Skocz do zawartości

Pasmo przenoszenia wzmacniacz/słuchawki


Recommended Posts

1 godzinę temu, maro 1975 napisał:

poprostu czysto teoretycznie chciałbym wiedzieć 

Tak już czysto logicznie, to jak myślisz.?

Skoro jeden z elementów ma węższe pasmo przenoszenia, to drugie (sluchawki) skąd ma wytrzepać wyższy zakres?

Jaki zakres ma wzmacniacz, podasz?

A później zobacz w jakim zakresie słyszy człowiek blisko 50ki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Tak już czysto logicznie, to jak myślisz.?

Skoro jeden z elementów ma węższe pasmo przenoszenia, to drugie (sluchawki) skąd ma wytrzepać wyższy zakres?

Jaki zakres ma wzmacniacz, podasz?

A później zobacz w jakim zakresie słyszy człowiek blisko 50ki.

 

 

Mam planarne słuchawki i do tego ważkę w wersji black, którą podpinam pod telefon lub laptopa i odnoszę wrażenie że brakuje trochę basów i ogólnie słuchawki mogłyby grać trochę głośniej. Z czasem chciałbym kupić coś większego ( stacjonarnego) ale większość urządzeń  w moim budżecie ma okrojone pasmo względem słuchawek dlatego pytam fachowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maro 1975 napisał:

Mam planarne słuchawki i do tego ważkę w wersji black, którą podpinam pod telefon lub laptopa i odnoszę wrażenie że brakuje trochę basów i ogólnie słuchawki mogłyby grać trochę głośniej.

Nie wiem jakie masz słuchawki (planarne) ale wydaje mi się, że one potrzebują mocnego wzmacniacza słuchawkowego a nie tego breloczka z ważką. Miałem kiedyś HiFiMAN Sundara i one potrzebowały mocy. Dodam jeszcze, że Sundara nigdy nie grały mi potężnym basem (planarne chyba tak mają)  ale za to  bardzo szczegółowo i tak przestrzennie co mi bardzo pasowało. Spróbuj mocniejszy wzmacniacz słuchawkowy dobrany odpowiednio do impedancji Twoich słuchawek. Pasmem przenoszenia wzmacniacza nie zawracaj sobie głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

one potrzebują mocnego wzmacniacza słuchawkowego a nie tego breloczka z ważką.

Muszę sprostować co do małych breloczków. Przypomniało mi się, że kiedyś miałem taki DAC o nazwie Geek Out 1000 https://the-ear.net/review-hardware/geek-out-1000-usb-dac-headphone-amplifier/

To był maly potwór. Wzmacniacz w klasie A, obudowa z aluminium, jak się rozgrzał to parzył ręce ale wtedy grał przepięknie. Bardzo żąłuję, że go sprzedałem bo był wyjatkowy. Chętnie bym kupił jeśli ktoś ma. 

EDIT, znalazłem na ebay i przyznam, że kusi mnie bardzo. 

 https://www.ebay.co.uk/itm/115717864969?hash=item1af1527e09:g:X6AAAOSwfOdit8--&amdata=enc%3AAQAIAAABEFQdHgpU0QwMVDVVRRGGesbyddkmjhmnmWWTIc5FcQg6i%2FLPMMV8o%2BxLNOSRhJv%2FJZtuPi4rptst8XN9OQlqCrEUF1hopPjdqwn9MgfinHWnRF%2BGsEvtUyMUAxhowt1slvAA3p2ER43DstcIEO5zk3bbCfimXOLa9olEPhLJp%2FZQdDk5%2BsLIeWTgobg%2Bl%2F2FFWk0xQx%2B3ZbE9ZtlQ%2BfJcJvWV3djmcYyxjaILlLnM2CWEUPlLBvA2sAzKZZg4Plmwhg37oMnUSC7TqRj0r5Kk4eD8FLoO9%2F%2BNx1p7tGTBlNKRRhbSMBFH41SLg3O1pb3iT6FQI1WkG0S5rp%2F9gyfX61p6%2Brm5X820RfZla542Fef|tkp%3ABk9SR9C5jO2UYg

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, mam Ważkę (czarną) rzadko ją używam, kiedyś po USB OTG, czasem z lapkiem, jakoś nie czułem potrzeby zmiany na wyzszy model.

Zazwyczaj wpinałem się Senkami PX100 lub Hifiman HE400i.

Geek Out 1000 gra jednak w klasie A, pewno też z lapka będzie ssał baterię jak głupi, klasa A to też duże straty mocy/energii zamieniane na ciepło w tym wypadku pewno nawet na gorąco 🙂

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie puszczę po forum Geek Out 1000.  Tak jak poszedł irdac. Ciekawią mnie Wasze odczucia. 

 

BTW, Lihgt Harmonic swego czasu wypuścił Da Vinci DAC. https://www.lightharmonic.com/product-page/da-vinci

11 minut temu, DiBatonio napisał:

klasa A to też duże straty mocy/energii zamieniane na ciepło w tym wypadku pewno nawet na gorąco 🙂

Ale jak to gra.... ❤️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat wzmacniaczy, pasma przenoszenia itd...rozjaśniło mi się w głowie. Mam jeszcze jedno pytanie jakiś czas temu kupłem Dragonfly black mam kilka par słuchawek w domu i odnoszę wrażenie że jakoś nieszczególnie podnosi on jakość dźwięku. Owszem dźwięk jest trochę czystszy ale już  w głośnośći dużej różnicy nie ma a w dodatku na moich planarach Audeze Mobius nie ma prawie różnicy nawet względem bluetooth a jack. Czy w cenie do 300 zł znajdę coś co lepiej gra niz ważka w wersji black?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...