Skocz do zawartości

Poszukiwania nowego wzmacniacza stereo do 8k


ald890

Recommended Posts

Dzień dobry, po dłuższym czasie chce przejść na wzmacniacz z wbudowanym streamerem, chce pozbyć się zbędnej ilości "kablo-logiki".
Mój strumieniowy wymóg to AirPlay, Spotify connect, wifi.
Aktualny setup to Primare i22 oraz KEF R300 - czyli ciepłe i całkiem basowe kolumny, oraz analityczny wzmacniacz, brzmieniowo bardzo mi to odpowiada.

Naturalnym krokiem chciałbym przejść na Primare i15 - jednak ma jedną wadę w moim mniemaniu, czyli brak wejścia jack na słuchawki.
Wpadł mi też w oko Hegel H95, niestety on ma inną wadę a mianowicie brak wifi, więc trzeba łączyć wzmacniacz kablem lan.

Pytania czy istnieją jakieś inne wzmacniacze z AirPlay, Spotify i wejściem jack, o podobnej kwocie i brzmieniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ald890 napisał:

Dzień dobry, po dłuższym czasie chce przejść na wzmacniacz z wbudowanym streamerem, chce pozbyć się zbędnej ilości "kablo-logiki".
Mój strumieniowy wymóg to AirPlay, Spotify connect, wifi.
Aktualny setup to Primare i22 oraz KEF R300 - czyli ciepłe i całkiem basowe kolumny, oraz analityczny wzmacniacz, brzmieniowo bardzo mi to odpowiada.

Naturalnym krokiem chciałbym przejść na Primare i15 - jednak ma jedną wadę w moim mniemaniu, czyli brak wejścia jack na słuchawki.
Wpadł mi też w oko Hegel H95, niestety on ma inną wadę a mianowicie brak wifi, więc trzeba łączyć wzmacniacz kablem lan.

Pytania czy istnieją jakieś inne wzmacniacze z AirPlay, Spotify i wejściem jack, o podobnej kwocie i brzmieniu?

Możesz zerknąć na Cambridge Audio Evo 75 .

Wyjściem na sluchawki bym się nie przejmował. 

Można nie drogo dobrej jakości wzmacniacz sluchawkowy/ dac kupić i chyba w większości wypadków będzie lepszy niż wbudowanym we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być NAD C700.

NAD m10

NAD 368 jeśli się nie mylę możesz dokupić wkładkę by zmienić go streamer i ma chyba wyjscie na sluchawki.

Primare I15 pewnie będzie dobre choć bez wyjścia na sluchawki. 

Zewnętrzne słuchawkowe wzmacniacze np ziFi audio, Topping, SMSL, Shift audio itp. Niektóre są naprawdę nie drogie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na EVO 150

https://www.q21.pl/cambridge-audio-evo-150-outlet.html

Tu masz z gwaracją i temat załatwiony.

Moe udało by się upolować jakieś ekspo, demo Arcama SA30 ale to inne brzmienie.

Albo właśnie wspomniany i15 Prisma

Do zestawienia NAD C700 z tym że on nie jest tak analityczny i dokładny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam głównie pod kątem tego, że trzeba dopłacić 6k zł
Prisma jest niemal 2x tańsza, ma wszystkie sieciowe udogodnienia co Cambridge (mówię ze swojej subiektywnej perspektywy). 
Cambridge ma większą moc, ale prawdę mówiąc to dla mnie bez znaczenia bo z powodzeniem napędzi moje kolumny.
 
Trochę bez sensu dopłacać tyle kasy za fancy wyswietlacz z przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i15 Prisma jest niższym modelem niż EVO 150, więc znacznie lepiej uderzać w stronę EVO z naszego outletu. Prisma kosztuje obecnie niecałe 7 tys PLN, więc dopłata to 2 tysiące ;) A tak to właśnie wyświetlacz, jak i ogółem wygląd całego urządzenia. Dla wielu bardzo istotne w EVO jest HDMI ARC. Ważną różnicą jest też obsługa innych aplikacji niż te, które działają przez Connecty. Wtedy mamy do czynienia z porównaniem StreamMagic vs Prisma - ja lubię oba, ale wiem, że niektórzy nie przepadają za jednym lub drugim. 

W razie czego zapraszamy do nas na odsłuch, wypożyczenia i indywidualne wyceny :) Na pewno znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ald890 napisał:

Pytam głównie pod kątem tego, że trzeba dopłacić 6k zł
Prisma jest niemal 2x tańsza, ma wszystkie sieciowe udogodnienia co Cambridge (mówię ze swojej subiektywnej perspektywy). 
Cambridge ma większą moc, ale prawdę mówiąc to dla mnie bez znaczenia bo z powodzeniem napędzi moje kolumny.
 
