Skocz do zawartości

Polaczenie laptopa z amplitunerem stereo


pablo83gt

Recommended Posts

  • pablo83gt changed the title to Polaczenie laptopa z amplitunerem stereo

M2Tech jest bardzo często wybieranym konwerterem z USB na Coax. Jeśli rozważyłbyś oddzielnego DACa, to na pewno wpłynie on na dźwięk, który obecnie uzyskujesz - może być na lepsze, może być na gorsze w zakresie sygnatury. Niemniej, warto sprawdzić Toppinga E30, iFi Zen DAC, czy Cambridge Audio DacMagic 100. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DAC to dla mnie najciekawszym z wyżej wymienionych wydaje się być SMSL SU-1, gdyż nie wymaga dodatkowego zasilania w przypadku puszczenia audio z laptopa po USB. Druga ciekawa opcja to M2Tech, ponieważ jest to bardzo małe urządzenie a konwersją z cyfry na analog zajmie się wtedy amplituner. Ciekawe jak z jakością dźwięku w przypadku użycia SMSL SU-1, czy nie będzie gorzej (a może lepiej), obecnie radzę sobie tak: Laptop - HDMI -TV - optyk - N803d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2023 o 16:03, pablo83gt napisał:

Co bedzie lepsze do puszczenia dzwieku z laptopa (glownie flac) na rn803d? Dragonfly audioquest czy douk audio u2 a moze macie jakies ciekawsze propozycje?

Używałem Douk Audio U2 (ten mniejszy z USB mikro, jest też większy z dużym USB) i mogę polecić. Używałem z Windows, Mac, iPhonem, Maliną i wszystko działało. Może pracować w trybie bitperfect, więc dużo więcej się nie wyciągnie.

Chociaż teraz w promocji na Amazonie jest konwerter SMSL PO100 z nowszym chipsetem XMOS, pewnie bym się na niego skusił...

No i nie wiem czego słuchasz, ale pewnie można pomyśleć o połączeniu przez WiFi - jak dla mnie wygodniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O polaczeniu przez wifi pewnie masz na mysli aby udostepnic pliki z laptopa po sieci, uzywam tez tego ale czasem chce puscic cos na szybko z innego folderu lub z youtube i zalezy mi na tym aby dzwiek z laptopa byl caly czas a nie tylko z udostepnionych plikow.

Zastanawiam sie teraz czy lepsza opcja jest dostarczenie do rn803d sygnalu cyfrowego (np. smsl po100, douk audio u2, m2tech hiface two) czy analogowego (np. Dragonfly red, smsl su1)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pablo83gt napisał:

O polaczeniu przez wifi pewnie masz na mysli aby udostepnic pliki z laptopa po sieci, uzywam tez tego ale czasem chce puscic cos na szybko z innego folderu lub z youtube i zalezy mi na tym aby dzwiek z laptopa byl caly czas a nie tylko z udostepnionych plikow.

Z Windows to nie tak prosto, jak z Apple i Airplay. Można wypróbować Tuneblade (Airplay dla Windows) lub SWYH (UPnP), do Youtube wystarczą. Do przeglądania plików z lepszą jakością może być coś z UPnP, choćby Foobar.

25 minut temu, pablo83gt napisał:

Zastanawiam sie teraz czy lepsza opcja jest dostarczenie do rn803d sygnalu cyfrowego (np. smsl po100, douk audio u2, m2tech hiface two) czy analogowego (np. Dragonfly red, smsl su1)?

Dragonfly to raczej wzmacniacz słuchawkowy, chociaż z dobrą opinią. A jak nie konwerter, to chyba lepiej normalny DAC z wyjściem RCA. Osobiście wątpię, by tanie Chińczyki grały lepiej niż Yamaha, chodzi nie o sam układ przetwornika tylko o zestrojenie części analogowej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo83gt napisał:

Zamówiłem za 305zł SMSL PO100 AK. Wydaje się to najciekawszym rozwiązaniem bo ma wyjście na cyfre i analog (wyjście I2S, które posiada SMSL PO100 Pro raczej do niczego mi się nie przyda). Jak otrzymam to napiszę jak wrażenia.

https://www.amazon.com/S-M-S-L-Sanskrit-High-end-Optical-Coaxial/dp/B09ST96M5L/ref=asc_df_B09ST96M5L/?tag=hyprod-20&linkCode=df0&hvadid=631974854577&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=6368045120423623170&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1016367&hvtargid=pla-1929314179346&psc=1

 

Mam go już od roku . AK4493s  robi super robotę. Cambridge 100 się nie umywa do tego. Wspaniały dźwięk. Szczególnie do blusa , jazzu . Ale jak pogonie Metallicę to też super. Połączony z komputerem po USB. Dokupiłem jeszcze LDAC za 20$ i nic więcej mi nie potrzeba. 

Będzie Pan zadowolony... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl juz smsl po100 ak. Jest ok, robi to co powinien, nie slysze jakos roznicy miedzy polaczeniem analogowym a cyfrowym, dac gra podobnie jak ten w rn803d (nie odczulem roznicy). Kupilem go za 305zl wiec uwazam ze warto. Mozna powiedziec, ze jest to taka zewnetrzna karta dzwiekowa po podlaczeniu do laptopa. Po podlaczeniu do telefonu z androidem tez gra super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...