Skocz do zawartości

Stereo z HDMI NAD C700 / POWERNODE zamiast Ampli 7.1 Denon


LukLuk

Recommended Posts

Cześć Wam, mam obecnie Amplituner kina domowego 7.1 Denon AVR-X2000 oraz parę podłogowych kolumn Magnat Quantum 675.

Zestaw jaki mam do telewizji i powiedzmy podstawowych rzeczy był okej ale brakuje mi w nim muzykalności, przestrzeni w dźwięku, tego czegoś co mają nawet nieduże zestawy stereo, takie no poprawne kino domowe ale brak tu duszy ani nowych opcji jak streaming wielu platforma jak TIDAL wiec chce go zmienic.

Satelity poszły do szafy więc zostawiłem tylko te Magnaty i nie chcę wielokoanałowego systemu, tylko stereo ale cenię sobie wygodę, nie chcę kilku pilotów, nie chcę po optyku łączyć TV ze wzmacniaczem więc rozglądam się za tymi ALL IN ONE z HDMI ARC ale jest ich jak na lekarstwo lub ceny zabijają.

W oko wpadł NAD C700 / POWERNODE / Cambridge EVO 75 / NAD 368  - w kolejności największego zainteresowania czyli C700 najbardzie, NAD 368 najmniej bo musiałbym mieć 2 moduły a same 2 moduły to już praktycznie 3 tys. Chcę do muzyki ze streamingu - tidal, spotify, do obsługi telewizora. Zalezy mi na GHDMI arc zeby miec 1 pilota.

 

Powiedzcie, czy taki NAD C700 to już zagra jak wzmacniacz stereo czy to stoi bliżej dźwięku amplitunerów wielokanałowych?

 

Mam te kolumny, wiem, że drogie nie były ale zastanawiam się czy gdybym wziął np NADa C700 to jest sens ich wymiany np na Carina FS247.4 - bo polecane są do Nada ale wg parametrów te kolumny mają mniejsze głośniki (130mm) względem moich magnató (170mm), sprawność mniejszą, pasmo przenoszenia tez mniejsze? Patrzec na te suche parametry czy jednak klasa tych Carin jest już wyższa niż Magnaty i warto kupić? Muzyka? Napewno żeby to grało dynamicznie, muzykalnie ale żeby dół i góra potrafiły ładnie zagrać w dynamiczniejszych kawałkach? 

 

Dzięki

Edytowano przez LukLuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak duże masz pomieszczenie? 
Do Cambridge'a Evo 75 świetną parą są moim zdaniem Pylon Audio Diamond 28 oraz większe 30. Warto rozważyć też np. Audiolaba 7000A + Octavio Stream, Audiolab ma wbudowane HDMI ARC z CEC, a streamingi załatwisz z pomocą Octavio. 

Bardzo dobrymi i wartymi sprawdzenia kolumnami są też Dali Oberon 7C, a do tego bardzo dobrze zapowiadają się Q Acoustics 5040. Nieco drożej są Monitor Audio Silver 500, moim zdaniem zagrają dobrze z każdą z wymienionych tych opcji. 

Suche dane techniczne niewiele znaczą, wszystkie z tych kolumn są moim zdaniem lepsze niż Twoje obecne Magnaty. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyko że masz dość jasno hgrające kolumny.

Fajne ale nie podbijał bym tego pasma. Jeśli one zostają do Cabasse Abyss. Tam masz fajną obsługe sieci i HDMI. On gra cieplej.

A jesli chcesz wymienić tez Magnaty to zestaw NAD z Cariną to dobrym pomysł. Tu faktycznie także EVO od Cambridge zagra fajnie.

Alternatyw jest trochę. Ja lubię ELACi. Sluchałeś ich?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, jak duże masz pomieszczenie? 
Do Cambridge'a Evo 75 świetną parą są moim zdaniem Pylon Audio Diamond 28 oraz większe 30. Warto rozważyć też np. Audiolaba 7000A + Octavio Stream, Audiolab ma wbudowane HDMI ARC z CEC, a streamingi załatwisz z pomocą Octavio. 

Bardzo dobrymi i wartymi sprawdzenia kolumnami są też Dali Oberon 7C, a do tego bardzo dobrze zapowiadają się Q Acoustics 5040. Nieco drożej są Monitor Audio Silver 500, moim zdaniem zagrają dobrze z każdą z wymienionych tych opcji. 

Suche dane techniczne niewiele znaczą, wszystkie z tych kolumn są moim zdaniem lepsze niż Twoje obecne Magnaty. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny :)

Dziekuje za odpowiedz, pokój ok 23 metry.

A powiedz, jak te wszystkie all in one grają w porównaniu do takiego entry level amplitunera Denona? Co myslisz o Advance Paris PlayStream A7 bo wygląd fajny, troche to niebieskie podswietlenie bazarowe ale ogólnie fajny klamot. Cambridge gra dość dynamicznie, NADy chyba spokojniej a NAD C700 tez ? Salon macie pod Łodzią?

