Skocz do zawartości

Gramofon wzmacniacz


Pazi1980

Recommended Posts

Polecam preamp lampowy w topologi Hiraga - konstrukcja 6 lampowa (ECC83/ECC82) wraz z regulacją korekcji RIAA sprzężoną z regulacją wzmocnienia. W tej konstrukcji znakomicie grają również 6N2P-EW.

Jak jest porządnie wykonany to nie ma sobie równych. Największy problem to gdzie go kupić - rzadko można taki kupić (to też o czymś świadczy) na rynku wtórnym. 

Ewentualnie trzeba szukać wykonawcy takiego projektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco aurora to tanie kolumny ale... Mając porządne źródło i wzmacniacz dają w moim 50m salonie świetny dzwięk i przestrzeń. Źródło to emotiva erc4. Wzmacniacz to klon fm300a + przedwzmacniacz fm255. Połączenie z cd jest ok. Ostatnio podłączyłem Colorfly C4 i zagrał lepiej niż emotiva. Ale gramofon gra tu kiepsko. Słucham rocka hardrocka Metallica,  Tool, koncerty, ale cenię też dobry pop, nie pogardzę świetnym koncertem Anny Marii Jopek. Zatem gusta mam różnorodne. Co mi nie odpowiada w dzwięku z gramofonu? Jest misiowaty, jakby pod kotarą. A ja lubię słodki dzwięk, kryształ ze sprężystym basem. Być może trzeba złożyć cały tor od zera. Poproszę o sugestie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji słyszeć Twojej obecnej elektroniki, więc ciężko mi określić, w jaką dokładnie stronę masz iść. Jeśli uważasz, że z nią wszystko jest w porządku, to pomyślałbym nad zmianą kolumn, bo może dać to znacznie większy zysk jakościowy. Np. na Pylon Audio Sapphire 31, które też są kolumnami po cieplejszej stronie, ale jakościowo stoją wyżej niż Heco, podobnie Klipsch RP-8000F II. W dużych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się też Paradigm SE 8000F oraz Polk R600. 

Do gramofonu, aby pozbyć się koca, możesz spróbować z innym przedwzmacniaczem. Bardzo fajnym, technicznie brzmiącym jest Pro-Ject Phono Box S2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2023 o 14:17, Pazi1980 napisał:

Mam [...], przedwzmacniacz z manufaktury  lampowy

 

Dnia 20.04.2023 o 14:47, elektron6 napisał:

Polecam preamp lampowy w topologi Hiraga

autor już ma PRE

Ja tam uważam że wbrew pozorom ale Aurora jak sięją fajnie rozkeci to gra drożej niz realnie ksoztuje.

Mało osób to praktykuje no bo to tanie kolumny.

Jeśli one zostaną to poszukaj Cambridge 851W, Roksan K3 albo Końcowka Cyrus.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takim razie spróbował innego pre, bo ten Teac i wkładka AT nie powinny być "pod kocem" o ile wszystko z nimi w porządku. Ewentualnie jeśli wolisz zmienić gramofon niż pre, to warto spojrzeć na Regę Planar 2 w kierunku gęstszego brzmienia lub Pro Jecta Carbon Debut Evo, który jest ponownie bardziej technicznie. 

Jeśli chcesz zostać przy Heco, to spójrz też w stronę Cambridge Audio CXA81, Audiolab 7000A, Primare i15. Jeśli preferujesz cieplejsze wzmaki, to Roksan K3, Magnaty, Taga Harmony, czy Vincent SV500. Jest sporo dobrych opcji, ale i tak nazwałbym je rozwojowymi, bo większość tych wzmacniaczy potrafi spokojnie poradzić sobie ze znacznie droższymi kolumnami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka i igła jest ok. Testowałem na dwóch wzmacniaczach onkyo i brzmi czysto. Onkyo jest spoko odpowiada mi ten dzwięk ale to są już dwudziestoparoletnie wzmacniacze. Nie mam możliwości  odsłuchu. W Grę wchodzi  wymiana wzmacniacza albo przedwzmacniacza. Na fm300a jest koc, na cyrus one to samo. Na onkyo 9070 i  TX Sr501e jest czysto. Czy roksan będzie dobrym wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być przedwzmacniacz gramofonowy na lampach. Nie w każdym torze lampa gra to dobrze. U mnie był koc. Sprawdził się tylko przedwzmacniacz gramofonowy na tranzystorach. Może spróbuj wypożyczyć ze sklepu/ pożyczyć od znajomego jakiś pre tranzystorowy? Będzie to jakiś punkt odniesienia.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2023 o 21:40, Pazi1980 napisał:

Mam końcówkę cyrus one też jest koc z gramofonem.

O to ciekawe. Którą?

Dnia 22.04.2023 o 19:50, Pazi1980 napisał:

Myślałem o Roksanie k3. Czy ma on możliwość korekcji tonów? Czy da szybki i czysty przestrzenny dzwięk?

Da, i nie ma korekcji.

18 godzin temu, Pazi1980 napisał:

Problem z kocem rozwiązałem. Za dużo kabli, jakieś zakłócenia były. Gramofon gra już prawie dobrze tylko przy większej głośności brumi. Uziemienia teac nie posiada. Może dwa przedwzmacniacze się "gryzą".

Co mas zna mysli?

Bo nie rozumiem co było nie tak?

Źle wpiąłeś kabe czy co?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...