Skocz do zawartości

Wybór KD / samych kolumn do salonu 30m2 w cenie 6-10k


pebcio

Recommended Posts

Witam,
proszę o pomoc w wyborze zestawu kolumn 5.0 / 5.1 lub kolumn + amplitunera do salonu około 30m2 otwartego na jadalnię i kuchnię - dodaję prowizoryczny rzut. Wykorzystanie to 90% filmy, muzyka okazjonalnie.

 

Budżet:

Jeśli same kolumny to 4-6 tys (chętnie zostawiłbym obecny amplituner)
Jeśli z amplitunerem to ~10 tys.
Jeśli z dolby atmos to tutaj ciężko powiedzieć - "to zależy" (jak wiele bym na tym zyskał)

Jeśli do czegoś znacznie lepszego opłaca się dopłacić, to pewnie bym dopłacił.

 

Obecnie posiadam:

Samsung Q80T 65"
Denon AVR-1611 (z podpiętym konwerterem eARC obsługuje wszystkie formaty)
Jamo S803 HCS
Jamo SUB210

Całość robiła świetną robotę ale w malutkim salonie ~12m2. Może część z tego sprzętu dałoby się jeszcze wykorzystać przy ewentualnej rozbudowie.

 

Dodatkowe pytania:

Pytanie 1:
Czy obecny zestaw dałby radę nagłośnić ten salon? Być może wymiana nie jest konieczna na już i mógłbym ją odłożyć w czasie. Nie mam możliwości weryfikacji bo dom się dopiero buduje.

Pytanie 2:
Czy w takiej konfiguracji pomieszczenia, gdzie przód jest daleko a tył bardzo blisko, jest sens rozważać konfiguracje Dolby Atmos 5.1.2 / 5.1.4? Z jednej strony bardzo bym chciał mieć, a z drugiej strony podwieszany sufit to ekstra wydatek, amplitunery raczej drogie, a filmów w tym systemie nie ma wielu.  Na logikę wydaje mi się że zbyt wiele głośników byłoby obok siebie.

Pytanie 3:
Czy przy wyborze dużych frontów, da radę wybrać coś takiego, co spowodowało, że subwoofer byłby zbędny? Zawsze to jeden mebel mniej.

Pytanie 4 -ewentualne utrudnienie w wyborze
W miejscu X zaznaczyłem miejsce, gdzie wg architekta i żony najlepiej byłoby ulokować pod sufitem głośnik tylny. Co gorsza, maksymalna jego  wysokość to ~ 16 cm - na "leżąco" obecne Jamo powinno wejść.

Czy jeśli w ogóle znajdę zestaw, z którego surround uda się tam "wcisnąć" to czy efekt będzie jakiś sensowny? Czy jedyna opcja to ta "poprawna" czyli na wysokości uszu? Niebieski pasek na rzucie to wielka fototapeta, prostokąt poniżej to witryna gdzie drugi tylny głośnik można już umieścić na odpowiedniej wysokości. Jeśli nie ma to sensu to będę forsował głośnik na stojaku i najwyżej będę podpinać na czas odsłuchu choć wolałbym nie być niewolnikiem własnego domu :) 

 

Optycznie żonie podobają się kolumny podłogowe z dużymi (i dużo) wooferami, ale widzę że chyba tendencja na rynku się zmieniła na rzecz 16.5 cm. Kiedyś mieliśmy Polarisy z 20 cm wooferami, nie grało to tak jak wyglądało, ale cieszyło oko :)

 

 

 

  

rzut audio.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pebcio napisał:

Pytanie 1:

Czy obecny zestaw dałby radę nagłośnić ten salon? Być może wymiana nie jest konieczna na już i mógłbym ją odłożyć w czasie. Nie mam możliwości weryfikacji bo dom się dopiero buduje.

Skoro masz już ten zestaw to pewnie i tak na start sprawdzisz go w nowym pomieszczeniu. Na pewno warto mieć jakiś punkt odniesienia określony osobiście.

1 godzinę temu, pebcio napisał:

Pytanie 2:

Czy w takiej konfiguracji pomieszczenia, gdzie przód jest daleko a tył bardzo blisko, jest sens rozważać konfiguracje Dolby Atmos 5.1.2 / 5.1.4? Z jednej strony bardzo bym chciał mieć, a z drugiej strony podwieszany sufit to ekstra wydatek, amplitunery raczej drogie, a filmów w tym systemie nie ma wielu.  Na logikę wydaje mi się że zbyt wiele głośników byłoby obok siebie.

