Skocz do zawartości

Wiim Pro, Arylic S50 Pro, NuPrime Omnia WR-2 czy coś innego?


Chmarski

Recommended Posts

Po zakupie kolumn i wzmacniacza powoli nadchodzi czas na kolejny krok. Streamer. 

W tej chwili głównym źródłem dźwięku jest u mnie notebook podłączony po USB do wzmacniacza i gra to bardzo fajnie, ale jest mało poręcznie. Drugim źródłem dźwięku jest TV po optyku (filmy, sport itp.). 

Pierwotnie przymierzałem się do Arylic S50 Pro+ (na nim testowałem sprzęt i się sprawdził), ale pojawił się Wiim Pro, który podobno ma lepszą apkę i Tidal Connect, którego Arylicowi brak (?).

Chyba znowu dostępna jest Yamaha WXC-50.

Ostatnim objawieniem jest NuPrime Omnia WR-2. Tu nic nie wiem poza tym, że ma HDMI ARC, które być może dałoby fajniejszą jakość niż optyk przy podłączeniu TV. 

 

Na pierwszym miejscu wydaje się być Wiim Pro. Pytanie czy Yamaha i NuPrime są warte dołożenia dodatkowych pieniędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPrime jest świetną opcją, jeśli potrzebujesz szerokiego zakresu wejść, niezłego DACa, działania jako pre, wspomnianego HDMI ARC. Ogółem świetny sprzęt. Jeśli masz jednak przyzwoity DAC we wzmacniaczu, to moim zdaniem spokojnie możesz pójść w stronę WiiMa Pro lub Octavio Streama i podpiąć się cyfrą do obecnego wzmaka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Omnia jest najpełniejsza pod kątem ilości wejść. Przy WiiM Pro podobno pojawia się opóźnienie, gdy używamy go jako DACa. Przy poprzedniej Omni tego problemu nie było, więc WR-2 też powinna być od niego wolna. DAC zapewnia dość energiczne granie, moim zdaniem bardzo przyjemne i uniwersalne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Przy WiiM Pro podobno pojawia się opóźnienie, gdy używamy go jako DACa.

W jakiej sytuacji? 

 

Ta Omnia pewnie taka świeża, ze nikt jeszcze jej nie testował. Chyba nawet wątku na forum nie ma, albo nie znalazłem.

Biorąc ją pod uwagę, to w sumie weszliśmy na poziom cenowy BlueSound Node.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Q21 napisał:

Gdy wchodzimy przez SPDIF In i wychodzimy poprzez Line out. Być może już to poprawili aktualizacjami, nie jestem niestety pewien. 

Czyli coś co czasami obserwuję przy oglądaniu u siebie jak net siada. Wtedy niektóre aplikacje się gubią (np. Canal, czy Player). Przy lepszym necie tego nie ma.

Ciekawe czy w Wiim to jest norma? W razie czego optyka zawsze mogę podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo mogę je traktować jako transport do DAC we wzmacniaczu ze względu na fizyczny brak Coaxa.

Czy łączenie po optyku streamera z wbudowanym DAC do DACa wbudowanego we wzmacniaczu ma sens? Oczywiście taka opcja istnieje, ale chyba raczej skorzystałbym z DACa wbudowanego w streamer, więc on też jest istotny. 

 

EDIT:

17 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

A to czemu?

Te streamery, które rozważam w tej chwili mają wbudowane DAC więc nie wiem czy łączenie ich do innego DAC po toslink ma sens. Nie lepiej by analog już wychodził z wbudowanego w streamer DACa? 

Jeśli pojawi się jakiś warty uwagi streamer bez DAC to fajnie, ale musi mieć wejście optyczne, bo nie będę miał gdzie podłączyć TV. 

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro TV ma byc po optyku, to albo streamer z wejsciem optycznym dodatkowo, ale tu moga pojawic sie opoznienia, albo dodatkowy switch optyczny. Tanie streamery maja z reguly kiepska czesc analogowa, wiec wyjscie ze streamara cyfrowo moze byc jakosciowo lepszym rozwiazaniem, niz analogowo.

2 godziny temu, Aprox napisał:

Jeśli chcesz którykolwiek z nich użyć tylko jako transportu do dac-a we wzmacniaczu to pod względem brzmienia nie ma znaczenia który wybierzesz. Różnice będą tylko w sofcie do obsługi danego streamera ...

Pod warunkiem, ze kazde z wymienionych jest bit-perfect, lub w okolicach bycia takowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dlaczego imały by być opóźnienia?

 

Taka sugestia pojawiła się od @Q21. 

Dnia 30.05.2023 o 16:17, Q21 napisał:

Przy WiiM Pro podobno pojawia się opóźnienie, gdy używamy go jako DACa. Przy poprzedniej Omni tego problemu nie było, więc WR-2 też powinna być od niego wolna.

 

Napisałem tutaj bo nie wiem czy ktoś w przyszłości będzie chciał zaglądać do mojego wątku... a tam chyba nawet nie wspomniałem o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Q21 napisał:

Tak pamiętałem czytając temat o WiiMie. Dobrze, że jednak ich nie ma :) 

To, że ja ich nie zauważyłem, nie oznacza, że nie mogą się w jakichś sytuacjach objawić. Tu raczej stawiałbym jednak na słaby net i wynik próby radzenia sobie z problemem aplikacji/urządzenia streamingującego video. 

No chyba, że ktoś się czepiał przy takim teście jak ja przeprowadzałem z odtwarzaczem CD. Podłączyłem go jako odtwarzacz do wzmacniacza i jako transport do DACa WiiM po optyku (i identyczna próba z DAC wzmacniacza). Wtedy przełączając źródła we wzmacniaczu słychać czasami jakieś minimalne różnice, ale nie ma sensu uznawać tego za problem, bo ostatecznie i tak słuchamy z jednego źródła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...