Trochę bez sensu dopłacać tyle kasy za fancy wyswietlacz z przodu.

Moze sproboj EVO 75 - jesli to 75 wattow starczy a pewnie jest troche tanszy od 150ki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Heglem to bym był ostrożny ! okazują się przereklamowane ,chciałem zakupić h95 -niesmak więc ,odsłuch wielokrotny u 7nnych sprzedawców i warunkach 120 ,190 następnie 200 w końcu postawiłem + krzyżyk na nich nie chcę słyszeć o tej firmie jakie to ochy i achy ! sprzęt drogi a grający na poziomie Marantz PM5003 !

Edytowano przez P-na
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ROBIXXX napisał:

Poczytaj o awaryjności tego sprzętu w sieci 

O faktycznie to bardzo duża przestroga,  wielkie dzięki! Tym bardziej przed sprzętem outlet. Odpuszczam sobie ten wzmacniacz po przeczytaniu ilości awarii.

 

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Moze sproboj EVO 75 - jesli to 75 wattow starczy a pewnie jest troche tanszy od 150ki.

On kosztuje 10k to już w ogóle bez sensu.

 

27 minut temu, Q21 napisał:

i15 Prisma jest niższym modelem niż EVO 150, więc znacznie lepiej uderzać w stronę EVO z naszego outletu. Prisma kosztuje obecnie niecałe 7 tys PLN, więc dopłata to 2 tysiące ;) A tak to właśnie wyświetlacz, jak i ogółem wygląd całego urządzenia. Dla wielu bardzo istotne w EVO jest HDMI ARC. Ważną różnicą jest też obsługa innych aplikacji niż te, które działają przez Connecty. Wtedy mamy do czynienia z porównaniem StreamMagic vs Prisma - ja lubię oba, ale wiem, że niektórzy nie przepadają za jednym lub drugim. 

W razie czego zapraszamy do nas na odsłuch, wypożyczenia i indywidualne wyceny :) Na pewno znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. 

Z tego co sprawdziłem i15 prisma jest wyższym modelem o całe 1.5cm :) 
Porównywanie nowego wzmacniacza do outletu to troche nieucziwe porównanie, bo nie wiadomo co się działo z tym wzmakiem.
HDMI Arc nie potrzebuje, bo mam stereo a nie kino domowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

Mimo wszystko warto się jeszcze raz zastanowić czy przechodzić na wzmacniacz z wbudowanym streamerem, ze względu na brak wsparcia takiego urządzenia w przyszłości.

Pod Twoje kolumny np: Arcam SA20 w przewidzianym budżecie.

 

Dlatego patrze na Primare i15, bo wspiera AirPlay i Google Chromecast więc będzie miało zawsze wsparcie, gorzej maja wzmacniacze z autorskimi rozwiązaniami.
Ale cicho liczę, że ktoś mnie jeszcze zaskoczy w tym budżecie, bo mimo wszystko nie jestem na bierząco.

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, P-na napisał:

Z Heglem to bym był ostrożny ! okazują się przereklamowane ,chciałem zakupić h95 -niesmak więc ,odsłuch wielokrotny u 7nnych sprzedawców i warunkach 120 ,190 następnie 200 w końcu postawiłem + krzyżyk na nich nie chcę słyszeć o tej firmie jakie to ochy i achy ! sprzęt drogi a grający na poziomie Marantz PM5003 !

I tak pewnie z wszystkimi firmami jest - ochy i achy - a tak naprawdę to ich ceny są dużo za wysokie i raczej pochodna marketingu. Nie mówię że są do niczego poprostu są zbyt kosztowne. Ale na dobrą stronę tego trzeba spojrzeć- ze za nie kosmiczne sumy można mieć fajny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2023 o 18:36, ald890 napisał:

brak wifi, więc trzeba łączyć wzmacniacz kablem lan

Jeśli posłuchałeś i spodobał Ci się H95 to sprawę braku wifi można w bardzo prosty sposób rozwiązać stosując chociażby taki repeater z portem ethernetowym:

https://allegro.pl/oferta/tp-link-tl-wa855re-wzmacniacz-wi-fi-repeater-dbgk-9668007567

Umieszczasz go gdzieś w gniazdku/listwie za wzmacniaczem, podłączasz kabelek i po problemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ald890 napisał:

Co jest takiego fajnego w Cambrdige evo 150?