Atmos jest bardzo popularnym formatem. Mam wrażenie, że większość nowych produkcji na platformach VOD jest obecnie wypuszczana w Atmosie. Za kanapą z tego co widzę masz jakieś 1.5m więc nie jest tak źle.

1 godzinę temu, pebcio napisał:

Pytanie 3:

Czy przy wyborze dużych frontów, da radę wybrać coś takiego, co spowodowało, że subwoofer byłby zbędny? Zawsze to jeden mebel mniej.

Załóż, że subwoofer zawsze jest potrzebny.

1 godzinę temu, pebcio napisał:

Pytanie 4 -ewentualne utrudnienie w wyborze

W miejscu X zaznaczyłem miejsce, gdzie wg architekta i żony najlepiej byłoby ulokować pod sufitem głośnik tylny. Co gorsza, maksymalna jego  wysokość to ~ 16 cm - na "leżąco" obecne Jamo powinno wejść.

Musisz precyzyjnie napisać jaki kanał Dolby masz tu na myśli pisząc 'głośnik tylny pod sufitem'.  Masz na myśli tylny kanał warstwy górnej (czyli głosnik 'atmos' z układu x.y.4)? A gdzie chcesz wstawić głośniki surround?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przemeklbn napisał:

Skoro masz już ten zestaw to pewnie i tak na start sprawdzisz go w nowym pomieszczeniu. Na pewno warto mieć jakiś punkt odniesienia określony osobiście.

1 godzinę temu, pebcio napisał:

Teoretycznie tak, w praktyce jak projektant musiałby mi zrobić dwa modele rtv-ki - na całą szerokość jak i z "zapasem" na podłogowe kolumny, które mu wskażę. A być może dla kogoś kto ma doświadczenie w audio będzie z góry wiadomo ze podstawkowe na rtv-ce w takim pomieszczeniu nie mają racji bytu. 

 

9 minut temu, przemeklbn napisał:

Atmos jest bardzo popularnym formatem. Mam wrażenie, że większość nowych produkcji na platformach VOD jest obecnie wypuszczana w Atmosie. Za kanapą z tego co widzę masz jakieś 1.5m więc nie jest tak źle.

Ja z kolei spotkałem się z opinią, że na takim netflixie mało co się dzieje na górnej warstwie, a pewnie nie będę sięgać po bluraya zbyt często. Stąd takie pytania. W takim razie czy są jakieś ciekawe i ładne głośniki natynkowe dla 5.1.2? Czy podwieszany sufit i "wpuszczone" głośniki to jedyne sensowne rozwiązanie?

 

12 minut temu, przemeklbn napisał:

Załóż, że subwoofer zawsze jest potrzebny.

1 godzinę temu, pebcio napisał:

OK, tego się obawiałem. Czy w takim razie SUB210 będzie za słaby i z góry mogę założyć jego wymianę? 

 

13 minut temu, przemeklbn napisał:

Musisz precyzyjnie napisać jaki kanał Dolby masz tu na myśli pisząc 'głośnik tylny pod sufitem'.  Masz na myśli tylny kanał warstwy górnej (czyli głosnik 'atmos' z układu x.y.4)? A gdzie chcesz wstawić głośniki surround?

Miałem na myśli dolny kanał ale umieszczony pod sufitem ze względów wizualnych - w tym wariancie w ogóle nie brałbym pod uwagę Atmosa z wiadomych przyczyn. 

 

 

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Przesuń sofę do przodu   o 1-1.5 m 

 

Niestety odpada, kanapa odsunięte od ściany o metr - półtora to już i tak duży kompromis. Nie po to bierzemy okno 5 metrowe z widokiem na ogród aby go zasłonić kanapą.

 

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

6k , to w sam raz na 2 suby :)

To nie jest tani ,,sport,, :(

Nie jestem zaznajomiony z tym "sportem", ale porównując do bardziej mi bliskiego czyli motorsportu odnoszę wrażenie że jak nie stać mnie na auto GT3 to nie powinienem się ścigać, a tymczasem najwięcej frajdy i konkurencji jest w tych najniższych amatorskich klasach biorąc pod uwagę stosunek ceny do rozrywki. Jak kupię za 6k dwa suby albo najlepiej same kable to chyba tylko na nich nie posłucham :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te uszczypliwości? :)

Kompromisy, priorytety, zdrowy rozsądek.. pisać dalej? 

