Skocz do zawartości

Sonos Beam + 2 Sonos One SL vs kino domowe (odsłuch muzyki)


smalecpadalec

Recommended Posts

Cześć Wszystkim, 

kupiłem zestaw Sonos Bean (gen 2) + 2 głośniki Sonos One SL, które umieściłem po bokach kanapy. O ile jestem bardzo zadowolony z dźwięku przy filmach (szczególnie Dolby Atmos albo w 5.1), o tyle jestem trochę rozczarowany odsłuchem muzyki. Wiem, że nie można tego porównać do dobrego sprzętu stereo, który w tej cenie pewnie zrobiłby na mnie dużo lepsze wrażenie, ale szukam jakiegoś rozwiązania, które pozwoli mi cieszyć się oglądaniem filmów i polepszy wrażenia przy odsłuchu muzyki. 

Myślałem o dokupienia dodatkowego Suba Mini od Sonosa, ale wtedy cena zestawu dojdzie do prawie 6 tysięcy. Zastanawiam się, czy jakiś zestaw 5.1 z amplitunerem z funkcjami sieciowymi i kolumnami podstawkowymi nie sprawdzi się tu dużo lepiej. 

Pokój jest prostokątem i nie mam problemu z rozmieszczeniem sprzętu. Odległość od kanapy do telewizora to około 3-3,5 m. Słucham głownie ballad, muzyki instrumentalnej i popu. 

 

Dzięki za pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy 5.1 w tym budżecie będzie na pewno po prostu inaczej, ale sam amplituner zje tutaj większość budżetu. 

Warto rozważyć np. taki zestaw: https://www.q21.pl/onkyo-tx-sr494dab-polk-audio-monitor-xt60-xt15-xt30.html

a do tego dorzucić podstawowy subwoofer od Taga Harmony - https://www.q21.pl/taga-harmony-tsw-80-dab.html

Czy będzie lepiej w muzyce? Zależy od tego, czego oczekujesz od dźwięku. Jeśli masz iPhone'a, to warto pobawić się z Sonosem z pomocą TruePlay. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że działa to bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że każde kino domowe w tej cenie zagrałoby pewnie lepiej.

 

Na Sonosie dźwięk przy słuchaniu muzyki wydaje mi się jakiś taki płaski i mało szczegółowy.

Nie jestem fanem basu, dlatego też nie wiem, czy dodatkowy sub polepszy doznania. Mam iPhone'a dlatego też jakikolwiek zestaw kupię, to rozważam jedynie amplitunery z obsługą AirPlay. 

Czy jest jakaś szansa na wyrwanie zestawu kolumn 5.1 w cenie około 3k, który nie zawierałby kolumn podłogowych, a jedynie - podłogowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub w Sonosie zmienia wiele. Oni mają dobre suby.

ale szczegółów nie doda.

8 godzin temu, smalecpadalec napisał:

Czy jest jakaś szansa na wyrwanie zestawu kolumn 5.1 w cenie około 3k, który nie zawierałby kolumn podłogowych, a jedynie - podłogowe. 

Podstawkowe?

Średnio. Bo amplituner i sam sub to już spory uszczerbek tego budżetu.

Chyba że coś takiego jak Monitor audio Mass, Canton Movie, Wharfedale DX

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, chodziło o kolumny podstawkowe, które mogę postawić na meblach i ewentualnie jeszcze mniejsze głośniki do powieszenia za kanapą / po obu stronach kanapy. 

Planuję wypożyczenie suba i przetestowanie tego setupu Sonosa, ale tak jak mówisz, Piotr, wydaje mi się, że oprócz rytmu nadanego przez bas, więcej to nie zmieni... 

Fajne te głośniki, które zaproponowałeś, czy takie małe głośniczki jak Mass zagrają lepiej od Beama?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie potrzebuje ekstremalnie małych głośników. Po prostu zależałoby mi na tym, żeby kolumny frontowe nie były bardzo duże i nie stały na podłodze. Na długości prawie całego pokoju mam niski mebel, na którym chcę je postawić. Myślę, że śmiało mogą to być kolumny do wysokości chociażby 45 cm. 

Edytowano przez smalecpadalec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przestrzegając wysokość do 45 cm, wybór na rynku będzie mocno ograniczony. Z tego wszystkiego, lepiej byłoby już się otoczyć kilkoma monitorami, nie dużej wysokości 

oraz mieszących się w budżecie: 

Indiana Line Nota 260X  https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html

do tego mniejsze 250 X na tył: https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-250.html

oraz centralny: 740 X - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-centralne-i-efektowe/indiana-line-nota-740.html

z najprostszym amplitunerem Yamaha RXV4 taki zestaw wyniósłby Cię poniżej 5 tysięcy zł za komplet

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/zestaw-kina-domowego-yamaha-rx-v4a-indiana-line-nota-260-nota-240-nota-740.html

 

Jeśli masz niedaleko do nas, to zapraszamy Cię na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za Wasze odpowiedzi.

 

Postanowiłem przetestować ten setup z subem. Można teraz wyrwać nowego Suba Mini na allegro za 2k. 

 

Chodzi mi jeszcze po głowie: Sonos amp i do tego kolumny podstawkowe + głośniki Sonos SL z tyłu. Myślicie, że na takim zestawie muza dobrze zagra i będzie można cieszyć się filmami? Atmosa nie będzie to raczej obsługiwać, ale 5.1? 

Czasami można wyrwać Sonos ampa za około 2700 zł (refub), czyli w cenie wzmacniacza stereo. 

