Skocz do zawartości

Białe aktywne kolumny stereo do ok. 4000zł


czaron87

Recommended Posts

Szukam koniecznie jak najlepszych białych kolumn stereo aktywnych które będą stały przy bokach tv ale chciałbym mieć też możliwość podłączenia do nich bezprzewodowo laptopa lub telefon dobrze jakby była to jakaś rozpoznawalna marka jak (DENON, BOSE, JBL PIONEER, KLIPSH itp ale jest to akurat już mało istotne). Wielkość pomieszczenia ok 32m2. Miałyby stać na blacie meblościanki. Budżet do ok. 4000zł i jestem w stanie dopłacić więcej ale tylko wtedy kiedy byłoby to naprawdę warte. 

 

Dodatkowe pytanie czy kolumny podłogowe bo takie mi się najbardziej podobają można w ogóle stawiać na blat? Czy one muszą koniecznie stać na podłodze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłogówki na szafce nie są dobrym pomysłem. Będą za wysoko, by słyszeć to, co chcemy usłyszeć. Zależnie od wysokości szafki zdecydowanie lepiej sprawdzą się podstawki, zwłaszcza że możesz je podnieść. 

Warto zwrócić uwagę na System Audio Saxo 7, to równe granie, neutralne i bardzo muzykalne. Drugą opcją, bardziej basową, ale i znacznie droższą opcją, są Dali Oberon 1C. 

Do System Audio, by uzyskać pełną funkcjonalność sieciową warto dokupić streamer, taki jak Taga Harmony TWA-10B, WiiM Pro, czy też Octavio Stream. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jeszcze KEF LSX z podstawkowców, ale wg mnie będzie to nienajlepsze rozwiązanie do tej powierzchni. Podłogówki będzie ciężko w tym przedziale cenowym dostać z bardziej znanych marek, ponieważ zarówno Dali, Q-Acoustics, czy Dynaudio z serii XEO będą już znacznie droższą opcją. 

Pytanie tylko z jakiego powodu stanęło na aktywnym rozwiązaniu? Ponieważ bezprzewodowo ze wzmacniaczem także bez problemu połączysz laptop i telefon, a będziesz miał większy wybór pośród kolumn. Pytanie też czy można jednak je postawić obok szafki, ponieważ kolumny podłogowe na niej to nie jest najlepsze rozwiązanie. Projektowane są one w ten sposób, aby przetworniki wysokotonowe (najbardziej kierunkowe częstotliwości) były mniej więcej na wysokości ucha w momencie odsłuchu, dlatego też nie zaleca się ich umieszczania wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...