Skocz do zawartości

jaki amplituner


Józef67

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

No ale ile można mieć kont i płacić za nie

Jeśli nie ma się kredytów, obciążeń to za dwa streamingi można płacić. :) 
Zrezygnowałem z apple music, interfejs mi się nie podobał. Do spotify dokupiłem Tidala HiFi Plus, nie będę przez to głodował, na inne rzeczy wydaję kilka razy więcej. 
Co do płyt to niektóre oryginalne mogą kosztować tyle co roczna subskrypcja na Tidalu.
Nie wiem dlaczego, ale gdy na Tidalu odpalam video rwie go co kilka sekund. Na samym audio nie ma tego problemu. 
Mam nadzieję, że szybkość łącza 55 Mbps wystarcza do obsłużenie takiego streamingu.
Ogólnie nie przepadam za dźwiękiem "wiernym". Wolę podkręcić przestrzeń i barwę.
Kiedyś kupiłem słuchawki Pioneer SE MS-7BT ... w ofercie pisało "super bas" (nie poczytałem opinii). Okazało się, że mają charakterystykę słuchawek studyjnych. A byłem przyzwyczajony do słuchawek z podbiciem basu. Doceniłem je gdy zacząłem się wsłuchiwać w to czego słuchałem. Ale i tak jak je używam podkręcam trochę bas.
Teraz zaczynam słuchać dźwięku studyjnego choć nie mam pewności czy na ślepo odróżniłbym HiFi od HiFi Plus ...
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Jeśli nie ma się kredytów, obciążeń to za dwa streamingi można płacić. :) 
Zrezygnowałem z apple music, interfejs mi się nie podobał. Do spotify dokupiłem Tidala HiFi Plus, nie będę przez to głodował, na inne rzeczy wydaję kilka razy więcej. 
Co do płyt to niektóre oryginalne mogą kosztować tyle co roczna subskrypcja na Tidalu.
Nie wiem dlaczego, ale gdy na Tidalu odpalam video rwie go co kilka sekund. Na samym audio nie ma tego problemu. 
Mam nadzieję, że szybkość łącza 55 Mbps wystarcza do obsłużenie takiego streamingu.
Ogólnie nie przepadam za dźwiękiem "wiernym". Wolę podkręcić przestrzeń i barwę.
Kiedyś kupiłem słuchawki Pioneer SE MS-7BT ... w ofercie pisało "super bas" (nie poczytałem opinii). Okazało się, że mają charakterystykę słuchawek studyjnych. A byłem przyzwyczajony do słuchawek z podbiciem basu. Doceniłem je gdy zacząłem się wsłuchiwać w to czego słuchałem. Ale i tak jak je używam podkręcam trochę bas.
Teraz zaczynam słuchać dźwięku studyjnego choć nie mam pewności czy na ślepo odróżniłbym HiFi od HiFi Plus ...
 

Ale oczywiście nie puszczasz po BT z telefonu? Bo jak tak to na 99% jakość ścięło Ci stąd nie czujesz różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

A dlaczego nie? To niewielki pokój dzieciaka i bardzo mało wolnej przestrzeni. Ciągle mam zagwozdkę gdzie w ogóle ten AVR postawić. Pokój jest długi na 230cm, na wprost okno, po lewej od wejścia szafa a za nim biurko, po prawej łóżko niemal na całą długość pokoju i koniec miejsca. Przed tym łóżkiem powieszę TV, wykuję trochę w cegle miejsce na Magnaty i... Hmm.

Próbował ktoś w ograniczonej przestrzeni stawiać amplituner... bokiem? Mam na myśli wąską szafeczkę (coś jak na buty) i wymuszoną wentylację. I tak podłączony będzie wyłącznie eARC do TV bo nie planuję innych źródeł, sterowanie CEC z pilota TV. Mogę go więc skitrać gdziekolwiek byle by tylko zapewnić przewiew.

Przez chwilę nawet myślałem żeby rozbebeszyć jakąś belkę 5.1.2 i zamiast wbudowanych głośników podłączyć własne haha. Tylko te ustrojstwa raczej są konfigurowane pod upfiring więc nie przejdzie taki manewr.

