Skocz do zawartości

upgrade Denona PMA900hne ??


Spider

Recommended Posts

Witam, chciałbym zapytać co myślicie w takim temacie - co warto rozważyć jako upgrade DENONA PMA-900 hne(wzmacniacz ze stremerem), generalnie dobry sprzęt ale, po ponad roku, chciałbym:

- więcej szczegółów/rozdzielczości/ bardziej dokładnego grania (miałem przez chwile CXA81 - i ten był już za "jasny", bardzo analityczny, zauważalnie mniej muzykalny vs Denon - więc szukam czegos pomiędzy nimi)

- i dodatkowo heos w Denonie w okrojony sposób obsługuje TIDAL HIFI (wszystko musi sie dziac w aplikacji denona HEOS a nie natywnie w TIDAL'u) - co też przeszkadza na dłuższą metę bo funkcjonalność tidal'a w Heosie jest ograniczona, 

i tak myślałem:

- marantz 7000n - niby to samo co denon  pma900hne a jednak wyczytałem ze wzmacniacz klasę wyżej od denona

- audiolab 6000a play /ew nowy 7000a + jakis podstawowy transport  np wiim mini (pro ?) / taga harmony /

- super opinie ma Arcam SA10/SA20 (+transport streamer) albo nawet Roxan Attesa (juz ze stremerem) 

- oczywiscie mozna zostac w japonskiej szkole grania i zrobic upgrade na denona PMA 1700ne (ktory generalnie vs pma900hne właśnie powinien dodać sporo rozdzielczości, sceny i wzniesc na level wyzej ale zachować muzyklaność pma900) i w tym momencie niestety jest cut na $$$$ 

co myslicie ? dodam ze granie jest na Dali Oberon 7, kabeliki qed xt 25, tidal hifi, pokój jakies 35+m2,  z gory wielkie dzięki z opinie (tak wiem odsłuch przede wszystkim i tak bedzie ale chce sie juz umowic na konkretną / wybraną elektronikę) !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000n, 6000a, SA10/20 Ci tego nie dadzą wg mnie - tzn. nie będzie to jakiś zauważalny przeskok. A już na pewno nie bułowata, gęsta i mało dokładna Attessa. Ta na pewno nie doda w graniu detalu. To nie jest wcale poziom wyżej niż Denon który masz.

Większa precyzja w brzmieniu często wiąże się z kompromisem w kwestii tzw. muzykalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Spider napisał:

Witam, chciałbym zapytać co myślicie w takim temacie - co warto rozważyć jako upgrade DENONA PMA-900 hne(wzmacniacz ze stremerem), generalnie dobry sprzęt ale, po ponad roku, chciałbym:

Witaj, ja to widzę tak.

Działanie A

Dostaniesz na forum mnóstwo propozycji wzmacniaczy na podmiankę i opinii, jak grają. Pewnie też poczytasz sobie o nich w innych źródłach. Na tej podstawie napalisz się na jakiś model i go kupisz. Będziesz przez pół roku, może rok, uważał, że zrobiłeś krok do przodu. Po tym czasie stwierdzisz jednak, że Twój zestaw nie gra tak, jak oczekiwałeś. 

Wówczas będziesz miał do wyboru dwa kolejne działania:

Działanie B

Zaczniesz zabawę w "lepszy" wzmacniacz od początku. Będzie drożej, ale zasadniczo skończy się tym samym - potrzebą kolejnej zmiany.

Działanie C

Zainteresujesz się wymianą kolumn na takie, które lepiej trafiają w Twój obecny gust. Być może także poprawą ich ustawienia i aranżacją akustyczną pomieszczenia odsłuchowego.

 

Masz porządny wzmacniacz. Trzymaj się go. Daruj sobie "A" (i tym bardziej "B" i przejdź od razu do działania "C".  No chyba, że pieniądze nie stanowią problemu, to wtedy kupuj wzmacniacz i ciesz się nową zabawką - nie było rozmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Heos jest dość nie najszczęśliwszym systemem do Tidala. Ja sobie tymczasowo dołożyłem wiim mini ( kupiłem używkę za 300 zł ) i też będę szukać czegoś w Twoim guście, sam nie mam idealnego rozwiązania, wiem jednak, że zmiana wzmaka wiele zmieni, już udało mi się posłuchać kilku zestawów.  Wydaje mi się, że w tym wszystkim co wymieniłeś to ARCAM SA20 wydaje się być najciekawszą opcją, ale może bardziej doświadczeni dołożą kilka propozycji wzmacniaczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab w wersji Play czy jakikolwiek stream Audiolaba to fala do tyłu.

Dzwiekowo 6000A będzie faktycznie skokiem w bok.