 

52 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Tyko że masz dość jasno hgrające kolumny.

Fajne ale nie podbijał bym tego pasma. Jeśli one zostają do Cabasse Abyss. Tam masz fajną obsługe sieci i HDMI. On gra cieplej.

A jesli chcesz wymienić tez Magnaty to zestaw NAD z Cariną to dobrym pomysł. Tu faktycznie także EVO od Cambridge zagra fajnie.

Alternatyw jest trochę. Ja lubię ELACi. Sluchałeś ich?

 

 

A jakbys opisal brzmienia poszczególnych? NAD jest spokojny a Cambridge gra dynamiczniej czy czym sie cechują? Ogólnie to wszystko gra juz jak porzadne stereo czy blizej im do ampli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LukLuk napisał:

Dziekuje za odpowiedz, pokój ok 23 metry.

A powiedz, jak te wszystkie all in one grają w porównaniu do takiego entry level amplitunera Denona? Co myslisz o Advance Paris PlayStream A7 bo wygląd fajny, troche to niebieskie podswietlenie bazarowe ale ogólnie fajny klamot. Cambridge gra dość dynamicznie, NADy chyba spokojniej a NAD C700 tez ? Salon macie pod Łodzią?

Cambridge jest dynamiczny, muzykalny i uniwersalny. Nad również jest dynamiczny, ale moim zdaniem czasami trochę przesadza w tym zakresie. Nie słuchałem go długo niestety. 

Wszystkie te sprzęty są znacznie ciekawsze niż najniższe modele Denona. Cambridge startował z 11 tys PLN, co też umiejscawia go nieco wyżej w początkowej walce, oczywiście czysto teoretycznie. Wszystkie te sprzęty grają moim zdaniem jak bardzo dobre stereo wieloelementowe, ale tu po prostu wszystko jest w jednym. Czy zagrają gorzej niż "czyste" wzmacniacze w tej samej cenie? Raczej tak. Ale gdyby złożyć zestaw o tej samej funkcjonalności, ale w kilku pudełkach, to już bym obstawał po stronie All in One. 

 

I tak, nasz salon jest pod Łodzią, w Pabianicach :) Gorąco zapraszamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LukLuk napisał:

A powiedz, jak te wszystkie all in one grają w porównaniu do takiego entry level amplitunera Denona?

Do DRA 800? Znacznie lepiej.

23 godziny temu, LukLuk napisał:

A jakbys opisal brzmienia poszczególnych? NAD jest spokojny a Cambridge gra dynamiczniej czy czym sie cechują? Ogólnie to wszystko gra juz jak porzadne stereo czy blizej im do ampli?

NAD jest bardziej liniowy ale nie wszystkie.

C700 tak. Z kolei 368 gra bardziej analitycznie. Cambridge jest bardziej dynamiczny, z mocniejszym ale dobrze kontrolowanym basem, ale seria EVO nie gra tak jasno jak wzmacniacze. Cabasse jest cieplejszy, łagodniejszy, ale nie brakuje mu informacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukLuk przepraszam że ,, pakuję się ,, do Twojego tematu , mam podobne pytanko i nie chciałbym zakładać nowego tematu. Mianowicie który z Wzmacniaczy Evo 75 czy Nad C700 ,, zgra się muzycznie ,, z KEF R3 Meta , czy dadzą radę uciągnąć te kolumienki w 16 m2? . Evo 75 zapewni dobrą scenę dźwiękową przy w miarę dobrej akustyce pomieszczenia? Ostatnie jak Evo , C 700 pod względem oddanej muzy wypadną odnośnie Denon HNE900?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel09 napisał:

@LukLuk przepraszam że ,, pakuję się ,, do Twojego tematu , mam podobne pytanko i nie chciałbym zakładać nowego tematu. Mianowicie który z Wzmacniaczy Evo 75 czy Nad C700 ,, zgra się muzycznie ,, z KEF R3 Meta , czy dadzą radę uciągnąć te kolumienki w 16 m2? . Evo 75 zapewni dobrą scenę dźwiękową przy w miarę dobrej akustyce pomieszczenia? Ostatnie jak Evo , C 700 pod względem oddanej muzy wypadną odnośnie Denon HNE900?

Wybrałbym Evo. Pozostanie masa, a będzie super szczegółowość. Względem Denona każdy element będzie lepszy, ale będzie ciut jaśniej, góra się otworzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

?

