Skocz do zawartości

jaki amplituner


Józef67

Recommended Posts

17 godzin temu, Butler napisał:

Na pewno ma nowoczesiejsze menu ekranowe

Jestem laikiem i nie udało mi się wychwycić istotnej różnicy w opisach. D1700 pół roku temu kosztował ok. 3300 zł to "NOWOŚĆ" ma prawo kosztować 600 zł więcej. Kto zechce zapłaci. 
Ale dziś przy cenach 3900 i 2600 to różnica aż 1300 zł i nowsze menu ekranowe nie jest tego warte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 8.12.2023 o 09:01, Piotr Sonido napisał:

W jakim sensie?

Co w 60% możliwości nie korzystasz?

Tylko upór pozwolił mi przebrnąć przez 310 stron instrukcji. Z 12 źródeł wykorzystuję 3. Są przyciski na pilocie których nie czaję. (wstyd mi) Szczególnie poległem na funkcjach sieciowych. Dla mnie dużo prostsze i praktyczniejsze jest korzystanie ze streamingu przez aplikacje na TV. Nie mówiąc o zone2 której nie potrzebuję.
Zresztą podobnie jest dziś z innymi sprzętami. Wymieniłem komę bo szwankował mi mikrofon na nic nadzwyczajnego Moto G82. Znów instrukcja 280 stron! Racjonalnie patrząc gdybym to wszystko ogarnął powinienem mieć wrażenie, że to ja panuję nad sprzętem a zdaje mi się że bardziej byłbym jego "niewolnikiem".
Ale pocieszam się gdy pomyślę, że podobno w niektórych kręgach popularne stają się proste tel Nokia 3310, 6310. Ten ostatni może kosztować 500 do ponad 1000 zł. To więcej niż przyzwoity budżetowy smartfon Moto G82 (799zł). 
pozdro :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Józef67 napisał:

 

Mój ekspres robi 10 rodzajów kawy, a ja piję tylko jeden. To znaczy, że wykorzystuję go tylko w 10%?
Dziwne masz podejście. 
Mam Arcama AVR10 i używam 30% przycisków na pilocie, pomimo to, wiem że dobrze wydałem pieniądze.
Polecam jednak korzystać z funkcji sieciowych z poziomu amplitunera bo zazwyczaj gra to lepiej niż odtwarzanie przez TV.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2023 o 00:41, Józef67 napisał:

 

Ale korzystasz z dzwieku tego amplitunera. Więc nie korzystasz z 20 procent.

Drugiej strefy ktora jest czyms naturalnym od pewnego modelu w górę, oraz sieci która jest także czymś normalnym w obecnym czasie.

Heos najlepszy nie jest. ale nie wiem czy Twój TV nie dokonuje zmian Bitrate wiec sprawdz czy z amplitunera nie gra lepiej po prostu.

Dnia 10.12.2023 o 07:54, MASX napisał:

Mój ekspres robi 10 rodzajów kawy, a ja piję tylko jeden. To znaczy, że wykorzystuję go tylko w 10%?
Dziwne masz podejście. 
Mam Arcama AVR10 i używam 30% przycisków na pilocie, pomimo to, wiem że dobrze wydałem pieniądze.
Polecam jednak korzystać z funkcji sieciowych z poziomu amplitunera bo zazwyczaj gra to lepiej niż odtwarzanie przez TV.
 

W pełni się zgadzam.

Funkcjonalność to dodatki które być muszą bo ma je konkurencja. A to jakosć amplitunera, trwałość i dzwiek świadczy o jego klasie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zbłądziłem (niechcący) na Ceneo na amplitunery ACRAM. 
Pierwszy ACRAM AVR5 ... trzy opinie nt jakości dźwięku, wszystkie negatywne. Rozumiem, jeden snob, drugi świr a ten trzeci ?

