Skocz do zawartości

Kolumny do amplitunera tensai tr-1030


jelon86

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jak w temacie, nabyłem wzmacniacz tensai tr-1030. Zgodnie z danymi dostępnymi w sieci ma on moc 2x27 watt przy 8 omach. Szukam kolumn i wpadły mi w oko ( no bo ich nie słyszałem )  dwie pary kolumn. Jedne to Jamo Power 160R. Drugie to KEF Q4. Jedne do drugich zupełnie nie podobne. Czy znajdą się osoby które mogą coś powiedzieć o tych kolumnach i ewentualnie które by były lepsze do Tensaja. Muzyka jakiej słucham jest dość zróżnicowana, jest to wszystko z lat 70 , 80 trochę 90 ale to już więcej z trance i disco. Bez muzyki poważnej i jazz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że bez przetestowania może być ciężko, bo mało kto będzie znał brzmienie tego wzmacniacza, a on także będzie miał bezpośredni wpływ na efekt finalny i w połączeniu z jednymi, lub drugimi da inne brzmienie. Bardziej uniwersalne w kontekście kolumn prawdopodobnie będą KEF-y (o ile te Jamo grają tak jak starsze ich konstrukcje, bo tego konkretnie modelu tez nie znam odsłuchowo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż. Miałem już kupować te KEF Q4 ale nie było możliwości ich posłuchać przed zakupem i nie dogadałem się ze sprzedającym. Trafiły się za to Dali Concept 6, po odsłuchu nabyłem je bez wątpliwości. Mam tylko nadzieję że nie będzie problemów ze względu na impedancję bo Dali mają 6 ohm a Tensai teoretycznie ma wyjście na 8 Ohm.  Mówię teoretycznie bo na papierze ma też 27 Wat na kanał , a gra jak by miał gdzieś schowane drugie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concepty 6 bardzo miło wspominamy! W 2006 roku ich cena oscylowała w granicach 2000 zł za parę. Nie było się tam do czego przyczepić. Nawet to wykonanie było bardzo dobre, schludne jak za tą cenę. Nasze Indiany Nota 550X mogłyby mieć nawet z nimi problem. Także wybór może okazać się dobry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były trochę inne czasy (jak to zabrzmiało!)  

Widać, że dobrze trzymają wartość. 

Ja, daję taki przykład ze wzmacniaczem Yamahy AS2000. Kiedyś (2007 r!) sprzedawaliśmy to urządzenie po 7 tysięcy. Dziś, cena tych urządzeń osiąga

wartości 3-4 tysięcy. Amplituner do kina domowego były warty w tej samej relacji, 500 zł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena używanych też wzrasta bo rośnie cena ich następców, które nie sa w dużej mierze kompletnie innymi produktami.

I tak uzywane Concepty 1000, Zensory 2000-2500, Oberony 3500-4000.

Bo teraz ich wszystkich ceny generuje popyt oraz cena nowych Oberonów.

Yamaha AS 2000 tak samo. 2100 i obecna 2200 za ....... musiałem odkaszlnąć 18400 zł.

Więc cena poprzednich serii rośnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concept 6 sprawują się bardzo dobrze. Nie mam doświadczenia w sprzęcie audio, nie jesem też audiofilem. Natomias z tego co słyszę mogę powiedzieć, że gra to bardzo przyjemnie. Dzwięk jest dość naturalny, może trochę za mało słychać tych najwyższych tonów, ale po todaniu ich na ampli. jest ok. Basy jak dla mnie są wystarczające, dużo tutaj zależy od utworu, pewnie że to nie jest bas jak z subwofera, niemniej jest przyjemny i nie męczy. Przy głośnym graniu czysto jest mniej więcej do głośności 7/10 na amlitunerze. I tutaj muszę powiedzieć ,że to już jest dość głośno aby nie dało się rozmawiać w pobliżu kolumn. Powyżej tej głośności słychać zniekształcenia i przester. Prawdopodobnie kończy się moc wzmacniacza a z racji tego, że głośniki są 6 ohm to dzieje się to zanim damy volume na 9 czy 10. Ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu, to mój pierwszy komplet skromnego HI-Fi. Moc jest większa niż bym tego potrzebował, a jakość dzwięku w moim odczuciu jest dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...