Skocz do zawartości

Naprawa (wymiana) szpilki w głośniku wysokotonowym


Recommended Posts

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Raczej nie bedzie możliwości kupić samą "szpilkę" :/

Myślę ze w grę wchodzi raczej wymiana całego głośnika.

Ps: tez szukam dla Ciebie szpilke i nic nie moge znaleźć :/

Pod warunkiem, że ten w kolumnach nie był na specjalne zamówienie producenta kolumn. Bo wersja komercyjna może się różnić parametrycznie nie mówię o impedancji, czy mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lpomis napisał:

Zastanawiam się nad kupnem kolumn z taką wadą i nie wiem czy taką szpilkę można po prostu zdemontować, wykręcić, oderwać jakoś delikatnie i wstawić nową. Wpływ na brzmienie pewnie jest bliskie zeru, ale jednak w oczy razi :)

Plastikowa będzie lżejsza może, jak tu jest jakiś metal,  jak będą się różnić waga to kto wie.

Chyba, że wymienić w obu na takie same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lpomis napisał:

Wpływ na brzmienie pewnie jest bliskie zeru, ale jednak w oczy razi

Bardziej mnie zastanawia to zniszczenie i "jaką drogą" do niego doszło? Jeśli ta szpilka wystaje ponad obudowę kolumny, to możliwe że kolumna przewróciła sie na ściankę frontowa, a że szpilka odstaje najbardziej to "zebrała" np. całe uderzenie. Jesli tak było, to sam sobie odpowiedz czy chcesz kolumne z głośnikiem po np. "Takim strzale". Może sie okazać ze nawet wymieniając dwie szpilki na nowe (jak zaproponował kolega powyżej) cos bedzie nie tak z dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...