Skocz do zawartości

YAMAHA RN800 i RN1000 - Nowe amplitunery sieciowe!


Recommended Posts

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jaki konkretnie? Grający z tymi samymi kolumnami co R-N602 i bez systemu korekcji?

Teufel Ultima 40 tutaj była najmniejsza różnica ale to słabe kolumny więc dlatego. 

Pylon opal 20 tutaj znaczna różnica pomiędzy RN 602 a RN 803D. 

Heco Aurora 700 było słuchane  na Yamaha RX-V4A i tutaj owszem była różnica pomiędzy Yamaha RN 602.  Ale granie Yamahy RN 602 bardziej przypomina granie to RX-V4A niż RN 803d. 

Gdybym miał mieć Yamahe RN 602 to poszedłbym w kino i suba muzycznego. 

Ale dla  niektórych znajomych Heco Aurora 700 i Yamaha RN 602 grała dobrze. 

Yamahy były słuchane bez żadnej korekcji oraz w pure direct. 

 

Dla mnie Yamaha RN 803d to udana konstrukcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jste první.

Ale to není špatné. Říkám, že se mi tam líbí kontroverzní názory.

RN 602 teplejší.

Budu si pamatovat, že si to někdo myslí :)

 

 

W każdym razie nie jestem pierwszy, to dość znana rzecz. Masz małe perspektywy i doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jirkash napisał:

W każdym razie nie jestem pierwszy, to dość znana rzecz. Masz małe perspektywy i doświadczenie.

Jak to mówią nic bardziej mylnego :D

Dobrze jeśli nie jesteś jedyny to jesteś w zdecydowanej mniejszości, i chyba jedną z kilku osób na tym forum, choć jedyną, która to napisała ;)

Cieplejszy dźwięk w rn602? to tu to już nie jestem w stanie nawet dyskutować :) 

Swoją drogą chętnie poczytam te recenzje, które sugerują, że RN602 brzmi lepiej od rn803 :) muszę wiedzieć jakich periodyków unikać, bo czytałem już różne bzdury ale autora tych konkretnych naprawdę chcę poznać( zapoznać się z jego twórczością) 😅 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 602 gra jak krzycząca nastolatka, a 803 gra znaczenie wyraźniej i bass jest bardziej dociążony, fakt że szybki i punktowy ale czuć to grało 803d gdzie przy 602 brzmiało to dość płasko i krzykliwie.  więc prędzej bym powiedział że cieplej gra 803d. Chociaż to i to dla mnie gra jasno. Tylko że wyższa jakość jest na 803d. Może na innych kolumnach bym miał inne odczucia.

Ale spoko szanuję Twoje zdanie bo każdy słyszy inaczej 😃 

Jestem ciekaw czy by było czuć różnicę pomiędzy rn 803d a as 701. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Carmion napisał:

Dla mnie 602 gra jak krzycząca nastolatka, a 803 gra znaczenie wyraźniej i bass jest bardziej dociążony, fakt że szybki i punktowy ale czuć to grało 803d gdzie przy 602 brzmiało to dość płasko i krzykliwie.  więc prędzej bym powiedział że cieplej gra 803d. Chociaż to i to dla mnie gra jasno. Tylko że wyższa jakość jest na 803d. Może na innych kolumnach bym miał inne odczucia.

Ale spoko szanuję Twoje zdanie bo każdy słyszy inaczej 😃 

Jestem ciekaw czy by było czuć różnicę pomiędzy rn 803d a as 701. 

Pomiędzy AS701 i 803 różnica była niewielka na korzyść samej integry.

Dlatego większość osób porównująca RN803 z RN602 ma słuszne obiekcje, że sporo je różniło w dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zbynio napisał:

Ja miałem kiedyś rn-602 z heco aurora 700, ta yamaha była po prostu za słaba do tych kolumn po podłączeniu cxa60 była przepaść. 

Ale CXA60 nie jest wzmacniaczem z funkcjami sieciowymi, tyko wzmacniaczem zintegrowanym, "czystym" to nazwijmy. 

Więc tylko porównanie musiałoby nastąpić z AS701, a w tej sytuacji wynik mógłby być nie co inny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o czym piszecie ?

602 (sam taką miałem) była zbudowana na bazie AS 501. Zaś 803 była zbudowana na bazie dużo mocniejszej 701 (taką też miałem).

