Skocz do zawartości

Monitory do NAD D3020 V2


B87

Recommended Posts

Gra to maleństwo u mnie z Dali Spektor 2 i mimo małego salonu brakuje mi w tym (dość przypadkowo złożonym, z różnymi pozasłuchowymi czynnikami) zestawie mocy i soczystego radosnego brzmienia. Myślałem o zmianie zestawu w budżecie około 7k. Z recenzji i pozytywnych doświadczeń z obiema markami, chciałem testować NAD C338 i Rotel A12 mk2 i dobrać kolumny za 2-3 k. W bydgoskim Top Hi-fi udzielono mi brutalnej, ale dobrej rady - na moje potrzeby obecny wzmacniacz jest idealny, a rzeczony budżet powinienem wydać na kolumny. Podłączono do  mojego wzmaka Elac Solano BS282 i oszalałem! Jednak do budżetu liczyłem sprzedaż całego obecnego sprzętu. W sytuacji, gdy D3020 V2 zostaje, mam do dyspozycji na monitory około 5000. Salonik 15 m2, między kolumnami 160 cm, do ucha od obu głośników po 250-280 cm, iso-155, gatunki: rock, pop, pop rock, punk, stare rapy i breakdance'y.

Co może dobrze zagrać z tym NADem? Mile widziany bass reflex z przodu.

Z góry wielkie dzięki za wszystkie sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, B87 napisał:

W bydgoskim Top Hi-fi udzielono mi brutalnej, ale dobrej rady - na moje potrzeby obecny wzmacniacz jest idealny

Ja powiedziałbym, że przy takim ulokowaniu kolumn, inwestycja 5k też jest niezbyt rozsądna. Jeśli nie chcesz ich postawić na standach i wysunąć nieco do przodu może warto się powstrzymać a pieniądze przeznaczyć na coś innego. A jeśli już pogoń za królikiem jest nieunikniona, to może warto poszukać na rynku wtórnym czegoś, co w takiej konfiguracji sprawdzi się choć odrobinę. Nie znam tych Elaków, ale jak znam życie, w Top Hi-Fi były ustawione na standach, w sporej odległości od ścian. Postawione na komodzie, mogą zagrać zupełnie inaczej. Z kolumn, które znam, a które jako tako sprawdzają się w ustawieniu bliskim tylnej ściany to np Audio physic classic 3, PMC, ATC, JMR Lucia. Pytanie tylko jak zagrają z Twoim wzmacniaczem.

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, stach_s napisał:

Seba @KrólKiczu a nie zapomniałeś czasem o Guru Junior???

One są stworzone do pracy blisko tylnej ściany. To rodzynek na rynku wtórnym, ale ostatnio ktoś  Lublina wystawia... 

Stasiu, ja niestety nie słuchałem tych kolumienek 🙂

Pewnie takich paczek jest dużo więcej. Nawet takie elaki vela, stojąc u mnie 30 cm od ściany, nie wzbudzały się. Także trzeba by szukać i pytać🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, ale 30 cm, to nie 5cm, a tyle wręcz zaleca Guru w instrukcji. Próbowałem ustawić Cariny tak blisko ściany jak Guru i skończyło się okrutnym burczybasem (o Dynaudio nawet nie wspomnę) :D

Ja mogę być nieobiektywny, bo po prostu je lubię, ale @Arko55 miał okazję ich posłuchać, może skrobnie parę słów...? 

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, B87 napisał:

Akurat na odsłuchu stały bezpośrednio na meblu. U mnie zaś te 30 cm od ściany bez problemu zorganizuję. 

Skoro tak się sprawy mają a Tobie podeszły te kolumny, spróbuj pożyczyć i przetestować u siebie. I koniecznie napisać jak Ci się spodobały w Twoich warunkach 🙂.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słuszna uwaga. Oni Ci pokazali prawidłowo rozstawione kolumny.

Możesz sporo wydać a nie uzyskasz tego u siebie.

Sonus Faber będzie łagodniejszy.

QAcustic jeszcze nikt nie zna.

To bardzo nowy model który wejdzie

Oczekiwania są spore.

wspomniane ELACi Solano albo Monitor Audio Silver 100

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja mogę być nieobiektywny, bo po prostu je lubię, ale @Arko55 miał okazję ich posłuchać, może skrobnie parę słów...? 

Generalnie nie znam tego NADa, nie wiem jak bardzo sie nowoczesne modele różnią od tych starych typu 3240pe

Z słuchanych prze zemnie monitorów Guru Junior całkiem fajnie się zgrały z starym NADem, generalnie problemy techniczne typu ospały bas monitory wyciągały i tym samym była spora muzykalność, duży werwy, energii, rytmiki

Z nieduzych wad mógł bym się przyczepić do lekko schowanej góry, nie była aż tak nośna, przestrzenna, rozdzielcza ale poza tym to spoko monitory jak ktoś ma słabe warunki akustyczne, możliwe że nieźle zagrają blisko ścian.

Z innych monitorów jakie słuchałem odradził bym niestety lubiane Audium comp 3, nie liczę aby dobrze grały 30cm od ściany, same w sobie pompują trochę niskiego basu i są w miarę jasne.

Wychodzi co chwile wiele jakichś nowoczesnych monitorów ale mam mierne pojęcie które jak grają, niewiele słyszałem do tego nic nie wiem o nowych NADach

Na bogato można szukać gdzieś monitorów Falcona ls3/5a z tym że i tak nie wiem jak one by grały będąc blisko ściany z niezbyt wyrafinowanym torem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto będzie też sprawdzić takie pozycje jak Pylon Diamond 15 oraz Focal Aria 906. Bas refleks w Ariach jest z przodu, więc można je łatwo dosunąć, a przy mniejszych Diamondach basu powinno byc w sam raz, ale to zależy od wielu czynników. Do tego oczywiście powyższe opcje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...