No to nie jest dobry model jednak :/

Wiem że oczekiwania nie sa duże i dla takich osób będzie ok. Ale u Ciebie ? No od razu odczujesz olbrzymi regres.

Nigdy tak nie ustawiałem amplitunera ale z czysto teoretycznego względu no nic nie powinno mu być.

 

10 godzin temu, Józef67 napisał:

Teraz zaczynam słuchać dźwięku studyjnego choć nie mam pewności czy na ślepo odróżniłbym HiFi od HiFi Plus ...

MQA ma kompresje. I tam dźwięk jest podbity.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wiem że oczekiwania nie sa duże i dla takich osób będzie ok. Ale u Ciebie ? No od razu odczujesz olbrzymi regres.

Jaskinia jest za ścianą, jak ma być łomot w domu to jest i to z dużym zapasem. W domu tylko ja i najmłodszy syn czasem ten potencjał wykorzystujemy, reszta "pyrka" 50-60dB. Może kupię przez sieć tego MARANTZ Cinema 70S i sprawdzę jak jaskinię napędzi, zawsze jest wtedy 2 tygodnie na zwrot, majątek to zresztą nie jest.

Wiem że nie grzeszy mocą, laboratorium pokazuje że przy wszystkich kanałach wysterowanych to 7 x 28W (8 Ω), ale z założenia nie ma tu być grubych efektów, tylko wieczorne granie w mikro pokoiku z pełnoprawnym dookólnym graniem. No stety/niestety, w tej chwili dźwięk z samego TV wywołuje u nas zdegustowanie i sugeruje że coś jest zepsute.

A w razie czego, pełny pre-out na wszystkie kanały jest, więc droga to potencjalnej rozbudowy pozostaje otwarta. Zakładam że konfigurcja jest jak w Denonie i po ustawieniu wszystkich kanałów na zewnętrzne wzmacniacze, sekcja zasilania całkowicie się wyłącza i Marantz może pracować jako typowy procesor dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Butler napisał:

No stety/niestety, w tej chwili dźwięk z samego TV wywołuje u nas zdegustowanie i sugeruje że coś jest zepsute.

Przypomniałeś mi kwestię lorda Farquaada "to że żyjesz jest wystarczającym nietaktem"...
a to u Ciebie dźwięk z TV nie leci przez kino domowe lub jakieś stereo, bo "oryginalny" dźwięk z TV jest zwykle rzeczywiście dramatyczny ... choć producenci wpisują do oferty cuda niewidy o HiFi, kosmicznych kodekach ...

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to poczytaj o MQA

Cholera, nie sądziłem, że coś zmusi mnie w tym życiu do tak intensywnego studiowania dziedziny która normalnie istnieje obok mnie a okazuje się przydatna. 
Otworzyłem info na tophifi, ale najpierw sprzątanie chaty. 🫤
Dzięki. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Józef67 napisał:

a to u Ciebie dźwięk z TV nie leci przez kino domowe lub jakieś stereo, bo "oryginalny" dźwięk z TV jest zwykle rzeczywiście dramatyczny ... choć producenci wpisują do oferty cuda niewidy o HiFi, kosmicznych kodekach

TV oglądamy bardzo mało, coraz mniej. W kuchni mamy jakiegoś Panasonica i tam leci w tle jakieś TVN24, Nicelodeon czy TTV (Google Box). A w jaskini oprócz konsol do grania i muzyki króluje VOD oraz Bluray, tuner tam ostatnio włączałem chyba przy finale Ligi Mistrzów.

Mieliśmy krótki wypad do Warszawy, wynajęliśmy jakiś apartament na Kasprzaka w tej słynnej patodeweloperce. Na wieczór przed snem decyzja by coś obejrzeć, na ścianie 65" Hisense, oczywiście bez dodatkowych głośników. Tragedia... Po prostu jak się człowiek przyzwyczai do pewnych udogodnień to ciężko zaakceptować regres. Już pomijam że obraz fatalny, jakiś różowy zamiast czerwonego, totalne nieporozumienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Po prostu jak się człowiek przyzwyczai do pewnych udogodnień to ciężko zaakceptować regres. Już pomijam że obraz fatalny, jakiś różowy zamiast czerwonego, totalne nieporozumienie. 

