Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne z dobrym ANC


Recommended Posts

Drodzy,

potrzebuję waszej pomocy we wstępnym wyborze słuchawek bluetooth.

Sytuacja jest taka, że kupiłem słuchawki Audio Technica ATH-M20xBT.

Odpowiadał mi charakter ich brzmienia - fajne, liniowe, poukładane. Nie przesadzony, chociaż dobrze słyszalny bas, ładna scena i przestrzeń. 

Niestety, podczas korzystania z komunikacji miejskiej, i generalnie w trochę głośniejszym otoczeniu na zewnątrz, traciły przede wszystkim na słyszalności basu, dźwięk ogólnie przestawał angażować. 

Sytuację trochę ratowało zwiększenie głośności, ale wiadomo, że musimy dbać o nasz słuch, żeby jak najdłużej cieszyć się naszymi systemami audio w domu :)

Finalnie, słuchawki powędrowały do mojej drugiej połówki,  która nie lubi być odcięta od świata podczas słuchania muzyki.

Aktualnie czytam i oglądam recenzje różnych słuchawek i interesujące wydają się być:

- SONY wh-1000xm5,

- Sennheiser momentum 4,

- B&W px7 s2.

Niestety ideałów nie ma i po zaznajomieniu się z opiniami użytkowników Sony mają najlepsze anc, natomiast są ponoć przebasowione i stawiają na bardzo rozrywkowy styl grania. Momentum 4 mają problemy z aplikacją, czasami jedna sluchawka gra głośniej itp. Natomiast B&W, które bardzo trafiają w mój gust estetyczny i wyglądają świetnie, mają ponoć słabe ANC, a o tą funkcję mi chodzi.

Aktualnie, chyba najbardziej przemawiają do mnie momentumn4, chociaż przyznam, że wygadają dla mnie trochę tandetnie z tym plastikiem i średnio widzę cały ten panel dotykowy. 

Macie jakieś sugestie, albo swoje typy słuchawek, które powinienem brać pod uwagę? Będę wdzięczny za pomoc. Budżet to okolice 1500zł. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na dobrym odcięciu od otoczenia to polecam Sennheiser MOMENTUM 4 - słychać w nich każdy dźwięk nawet w hałaśliwym otoczeniu. Wygodne i lekkie, można słuchać godzinami, a uszy się nie pocą. Są idealne pod względem dynamiki, szczegółowości i przestrzeni w której wszystko jest na swoim miejscu. Ogromną zaletą oprócz świetnej jakości dźwięku jest ich elastyczność. Nadają się do każdego gatunku muzyki, dodatkowo w aplikacji Smart Control można ustawić wszystko pod siebie. Bas ma kilka wymiarów rozchodzących się bardzo nisko i szeroko dając niesamowitą podstawę i tło jednocześnie. Plusem jest też długi czas na akumulatorze.  https://www.komputronik.pl/product/779094/sennheiser-momentum-4-wireless-black.html

Edytowano przez Stannasia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie :)

Na placu boju zostały px7 s2 oraz momentum 4.

Jak w Momentum sprawuje się ANC? Najbardziej zależy mi na wygłuszeniu niższych częstotliwości, jak buczący silnik autobusu itp. Wiem też, że nie można tej funkcji całkowicie wyłączyć,  czy to jakiś problem?

I jak sprawuje się panel dotykowy, mieliście z nim jakieś problemy?

Dodatkowym atutem dla M4 są wymienne pady, które można kupić na oficjalnym sklepie producenta. Do px7 s2 nie znalazłem niestety.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2023 o 14:09, Bo0M napisał:

Dziękuję za sugestie :)

Na placu boju zostały px7 s2 oraz momentum 4.

Jak w Momentum sprawuje się ANC? Najbardziej zależy mi na wygłuszeniu niższych częstotliwości, jak buczący silnik autobusu itp. Wiem też, że nie można tej funkcji całkowicie wyłączyć,  czy to jakiś problem?

I jak sprawuje się panel dotykowy, mieliście z nim jakieś problemy?

Dodatkowym atutem dla M4 są wymienne pady, które można kupić na oficjalnym sklepie producenta. Do px7 s2 nie znalazłem niestety.

Pozdrawiam 

W B&W dużo lepsze wykonanie + materiały. ANC może być lepsze w Momentum. Słuchałem "3" i robiły wrażenie, przynajmniej na mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sony WH-1000XM5 mają na pewno najlepszy ANC na rynku.

W ulicznym gwarze można słuchać dowolnej muzyki bez zakłóceń (nie trzeba stosować źródeł z ograniczoną dynamiką, aby wszystko było słyszalne zawsze), można też ich używać w pracy, gdy potrzebujemy skupienia. Włączamy zakładamy i odcinamy się od otoczenia - można podłączyć ewentualnie pod telefon, aby odebrać. A propos rozmowy, to w owym gwarze ulicy nie ma najmniejszego problemu z wyłapaniem naszego głosu spośród innych dźwięków.

Można używać także podłączonych kabelkiem, włączonych - działa ANC lub niewłączonych.

Dźwięk ma charakterystykę płaską, nie podbarwiają ani dołu, ani góry. Nie eksponują też środka. Słucham muzyki zawsze bez jakichkolwiek korektorów, więc wydaje mi się, że mam dość dobre rozeznanie.

Nie są męczące dla uszu i głowy, można je długo nosić bez dyskomfortu.

P.S. Dotyk działa w sposób intuicyjny.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Warto wziąć pod uwagę słuchawki FINAL AUDIO UX3000. Mam je od dwóch lat. Dobrze izolują (czasami, używam ich jako stoperów). W muzyce akustycznej sprawdzają się bez zarzutu. Grają równo i naturalnie. A i w "ciężkiej" pokazują lwi pazur. Moje ukochane "Yello" zabrzmiało znakomicie! Są solidnie zrobione. Żadnych problemów. Jedyna ich wada to cena. Są ... za tanie! (ok. 600 PLN) Dlatego niektórzy nie traktują ich poważnie. A szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.09.2023 o 20:32, DobryTyp napisał:

Wczoraj kupiłem Bowersy PX7s2 w biało szarym kolorze. Dzięki za porady. 

Super! Cieszymy się, że udało się wybrać coś co sprawia radość ;)
Zachęcamy do ściągnięcia aplikacji będziesz mógł decydować o regulacji ANC :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zasadniczo, w droższym PI7s2 masz więcej mikrofonów, po za tym są wyższej jakości, jest większe wsparcie w przypadku kodeków BT (APTX adaptacyjny)

i przede wszystkim strojenie. W modelu droższym otrzymujesz dźwięk lepiej kontrolowany, czuć to szczególnie w okolicach basu.

Pod względem tego jak leżą w uchu, to jest to samo ;)

Ciekawy filmik pod spodem :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 11.03.2024 o 22:09, Miras23 napisał:

Kupiłem co prawda wersję PI7 tą pierwszą, używaną za kilka stówek, ale muszę przyznać, że lepiej grają a niż moje poprzednie Sony WH1000.

ANC porównywalne, ciężko jest wskazać faworyta. 

Miło słyszeć. Wersja I od II - w przypadku PI7 nie wnosi jakiś dużych zmian. Niewiele się zmieniło w baterii oraz w samym DAC. Sądzę, że kolejna wersja, wniesie większą rewolucję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...