Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do pokoju z aneksem 35m2 Kilpsch RB 81 Mk II za 4-5tyś ?


pink-pony

Recommended Posts

Witajcie drodzy,

Rzadko zdarza mi się pisać posty na forum ale postanowiłam że tym razem zasięgnę Waszej porady. Nie mogę nazwać się audiofilką chociaż muzyki słucham non stop, różnej (od nowoczesnej klasyki przez dub stepy do gothic metalu). Czasem też lubię posłuchać jej głośniej :) I tu mam dylemat - po przeczytaniu miliarda recenzji i opinii w 99% jestem przekonana do kolumn Klipsch RB 81 Mk II - wszechstronne z fajnym basem. I tu pojawia się mój problem - totalnie nie potrafię dobrać do nich amplitunera - zależy mi na bt bo często kaleczę odsłuch i korzystam ze Spotify i tak naprawdę to jedyny must have. Może ewentualnie w przyszłości podpięłabym tv pod ten zestaw.  Proszę doradźcie mi jaki amplituner podciągnie te kolumny na wyżyny ich możliwości? A może są inne lepsze opcje o których nie wiem? Będę wdzięczna za Wasze dobre rady i pomoc. Pozdrawiam serdeczne, Kama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kolumny klipsch słynął z wysokiej skuteczności a więc nie są zbyt wymagające jeśli chodzi o elektronikę. W skrócie każdy poprawny wzmacniacz czy amplituner da sobie z nimi radę. Druga sprawa to brzmienie. Akurat tych kolumn nie słuchałem ale do Klipscha dobiera się w większości elektronikę cieplejsza i ciemniejsza. Chcesz wzmacniacz czy amplituner? Nowy czy uzywany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Artur, wow  - dzięki za szybka odpowiedź. Jeśli można do tego dobrać fajny amplituner to wolałabym to rozwiązanie chociaż nie wykluczam zakupu wzmacniacza i do tego jakiegoś streamera? Nowy / używany - jeśli nowy i warty swej ceny to mogę to rozważyć (raty 0%). Nie mam nic przeciwko używce ale wtedy cenowo musiał by mnie taki sprzęt przekonać (i jakościowo). Dodam iz komuny będą nowe. Fajnie jakby wzmacniacz / amplituner podciągnął te basy które są w nośnikach tak aby nie był potrzebny zakup subwoofera. 

Pozdrawiam serdecznie,

Kama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym wzmacniacz i streamer. Np Wiim lub Tage. Będziesz miał serwisy streamingowe, bluetooth i różne radia internetowe. Co do basu to każdy ma inną wrażliwość na niskie tony. Masz max 5tys. Kolumny ze 2500zl i streamer Wiim 300/400zl. Zostaje 2100/2200zl na wzmacniacz/amplituner. Z nowych urządzeń będzie bardzo ograniczony wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panią 🙃 Zaznaczę co warto wziąć pod uwagę ale wiedz, że odsłuch to podstawa przy kupowaniu sprzętu audio. W tym budżecie szukałbym czegoś z Magnata Mr780, Tagi Harmony HTA1000B, Musical Fidelity M3i, M2si, Cyrus One, Xindak 06 czy jakiegoś Acoustic Advance. Nie wiem gdzie chcesz kupić kolumny ale musisz też wiedzieć że salony audio robią mega rabaty a w komplecie (kolumny + wzmacniacz)niekiedy nie opłaca się kupować uzywek. 

Poczytaj:

 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jest jeszcze opcja, nazwijmy to "pośrednia".

Czyli kolumny aktywne. Mogłabyś zaoszczędzić na miejscu i wszystko skomasować wyłącznie w dwóch kolumienkach.

W dodatku pełen zakres funkcji sieciowych, HDMI, BT i kilka innych, mowa tu o głośnikach AUDIO PRO A38 lub A48

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a38.html

https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-multiroom/audio-pro-a48.html

Co Ty na to ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pink-pony napisał:

Jestem ona :) Myślałam nad aktywnymi kolumnami również ale jedno chyba wolałabym bardziej dojść w stronę klasycznego zestawu. Twoja propozycja to kolumny podłogowe - za duże :)  szukam raczej półkowych. Ale dziękuję. A ode jakiś zestaw od Was ze sklepu? 

Przepraszamy, już poprawiliśmy poprzednią wypowiedź :D

Są z tej gamy też głośniki podstawkowe:  https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

jeśli nie jesteś do końca przekonana, to ok. Możemy iść w coś bardziej konwencjonalnego i równie nowoczesnego :)

 

Yamaha WXA 50 + ELAC DEBUT REFERENCE B6

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-wxa-50-elac-reference-b-6.html

Czy może gdzieś Ci to wpadło w oko :)?

Na pewno zabrzmi to dynamicznie, łagodnie. Te monitory są spore, więc nie martwiłbym się również o Twoje 35 m:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pink-pony Napaliłaś się na te podstawki. Słuchałaś ich ? Poza tym tylko podstawkowe wchodzą w grę ? Jaki układ pomieszczenia, rozstaw kolumn, odległość miejsca odsłuchowego, budżet etc ?