Gra pełnym dźwiękiem, mocnym. Gra dokładnie ale nie tak jasno jak seria CX. Do tego pobiera mało pradu i jest mały. Wiel osób to ceni. Brzmieniowo na prawdę nie wiele mozna mu zarzucić.

No chyba że koguś z jakiś indywidualnych powodów się nie spodob. Do tego bardzo dobra apka.

20 godzin temu, Dedal75 napisał:

A co w I15 Prisma?

Dzwiek. Tu autor szukał takiego brzmienia wzmacniacza.

19 godzin temu, ald890 napisał:

Pytam głównie pod kątem tego, że trzeba dopłacić 6k zł
Prisma jest niemal 2x tańsza, ma wszystkie sieciowe udogodnienia co Cambridge (mówię ze swojej subiektywnej perspektywy). 
Cambridge ma większą moc, ale prawdę mówiąc to dla mnie bez znaczenia bo z powodzeniem napędzi moje kolumny.
 
Trochę bez sensu dopłacać tyle kasy za fancy wyswietlacz z przodu.

No to Prisma.

19 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Poczytaj o awaryjności tego sprzętu w sieci 

niestety ale to teraz powielanie historycznych informacji. Miał kilka aktualizacji i już nie ma problemów z wyświetlaczem.

18 godzin temu, ald890 napisał:

O faktycznie to bardzo duża przestroga,  wielkie dzięki! Tym bardziej przed sprzętem outlet. Odpuszczam sobie ten wzmacniacz po przeczytaniu ilości awarii.

Poczytaj dobrze. Z kiedy są te wpisy :)

Albo Prisma i z głowy. Tego znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lpomis napisał:

Jeśli posłuchałeś i spodobał Ci się H95 to sprawę braku wifi można w bardzo prosty sposób rozwiązać stosując chociażby taki repeater z portem ethernetowym:

https://allegro.pl/oferta/tp-link-tl-wa855re-wzmacniacz-wi-fi-repeater-dbgk-9668007567

Umieszczasz go gdzieś w gniazdku/listwie za wzmacniaczem, podłączasz kabelek i po problemie.

Właśnie nie słuchałem H95, aczkolwiek długo chodził mi po głowie, bo jest porównywany jako główny konkurent i15.
Generalnie dużo bym dał za opinie kogoś kto potrafi porównać starą generacje Primare i22 z i15 lub i15 z H95

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu poszukaj salonu z tymi ktore ci odpowiadaja i posluchaj, porownaj.

Czekanie na opinie kogos to strata czasu bo i tak po jej uslyszeniu musisz sprzet przesluchac. Inaczej wybrac sie nie da.

Jesli juz potrzebujesz opini poszukaj sklepu ktory to sprzedaje i tam czesto sa zamieszczane opinie osob ktore to i tamto kupily.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Poczytaj dobrze. Z kiedy są te wpisy :)

Piotrek, ale jeśli urządzenie na samym starcie robi problemy, toteż dziękuję za taki sprzęt! Urządzenie powinno działać bezproblemowo bez żadnych aktualizacji po pierwszym włączeniu. Aktualizacje powinny być dobrowolne, a nie, że jak ich nie wykonasz to masz pograne i można sobie popatrzeć na sprzęt. Oczywiście, ktoś powie, że po aktualizacji jest ok, aczkolwiek za jakiś czas może znowu się powtórzy problem i co wtedy?

Wiadomo, jest coraz tego typu sprzętu na rynku, przeto trzeba sobie zadać pytanie, czy warto się tak bardzo uzależniać od czyjegoś widzimisię ( konkretna marka ).

Poniżej mamy dyskusję na ten temat ( urządzenie o wiele mniej skomplikowane od tutaj omawianego )

https://forum.audio.com.pl/topic/87228-cd-yamaha-s303-problem/

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2023 o 18:36, ald890 napisał:

Dzień dobry, po dłuższym czasie chce przejść na wzmacniacz z wbudowanym streamerem, chce pozbyć się zbędnej ilości "kablo-logiki".
Mój strumieniowy wymóg to AirPlay, Spotify connect, wifi.
Aktualny setup to Primare i22 oraz KEF R300 - czyli ciepłe i całkiem basowe kolumny, oraz analityczny wzmacniacz, brzmieniowo bardzo mi to odpowiada.

