Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins Cm8 i Cm9 - jaki wzmacniacz?


eXistenZ

Recommended Posts

Witam :)

Z moim Tatą jesteśmy posiadaczami kolumn odpowiednio Bowers & Wilkins Cm8 (Ja) i Cm9 (Tata). Chcemy do nich dobrać jakiś fajny wzmacniacz który oczywiście zagra z nimi dobrze i wykorzysta ich potencjał. Z rzeczy które zdążyłem wyczytać to polecane są przykładowo:

Rotel RA-12 / Rotel A-12

Yamaha A-S700 / A-S701

NAD C368

Primare I22 DAC

Xindak XA6950

Nie rozumiem jednak tak różnych komentarzy na temat połączenia tych kolumn z nadem. Jedni twierdzą że te kolumny są stworzone pod NADA a inni że one absolutnie się ze sobą gryzą. Proszę o jakieś fajne i konkretne wytłumaczenie :) Tata ma obecnie do swoich CM9 wzmacniacz NAD C390DD - i to co muszę podkreślić, bas jest strasznie płaski - brakuje mu fajnego miękkiego zejścia, jest płasko i sztucznie. Próba wszelkich ustawień EQ room nie przyniosła dobrego skutku i obecnie zestaw chodzi z subwooferem Velodyne bo inaczej jest mega słabo. I tu przychodzi kolejne pytanie - czy ten nad się jednak nie nadaje do tych bowersów, czy kwestia jakiejś konfiguracji pokoju?

P.S szukamy wzmacniacza używanego, najlepiej jakby miał wejścia zarówno analogowe jak i cyfrowe. Mile widziany bluetooth i USB odczytujący FLAC. Funkcje sieciowe byłyby super ale ostatecznie można pod to dokupić sobie jakiś streamer np. yamaha wxad 10

Wielkość pokoju to odpowiednio 18m2 dla CM8 i 21m2 dla CM9

Z góry dzięki wielkie za pomoc Panowie :)

 

Edytowano przez eXistenZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM8 nie znam. Ale CM9 i CM10 tak.

Rotel tak. Xindak tak.

Reszta średnio. Chyba że lubisz bardzo rozdzielcze i dokładne brzmienie.

41 minut temu, eXistenZ napisał:

Nie rozumiem jednak tak różnych komentarzy na temat połączenia tych kolumn z nadem. Jedni twierdzą że te kolumny są stworzone pod NADA a inni że one absolutnie się ze sobą gryzą

Zalezy które NADy.

Stary 375 bardzo pasował do Bowersa. Nowe są bardziej analityczne. Dokładniejsze.

Primare na przykłąd gra równie analitycznie ale inaczej w całym paśmie.

No właśnie powinieneś szukać miekszych wzmacniaczy.

Denon, Musical, Roksan.

 

Nowy, uzywany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo dobrą opcją pod Bowersy może być Rega Brio. To gęstsze granie, cieplejsze, które może też zostać opisane jako miękkie. Na plus jest bardzo dobry przedwzmacniacz gramofonowy, na minus brak wejść cyfrowych, który możesz załatwić np. Toppingiem E30. To uniwersalny i bardzo dobrze brzmiący DAC w swoim budżecie. 

Warto też rozważyć wzmacniacze hybrydowe od Magnata i Taga Harmony. To ponownie ocieplone brzmienie, z załagodzoną górą, ale jednocześnie jest bardzo muzykalne i przyjemne. W tym budżecie znajdziesz Tagę HTA-1000B oraz Magnata MR 780. W dobrej cenie mamy też NADa C338 :) Wszystkie z nich posiadają wbudowane wejścia cyfrowe, które dobrze działają. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, bardzo dobrą opcją pod Bowersy może być Rega Brio. To gęstsze granie, cieplejsze, które może też zostać opisane jako miękkie. Na plus jest bardzo dobry przedwzmacniacz gramofonowy, na minus brak wejść cyfrowych, który możesz załatwić np. Toppingiem E30. To uniwersalny i bardzo dobrze brzmiący DAC w swoim budżecie. 