Wyższe modele grają zdecydowanie mocniej, dosadniej, głębiej. Po prostu lepiej. Różnice mogą być niewyczuwalne tylko przy cichym plumkaniu. Przy głośniejszym graniu, w 602 czuć było brak "pary", zniekształcenia etc . AS 701 spokojnie dawała radę (salon 35 m2 - Dali Zensor7). Gdyby miała wskaźniki wychyłowe, grałaby u mnie do teraz :) 

Ale zgadza się. Z tego co pamiętam 701 grała trochę jaśniej od 602, więc odbiór może być taki ,że 602 jest cieplejsza, a 701 zimniejsza :) 

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2023 o 07:06, jirkash napisał:

W każdym razie nie jestem pierwszy, to dość znana rzecz. Masz małe perspektywy i doświadczenie.

Ale mówie Ci że jesteś :)

Pioneerem w tej opinii. Nikt tak nigdy nie pisał :)

Nie bój się :)

23 godziny temu, terracan1929 napisał:

 @Piotr Sonido "Masz małe perspektywy i doświadczenie." :) Anooo.......widział ?, można? Można hehe

Zwariowałem :)

Pokaż mi opinie gdzie pisze ktoś ze 602 gra ciepło.

CXA60 i 61 gra lepiej od RB 602 i lepiej od AS 701. Aczkolwiek tu rozumiem i wierze że tkoś by wybrał AS 701. Plynny loudness te sprawy. Fajna sprawa.

Ale 602 ciepła.

Pokaż źródło :)

Jak to było? Nabiorę doświadczenia :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jirkash napisał:

Umiesz czytać? Nie piszę, że gra lepiej, gra inaczej, R-N830 gra zimno, a R-N602 ciepło. Wtedy chodzi o to, co wolisz. Niektórym podoba się również wyświetlanie zimnych kolorów na wyświetlaczu, podczas gdy innym podoba się wyświetlanie cieplejszych kolorów.

To ponowie pytania, podeślij prosze te recenzje o których mówiłeś;) dalej chce się poznać źródła, na które muszę uważać;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ale CXA60 nie jest wzmacniaczem z funkcjami sieciowymi, tyko wzmacniaczem zintegrowanym, "czystym" to nazwijmy. 

Więc tylko porównanie musiałoby nastąpić z AS701, a w tej sytuacji wynik mógłby być nie co inny :)

Ja wymieniałem Yamaha RN 803d na Cambridge cxa 80 i nie wiem czy to moje brzmienie. Owszem jest znacznie czyściej i bass bardziej dociążony, ale wokale mnie zaczęły drażnić. Czasami aż są krzykliwie. Tak gra trochę za bardzo neutralnie, a Yamaha gra rozrywkowo i chyba te brzmienie bardziej preferuję. Oczywiście słuchając w trybie direct oba sprzęty.  

Pylon opal moim zdaniem lepiej się łączy z Cambridge niż z Heco Aurora 700. 

Ale dam sobie jeszcze z miesiąc na przetestowanie i jeżeli nadal będę czuł że to nie to. To zacznę myśleć nad wymianą na Yamaha as 701 lub coś wydajniejszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe co piszesz.

Ale możliwe że tak to odbierasz po prostu. Dlatego każdy z nas szuka swojego brzmienia.

23 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

To ponowie pytania, podeślij prosze te recenzje o których mówiłeś;) dalej chce się poznać źródła, na które muszę uważać;)

Teraz na szybko pisze tam na tych innych źródłach :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, co poczną ci oferujący teraz nowe RN 803 za 5500 zł, albo używane za 4200 zł, jeżeli  nowy, wyższy model, ma kosztować 850 Euro, czyli u nas standardowo trochę drożej,  pewnie w granicach 4500 zł.

I czy wyłączność na Polskę tak jak w przypadku 1200, 2200 i 3200 mieć będzie tylko THF ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, terracan1929 napisał:

Tak się zastanawiam, co poczną ci oferujący teraz nowe RN 803 za 5500 zł, albo używane za 4200 zł, jeżeli  nowy, wyższy model, ma kosztować 850 Euro, czyli u nas standardowo trochę drożej,  pewnie w granicach 4500 zł.

I czy wyłączność na Polskę tak jak w przypadku 1200, 2200 i 3200 mieć będzie tylko THF ?