Dom za milion bo audio za 6 a nie 60, auto za 20 a nie 300 itp.

 

Poza tym napisałem na wstępie że jeśli dopłata będzie zasadna i opłacalna to budżet nie jest nie do ruszenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1: nie da rady, ale i tak narazie bym go nie zmienial. Zbuduj ten dom i dopiero jak sie okaze ze sie udalo i kasy styknelo to cos kup, a narazie uzywaj to co masz. 
AD2: ja bym nie chcial tego odpuscic, bo to naprawde robi roznice. Teraz nie mam i kombinuje jak dorobic.
Jak nie chcesz wieszac sufitu to moze XTZ Spirit 2 do atmos? Jest tez duzo innych oczywiscie, te kojarze i ostatnio ktos sobie chwalil w tym zastosowaniu.
AD3: do muzyki tak, do filmow nie. Te kolumny z duzymi wooferami sa dalej dostepne, tylko nie w tym budzecie, ale one i tak nie schodza tak nisko jak potrzebujesz do filmow (bo sa do muzyki).
Subwoofer to bedzie glowna rzecz ktora musisz kupic, nawet jesli ten ampli jest bardzo cienki. Po prostu inaczej bas Ci znikinie. A jak bedziesz mial duzo mocy, to mozesz tam puscic duzo basu z innych kolumn i je bardzo odciazyc.Moze cos od XTZ? Maja dobre suby i mocne przeceny (np. teraz). Wazne tez bedzie jego dobre ulokowanie.

https://www.xtzsound.eu/sub1217edge#!/SUB-12-17-EDGE-Matte-White/p/384936081

AD4: po co? W jakiej sprawie ? Pojedynczy glosnik pod sufitem w rogu to sie sprawdza w Biedronce zeby kogos zawolac do kasy albo poprosic o przestawienie auta. 
Ty potrzebujesz dwa glosniki po bokach kanapy (lekko z tylu) do 5.1, do atmosa dobrze by bylo zeby nie byly pod sufitem tylko na wysokosci uszu.
 

Przy obecnych cenach dom za milion to nie jest jakies szalenstwo. Naprawde polecalbym kupic subwoofer, zostawic dosc miejsca na wiekszy amplituner, moze nawet z koncowkami mocy, poprowadzic kable tam gdzie beda kolumny (i to trzeba faktycznie teraz ustalic!), a potem ogarnac sobie dom do konca (czasowo i finansowo wyzwanie) i wtedy dopiero powolutku sobie zmieniac komponenty, wziac cos do testow, zobaczyc co sie podoba i ladnie brzmi. Ten pokoj na 90% bedzie mial za malo wytlumienia i to tez pewnie bedzie trzeba jakos uwzglednic, wiec moze bedziesz chcial dodac dywan czy inne rzeczy.

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdecydujesz się na KD i Atmos (polecam) , to proponuję przygotowanie instalacji pod 6 głośników w suficie podeszanym . Ważne , aby były w linii frontów. 

Zerknij na stronę Dolby , aby wybrać optymalne rozmieszczenie głośników .

Nie musisz wszystkich montować teraz .

Przygotuj jak najwięcej , abyś miał pole manewru do rozbudowy 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tenfilip napisał:

AD2: ja bym nie chcial tego odpuscic

Mówisz o 5.1.2 czy 5.14?

 

7 godzin temu, Tenfilip napisał:

Jak nie chcesz wieszac sufitu to moze XTZ Spirit 2 do atmos?

Muszę jeszcze zweryfikować czy nie kolidowałoby z oświetleniem oraz czy czy wizualnie będzie to akceptowalne bo tu mam obawy :(

7 godzin temu, Tenfilip napisał:

AD4: po co? W jakiej sprawie ? Pojedynczy glosnik pod sufitem w rogu to sie sprawdza w Biedronce zeby kogos zawolac do kasy albo poprosic o przestawienie auta. 
Ty potrzebujesz dwa glosniki po bokach kanapy (lekko z tylu) do 5.1, do atmosa dobrze by bylo zeby nie byly pod sufitem tylko na wysokosci uszu.

