Skocz do zawartości

Jaki Steamer do Magnet MR 780


Lukilik

Recommended Posts

Witam. Posiadam Magnata MR 780 kolumnami Monitor Audio Silver 100 i gra to świetnie. Jednak muzykę puszczam przez tv Sony xe 9005 przez optyk po aplikacji SPOTIFY. PROSZE polecić steamery do tego zestawu. Pierwsza myśl to magnat do zestawu ms 730. Kolejne to Bluesound 2i, audiolab 6000n/7000n . Dodam iż nie słucham Tidala tylko Spotify. Budżet do 3000 zł. Najwazniejsze to chciałbym poczuć różnicę w dzwieku na plus względem tv jako źródła . Jeśli to tylko sprawi że nie muszę włączyć tv w tym budzecie to nie ma sensu kupno. PROSZE o porady i zachęcam do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podpasił Tidal.

 

Jakość Spotify d... nie urywa....

 

W kwestii ceny można kombinować, tj np na G2A masz konta Tidal Master po 10 zł na 4 miechy ( Tylko co 4 miechy nowe konto trzeba zakładać )

Nie jest to też jakiś wielki problem od kiedy można eksportować swoje playlisty na portalach typu Soundliz itp.

 

Z drugiej strony masz Amazon music - w całkiem przyzwoitej cenie ok 18 zł , a jakość dużo lepsza niż SPOTIFY.

Na Amazon masz darmowy okres próbny 1 miesiąc to możesz przetestować.

 

WiiM-a kup przez neta....( 14 dni na zwrot )  do tego Amazon Music ( 1 miesiąc okres próbny ) i masz sporo czasu na testowanie bez żadnego ryzyka wtopienia pieniędzy.

Pozdrawiam

Edytowano przez grishaq1986
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdecydowanie warto dołożyć streamer, jakość względem TV znacznie się poprawi :) 

W tym budżecie masz do wyboru wspomniane przez Ciebie Audiolaby, Cambridge Audio MXN10, ale też tańsze Octavio Stream, WiiM Pro, Taga TWA-10B. 

Amazon Music jest moją ulubioną platformą, ale nie ma niestety jako takiego connecta, tak jak Tidal i Spotify. Tidala możesz wziąć spokojnie zwykłe Hifi, za niecałe 20PLN, bez MQA, ale są FLACi. 

Zachęcam do obejrzenia naszego filmu o tej platformie:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Ja też tak jak ty mam Mr780 i po zakupie wiim pro już nie kombinuję ze streamerami. Nawet mozna uruchomic ten zestaw bez telefonu żeby grał (tak właśnie robi mój 6letni syn) Kup tak jak ci piszą przez neta. Jeśli Ci nie podpasuje oddasz

super propozycja bo wygląda na to że wydam mniej niż zakładałem. Jak masz podpięte do mr 780 ? optyk czy chinch ? czyli korzystasz z DACa ze wzmacniacza czy z DACa z Wiim ? Dzięki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palmos napisał:

Ja też tak jak ty mam Mr780 i po zakupie wiim pro już nie kombinuję ze streamerami. Nawet mozna uruchomic ten zestaw bez telefonu żeby grał (tak właśnie robi mój 6letni syn) Kup tak jak ci piszą przez neta. Jeśli Ci nie podpasuje oddasz

jak to działa bez telefonu że Twój synek ogarnia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tchocky napisał:

A sprawdzaliście Line In z przodu? Dla mnie zdecydowanie najlepszy efekt daje podłączenie Wiima w ten sposób. 

Tak. U mnie było po prostu głośniej

 

4 minuty temu, Lukilik napisał:

wtedy z jakiego DACa korzystamy ?

Tego w wiim

26 minut temu, Lukilik napisał:

jak to działa bez telefonu że Twój synek ogarnia ?

Ustawiasz np. fajne radio internetowe i naciskasz i trzymasz kilka sekund przycisk drugi z prawej wtedy Pro zapamiętuje to ustawienie.

Żeby wiim przestał grać naciskasz pauzę (drugi z lewej) wtedy dioda po jakimś czasie przygasa (ustawiasz ten czas w menu) co oznacza, że wiim nie gra.

Jak chcesz włączyć to po prostu naciskasz przycisk drugi z prawej i zaczyna grać radio jakie sobie ustawiłeś. Czyli żeby włączyć granie w tym zestawie nie trzeba nawet dotykać pilota ani telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Amazon Music jest moją ulubioną platformą, ale nie ma niestety jako takiego connecta, tak jak Tidal i Spotify. Tidala możesz wziąć spokojnie zwykłe Hifi, za niecałe 20PLN, bez MQA, ale są FLACi. 

Jest coś takiego jak Alexa Cast - np. teoretycznie na każdym HEOSie, chociaż mnie nie udało się tego uruchomić: https://support.denon.com/app/answers/detail/a_id/6703/~/alexa-cast-for-heos-devices

Jak rozstawałem się z Wiim'em, takie rozwiązanie było dopiero w planach, ale podobno już działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala lepiej niz na czymkolwiek innym, jako ze wspiera rowniez hi-res.

4 godziny temu, tchocky napisał:

 

A sprawdzaliście Line In z przodu? Dla mnie zdecydowanie najlepszy efekt daje podłączenie Wiima w ten sposób. 

 

Rozwiazanie, jak sie nie ma DACa zewnetrznego z wejsciem spdif, albo jest on podlej jakosci, bo analogowe wyjscie WiiMow jest mocno przecietne.

4 godziny temu, grishaq1986 napisał:

WiiM pro - coax

 

A czemu nie optyk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

A czemu nie coax? 

A czemu w ogole z gory zalozona preferencja?

1 godzinę temu, grishaq1986 napisał:


Nie wiem jak ma ten konkretny Magnat, ale w moim wzmacniaczu Coax - 192 kHz / Optyk - 96 kHz.

 

To to jest zalezne od odbiornika a nie od nadajnika.

 

1 godzinę temu, grishaq1986 napisał:

Coax ze względu na wytrzymałość/jakość gniazda. Tam nigdy nic nie wypadnie itp.
 

Coax w Pro nie ma izolacji galwanicznej. Coax w Pro nie przyjmie grubych wtyczek.

Jak sie kabel wyszarpnie to i tu i tu wypadnie. Jak toslink jest dobrze dopasowany, to sam z siebie nie wypadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grishaq1986 napisał:

WiiM mini / WiiM Pro + Tidal w wersji Master i poczujesz różnicę na ogromny PLUS.

A i kupa kasy zostanie w kiermanie ;)

 

Pozdrawiam

 

Zamówiony wiiM Pro do mojego Magnata mr 780 w q21. Połączyć to zamierzam opticiem że wzmacniaczem. Pytanie czy Tidal podstawowy to duża różnica jakości względem Spotify z którego korzystam? Bo i tu planuje zmianę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...