Naturalnym krokiem chciałbym przejść na Primare i15 - jednak ma jedną wadę w moim mniemaniu, czyli brak wejścia jack na słuchawki.
Wpadł mi też w oko Hegel H95, niestety on ma inną wadę a mianowicie brak wifi, więc trzeba łączyć wzmacniacz kablem lan.

Pytania czy istnieją jakieś inne wzmacniacze z AirPlay, Spotify i wejściem jack, o podobnej kwocie i brzmieniu?

Spróbuj Marantza 40n. Naprawdę polecam. Inna sprawa, że wychodzą nowe modele ze stajni Yamaha – R-N1000/800. Sam mam R-N2000.
Do moich KEFów R3 Meta używam Yamahy A-S1100 i Eversolo DMP-A6. Spoko zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2023 o 15:36, Songs for Pilots napisał:

Spróbuj Marantza 40n. Naprawdę polecam. Inna sprawa, że wychodzą nowe modele ze stajni Yamaha – R-N1000/800. Sam mam R-N2000.
Do moich KEFów R3 Meta używam Yamahy A-S1100 i Eversolo DMP-A6. Spoko zestaw.

Dzięki za dobre rady, niestety te wzmacniacze są poza budżetem. Myślę, że wybór jednak padnie na i15 prisma

 

Dnia 23.06.2023 o 07:35, Piotr Sonido napisał:

Gra pełnym dźwiękiem, mocnym. Gra dokładnie ale nie tak jasno jak seria CX. Do tego pobiera mało pradu i jest mały. Wiel osób to ceni. Brzmieniowo na prawdę nie wiele mozna mu zarzucić.

No chyba że koguś z jakiś indywidualnych powodów się nie spodob. Do tego bardzo dobra apka.

Dzwiek. Tu autor szukał takiego brzmienia wzmacniacza.

No to Prisma.

niestety ale to teraz powielanie historycznych informacji. Miał kilka aktualizacji i już nie ma problemów z wyświetlaczem.

Poczytaj dobrze. Z kiedy są te wpisy :)

Albo Prisma i z głowy. Tego znasz.

Niestety nie mam czasu i sposobności, żeby móc przetestować i15 z EVO150, ale udało mi sie znaleźć w internecie takie jedno porównanie, autor powiedział, że EVO jest subtelnie lepsze, ale jednocześnie 2x droższe, co za tym nie idzie w parze, że jest 2x lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2023 o 13:38, lysy napisał:

Piotrek, ale jeśli urządzenie na samym starcie robi problemy, toteż dziękuję za taki sprzęt! Urządzenie powinno działać bezproblemowo bez żadnych aktualizacji po pierwszym włączeniu. Aktualizacje powinny być dobrowolne, a nie, że jak ich nie wykonasz to masz pograne i można sobie popatrzeć na sprzęt. Oczywiście, ktoś powie, że po aktualizacji jest ok, aczkolwiek za jakiś czas może znowu się powtórzy problem i co wtedy?

No i tu się z Tobą zgadzam i poruszałem już ta kwestię przy okazji innych sprzetów. Teraz jest tak że wypuszcza się sprzet i to użytkownicy są jego testerami. I to nie tylko w branży audio. Tez uważam to za złe. NAD 338 czy Yamaha CD 303 dla przytoczenia. Więc absolutnie się zgadzam.

Zaznaczam tylko że akurat Cambridge zawsze iał dość dobre wsparcie aktualizacji. Długie i sensowne. I w EVO problem został wyeliminowany.

Dnia 24.06.2023 o 21:37, ald890 napisał:

Niestety nie mam czasu i sposobności, żeby móc przetestować i15 z EVO150, ale udało mi sie znaleźć w internecie takie jedno porównanie, autor powiedział, że EVO jest subtelnie lepsze, ale jednocześnie 2x droższe, co za tym nie idzie w parze, że jest 2x lepsze. 

W Audio nic co jest 2 razy droższe nie gra dwa razy lepiej. Nie ma takich sprzetów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido 

Cytat

W Audio nic co jest 2 razy droższe nie gra dwa razy lepiej. Nie ma takich sprzetów.

Zgadzam się, ale w świecie audio często nadużywanym zwrotem jest "klasa wyżej", "wyższy sprzęt", bo jest 2x droższy, no moim zdaniem subtelna różnica w dźwięku przy dwukrotnej cenie to jest spora przesada.

Abstrahując, to prawdę mówiąc nawet gdyby EVO150 kosztowało tyle co Primare to dalej miałbym opory, ze względu na to, że Primare to dużo bardziej audiofilska marka i jeden z największych innowatorów, mieli taką technologie all-in-one 3 lata przed Cambridge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...