Skocz do zawartości

Kable głośnikowe, a robot sprzątający.


Recommended Posts

Hej.

Zawitał u mnie nowy gość w domu. Niekoniecznie audio, ale taki utrzymujący codzienny porządek na podłogach.
Mały problem występuje przy kablach głośnikowych, które luzem leżą na podłodze.
Zwłaszcza w okolicy standów, gdzie jest on lekko uniesiony ze względu na dolną podstawę. Robot zahacza, trochę się wplątuje i niestety trochę ciągnie ze sobą i mota się lekko.
Stąd zastanawiam się czy może istnieją jakieś sensowne zaczepy podłogowe lub jakieś inne rozwiązania na takie kable? Może jakieś łagodne korytko kablowe?
Żeby zaczepić je i sztywno utrzymać w jednym miejscu na podłodze, by nie były takie luźne. Myślę, że to wtedy rozwiąże problem.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Coil napisał:

Ja w apce na telefonie rozrysowałem no-go lines, robot nie zbliży się na mniej niż 10cm od kolumn.

Muszę zobaczyć czy w mojej apce jest taka opcja. Na pewno wyznaczyłem strefy, gdzie nie ma wjazdu, natomiast w okolicach kabli dobrze, jakby sprzątał. Dzięki.

 

5 minut temu, Rega napisał:

Podnieść  kable i robot będzie sobie spokojnie pod nimi sprzatał.

 

 

IMG_20221118_172851.jpg

IMG_20221118_165433.jpg

Myślałem nad podniesieniem, ale wydaje mi się, że praktyczniejsze będzie ich usztywnienie lub schowanie może w jakiejś listwie półokrągłej samoprzylepnej?
Mam jeszcze dwa koty w domu i trzeba tu myśleć o tych brykających stworzeniach. ;)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...