Skocz do zawartości

Yamaha RX V685 - problem z dźiękiem


MariuszR

Recommended Posts

Proszę o pomoc

Mam amplituner Yamaha RX V685

Amplituner jest podłączony kablem hdmi wejściem arc z amplitunera do wejścia arc tv marki LG Oled 65 cali. 

Do amplitunera mam również podłączoną cyfrę+ model z 4K.

Problem następuje przy przełączaniu jak chce obejrzeć film z dysku wirtualnego po Wifi, nie przełącza źródła dźwięku audio i nie słuchać głosu. Jak przełączam na Netflixa lub YouTube sam amplituner z automatu przełącza na audio i dźwięk jest, a jak chce przełączyć na dysk wirtualny nie przełącza z hdmi na audio ?

Podłączyłem nawet kabel optyczny i też to nic nie daje, amplituner sam z automatu przełącza na hdmi1 na cyfrę+ , nie wiem o co chodzi i już zgłuiałem, czemu nie ma tego dźwięku podczas oglądania filmu z dysku wirtualnego, o co chodzi?

Proszę o pomoc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszR dysk "wirtualny" - z tego co czytam i rozumiem to masz podpięty pod TV dysk zewnętrzny WD przez USB - tak?

Może trzeba w TV w ustawieniach dla dźwięku wybrać opcję dźwięku bezpośredniego czyli bitstream, może być też tak że TV nie obsługuje formatu dźwięku materiału na dysku (chociaż nie do końca - pisałeś że w głośnikach TV dźwięk masz). Istnieje też taka możliwość że TV "nie przepuszcza" wszystkich formatów dźwięku na HDMI (np. DTS). Obecnie producenci TV wpadają na przedziwne pomysły (żeby nie płacić licencji) w kwestii dekoderów i przepuszczania czystego strumienia - podaj dokładnie model TV bo LG OLED 65'' niewiele mówi. Masz inne urządzenie np. odtwarzacz Blue Ray do którego możesz podpiąć dysk i sprawdzić czy jest to samo?

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli transmisja DLNA, sprawdź ustawienia w TV, skoro jest dźwięk na głośnikach TV to powinien również być przesyłany do urządzenia HDMI, kabla bym nie podejrzewał skoro ARC przesyła dźwięk z serwisów streamingowych (Netflix, YouTube itd.) wydaje mi się że problem tkwi w ustawieniach dźwięku TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...