Swoją drogą zastanawiam się ilu ludzi na 100 potrafi odróżnić dźwięk z tego ACRAMA od dźwięku z Denona jeśli już nie 1700 to 3800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef67 napisał:

Zbłądziłem (niechcący) na Ceneo na amplitunery ACRAM. 
Pierwszy ACRAM AVR5 ... trzy opinie nt jakości dźwięku, wszystkie negatywne. Rozumiem, jeden snob, drugi świr a ten trzeci ?

Swoją drogą zastanawiam się ilu ludzi na 100 potrafi odróżnić dźwięk z tego ACRAMA od dźwięku z Denona jeśli już nie 1700 to 3800.

Chwilę wcześniej w innym wątku właśnie pisałem. Miałem go przez chwilę do przetestowania w domu. W bezpośrednim porównaniu w stereo (direct) z innym amplitunerem (Marantz Cinema 70s), była to, nie delikatna, ale przepastna różnica. W ślepym teście jestem przekonany, że na te 100 ludzi, to 100% usłyszałoby różnicę. 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AutoPirat napisał:

Chwilę wcześniej w innym wątku właśnie pisałem. Miałem go przez chwilę do przetestowania w domu. W bezpośrednim porównaniu w stereo (direct) z innym amplitunerem (Marantz Cinema 70s), była to, nie delikatna, ale przepastna różnica. W ślepym teście jestem przekonany, że na te 100 ludzi, to 100% usłyszałoby różnicę. 

Trochę mnie zmartwiłeś, bo w tym życiu nie kupie już ACRAMa. :( ... no chyba że wygram kilka milionów w totka.

Z drugiej strony ludzie mają różne ograniczenia, nie mają słuchu absolutnego. Szumy uszne, obcięcie wysokich tonów, itp. itd.
100/100 to chyba niemożliwe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2024 o 12:31, Józef67 napisał:

Zbłądziłem (niechcący) na Ceneo na amplitunery ACRAM. 
Pierwszy ACRAM AVR5 ... trzy opinie nt jakości dźwięku, wszystkie negatywne. Rozumiem, jeden snob, drugi świr a ten trzeci ?

Swoją drogą zastanawiam się ilu ludzi na 100 potrafi odróżnić dźwięk z tego ACRAMA od dźwięku z Denona jeśli już nie 1700 to 3800.

Kto tam pisze opinie? Prosze cie. I co pisali?

Ze Denon X 2700 gra lepiej ?:D

Dnia 2.03.2024 o 12:31, Józef67 napisał:

Swoją drogą zastanawiam się ilu ludzi na 100 potrafi odróżnić dźwięk z tego ACRAMA od dźwięku z Denona jeśli już nie 1700 to 3800.

Muslę że 90 %

Idź na odsłuch zobaczysz.

I wrzucisz w kosz te opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Kto tam pisze opinie? Prosze cie. I co pisali?

Nic konkretnego. Na ceneo było porównanie AVR5, AVR10 i AVR11 ... i trzy łapki w dół przy AVR5.

Bardziej "wypasione" opinie piszą raczej "obiektywni użytkownicy" którzy nie mają żadnego interesu w pisaniu laurek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2024 o 00:01, Józef67 napisał:

Nic konkretnego. Na ceneo było porównanie AVR5, AVR10 i AVR11 ... i trzy łapki w dół przy AVR5.

Bardziej "wypasione" opinie piszą raczej "obiektywni użytkownicy" którzy nie mają żadnego interesu w pisaniu laurek.

Ale wiesz że konkurencyjne branże piszą na siebie nawzajem ? Więc jak wtedy złapać co jest obiektywne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubakk napisał:

Mnie oceny ceneo zniechęciły do zakupu nada c658 , i nie kupiłem ;)  także coś w tym jest

Mało się na tym znam, ale 100% negatywnych "ocen" za jakość dźwięku ARCAMa AVR5 to na pewno zabawa głupiego ...
A łapka w górę czy w dół to nie opinia, a nawet nie ocena ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...