Jak mówią "gdy posmakujemy marcepana powrót do żytniego chleba jest przygnębiający".
Mam kino i tv w "salonie" więc nigdy nie oglądam tv "na surowo". Małżonka trochę cierpi, bo nie cierpi basu, ale pomału, niestety metodą "gwałtu dźwiękowego" ją przyzwyczajam. Protest są coraz cichsze. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w domu od wielu lat głośnik(i) w TV są wyłączone. Jeszcze w czasach (lata '90) gdy nie było KD miałem TV/Tuner/Video podłączone po RCA do - uwaga Panowie - WS354A UNITRA DIORA. Od tamtego czasu (chociaż wtedy TV miały jeszcze głośniki) rozstałem się z dźwiękiem z odbiornika. Dziś faktycznie przy tych "bzyczkach" nie da się tego słuchać. Nawet mowa ludzka jest ciężko strawna - mam na myśli jakość dźwięku, chociaż i treści czasem trudno wytrzymać 😉.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek72 napisał:

WS354A UNITRA DIORA

Jeszcze dziś można te cacka kupić na allegro ... :) 

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to poczytaj o MQA

No, poczytałem i teraz nie wiem czy płacę (za miesiąc) za wysoką jakość czy to przekręt  ... 😧
tym bardziej, że oświadczono że głównym formatem na Tidalu jest FLAC ... bez optymizmu i entuzjazmu w sprawie MQA.

Edytowano przez Józef67
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo. Nawet proste filmy i seriale gdzie wydawac by się mogło nie ma specjalnych efektów dzwiekowych no oglada sie jednak zupelnie inaczej.

To kompletnie inne doznania.

 

Dnia 28.07.2023 o 17:41, Józef67 napisał:

No, poczytałem i teraz nie wiem czy płacę (za miesiąc) za wysoką jakość czy to przekręt  ... 😧
tym bardziej, że oświadczono że głównym formatem na Tidalu jest FLAC ... bez optymizmu i entuzjazmu w sprawie MQA

No widzisz, mówiłem.

W każdym razie sa plany wycofania MQA. I będzie już tylko FLAC.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Józef67 napisał:

Opinie, deklarowane parametry nie korelują z cenami.

Na parametry nie ma co patrzeć. Trzeba kupić to co Ci pasuje do wystroju albo to co Ci się najbardziej podobało na odsłuchu. 

Natomiast w takim budżecie zastanowiłbym się czy nie lepiej kupić lepsze głośniki podstawkowe niż słabsze podłogowe. Pomieszczenia bardzo dużego nie masz z tego co pamiętam. Ewentualnie patrzył na outlety sklepów, czasami trafia się coś ciekawego w stanie bdb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Natomiast w takim budżecie zastanowiłbym się czy nie lepiej kupić lepsze głośniki podstawkowe niż słabsze podłogowe.

Budżet nie jest problemem, mógłbym dać za parę podłogówek 2500- 3000 zł. Nie potrzebuję nic ponad dobre w tej cenie.
Mam te Tagi 506 (nowe) i muszę ich posłuchać przez rok, dwa.
Kino musi też jakoś się prezentować, podstawki całkowicie odpadają.
Generalnie błądzę po ofertach jak apacz bo mam już upatrzone Heco Victa Prime 702 i ciężko mnie będzie od tego wyboru odwieść. Chyba że znów @Piotr Sonido powie, że powinienem kupić coś lepszego :) :P 

Napisałem tego posta bo czytałem dużo dobrych opinii o Teufel Ultima 40 i widziałem je w cenie 1899 zł, po czym w innej ofercie za 1080 zł (za parę). To mniej niż moje Tagi 506 bo dziś "stoją" 1200-1400 zł (za dwie podłogówki). I grunt usuwa się spod nóg. 
Ale na razie nie jestem na kupnie więc luzik. 