 

850? gdzieś widziałem ceny rekomendowane 1099Euro za model 800 i 1599Euro za model 1000. 

https://basic-tutorials.com/news/yamaha-r-n1000a-and-r-n800a-network-receivers-with-automatic-calibration-oled-screen/

The two network receivers Yamaha R-N1000A and R-N800A are scheduled to make their way to retailers in July 2023. The Yamaha R-N800A has a recommended retail price of €1,099.00, while the R-N1000A will cross the counter for €1,599.00

Swoją drogą w poszukiwaniu tego artykułu taka ciekawostka w googlu wyszła 

cenówka.jpg

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że gdzieś czytałem o 850 Euro..... Ale ok, przyjmując nawet te 1099 Euro to wychodzi taniej niż za "powystawowe" 803ki oferowane na allegro :)

Chyba, że tak jak w przypadku wyższych modeli, wyłączność będzie miało THF, wtedy cena u nas będzie sporo wyższa, niż te "zachodnie" 1099 Euro....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, terracan1929 napisał:

Wydawało mi się, że gdzieś czytałem o 850 Euro..... Ale ok, przyjmując nawet te 1099 Euro to wychodzi taniej niż za "powystawowe" 803ki oferowane na allegro :)

Chyba, że tak jak w przypadku wyższych modeli, wyłączność będzie miało THF, wtedy cena u nas będzie sporo wyższa, niż te "zachodnie" 1099 Euro....

Dokładnie, też mi się tak wydaje. choć pamiętajmy, że 1099 euro to będzie następca 602  a następca 803 będzie 1599 euro. Do tego doliczmy marżę dystrybutora i okazuje się, że ostatnie ceny 803 jak jeszcze była dostępna okazały się być " okazyjne"😅🤦‍♂️bo przy aktualnym kursie to wychodzi jakieś 7200 zł bez jakiejkolwiek marży dystrybutora za model R-N1000 i ok 5 000 zł bez marży dystrybutora za r-n800. ale jak wierzyć temu co na google wyskoczyło  w wynikach wyszukiwania to akustyka ma mieć go za 5199zł co dalej uważam za dość wysoką cenę jak za następcę 602 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał Gałązka napisał:

bez marży dystrybutora

No nie sądzę, aby cena o której dyskutujemy była ceną bez marży. Tak rozumując można założyć ,że jest to cena i bez cła, kosztów transportu etc.

Ceny na rynek Japoński - niestety nie mas jeszcze cen nowych amplitunerów.

Można porównać , jak te ceny mają się do "naszych, krajowych".

Kurs Jena do złotówki to na dzisiaj 0,030 zł.

RN 2000A - 429 000 jenów x 0,030 = 12 870 zł. 

image.png.7f6f084c43699daa58423a989881a9c1.pngimage.png.512e3c4c7766633b13c286d934bc11c6.png

W Niemczech już oferują nowe sprzęta, z informacją, że dostawa od 3 lipca.

I Twoje informacje się potwierdzają - 1099 Euro i 1599 Euro.

https://www.auditorium.de/hifi/komponenten/verstaerker/vollverstaerker/stereo/yamaha-r-n800a-netzwerk-receiver?affiliateCode=idealo

https://www.auditorium.de/hifi/komponenten/verstaerker/yamaha-r-n1000a-netzwerk-receiver?affiliateCode=idealo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, terracan1929 napisał:

No nie sądzę, aby cena o której dyskutujemy była ceną bez marży. Tak rozumując można założyć ,że jest to cena i bez cła, kosztów transportu etc.

No mój błąd, to miałem na myśli ale źle to napisałem :) Jednak też bazując na dysproporcjach w cenach 602 i 803 chociażby na rynkach niemieckich i na rynku polskim sugeruje, że cena może być wyższa ( mam tu na myśli lato zeszłego roku gdzie różnica była naprawdę duża bo pamiętam, że cena w Polsce była na poziomie 3999 a w Niemczech wychodziło ok 3100 zł.

No cóż pozostało nam czekać i zobaczymy jaka cena wyjdzie w Polsce 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, terracan1929 napisał:

Tak się zastanawiam, co poczną ci oferujący teraz nowe RN 803 za 5500 zł, albo używane za 4200 zł, jeżeli  nowy, wyższy model, ma kosztować 850 Euro, czyli u nas standardowo trochę drożej,  pewnie w granicach 4500 zł.

No właśnie ale czemu wyższy?

Pytanie na którym wzmacniaczu one są zbudowane.

Może tam nie ma nić wyższego.

18 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

850? gdzieś widziałem ceny rekomendowane 1099Euro za model 800 i 1599Euro za model 1000. 

No właśnie ja też.

Cena na 803 w Polsce to był żart. Nijak się nie miała do realnej kwoty z to urządzenie na globalnych rynkach.

Nie porównywał bym do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...