Moim zdaniem Arcam SA20 z Wiim mini.

To będzie skok do przodu.

Denon z Dali to nie jest dobre połączenie po prostu.

Mozna pomyśleć jeszcze o Yamaha ale tu będzie drożej.

Albo Cyrus

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Faktycznie Heos jest dość nie najszczęśliwszym systemem do Tidala. Ja sobie tymczasowo dołożyłem wiim mini ( kupiłem używkę za 300 zł ) i też będę szukać czegoś w Twoim guście, sam nie mam idealnego rozwiązania, wiem jednak, że zmiana wzmaka wiele zmieni, już udało mi się posłuchać kilku zestawów.  Wydaje mi się, że w tym wszystkim co wymieniłeś to ARCAM SA20 wydaje się być najciekawszą opcją, ale może bardziej doświadczeni dołożą kilka propozycji wzmacniaczy :)

- a czy mógłbys sie podzielic zestawami, ktore juz przesłuchałes i ew jakies odczucia w rozumieniu omaiwanego upgrade Denona? z gory dzieki

- z tego co widzę i czytam to Arcam SA20/Wiim ew Hegel h95 będą faktycznie skokiem jakościowym z jednej strony i z drugiej utrzymają muzykalność denona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okurde szkoda bo mam wrażenie, że część jest ucięta. Ale dzięki bardzo :) Swoją drogą to też fajnie pokazuje, jak poza pewnymi danymi, ważny jest odbiór danego sprzętu, nasze preferencje dźwiękowe:)  PMA900HNE jest spoko ale wg tej tabeli jest lepszy od wielu sprzętów, które mi przypadły do gustu zdecydowanie bardziej od niego, choć na początku byłem na niego mocno napalony dopóki nie porównałem go z kilkoma innymi.( a szkoda bo w sumie to tani jest patrząc na inne konkurencyjne sprzęty) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2023 o 14:45, Michał Gałązka napisał:

okurde szkoda bo mam wrażenie, że część jest ucięta. Ale dzięki bardzo :) Swoją drogą to też fajnie pokazuje, jak poza pewnymi danymi, ważny jest odbiór danego sprzętu, nasze preferencje dźwiękowe:)  PMA900HNE jest spoko ale wg tej tabeli jest lepszy od wielu sprzętów, które mi przypadły do gustu zdecydowanie bardziej od niego, choć na początku byłem na niego mocno napalony dopóki nie porównałem go z kilkoma innymi.( a szkoda bo w sumie to tani jest patrząc na inne konkurencyjne sprzęty) 

dołączam plik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2023 o 13:19, Q21 napisał:

Cześć, 6000A będzie skokiem w bok i kroczkiem do przodu - 7000A już poważniejszym postępem. Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek na początkowy odsłuch, ale warto też sprawdzić np. Atolla IN100 + WiiM Pro + Topping E30.  

cześć dzięki za odp,

a prośba jeszcze o dwa słowa dlaczego dodawać zewnętrzny DAC do tej układanki (Atolla IN100 + WiiM Pro + Topping E30) WiiM rozumiem ma w miarę dobrego DACa (BB PCM5121) i mozna juz z niego wyjsc analogowo ?

ale tez mozna cyfrowo wyjsc z WiiMa Pro koaksialem i wpisac sie do DAC'a w 7000A / Atola ? 

czy sie myle ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll nie posiada DACa, stąd propozycja zewnętrznej opcji. Do 7000A możesz wpiąć się po Coaxie z WiiMa, a do Atolla poprzez analoga. Zewnętrzny DAC moim zdaniem jednak zabrzmi po prostu lepiej, ale jeśli będziesz zadowolony z tego, który jest wbudowany w WiiMa, to nie ma co kombinować. On gra gęściej, Topping jest bardziej techniczny, neutralny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Atoll nie posiada DACa, stąd propozycja zewnętrznej opcji. Do 7000A możesz wpiąć się po Coaxie z WiiMa, a do Atolla poprzez analoga. Zewnętrzny DAC moim zdaniem jednak zabrzmi po prostu lepiej, ale jeśli będziesz zadowolony z tego, który jest wbudowany w WiiMa, to nie ma co kombinować. On gra gęściej, Topping jest bardziej techniczny, neutralny. 

ok dzieki :) - ostatnie pytanie - czy dla lepszej obsługi TIDALa HIFI nie warto na początku po prostu do Denona PMA-900hne dokupić zewnętrzny stremer i po Coaxialu podpiąć (i czy to jakkolwiek na rozdzielczość/szczegołowość dzwieku wpłynie)? czy WiiM Pro tak szeroko tu omaiwany jest ok czy cos ok 1k pln mozecie polecić ? dz !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...