4 godziny temu, Tasiorsa napisał:

Kolumny są fajne, może trochę za mało mocy jak na Denona x1700. No i aktualnie są tylko używki.
Trochę mocniejsze 9s7 to juz 4500 zł.
Ale jak napisałem wyżej na razie oglądam jak apacz więc luzik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Józef67 napisał:

Kolumny są fajne, może trochę za mało mocy jak na Denona x1700. No i aktualnie są tylko używki.

Czego za mało mają te kolumny? ;)

Patrzaj sobie. Jak jesteś zadowolony z Tagi to zostaw. Jak budżet nie jest problemem (nienmow tego w sklepach! ;) ) to poczekaj i kup coś o klasę albo 2 wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PanKlor napisał:

Czego za mało mają te kolumny? ;)

Patrzaj sobie. Jak jesteś zadowolony z Tagi to zostaw. Jak budżet nie jest problemem (nienmow tego w sklepach! ;) ) to poczekaj i kup coś o klasę albo 2 wyżej. 

Według tabelek moc tych kolumn jest porównywalna do Taga 506 (chyba że coś pokręciłem).
Oferta jest nieaktualna, do Chodzieży też bym po nie nie pojechał (400 km).

Nie wiem dlaczego się tak nakręciłeś ... to chyba nie była Twoja oferta ... 😗

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Według tabelek moc tych kolumn jest porównywalna do Taga 506 (chyba że coś pokręciłem).
Oferta jest nieaktualna, do Chodzieży też bym po nie nie pojechał (400 km).

Nie wiem dlaczego się tak nakręciłeś ... to chyba nie była Twoja oferta ... 😗

Nie nie absolutnie nie była to moja oferta. Ja miałem Paradigm Monitory 3 ze standami do sprzedania ale poszły po tygodniu.

Co do mocy.to chyba nie jest to najważniejszy parametr. Liczy się charakterystyka grania, głebia, dynamika a moc? Jak nie masz gigantycznej przestrzeni do nagłośnienia to gwarantuje Ci że byłbyś zachwycony tym zestawem. Dodatkowo wesprzeć Go jakimś fajnym subem i podejrzewam że Twoje Tagi się chowają 🙂

Co do Paradigm Monitor 9 v7 to się absolutnie nie opłaca za 4500 PLN. Monitory 9 w tej nieszczęsnej serii v7 używana bardzo ładne można kupić poniżej 2 tys PLN. Wołałbym starsze Mo`nitor 9 takie jak te z 20 cm przetwornikiem:

https://www.olx.pl/d/oferta/paradigm-monitor-9-CID99-IDPYoAS.html

Za 3800 PLN to idzie wyrwać Monitor 11:

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-paradigm-monitor-11-v7-CID99-IDW5v6v.html

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Józef67 napisał:

Niezobowiązująco oglądam kolumny i czasem mam mętlik w głowie. Opinie, deklarowane parametry nie korelują z cenami.

Pierwsza wątpliwość które lepsze Teufel Ultima 40 czy Taga Harmony 506 ?

 

Ani jedne ani drugie. Nie oglada się kolumn po parametrach. Bo to wyssane z palca wartości.

2 godziny temu, Józef67 napisał:

Chyba że znów @Piotr Sonido powie, że powinienem kupić coś lepszego :) :P 

Istnieje taki pułap gdzie mówie :) Jest ok. I to wcale nie jest wysoki pułap :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Według tabelek moc tych kolumn jest porównywalna do Taga 506 (chyba że coś pokręciłem).
Oferta jest nieaktualna, do Chodzieży też bym po nie nie pojechał (400 km).

Nie wiem dlaczego się tak nakręciłeś ... to chyba nie była Twoja oferta ... 😗

Moc kolumny nie ma żadnego znaczenia w większości przypadków domowego audio. Ma sens patrzeć na impedancje (zmierzona) oraz skuteczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...