Warto też rozważyć wzmacniacze hybrydowe od Magnata i Taga Harmony. To ponownie ocieplone brzmienie, z załagodzoną górą, ale jednocześnie jest bardzo muzykalne i przyjemne. W tym budżecie znajdziesz Tagę HTA-1000B oraz Magnata MR 780. W dobrej cenie mamy też NADa C338 :) Wszystkie z nich posiadają wbudowane wejścia cyfrowe, które dobrze działają. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :)

Magnat MR780 brzmi bardzo interesująco, niestety nie ma wejścia na subwoofer przez np. pre-out. Czy można do niego w inny sposób podłączyć subwoofer?

P.S Subwoofer Velodyne CHT-12

Edytowano przez eXistenZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2023 o 20:52, eXistenZ napisał:

Zdecydowanie używany, budżet myślę że do maks 3000zł :)

"No właśnie powinieneś szukać miekszych wzmacniaczy" - i tutaj też pytanie, widziałem wiele komentarzy że połączenie tych bowersów z miękkimi wzmacniaczami spowoduje zamulenie i granie bez życia. I jak tu żyć? :D

Kto tak pisał?

Zamulenie w Bowersach to chyba jedynie kwestia akustyki.

Nie ma wzmacniacza który je zamuli. Ograniczy, uspokoi, wycofa, ale zamuli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eXistenZ napisał:

a co myślisz o hybrydach lampowych: Magnat MR780 i HTA 1000b TagaHarmony po te bowersy?

Pytasz Piotra ale wtrącę swoje 2grosze 🙂 Wzmacniacze hybrydowe z racji lampowej sekcji przedwzmacniacza mają w sobie tą plastykę i ciepło. Dlatego wg mnie to najlepszy sposób aby poskromić bardzo jasne kolumny (poza wzmacniaczami lampowymi) jakimi są m.in Bowersy. Niedawno miałem przyjemność posłuchać i MR780 i HTA1000B którą zresztą zakupiłem. Magnat jest bardziej dociazony i jak dla mnie zbyt ciemny. Taga jest mniej zamulona, bardziej rześka na górze. Wokale w Tadze brzmią zjawiskowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2023 o 22:48, Artur Charicki napisał:

Pytasz Piotra ale wtrącę swoje 2grosze 🙂 Wzmacniacze hybrydowe z racji lampowej sekcji przedwzmacniacza mają w sobie tą plastykę i ciepło. Dlatego wg mnie to najlepszy sposób aby poskromić bardzo jasne kolumny (poza wzmacniaczami lampowymi) jakimi są m.in Bowersy. Niedawno miałem przyjemność posłuchać i MR780 i HTA1000B którą zresztą zakupiłem. Magnat jest bardziej dociazony i jak dla mnie zbyt ciemny. Taga jest mniej zamulona, bardziej rześka na górze. Wokale w Tadze brzmią zjawiskowo.

A nie miałeś przypadkiem problemów z HTA1000B jeśli chodzi o bardzo słyszalne szumy / zakłócenia? Jest mnóstwo takich komentarzy w necie, trochę zaczyna mnie to martwić a prawie się zdecydowałem na ten wzmacniacz :)

Edytowano przez eXistenZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, eXistenZ napisał:

A nie miałeś przypadkiem problemów z HTA1000B jeśli chodzi o bardzo słyszalne szumy / zakłócenia? Jest mnóstwo takich komentarzy w necie, trochę zaczyna mnie to martwić a prawie się zdecydowałem na ten wzmacniacz :)

Moje motto w audio "nie czytaj, słuchaj". Widziałem te komentarze o szumach i trzeszczącym potencjometrze. W moim egzemplarzu nic takiego nie ma miejsca. Zapraszam do mnie na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Taga może być czuła na problemy z zasilaniem i stąd ten problem. Drugą opcją może być czułość kolumn

Czy w tej sytuacji można tę Tagę nazwać poprawnie skonstruowanym wzmacniaczem? Po co kupować coś, co może sprawiać problemy, jak na rynku są podobne produkty, które ich nie sprawiają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2023 o 22:00, eXistenZ napisał:

a co myślisz o hybrydach lampowych: Magnat MR780 i HTA 1000b TagaHarmony po te bowersy?

Uważam że spoko.

Raczej swoja uwagę kierował bym w kierunku Magnata. Taga to jednak może być nierówna konstrukcja. To wzmacniacze produkowane na licencji w kraju środka.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...