Skocz do zawartości

Sprzęt muzyczny do 2000zł


Tomasz67

Recommended Posts

Cześć,

chciałbym kupić sobie sprzęt muzyczny do 2000 zł. Wiem, że przy takiej kwocie nie poszaleję, ale niestety to mój maksymalny budżet.

Pomieszczenie ok 20m2

Sprzęt będzie podłączany do gramofonu, więc chyba potrzebuję wzmacniacza. Chciałbym również móc łączyć się z tym sprzętem z telefonu, za pomocą wifi lub bluetooth i tak samo z komputera.

Czy dobrze myślę, że w tym wypadku najlepiej kupić amplituner z wifi/bluetoothem i do tego jakieś 2 satelity?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. :)

Niestety z różnych powodów muszę kupić nowy sprzęt ze sklepu. W zasięgu cenowym w sklepach widzę tylko te amplitunery:

Yamaha R-S202D

AIWA AMU-120BTBK

AKAI AS005RA-750B

AIWA AMU-120BT/SL

KOMBO 43 CD-Receiver - czy to w ogóle jest amplituner? Bo jest w sekcji amplitunery, ale w opisie nie pojawia się to słowo.

 

Moja wiedza jest niestety zerowa w tym temacie.

 

Czy do któregoś z powyższych sprzętów uda mi się dobrać znośne głośniki 2.0 za jakieś 700zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz67 napisał:

Cześć,

chciałbym kupić sobie sprzęt muzyczny do 2000 zł. Wiem, że przy takiej kwocie nie poszaleję, ale niestety to mój maksymalny budżet.

Pomieszczenie ok 20m2

Sprzęt będzie podłączany do gramofonu, więc chyba potrzebuję wzmacniacza. Chciałbym również móc łączyć się z tym sprzętem z telefonu, za pomocą wifi lub bluetooth i tak samo z komputera.

Czy dobrze myślę, że w tym wypadku najlepiej kupić amplituner z wifi/bluetoothem i do tego jakieś 2 satelity?

Bardzo dobrze

21 godzin temu, Tomasz67 napisał:

Cześć,

chciałbym kupić sobie sprzęt muzyczny do 2000 zł. Wiem, że przy takiej kwocie nie poszaleję, ale niestety to mój maksymalny budżet.

Pomieszczenie ok 20m2

Sprzęt będzie podłączany do gramofonu, więc chyba potrzebuję wzmacniacza. Chciałbym również móc łączyć się z tym sprzętem z telefonu, za pomocą wifi lub bluetooth i tak samo z komputera.

Czy dobrze myślę, że w tym wypadku najlepiej kupić amplituner z wifi/bluetoothem i do tego jakieś 2 satelity?

Bardzo dobrze 

Kolega chce kupić sprzęt do 2000 Wiecie jaki to jest😄😃😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz67 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. :)

Niestety z różnych powodów muszę kupić nowy sprzęt ze sklepu. W zasięgu cenowym w sklepach widzę tylko te amplitunery:

Yamaha R-S202D

AIWA AMU-120BTBK

AKAI AS005RA-750B

AIWA AMU-120BT/SL

KOMBO 43 CD-Receiver - czy to w ogóle jest amplituner? Bo jest w sekcji amplitunery, ale w opisie nie pojawia się to słowo.

 

Moja wiedza jest niestety zerowa w tym temacie.

 

Czy do któregoś z powyższych sprzętów uda mi się dobrać znośne głośniki 2.0 za jakieś 700zł?

To odpuść. To takei systemy które mozna mieć w sklepie na zapleczu ale nie do odsłuchu domowego.

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ale w tym budżecie to powinieneś poszukać używek.

Twoja sprawa.

Zdecydowanie!

 

No chyba że chińczyk jakiś?

Loxije A30, SMSL czy coś tego typu + ELAC B6?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2023 o 15:19, Tomasz67 napisał:

Sprzęt będzie podłączany do gramofonu, więc chyba potrzebuję wzmacniacza.

 

A jaki ten gramofon? Ma wbudowany przedwzmacniacz? Bo R-S202D nie ma wejścia Phono więc pewnie go nie podłączysz.