Z podstawek nigdy nie uzyskasz basu takiego jak z podłogówki. Pojemność kolumny robi swoje. Ja mam salon 35 m2 i podstawkami to basowo ich nie wypełniłem nigdy (fakt, że mniejszymi ). Z pomocą musiał przyjść subwoofer.

P.S.

Z gotyku tylko muza ? :)

 

ok, doczytał w tytule o budżecie.....hm....sprzęt tylko nowy ?

10 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Kolumny klipsch słynął z wysokiej skuteczności

No słyną.......ale niektóre tylko słyną, bo w testach już takie sprawne nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pink-pony napisał:

Poczytałam :) Żeby negocjować trzeba najpierw znaleźć odpowiedni zestaw. A gdzie można uszczknąć coś fajnie z ceny? 

U nas zawsze coś się uda zrobić z ceną ;)

Pod Klipsche z tematu Artur dał już bardzo dobre propozycje, tj Xindak, Magnat MR 780, Musical Fidelity M3si, a także Taga Harmony HTA1000B. 

Do listy dopisałbym jednak Octavio Ampa - mniej znana firma, niewielkie urządzenie, ciepłe brzmienie, świetnie działające usługi streamingowe no i dobra cena :)

Masz już te kolumny, czy jeszcze ich nie zamówiłaś? Jak duże masz pomieszczenie? Czy znasz jakieś systemy, które podobały Ci się dźwiękowo? Może znajdzie się kilka dodatkowych zestawów, których warto będzie posłuchać. W razie czego zapraszamy do nas, mamy wielki asortyment na miejscu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, terracan1929 napisał:

@pink-pony Napaliłaś się na te podstawki. Słuchałaś ich ? Poza tym tylko podstawkowe wchodzą w grę ? Jaki układ pomieszczenia, rozstaw kolumn, odległość miejsca odsłuchowego, budżet etc ?

Z podstawek nigdy nie uzyskasz basu takiego jak z podłogówki. Pojemność kolumny robi swoje. Ja mam salon 35 m2 i podstawkami to basowo ich nie wypełniłem nigdy (fakt, że mniejszymi ). Z pomocą musiał przyjść subwoofer.

P.S.

Z gotyku tylko muza ? :)

 

ok, doczytał w tytule o budżecie.....hm....sprzęt tylko nowy ?

No słyną.......ale niektóre tylko słyną, bo w testach już takie sprawne nie są.

Z gotyku tak - czasy czerni mam juz za sobą 😉 układ pomieszczenia prostokątny 7x5m ale ze ścianką działową więc bardzo nieustawny salon (nie pytaj). Nie rozważałam podłogówek, musiałabym się dobrze zastanowić jak je rozstawić i gdzie, żeby to miało sens odsłuchowo leżąc na kanapie:) Głośników jeszcze nie zakupiłam, narazie cie na nie tylko napaliłam :)) 

5 godzin temu, Q21 napisał:

U nas zawsze coś się uda zrobić z ceną ;)

Pod Klipsche z tematu Artur dał już bardzo dobre propozycje, tj Xindak, Magnat MR 780, Musical Fidelity M3si, a także Taga Harmony HTA1000B. 

Do listy dopisałbym jednak Octavio Ampa - mniej znana firma, niewielkie urządzenie, ciepłe brzmienie, świetnie działające usługi streamingowe no i dobra cena :)

Masz już te kolumny, czy jeszcze ich nie zamówiłaś? Jak duże masz pomieszczenie? Czy znasz jakieś systemy, które podobały Ci się dźwiękowo? Może znajdzie się kilka dodatkowych zestawów, których warto będzie posłuchać. W razie czego zapraszamy do nas, mamy wielki asortyment na miejscu. 

Odpisałam wyżej na cześć pytań. A gdzie macie salon, w jakim mieście? Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N/ie pakował bym się w produkty Audio Pro tutaj.

Ale nie pakował bym się chyba także w te Monitory.

W 35m nie masz miejsca na kolumny podłogowe?

Jeśli ten design i to brzmienie bardzo Ci odpowiada to poluj na pierwsza edycję RF 82. Swoją droga fajne paczki i nic nie traca przy obecnych nowych konstrukcjach.

A są dużo tańsze.

Do Klipscha dobral bym ciemniejszy, łagodniejszy wzmak. Magnat MR 780, Musical Fidelity. I do tego faktycznie Wiim mini.

Ewentualnie rozglądnij się za kolumnami Monitor Audio serią RX tu model 6 lub 8. Także bardzo przyjemne inne niż obecne nowe Silvery.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam serdecznie posiadam wzmacniacz denon pma-600ne i odtwarzacz CD ten sam model proszę pomoże mi ktoś jakie kolumny dobrać słucham różnej muzyki od metalu po reage ,blues ,funky ,techno ,myslalem o kolumnach klipsch czy to dobry pomysł, nie jestem znawcą, chciałbym mieć poprostu dobre kolumny do 2 tys .

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...