Źle to chyba opisałem. Głośnik tylny prawy dolny byłby pod sufitem bo tam jest dla niego "najlepsze" tj najmniej przeszkadzające miejsce. Drugi byłby juz w witrynie na odpowiedniej wysokości. Ta wersia dotyczy jedynie 5.1 - tutaj atmos już odpada. W każdym razie poprosilem architekta czy nie można by czegoś wyczarować żeby oba tylne głośniki umieścić równo i na odpowiedniej wysokości, zobaczymy.. na chwilę obecną zostaje ten głosnik jedynie w wersji na stojaku bo inaczej sobie tego nie wyobrażam chyba 

 

7 godzin temu, Tenfilip napisał:

Ten pokoj na 90% bedzie mial za malo wytlumienia i to tez pewnie bedzie trzeba jakos uwzglednic, wiec moze bedziesz chcial dodac dywan czy inne rzeczy.

Tego też się obawiam. Na oknie będą zasłony. W tym kwadracie przed kanapą mały dywan i.. tyle. Niezbyt są możliwości na więcej bo teraz taka moda na otwarte przestrzenie.

 

8 godzin temu, Tenfilip napisał:

Wazne tez bedzie jego dobre ulokowanie.

No właśnie - gdzie? Razem z frontami, czy gdzieś za kanapą albo między kanapą a oknem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przygotować instalację do Atmosa zakładam, że potrzebuję:

 1. Podwieszony sufit - jak bardzo ma być opuszczony? Ile potrzebuję na głębokość miejsca w "środku"?

 2. Komory na głośniki bo później już ich nie zainstaluję? Czy może tego typu głośniki grają w free air? (nie sądzę) W takim razie proszę o wskazanie jakie obudowy i głośniki wybrać dla wersji 5.1.4 bo zakładam ze kubatura będzie zależna od głośnika.

3. Doprowadzenie przewodów - 2.5mm2 ofc wystarczy?

 4. Czy są jakieś maskownice, które spowodują że te glosniki będą ledwo widoczne?

Najlepiej chyba wszystko kupić dla sufitu, zainstalować żeby czekało na lepszy amplituner, po zakupie nowego amplitunera połączyć z obecnym zestawem 5.1 i szukać dopiero nowego 5.1?

Bo chyba nie odwrócę tej kolejności.

Muszę Jeszcze zrobić research ile kosztuje obecnie podwieszony sufit z materiałem za m2 bo obawiam się, że koszt moze przekroczyć to, co w nim zainstaluje.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobisz tak żeby wygądało - jak Polarisy które kiedyś miałeś, albo zrobisz porządne kino. Jesteś na etapie projektu/budowania. Więc...

Zasady dla Ciebie istotne teraz:

1. Wszystkie głośniki warstwy podstawowej (fronty, central, surround) powinny być na wysokości odsłuchu.

2. Jeśli Atmos x.x.2, to dwa głośniki w suficie lekko przed Tobą (80 stopni). Jeśli x.x.4 to w suficie dwa 45 z przodu, dwa 45 z tyłu. Rozstaw jak frontowe kolumny. Nie musisz podwieszać sufitu dla instalacyjnych (choć to lepsza opcja), da radę stosować kolumny naścienne.

3. Kino bez subów? Pomyłka. Nawet jak będziesz miał kolumny które teoretycznie ten bas mają duży. Zaplanuj okablowanie dla dwóch subów, vis/a/vis po przekątnej pomieszczenia, lub vis/a/vis na środku w relacji prawa/lewa lub przód tył.

4. 10 koła na sprzęt do takiego salonu? Chcesz porównać to do motorsportu? To jak 50000zł w kieszeni i planowanie NOWEGO auta które da fun z jazdy. Z tym budżetem tylko używane. Na nowe wydasz x2 jeśli nie chcesz być zawiedzionym.

Zerknij na zalecenia Dolby, taka mała biblia.

https://www.dolby.com/siteassets/technologies/dolby-atmos/atmos-installation-guidelines-121318_r3.1.pdf

33 minuty temu, pebcio napisał:

1. Podwieszony sufit - jak bardzo ma być opuszczony? Ile potrzebuję na głębokość miejsca w "środku"?

10cm wolnej przestrzeni w 90% wystarczy.

34 minuty temu, pebcio napisał:

2. Komory na głośniki bo później już ich nie zainstaluję? Czy może tego typu głośniki grają w free air? (nie sądzę) W takim razie proszę o wskazanie jakie obudowy i głośniki wybrać dla wersji 5.1.4 bo zakładam ze kubatura będzie zależna od głośnika.

