Skocz do zawartości

Głośniki aktywne do komputera (zamiast Edifier R1855DB) do 1000 zł.


Cibor

Recommended Posts

Dzisiaj umieściłem Edifiery R1855DB na statywach na wysokości uszu i okazuje się, że jest problem - prawy gra znacznie głośniej niż lewy (przeczesałem Internet i to znany problem). Wcześniej składałem to na karb umiejscowienia biurka i prawego głośnika (w kącie pokoju, na biurku). W Windowsie żeby wyrównać poziomy balans mam ustawiony 18 na prawo i 33 na lewo. Wtedy dźwięk jak najbardziej mi odpowiada (po podbiciu tonów niskich).

Edifiery będę reklamował i mam nadzieję na zwrot gotówki (pewnie nie bezproblemowy, bo minęło 13 miesięcy od zakupu).

Dane wejściowe:

- Biurko 140 cm szerokości, kolumny będą stały na statywach (regulowanych), przykręconych do boków biurka.

- pokój około 10 m2, w kształcie kwadratu

- nie mam jeszcze zewnętrznej karty dźwiękowej, podłączam je do złącza 3.5 mm w PC. Zakup jest w planach.

- lubię ciepłe granie, ale bas nie może zalewać całości.

- słucham dużo elektroniki (głównie trance i techno), trochę popu i rocka

- kolumny muszą być aktywne.

 

Czy znajdę coś zauważalnie lepszego w cenie do 1000 zł za parę? Czy lepiej próbować wymienić Edifiery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsyłam Edifiery R1855 a na biurku zostają Magnat Multi Monitor 220. Co prawda nowe to ponad 1,5kPLN, ale używane lub powystawowe można dostać poniżej 1000PLN (ja swoje powystawowe w idealnym stanie dostałem za 880PLN). Jak włączyłem Edifiery, to żona która absolutnie nie jest audiofilem, stwierdziła że grają jakby ktoś je grubym kocem przykrył, i ja z jej zdaniem się całkowicie zgadzam. Wszystko było przykryte basem, wokale mocno wycofane, całość jakby mocno zamulona. Za to Magnaty (podejrzewam, że inne monitory aktywne podobnie) grają precyzyjnie, bas jest tam gdzie powinien i we właściwej ilości, wokale wyszły przed całą scenę. Potrafią zagrać głośno, ale nawet jak grają cicho (stoją na biurku, bardzo blisko) podczas pracy, muzyka nie męczy, jest przyjemnie. Dodam, że źródłem dla obu głośników był Chromecast Audio podłączony do wejścia optycznego.

Reasumując, monitory zagrają prawdopodobnie całkowicie inaczej niż Edifiery. Wg mnie te Edifiery to całkiem przyzwoite głośniki komputerowe (gry, YouTube), do słuchania muzyki nie nadają się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Na biurko iLoud Micro, tyle ze nieco ponad budzet.

Czytałem o nich dużo dobrego ale niestety nigdy nie miałem okazji ich posłuchać. 

@Mariusz Witkowski Nie sluchalem 1855 ale s1000 czy 2000 nie maja zadnego koca. Super detaliczne tez nie sa ale dla kogos kto preferuje cieplejsze brzmienie z niezlym basem i poprawna srednica sa dobra opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam zdjęcie jak obecnie wygląda rozmieszczenie kolumienek. Nowe też będą stały na statywach. Kiedy miałem Edifiery na blacie i kucnąłem żeby były na wysokości uszu - doznałem szoku. Dopiero wtedy usłyszałem pełne stereo i natychmiast zamówiłem statywy (chciałem przykręcane, bez podstawy żeby oszczędzić miejsce na biurku). Biurko ma 140 cm szerokości.

Podstawki na statywie to kwadraty o boku 23 cm - nowe muszą się tam zmieścić.

Czy takie rozmieszczenie coś zmienia w poleceniach (za które serdecznie wszystkim dziękuję)?

biurko.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...