a czy coś pomoże dokupienie drugiego Monitor audio mrw-10 czy takie zastosowanie dwóch subwoferów ma sens? czy lepiej pójść jeden a większy?   

Dokupując drugi sub zapewnisz lepsze pokrycie pomieszczenia bassem. Będzie on lepiej słyszalny/wyczuwalny w każdym miejscu. Dodatkowo wpłynie to lepiej na ogólną akustykę całego zestawu. 

Pamiętaj jednak że fizyki też się nie oszuka. Większą membrana wprawia w ruch większe ilości powietrza a co za tym idzie mamy mocniejszą falę. 😉.

Mrw-10 to też tylko 100Wat, gdzie dla przykładu wywołany HT1003 to 300W. To też jednak robi różnicę. 

Dokupując drugi Mrw-10 łatwiej będzie Ci się zmieścić w założonym budżecie a zarazem dokonać zmian na + w zestawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2023 o 19:55, Piotr1903 napisał:

Gra dobrze MRW tylko jestem ciekaw czy coś większego zagra lepiej głębiej. Miałem kiedyś magnata tylko 8 cali głośniki denerwowało mnie w nim to że strasznie głośny był przekaźnik od załączenia i wyłączenie subwoofera.

No to się zdarza dalej. Ja tam nie zwracałem na to uwagi.

Dnia 11.04.2023 o 19:58, Q21 napisał:

Tak to jest, gdy się myśli o obu naraz ;) Dzięki, nie zauważyłem :) 

Luz :)

Dnia 11.04.2023 o 21:11, Piotr1903 napisał:

Panowie a czy coś pomoże dokupienie drugiego Monitor audio mrw-10 czy takie zastosowanie dwóch subwoferów ma sens? czy lepiej pójść jeden a większy?   

Ma sens.

Dołóż drugi MRW albo 1003 :)

Bo nikt nie powiedział że nie mozna dwóch różnych subwooferów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie dalej szukam dobrego i nie drogiego subwoofera czy ktoś może poradzić coś znalazłem taki subwoofer yamaha ns-sw300 czy on zagra lepiej niż Monitor audio mrw-10 którego mam ostatnio słyszałem subwoofer yamahy zachwycił mnie jak fajnie przeciągał dźwięk w muzyce nie wiem czy jest to spowodowane tym zakręconym otworem wylotowym?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszałeś ten model?

Czy inny?

Bo swego czasu Yamaha miała akurat udane modele subwooferów

Yamaha zagra nieco miększym dźwiękiem niż Monitor audio.

Może to Ci się podoba?

To sprawdx jeszcze Aurora 30A sub od Heco

https://www.q21.pl/svs-sb-1000.html?hash=887bb4c224b8399f5c50bfd0777bddf0&gclid=Cj0KCQjw9MCnBhCYARIsAB1WQVVgXfBDIL6sEOVpQDoDelMz-XX1V0KEIg398S7p9-4Y3lp0i6tEeA4aAmItEALw_wcB

tu masz niewiele drożej a ciekawej

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/subwoofery/subwoofer-klipsch-spl-120-czarny?gclid=Cj0KCQjw9MCnBhCYARIsAB1WQVUAo7x3dhcZCzDeZi7Rt91vqPqnK8Zhols_ziULR01CIW8zU5ghF4gaAgfPEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale słyszałeś ten model?

Czy inny?

Bo swego czasu Yamaha miała akurat udane modele subwooferów

Yamaha zagra nieco miększym dźwiękiem niż Monitor audio.

Może to Ci się podoba?

To sprawdx jeszcze Aurora 30A sub od Heco

https://www.q21.pl/svs-sb-1000.html?hash=887bb4c224b8399f5c50bfd0777bddf0&gclid=Cj0KCQjw9MCnBhCYARIsAB1WQVVgXfBDIL6sEOVpQDoDelMz-XX1V0KEIg398S7p9-4Y3lp0i6tEeA4aAmItEALw_wcB

tu masz niewiele drożej a ciekawej

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/subwoofery/subwoofer-klipsch-spl-120-czarny?gclid=Cj0KCQjw9MCnBhCYARIsAB1WQVUAo7x3dhcZCzDeZi7Rt91vqPqnK8Zhols_ziULR01CIW8zU5ghF4gaAgfPEALw_wcB

Wszystko wskazywało na to że to ten po wyglądzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr1903 napisał:

Wszystko wskazywało na to że to ten po wyglądzie.

No to jeśli Ci się podobał jesteś w nim zakochany to  się umówcie na randke w domu.

Najwyżej powiesz tej Yamaszce że pora wrócic do sklepu.

