Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera Denon AVR-X1500h


eMBe

Recommended Posts

11 godzin temu, eMBe napisał:

A jak kalibracja? Która z tych modeli jest potencjalnie lepsza? Są tu chyba trzy różne.

Pioneer LX305 ma Diraca

Yamaha ma YPAO

Onkyo6100 ma swoją AccuEQ. Ale 7100 ma już Diraca wiec wyżej

Taka kolejność.

Gdyby doszedł Marantz i Denon to Audyssey. zestawił bym obok Yamahy. Chodź tu są tez różne wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Póki co nic takiego nie zauważyłem ale jeśli coś będzie podobnego to dam znać.

 

17 godzin temu, PanKlor napisał:

A jakieś uwagi, wrażenia etc.?

Póki co jeszcze nie zrobiłem kalibracji DIRACiem. Jak wszystko będę miał ogarnięte i potestowane to nie omieszkam opisać wszystko dokładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

On ma podobno wade fabryczną. Czy coś odczułeś?

Czy zmieniając żrodło się ścisza? Czy wszystk oz głosnoscią jest dobrze?

Potestowałem ten przypadek. Przełączałem na różne źródła. Nie zauważyłem żadnej zmiany głośności. Była taka sama na danym źródle przed przełączeniem i po powrocie na to źródło z innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PanKlor napisał:

A jakieś uwagi, wrażenia etc.?

Tak na szybko.

Pilot badziewny. Plastik fantastik. Ten od Denona był lepszy. Na górze pilota było jakieś aluminium czy coś i przez to był cięższy co sprawiało, że lepiej leżał w ręce.
Ten od Pionieera sprawia wrażenie tzw. chińszczyzny. Nie popisali się z tym elementem.

Jest jaśniejszy niż Denon jeśli chodzi o brzmienie. Bardziej szczegółowy co w kinie robi różnicę i o takie coś mi właśnie chodziło.
Przed kalibracją (po wyłączeniu paru opcji które tylko pogarszały dźwięk) już brzmiał super.
Po kalibracji Diraciem było jeszcze lepiej.

Bardziej dogłębny opis zapewne po kilku dniach jak potestuje różne ustawienia, filmy, muzykę itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eMBe napisał:

Póki co nic takiego nie zauważyłem ale jeśli coś będzie podobnego to dam znać.

 

Póki co jeszcze nie zrobiłem kalibracji DIRACiem. Jak wszystko będę miał ogarnięte i potestowane to nie omieszkam opisać wszystko dokładnie.

Może 305 i 505 miały by inne ustawienie? No nie wiem. Obserwuj go.

21 godzin temu, eMBe napisał:

Potestowałem ten przypadek. Przełączałem na różne źródła. Nie zauważyłem żadnej zmiany głośności. Była taka sama na danym źródle przed przełączeniem i po powrocie na to źródło z innego.

No to albo 305 i 505 jest inny. Albo to wyjdzi z czasem użytkowania, albo coś było z jakąś partią nie tak.

Ważne że u Ciebie jest dobrze

16 godzin temu, fluid81 napisał:

Piotrek - skąd info , że 305 lx ma wadę fabryczną? 

U mnie podobnie jak u kolegi nic z Twojego opisu nie występuje  

Z linków powyzej.

Ale potem zobaczyłem że kolega pisze o 505.

Dlatego znowu

No to albo 305 i 505 jest inny. Albo to wyjdzi z czasem użytkowania, albo coś było z jakąś partią nie tak.

 

Jeśli mamy info że 305 jest ok. To wraca do łask :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeń ciąg dalszy.
Mikrofon do kalibracji jakością wykonania pasuje do pilota. Plastik fantastic. Tak jak pilot od Denona (przynajmniej tego co miałem wcześniej) tak też mikrofon do kalibracji od Denona sprawiał wrażenie czegoś konkretnego a nie taniej chińszczyzny z bazaru. Kalibracja Diraciem została poprawnie wykonana ale niesmak pozostał :>>>

Jakieś alternatywy dla tego szajs mikrofonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...