Skocz do zawartości

Zestaw stereo do sypialni


muziker

Recommended Posts

Nie słuchałem ich, znalazłem te głośniki szukając aktywnych monitorów, które można postawić na meblu za rozsądną cenę.

W pokoju dziennym mam Monitor Audio Bronze, z których jestem zadowolony i gdybym miał możliwość podłączenia się do amplitunera, to pewnie bym kupił kolejną parę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci po prostu posłuchać obu opcji, ponieważ monitory bliskiego pola w 10m2 nie muszą wcale być złe, a nawet mają większe predyspozycje do stworzenia jakiejś sceny dźwiękowej. KRK akurat nie jest neutralną kolumną, więc nie jest to wcale zły kierunek. 

Oczywiście można zbudować małe stereo na bazie wzmaka i podstawkowych kolumn, ale wszystko zależy od tego jak będziesz tego słuchał, bo jak będziesz miał 1,5 m od kolumn do miejsca odsłuchu, to wg mnie lepiej iść w rozwiązania, które dadzą Ci właśnie przestrzeń oprócz po prostu grania, a monitory studyjne dokładnie do takich zastosowań są przygotowane, a brzmieniowo wcale nie są wszystkie super liniowe.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2023 o 22:02, muziker napisał:

Dziękuję za rady. Spróbuję posłuchać tych KRK, mimo że są względnie popularne, to wciąż szukam sklepu, który umożliwiłby ich odsłuch. Od miejsca odsłuchu mam 2,2m, mam nadzieję że to jeszcze ok.

Nikt nie ma?

Sporo sklepów profesjonalnych wypożycza też sprzęt na odegłość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam już u siebie dwa Adamy, zdecydowałem na T7V, bo znalazłem w dobrej cenie. Grają zgodnie z oczekiwaniami. DAC wybrałem SMSL D-6. Wiim Mini nie kupiłem, bo nie ma gniazda Ethernet. Po eksperymentach z różnym oprogramowaniem na Raspberry Pi, najłatwiejszy w użytkowaniu okazał się Volumio. Multiroom przez AirPlay działa bez problemu.

Minusami są czasochłonne ustawienie poziomu głośności monitorów, brak możliwości regulacji głośności D-6 przez Raspberry (tylko pilot albo pokrętło) i zbyt jasny wyświetlacz, którego nie można wyłączyć. Głośniki nie mają maskownic, więc przechodząc obok nich trzeba uważać. Ale chyba największą wadą jest to, że każde urządzenie pracuje niezależnie. Automatyka z pomocą wyłącznika z Ikei i ustawionym timerem oraz aplikacja Volumio na telefon pozwalają na osiągnięcie pewnego komfortu, ale nie porównuje się to do Denona, którego można całkowicie kontrolować z aplikacji albo przez internet.

Gdybym miał możliwość doprowadzenia kabli głośnikowych z amplitunera w salonie do sypialni, to tak bym zrobił ze względu na wygodę, ale w obecnej sytuacji nie żałuję. Monitor Audio Bronze grają fajnie w połączeniu z Denonem, ale po wyłączeniu kalibracji nie mogą się równać z Adamem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...