A może się zakochacie na dłuzej :)

Jest już punk zaczepienia. Ten pierwszy look

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, zaglądam na forum od dłuższego czasu, ale konto niedawno założyłem bo chciałem podpytać, nie bić proszę. 

 

Szukam subwoofera do nowego zestawu Jamo 809 i amplitunera Pioneer 534D. Chciałem dobrać Jamo 810, ale widzę różne, niekoniecznie 10/10 opinie, do tego nigdzie nie jest dostępny, więc problem rozwiązał się sam. 

Mam pokój prawie 20m2, zamknięty (to nie jest otwarty salon z kuchnią itd.). Potrzebuję czegoś co sobie poradzi z muzyką, da miły głęboki bass i kopnie kiedy trzeba podczas filmów. Brat ma u siebie w salonie 120W i nie powiem, daje radę, więc wydaje mi się że coś koło 150W chyba by wystarczyło. Budżet do 1,5k. 

Patrzyłem na Jamo 210, ma całkiem dobre opinie https://www.ceneo.pl/89981366 Od razu mówię, że Rel 1003Mk2 za 3k jest dla mnie za drogi, gdzie sam zestaw kina kosztował mnie 2700. Możecie coś doradzić? Zaproponować?

EDIT: Patrzyłem także na https://www.ceneo.pl/69043335 Klipscha R-100SW

Edytowano przez Falv
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2023 o 21:02, maciek72 napisał:

Witaj na forum:)

Klipsch jest dobry do kina domowego.

Szukaj może w używkach Tannoy TS 2.8 , 2.10.

 

Dopytam jeszcze. Sugerujesz ze taki Klipsch sw 120 nie nadaje się do muzyki? Bo obecnie mam kino domowe, ale wiadomo, że między filmami będzie sobie często lecieć muzyka.

 

Dnia 11.09.2023 o 08:47, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie nie ten model Suba Jamo. Uff upiekło się.

Chcesz tanio a dobrze to Magnat RS12

 

No właśnie może i dobrze, że go nie ma, to nie podjąłem pochopnej decyzji. Magnat RS12 wygląda dobrze, ale ma np. taką opinię:

 

Cytat

"Kupiłem dwa, miałem nadzieje na porządne kino domowe, sprawdzałem każde ustawienie w pokoju ale konstrukcja jest fatalna. Subwoofer jest skalibrowany by podbijać 40-50hz. Co powoduje że jego niby 20hz ma spadek jakieś -20db czy coś w tym stylu. Producent oszukał specyfikacje. Nie warto ich kupować, dla porówania miałem jeszcze 3 inne subwoofery, klipsch rs 120sw, rel q150e(2002), samsung q950a subwoofer. Każdy z nich poza samsungiem daje lepszy i głębszy bass. I nie schodzi do 20hz bez ogromnego spadku, mierzyłem zbalansowanym mikrofonem."

Nie żebym przejmował się jedną opinią, ale nie jestem bogolem by wymieniać po 2 dniach suba za 1,5k. :P I bądź tu mądry.

Oprócz Magnata RS12 patrzyłem jeszcze na MAGNAT Signature Sub 530A. Fyne Audio F3.10 też ma ciekawą specyfikację. Poczytałem też trochę forum, wasze opinie itd. i dowiedziałem się, że Klipscha nie polecacie, ze względu na zawyżoną do jakości cenę?

PS: Jeśli mam zyskać coś ciut lepszego to mogę dołożyć do 2k. Niestety Lublin i okolice nie mają sklepu gdzie mógłbym posłuchać ww. subów.

 

Edytowano przez Falv
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Falv napisał:

Dopytam jeszcze. Sugerujesz ze taki Klipsch sw 120 nie nadaje się do muzyki? Bo obecnie mam kino domowe, ale wiadomo, że między filmami będzie sobie często lecieć muzyka.

Nadaje sięlepiej do kina niż muzyki. Wspomniane Tannoy czy Fyne lepiej sobie radza w muzyce.

7 godzin temu, Falv napisał:

No właśnie może i dobrze, że go nie ma, to nie podjąłem pochopnej decyzji. Magnat RS12 wygląda dobrze, ale ma np. taką opinię:

Faktycznie model RS12 to raczej do kina jest. ale to jest tania propozycja a na prawde ciekawa.

7 godzin temu, Falv napisał:

Oprócz Magnata RS12 patrzyłem jeszcze na MAGNAT Signature Sub 530A. Fyne Audio F3.10 też ma ciekawą specyfikację. Poczytałem też trochę forum, wasze opinie itd. i dowiedziałem się, że Klipscha nie polecacie, ze względu na zawyżoną do jakości cenę?

Signature jest szybszy. ale to też kinówka.

To już bardziej fyne albo Cambridge minx 201. Mniejszy ale do stereo całkiem udany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...