Edytowano przez smalecpadalec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2023 o 09:38, smalecpadalec napisał:

Cześć Wszystkim, 

kupiłem zestaw Sonos Bean (gen 2) + 2 głośniki Sonos One SL, które umieściłem po bokach kanapy. O ile jestem bardzo zadowolony z dźwięku przy filmach (szczególnie Dolby Atmos albo w 5.1), o tyle jestem trochę rozczarowany odsłuchem muzyki. Wiem, że nie można tego porównać do dobrego sprzętu stereo, który w tej cenie pewnie zrobiłby na mnie dużo lepsze wrażenie, ale szukam jakiegoś rozwiązania, które pozwoli mi cieszyć się oglądaniem filmów i polepszy wrażenia przy odsłuchu muzyki. 

Myślałem o dokupienia dodatkowego Suba Mini od Sonosa, ale wtedy cena zestawu dojdzie do prawie 6 tysięcy. Zastanawiam się, czy jakiś zestaw 5.1 z amplitunerem z funkcjami sieciowymi i kolumnami podstawkowymi nie sprawdzi się tu dużo lepiej. 

Pokój jest prostokątem i nie mam problemu z rozmieszczeniem sprzętu. Odległość od kanapy do telewizora to około 3-3,5 m. Słucham głownie ballad, muzyki instrumentalnej i popu. 

 

Dzięki za pomoc! 

Zacznijmy od tego jak duże jest omawiane pomieszczenie oraz jaki jest jego układ. Uważam, że w tym budżecie da się złożyć zestaw, który nie tylko zapewni lepsze wrażenia przestrzenne w kinie, ale i w muzyce. Odezwij się do nas na PW. Na pewno pomożemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2023 o 20:34, smalecpadalec napisał:

Mówisz o Sonosie w ogóle czy o Ampie? Na stronie Sonosa jest informacja o dźwięku przestrzennym: https://www.sonos.com/pl-pl/products/wireless-home-theater

Mówisz o tym?

"Surrealistycznie realistyczny dźwięk przestrzenny"

Dali w swoich aktywnych kolumnach też ma coś takiego. A realnie ma to dekodery Dolby i DTS w HD? Czy robi po prostu swoją imitację dzwieku wielokanałowego? Nie kwestionuje, pytam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Mówisz o tym?

"Surrealistycznie realistyczny dźwięk przestrzenny"

Dali w swoich aktywnych kolumnach też ma coś takiego. A realnie ma to dekodery Dolby i DTS w HD? Czy robi po prostu swoją imitację dzwieku wielokanałowego? Nie kwestionuje, pytam :)

 

Chodziło mi raczej o to: 

Połącz Amp z głośnikami i telewizorem, aby cieszyć się brzmieniem stereofonicznym podczas oglądania programów, filmów i grania w gry wideo. Dodaj bezprzewodowo dwa głośniki dźwięku przestrzennego Sonos, aby zapewnić sobie jeszcze bardziej wciągającą rozrywkę.

Podejrzewam, że to raczej imitacja dźwięku przestrzennego, tak jak dwa głośniki stereo podłączone do Ampa będą imitować też dźwięk, który normalnie dochodziłby z głośnika centralnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 21:21, smalecpadalec napisał:

Chodziło mi raczej o to: 

Połącz Amp z głośnikami i telewizorem, aby cieszyć się brzmieniem stereofonicznym podczas oglądania programów, filmów i grania w gry wideo. Dodaj bezprzewodowo dwa głośniki dźwięku przestrzennego Sonos, aby zapewnić sobie jeszcze bardziej wciągającą rozrywkę.

Podejrzewam, że to raczej imitacja dźwięku przestrzennego, tak jak dwa głośniki stereo podłączone do Ampa będą imitować też dźwięk, który normalnie dochodziłby z głośnika centralnego.

Dzwiek stereo nie imituje nic to nie jest to samo.

Jesli na źrodle wybierzesz ściezkę stereo to amplituner nie miksuje centralnego do frontów. Tylko ścieżka jest tak nagrana. Dlatego to gra dobrze. Relatywnie.

Natomiast robienie ze stereo dzwieku przestrzennego polega na przesunieciu fazy i opoźnieniu. Czasem to wypada całkiem ok jak w Amplitunerach Yamahy. A czasem kończy się na tym jakbyś był po prostu z tunelu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2023 o 21:21, smalecpadalec napisał:

Chodziło mi raczej o to: 

Połącz Amp z głośnikami i telewizorem, aby cieszyć się brzmieniem stereofonicznym podczas oglądania programów, filmów i grania w gry wideo. Dodaj bezprzewodowo dwa głośniki dźwięku przestrzennego Sonos, aby zapewnić sobie jeszcze bardziej wciągającą rozrywkę.

Podejrzewam, że to raczej imitacja dźwięku przestrzennego, tak jak dwa głośniki stereo podłączone do Ampa będą imitować też dźwięk, który normalnie dochodziłby z głośnika centralnego.

Nic nie zastąpi centralki, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wielkie dzięki. Właśnie się zacząłem zastanawiać nad rozwiązaniem stereo i zostawieniem Sonosa Beama, ale z używanymi Sonos Play 1 zamiast Sonos One do filmów. Wtedy zestaw do filmów wyjdzie mnie około 2350 i wydaje mi się, że za resztę mogę kupić sensowniejsze stereo do muzyki (wzmacniacz + kolumny za około 2,5-3k). Jest sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...