W zadanej kwocie faktycznie będzie ciężko. Może zamiast tego zestaw słuchawkowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam1971 napisał:

Kolumny dla audiofila za 600 zl jak mam to rozumiec

nie wiem ;) poszukaj najpierw takiego audiofila, bo widzę, że póki co poza docinkami to niewiele wnosisz do tej dyskusji 

20 minut temu, Aprox napisał:

Przecież chłop nigdzie nie napisał że jest audiofilem ...więc w czym problem ??? 🤦🤔

może trzeba się dowartościować ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam1971 napisał:

Bardzo przepraszam pisał   że kolega audiofil mu doradził kolumny za 600. To wszystko wyjaśnia 

ale co w tym dziwnego? Audiofil ma zawsze proponować kolumny za 20-30 czy 100 tysięcy? 

w każdym budżecie można znaleźć lepsze i gorsze kolumny. Nawet na tym forum niejednokrotnie osoby z sprzętem za gruby hajs potrafiły doradzić innej osobie kolumny nowe, które można wyrwać za jakieś 700-800 zł  to i za 600 można coś znaleźć. Nie wiem jaki Ty masz sprzęt, ale każdy człowiek ma inne potrzeby, sam znam ludzi mających kasę, którym wystarczy sprzęt za 2-3 tysiące i jak każdy z nas nie chcą za 3 tysiące złotych kupować byle czego, tylko realnie najlepszą opcję.

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2023 o 15:19, Tomasz67 napisał:

Cześć,

chciałbym kupić sobie sprzęt muzyczny do 2000 zł. Wiem, że przy takiej kwocie nie poszaleję, ale niestety to mój maksymalny budżet.

Pomieszczenie ok 20m2

Sprzęt będzie podłączany do gramofonu, więc chyba potrzebuję wzmacniacza. Chciałbym również móc łączyć się z tym sprzętem z telefonu, za pomocą wifi lub bluetooth i tak samo z komputera.

Czy dobrze myślę, że w tym wypadku najlepiej kupić amplituner z wifi/bluetoothem i do tego jakieś 2 satelity?

Budżet skromny, ale popatrz na ArgonSA1 i Kolumny Magnat Moitor Supreme  102. Delikatnie przebijesz cenę. Albo jakiś teufel ultima 20 kombo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2023 o 15:19, Tomasz67 napisał:

Cześć,

chciałbym kupić sobie sprzęt muzyczny do 2000 zł. Wiem, że przy takiej kwocie nie poszaleję, ale niestety to mój maksymalny budżet.

Pomieszczenie ok 20m2

Sprzęt będzie podłączany do gramofonu, więc chyba potrzebuję wzmacniacza. Chciałbym również móc łączyć się z tym sprzętem z telefonu, za pomocą wifi lub bluetooth i tak samo z komputera.

Czy dobrze myślę, że w tym wypadku najlepiej kupić amplituner z wifi/bluetoothem i do tego jakieś 2 satelity?

 

Wiele jest nadętych wypowiedzi tutaj, ale *najprostsza* opcja, to zastanowić się co NAPRAWDĘ jest potrzebne: dwie kolumny + wzmacniacz jako napęd.

I wejść na OLX, znaleźć wzmacniacz znanej marki za kilkaset zł - Denon, Marantz, Onkyo, Sony... z lat 90., przecież niewiele się zmieniło technicznie, nie ma się co zepsuć, a jak zepsuje, to banalnie jest to naprawić.

I skorzystać po prostu z kabla RCA-AUX do telefonu/komputera.

Cały dalszy budżet jest na kolumny, które znów za te 1500zł kupi się przyzwoite nowe (np. Pylon Pearl 25), a używki - jakieś super ekstra. I znów, nie za bardzo jest się co zepsuć.

I masz, panie, super sprzęt stereo. Czekając na AVR Denona do kina miałem podpięte Pylony pod stary wzmacniacz stereo Technics. Słuchałem też och ach Cambridge Audio Ażur Fancy w innym wnętrzu z innymi kolumnami, i spoko, ale no bez jakiegoś wow.

Ewentualnie kolumny Aktywne Magnat za 2000, albo Klipsch The Fives. Tam już wzmacniacz jest, bluetooth itd. ALBO miniwieża Denon lub Panasonic za tysiaka z CD i Bluetooth - nie żartuję! Naprawdę dobrze to brzmi, "dorosłe" wtyki do kabli, bass reflex w kolumienkach. Warto.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrZ napisał:

Budżet skromny, ale popatrz na ArgonSA1 i Kolumny Magnat Moitor Supreme  102. Delikatnie przebijesz cenę. Albo jakiś teufel ultima 20 kombo

Albo jak pisze Gumowe Ucho powyżej jakieś głośniki aktywne. Masz Argon Audio  Alto A5 za ok 1600-1700 zł znajdziesz, albo droższe Fenrisy A5 (ca.2300). Do tego streamer  WiiM Mini za 500zł. Masz nowe, tak jak chciałeś, ale założony budżet  nieco przebijesz. Udanych zakupów, a potem odsłuchów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...