Moim zdaniem - olej te obudowy. Wystarczy wypełnić pustą przestrzeń wełną mineralną, ewentualnie wokół domyśnej pozycji głośnika pryśnij pianą montażową a później wyskrob miejsce na niego. Wielkość komory w Atmosach ma marginalne znaczenie, one nie schodzą ponizej 80Hz by trzeba było robić jakieś konkretne litry.

38 minut temu, pebcio napisał:

3. Doprowadzenie przewodów - 2.5mm2 ofc wystarczy?

Tak, wystarczy.

38 minut temu, pebcio napisał:

4. Czy są jakieś maskownice, które spowodują że te glosniki będą ledwo widoczne?

Chyba wszystkie instalacyjne głośniki mają maskownice w zestawie. U mnie Klipsch mają nawet okrągłe i kwadratowe w komplecie. Można je dowolnie lakierować.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pebcio napisał:

Nie jestem zaznajomiony z tym "sportem", ale porównując do bardziej mi bliskiego czyli motorsportu odnoszę wrażenie że jak nie stać mnie na auto GT3 to nie powinienem się ścigać, a tymczasem najwięcej frajdy i konkurencji jest w tych najniższych amatorskich klasach biorąc pod uwagę stosunek ceny do rozrywki. Jak kupię za 6k dwa suby albo najlepiej same kable to chyba tylko na nich nie posłucham :)

Ale jakiś sensowny budżet trzeba mieć, żeby zacząć czuć tą frajdę. To tak jakbyś napisał, że masz 5 tys. zł i chcesz mieć w tym budżecie frajdę z motosportu. Bo przecież można mieć frajdę bez GT3. Można, ale za półdarmo to też jej mieć nie będziesz. Wracając do audio - spore pomieszczenie to też zwiększa koszty. Salon, więc wizualnie pewnie też będzie to musiało dobrze wyglądać, a za to tez się płaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zrozumiałem że z obecnym budżetem nie jestem w stanie zrealizować planu.

W takim razie chcialbym to móc jakoś rozplanować - na tym etapie jest to najważniejsze żeby wszystko zwymiarować.

Dlatego mam kolejne pytania:

 1. Nie wiem jaki docelowo potrzebuję amplituner, więc potrzebuję znać wymiary półki w rtv-ce, w której przyszłościowo zmieszczę każdy model. Nie wiem czy od czasów mojego Denona te sprzęty urosły czy nie. Raczej chciałbym mieć jedno urządzenie.

 2. Czy ulokowanie dwóch subwooferów na jednej linii tj jeden w lewym rogu za zasłoną na ścianie frontowej i drugi również za zasłoną ale za mną jest ok? Czy muszą być one na krzyż co trochę utrudnia sprawę.

 3. Jeśli takie dyskretne ulokowanie jest ok, to proszę o wskazówki czy znajdę jakiś dobry, możliwie wąski subwoofer, który tam zmieszczę? Teoretycznie mogę zamontować zasłony tak daleko od ściany jak chcę ale im mniej tym lepiej.

 4. Tak samo potrzebuję znać orientacyjnie model kolumn frontowych, które spełnią wymagania nagłośnienia tego pomieszczenia. Potrzebuję policzyć ile miejsca mam na szafkę rtv. Czy np takie Heco Aurora 700 albo 1000 są optymalnym wyborem?

 5. Analogicznie mając wybrany jakiś front, muszę wiedzieć co dam w przyszłości na tyle aby dobrać odpowiednią wysokość półek.

 6. Do atmosa jak rozumiem nie ma to obecnie znaczenia bo otwory wytnę dopiero w momencie zakupu stosując się do zaleceń od Butler?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pebcio napisał:

1. Nie wiem jaki docelowo potrzebuję amplituner, więc potrzebuję znać wymiary półki w rtv-ce, w której przyszłościowo zmieszczę każdy model. Nie wiem czy od czasów mojego Denona te sprzęty urosły czy nie. Raczej chciałbym mieć jedno urządzenie.

