Skocz do zawartości

Nagłośnienie do TV do 2000 zł - pomieszczenie 30m2


drakoo320

Recommended Posts

Cześć,

Pisze do Was z takim pytaniem, co byście polecili z nagłośnienia do TV (Philips) do salonu ok 30m2? W zeszłym tygodniu zakupiłem Edifier S2000MKIII za niecałe 1400zł, ale w sumie jakoś super wrażenia na mnie te kolumny nie zrobiły, pytanie czy w podobnym budżecie bądź nieco większym jest szansa na zakup czegoś lepszego? Czy raczej w tym budżecie to najlepszy wybór? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po podłączeniu już się okazało, lewa kolumna nie gra, właściwie skrzeczy. Rozłączenie i podłączenie jej ponownie powodowało, że grała przez kilka sekund i znowu to samo, teraz problem ustał, ale niesmak pozostał, boje się że za chwile będę je musiał odsyłać na gwarancję... Na zestawy 5.1 nie ma co liczyć w tym budżecie, ale i tak nie mam możliwości pociągnięcia do nich kabli (100% bezprzewodowych zestawów nie ma prawda ;)? ). Więc zostaje soundbar, lub jakieś zestawy 2.0 lub 2.1. 

Pytanie czy np. jakiś magnat nie byłby lepszy? Bądź zestaw z niedrogim amplitunerem / wzmacniaczem? Ogólnie zależy mi na bluetooth (telefon) i oczywiście podłączenie TV (najlepiej chyba HDMI ARC), konsoli i innych rzeczy nie posiadam. 

Widziałem, że yamaha ma zestawy stereo do 2000zł oraz znalazłem za 2500 zł coś takiego jak YAMAHA R-S202D + PURE ACOUSTICS Nova 8

Niestety inne nazwy firm nic mi nie mówią, więc ciężko mi coś wybrać... 

Jeśli potrzebowalibyście jakieś dodatkowe informacje, zdjęcie pomieszczenia itp. to chętnie odpowiem. 

Edytowano przez drakoo320
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2023 o 11:55, drakoo320 napisał:

znalazłem za 2500 zł coś takiego jak YAMAHA R-S202D + PURE ACOUSTICS Nova 8

Ten zestaw sobie odpuść, ponieważ jeżeli chcesz głośno grać to na pewno ten amplituner będzie się wyłączał. Niestety jest to najniższy model tej serii i nie radzi sobie z niską impedancją kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecisz coś innego? w granicach 2000 - 2500zł? Nie chce głośno grać, aż taki głuchy jeszcze nie jestem :P Nie muszą wszyscy dookoła słyszeć czego słucham. Bardziej zależy mi na przyjemnym oglądaniu filmów i seriali oraz na słuchaniu muzyki z telefonu przy np. gotowaniu, sprzątaniu itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak z tymi edifierami. Słuchałem ich i wiem że w tej cenie prawie niemożliwe jest złożenie systemu który byłby dla mnie lepszy. Wiadomo każdy ma inny gust muzyczny ale one na prawdę są świetne. Kup kolumny + wzmacniacz z daciem + kable. Nie wspominam już o tym że słyszałem zestawy droższe 2x które graja gorzej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drakoo320 Spoko, aczkolwiek wiem jak to czasami jest z tą głośnością, a parę przykładów już mieliśmy na Forum. Budżet jakim w tej chwili dysponujesz wystarczy na kolumny podłogowe ze względu na powierzchnię pomieszczenia ( używane lub z outletu ) albo na elektronikę.

Masz możliwość zwrotu ( kupno internetowo lub sklep stacjonarny ) tych Edifier S2000MKIII i można by dołożyć tę kwotę do ewentualnego systemu?

Wrzuć zdjęcie pomieszczenia i zobaczymy czy akustycznie jest dobrze, i wskaż na nim, gdzie mają być ustawione kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifiery już są zwrócone. Stwierdziłem, że nie będę ryzykował, a z drugiej strony po pierwszym podłączeniu nie zrobiły na mnie jakiegoś "wow" :), którego się spodziewałem, może spodziewam się po prostu niemożliwego :P Wiem, że budżet mały, ale nie jestem żadnym audiofilem i nie potrzebuje inwestować w nic droższego na chwile obecną żeby TV pooglądać i od czasu do czasu posłuchać muzyki. Zdjęcia zrobię i dorzucę tylko ostatnio mało czasu mam żeby usiąść na spokojnie do PC. Fajnie by się było zmieścić w +- 2000 zł. 

PS: Może edifiery nie zrobiły na mnie wrażenia bo zawsze mi się marzył kolumny podłogowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, piszesz iż nie jesteś audiofilem, a jednak kupione przez Ciebie kolumny nie zachwyciły, albo po prostu ich brzmienie nie przypadło Ci do gustu.

W tej powierzchni pomieszczenia dobrym pomysłem są kolumny podłogowe, aczkolwiek w tym budżecie będzie ciężko się zmieścić ze wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pokombinować z jakimś Chinolem plus kolumny używane tylko jak to się zgra ze sobą? Niech się wypowiedzą bardziej obeznani w temacie, myślę że będzie zdecydowanie lepiej jak Edifiery 🙂

https://www.amazon.pl/LOXJIE-A30-Desktop-Stereo-Audio-DAC-wzmacniacz-sluchawkowy/dp/B08J7Z8TN6  

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosnikowe-phonar-p20-warszawa-CID99-IDU1bbQ.html 

https://www.olx.pl/d/oferta/brytyjskie-kolumny-kef-c7-glosniki-40-khz-do-wzmacniacza-amplitunera-CID99-IDUccWQ.html

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2023 o 12:31, drakoo320 napisał:

A polecisz coś innego? w granicach 2000 - 2500zł? Nie chce głośno grać, aż taki głuchy jeszcze nie jestem :P Nie muszą wszyscy dookoła słyszeć czego słucham. Bardziej zależy mi na przyjemnym oglądaniu filmów i seriali oraz na słuchaniu muzyki z telefonu przy np. gotowaniu, sprzątaniu itp. 

Używany!

Mały budżet, jedyne wyjście.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie i nie :) Ten model yamahy jest mega budżetową średnio grającą opcją do tego te kolumny też są typowymi markówkami. NIjak to się sprawdzi w porównaniu do sprzętów, które poleciłem ja lub koledzy. Wiem, że kusi nowy zestaw w kartonach z gwarancją, ale niestety dźwiękowo to się nie obroni 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...