Miałem nie zaśmiecać swoimi postami tematu , ale ostatnia odpowiedz 😉 W skrócie w moim pomieszczeniu odsłuchiwałem niemal w tym samym czasie moje kolumienki z Denon 900 , Emotiva PT1 i A2 , oraz Yamaha AS701 i przy tych samych utworach odtwarzany dżwięk ,, najszerzej  rozchdził ,, się po pomieszczeniu z Denon 900 . Był w niektórych momentach utworu muzycznego za moimi uszami , pozostałe wzmacniacze tego nie zaprezentowały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Wybrałbym Evo. Pozostanie masa, a będzie super szczegółowość. Względem Denona każdy element będzie lepszy, ale będzie ciut jaśniej, góra się otworzy. 

Okej, to ostatnie pytanie, jak brzmi NAD T758 V3i? 

Ogólnie wczoraj bawiłem sie tidalem MASTER, fakt wypuszczałem z telewizora po ARC ale w TV mam ustawione wyjscie PCM po HDMI więc chyba jakość powinna iśćwzględnie dobra i jakoś niby gra to ok ale brak mu przestrzeni, jakby lekko stłumiony ten dźwięk, bas w jazzie czy podobnej muzyce no jakoś czasem zadudni ale brakuje mu selektywnego precyzyjnego ale silnego uderzenia a w trybie DIRECT to już totalna porażka, przypomnie Denon AVR-X2000 i Magnaty Quantum.

 

Troche cenowo Evo za drogie bo to już 10.000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LukLuk napisał:

Okej, to ostatnie pytanie, jak brzmi NAD T758 V3i? 

Ogólnie wczoraj bawiłem sie tidalem MASTER, fakt wypuszczałem z telewizora po ARC ale w TV mam ustawione wyjscie PCM po HDMI więc chyba jakość powinna iśćwzględnie dobra i jakoś niby gra to ok ale brak mu przestrzeni, jakby lekko stłumiony ten dźwięk, bas w jazzie czy podobnej muzyce no jakoś czasem zadudni ale brakuje mu selektywnego precyzyjnego ale silnego uderzenia a w trybie DIRECT to już totalna porażka, przypomnie Denon AVR-X2000 i Magnaty Quantum.

 

Troche cenowo Evo za drogie bo to już 10.000.

Nie słuchałem go, ale z racji, że to amplituner wielokanałowy, to mogę założyć, że zagra gorzej od Evo i C700. 

Tidal zabrzmi lepiej puszczony po Connect z pomocą omawianych tu sprzętów. Co do ceny, napisz do nas na PW/zadzwoń :) Może uda się coś zejść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Nie słuchałem go, ale z racji, że to amplituner wielokanałowy, to mogę założyć, że zagra gorzej od Evo i C700. 

Tidal zabrzmi lepiej puszczony po Connect z pomocą omawianych tu sprzętów. Co do ceny, napisz do nas na PW/zadzwoń :) Może uda się coś zejść. 

Okej

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Daniel09 napisał:

@LukLuk przepraszam że ,, pakuję się ,, do Twojego tematu , mam podobne pytanko i nie chciałbym zakładać nowego tematu. Mianowicie który z Wzmacniaczy Evo 75 czy Nad C700 ,, zgra się muzycznie ,, z KEF R3 Meta , czy dadzą radę uciągnąć te kolumienki w 16 m2? . Evo 75 zapewni dobrą scenę dźwiękową przy w miarę dobrej akustyce pomieszczenia? Ostatnie jak Evo , C 700 pod względem oddanej muzy wypadną odnośnie Denon HNE900?

Denon będzie z nich zdecydowanie najsłabszym połączeniem.

C700 i EVO 75 pasują podobnie. Ja lubię brzmienie EVO więc raczej w tym kierunku. Prywatnie.

16 godzin temu, LukLuk napisał:

Okej, to ostatnie pytanie, jak brzmi NAD T758 V3i? 

Jak dobry, bardzo dobry amplituner kinowy. KINOWY

16 godzin temu, LukLuk napisał:

Troche cenowo Evo za drogie bo to już 10.000.

No to lepiej polować na EVO 150. Jest w tej cenie / nie dużo więcej.

16 godzin temu, LukLuk napisał:

Czyli nawet z wyjsciem PCM słabo radzą sobie z muzyką?

TAK!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo 75 można z oficjalnej dystrybucji zakupić w okolicach 7000 / 7500 zł. Za Evo 150 to 10900 zł. najniższa cena w necie. Z tego co jest w specyfikacji Evo 75i Evo 150 w skrócie można przeczytać że różnią się mocą , ilością i różnorodnością gniazd połączeniowych i modelem DAC- ES9018 i ES9016 w Evo 75. Moje pytanie dotyczy właśnie ostatniej różnicy w tych modelach mianowicie czy przy odsłuchu np. Spotyfi , Radia internetowego , CD usłyszę różnicę w prezentowanej muzie? Nie potrzebując ,, dodatkowych ,, terminali głośnikowych , gniazd połączeniowych itp. warto dopłacać około 3 tys. do wyższego modelu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...