5-kanałowe pomijam bo to totalny entry level ~2500-3000zł. Właściwie podstawowa półka amplitunerów to te 7-kanałowe (dla 5.1.2). Masz tu Denon AVR-X1700H (3200zł), Denon AVR-X2800H (4000zł), Denon AVR-S970H (4000zł), Onkyo TX-NR5100 (3500zł), Onkyo TX-NR6100 (4000zł), Pioneer VSX-935 (4000zł), Yamaha RX-A2A (5500zł), Integra DRX 2.4 (6500zł). Jeśli chciałbyś więcej kanałów to budżet w górę. Najtańszy 9-kanałowy to Pioneer VSX-LX305 (5500zł), masz później Denon AVC-X3800H, Denon AVC-X4800H, Onkyo TX-NR7100, Onkyo TX-RZ50... Posprawdzaj ewentualnie ceny bo nie wertowałem całego rynku.

2 godziny temu, pebcio napisał:

2. Czy ulokowanie dwóch subwooferów na jednej linii tj jeden w lewym rogu za zasłoną na ścianie frontowej i drugi również za zasłoną ale za mną jest ok? Czy muszą być one na krzyż co trochę utrudnia sprawę.

Ulokowanie subów w jednej linii na pewno wizualnie może się podobać. W większości przypadków pogłębiają się jednak problemy z dołkami oraz podbiciami związanymi z tzw. modami pomieszczenia. Objawia się to tak że masz bas 30-40Hz, a później np. dołek przy 70Hz. Dobrze dobrane miejscówki dla subów kompensują te nierówności, bas będzie zrównoważony. To jakie częstotliwości sprawią uCiebie problemy można policzyć za pomocą kalkulatora, ważne są proporcje pomieszczenia oraz długość ścian. Za zasłoną może stać, nie widzę tu problemów... O ile to nie będzie jakaś ciężka i akustycznie tłumiąca. Ale bas ciężko czymkolwiek stłumić.

Tak jak pisałem, na krzyż najlepsza opcja, vis/a/vis też jest dobra (mam u siebie)

2 godziny temu, pebcio napisał:

3. Jeśli takie dyskretne ulokowanie jest ok, to proszę o wskazówki czy znajdę jakiś dobry, możliwie wąski subwoofer, który tam zmieszczę? Teoretycznie mogę zamontować zasłony tak daleko od ściany jak chcę ale im mniej tym lepiej.

Suby to skrzynki zazwyczaj o bokach od 35cm. Ciężko to obejść. Są mniejsze co sobie tu poradzą, np. Kef KC62... Ale cena już tez niemała. Kupno drugiego możesz sobie w czasie odłożyć i używać jednego. Zawsze możesz w przyszłości ewentualnie wypożyczyć i przekonać się co znaczy dobra konfiguracja.

2 godziny temu, pebcio napisał:

4. Tak samo potrzebuję znać orientacyjnie model kolumn frontowych, które spełnią wymagania nagłośnienia tego pomieszczenia. Potrzebuję policzyć ile miejsca mam na szafkę rtv. Czy np takie Heco Aurora 700 albo 1000 są optymalnym wyborem?

Najlepiej odsłuchać w jakimś salonie. Kolumny różnie wygladają, różnie grają... Twój gust tu ma mieć priorytet a nie wydumki Janusza z forum audio ;)

2 godziny temu, pebcio napisał:

5. Analogicznie mając wybrany jakiś front, muszę wiedzieć co dam w przyszłości na tyle aby dobrać odpowiednią wysokość półek.

Ja postawiłem u siebie na set Klipsch. Ale zrobisz u siebie j.w.

2 godziny temu, pebcio napisał:

6. Do atmosa jak rozumiem nie ma to obecnie znaczenia bo otwory wytnę dopiero w momencie zakupu stosując się do zaleceń od Butler?

Tylko okablowanie sobie przygotuj i uważaj żeby stelaże nie przeszkadzały w miejscach gdzie ma być głośnik.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tutaj masz taką w miarę salkę ze sprzętem (poza jvc) ze średnio-wyższej półki kinowej;)

https://www.q21.pl/klipsch-rp-6000f-ii-rp-500m-ii-rp-500c-ii.html

do tego 2 atmosowe w sufit , ew. jeszcze 2 boczne , i przynajmniej 1 sub , czyli kolejne 10tysi + amplituner 7-12tys = 30tysi + montaż - ew. rabat trzeba mieć na w miarę fajne KD

Chociaż i połowa tego przy tym co teraz posiadasz powinna wystarczyć by było pozytywnie - niestety sprzęt podrożał o 30-40% także żebyś nie zamienił siekierki na kijek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...