Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu


Krzysztof Faj

Recommended Posts

Witam ponownie :)

Zbieram się do zakupu całego zestawu stereo, tym razem do salonu. Oto specyfikacja:

Cena: 8000-10000 zł
Używany czy nowy: nowy
Czy stereo, czy kino: stereo
Kolumny: podłogowe
Sprzęt towarzyszący: brak
Powierzchnia: 32 m2
Muzyka: jazz, swing, rock, blues
Jakość: o ile poprzednie kolumny kupowałem z myślą, że będę je wymianiał, o tyle tutaj chciałbym, żeby mi to posłużyło na kilkanaście lat


Idealnie byłoby, jakby wmacniacz miał moduł Bluetooth, wejście optyczne i odtwarzacz płyt CD (ostatnie najmniej ważne).

Wrzucam plan salonu z aneksem kuchennym. Kolumny byłyby po bokach telewizora. Od dołu do wysokości narożnika są drewniane panele, a wyżej w kuchni są kafelki.

 

Salon.png

Edytowano przez Krzysztof Faj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli chciałbyś, by maksymalnie wiele elementów było na lata, to najlepiej będzie dość mocno podzielić system. 

Zainteresowałbym się na pewno w pełni analogowym wzmacniaczem, pokroju Atolla IN50/IN80, Musical Fidelity M3Si, czy Regą Elex-R, którą mamy w outlecie w świetnej cenie. 

Do nich niedrogi streamer i DAC, np. WiiM Mini, Octavio Stream, Taga Harmony TWA-10B i jako DAC Topping D50s, czy Cambridge DACMagic 100. Te elementy starzeją się szybciej względem wzmacniaczy i kolumn. 

Do powyższych produktów możesz dobrać kolumny, od siebie zasugeruję efektowne Monitor Audio Bronze 500, Klipsch RP6000F II. Przyjemne, ciepłe i z załagodzoną górą Pylon Audio Sapphire 31. Warto też zainteresować się nowymi Q Acoustics 5040. 

Zachęcam też do obejrzenia naszych filmów:

Znajdzie się w nich kilka ciekawych propozycji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko Tv bylo na środku tej sofy.

W tym budzecie masz na prawdę spory wybór.

Pytanie czy coś słuchałeś już czy nie?

ciemne brzmienie kolumn KEF Q 950 , Fyne F 502

Jaśniejsze Bronze 500 od Monitor audio. Albo wyższe Silver 300

Może Pylony seria Diamond? Wtedy mniej zostaje na elekotrnike. HECo Revolution 7

Musisz cos odsłuchać bo w tej kwocie jest wybór.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Tak a'propos Pylonów, twierdziłem tak na odsłuchach w fabryce Pylona i nadal twierdzę , że najbardziej naturalne są .... najtańsze 25-ki.

Co Ty na to ?

Ale Diamond czy Pearl?

Bo paradoksalnie wiem że to zdecydowanie niższa półka ale Pearl jest naturalny, stosumkowo.

Z Diamondów, moge się zgodzić. 25tki są najbardziej nautralne. Ja osobiście takiego dzwieku nie szukam więc wolał bym 28. ale na przykład 30tki nie specjalnie mi podeszły.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof Faj napisał:

Myślę, że jaśniejsze brzmienie byłoby trochę lepsze do jazzu (instrumenty dęte itp.)

Triangle Borea BR08

Traingle Borea BR09

Dnia 12.06.2023 o 13:39, Krzysztof Faj napisał:

Idealnie byłoby, jakby wmacniacz miał moduł Bluetooth, wejście optyczne i odtwarzacz płyt CD (ostatnie najmniej ważne).

Warto przemyśleć sprawę, ponieważ poprzez Bluetooth jakość brzmienia będzie marna. Wygoda będzie, ale kosztem jakości brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof Faj napisał:

Dzięki za zainteresowanie :) Póki co jeszcze niczego nie odsłuchiwałem. Myślę, że jaśniejsze brzmienie byłoby trochę lepsze do jazzu (instrumenty dęte itp.)

No to zwróć uwagę na Silver 500

5 godzin temu, lysy napisał:

Warto przemyśleć sprawę, ponieważ poprzez Bluetooth jakość brzmienia będzie marna. Wygoda będzie, ale kosztem jakości brzmienia.

Zgadzam się. To fajne na imprezy. Spotkania ze znajomymi. Na odsłuchy domowe, stereo,  weź coś innego na źrodło.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2023 o 21:05, Piotr Sonido napisał:

Ale Diamond czy Pearl?

Bo paradoksalnie wiem że to zdecydowanie niższa półka ale Pearl jest naturalny, stosumkowo.

Z Diamondów, moge się zgodzić. 25tki są najbardziej nautralne. Ja osobiście takiego dzwieku nie szukam więc wolał bym 28. ale na przykład 30tki nie specjalnie mi podeszły.

 

28 są jaśniejsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysztof Faj napisał:

Racja, z bluetootha już zrezygnowałem. A czy któryś z  powyższych ma przedwzmacniacz gramofonowy, czy to lepiej kupić oddzielnie?

Z tych, które wymieniłem, mają go Musical Fidelity i Rega, ale do Atolla trzeba go dokupić, przykładowo w takiej formie - https://www.q21.pl/atoll-p100.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2023 o 18:30, Krzysztof Faj napisał:

Racja, z bluetootha już zrezygnowałem. A czy któryś z  powyższych ma przedwzmacniacz gramofonowy, czy to lepiej kupić oddzielnie?

Osobny jest duża szansa że nawet teń tańszy zagra lepiej. Oczywiście generalizuję. Ale mówie, duża szansa.

22 godziny temu, Robert Kalifornia napisał:

28 są jaśniejsze?

Czy ja wiem czy jaśniejsze. Bardziej wyraźne ale w kązdym paśmie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...