Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do B&W 606 S2


Sabipabi

Recommended Posts

Ja bym poszedł w Arcama, moim zdaniem większa zmiana względem CXA. Warto będzie przesłuchać obu. Zapraszamy do kontaktów celem wypożyczeń, może uda się też zrobić satysfakcjonującą ofertę na wyższy model, SA30, który posiada też Diraca. To może zrobić dużą różnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuję wszystkim za sugestie, podjąłem decyzję, że pozostanę przy cxa81, szkoda mi go wymieniać, może trochę zabawy będzie z odesłaniem głośników, nie mniej wymienię je na Sonus Faber LUMINA III, mam nadzieję, że nie nadużyję uprzejmości Sprzedającego (zmieściłem się w 14 dniach :)) . Poczyniłem pewne kroki w akustyce pomieszczenia, dodałem 1 dyfuzor Multifuser DC3 (https://vicoustic.com/product/multifuser-dc3?multifuser-dc2-finishes=White) na suficie, nad miejscem odsłuchu, dodatkowo po 1 szt panelu Wavewood Ultra Lite (https://vicoustic.com/product/wavewood-ultra-lite?melamine-colors=White Matte) na ścianie za głośnikami, przyznam, że nie miałem pojęcia jak bardzo poprawia się jakość dźwięku po dodaniu zaledwie kilku elementów... , dołożę jeszcze gruby dywan na podłogę jako kolejny element. W ostateczności zastanowię się nad zakupem MiniDSP 2x4HD USB DAC Digital Signal Processor, mam mikrofon umik-1, sądzę, że przy użyciu programu REW uda mi się wprowadzić korekcję dźwięku gdyby jednak zaszła taka konieczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, ostatnie dwa pytania przed odesłaniem kolumn, jak wspomniałem wcześniej i zgodnie z niektórymi sugestiami i wieloma recenzjami, wybór padł na głośniki SF Lumina, w tym samym budżecie mam do wyboru Lumina III, nie mniej za dopłatą jest jeszcze u sprzedającego Lumina V, wiem , że Lumina III powinny lepiej zagrać z CXA 81 w stosunku do ostro grających Focal Theva , czy miał ktoś okazję zestawić również Lumina V z CXA81, czytałem i oglądałem recenzję, że pomimo tej samej linii L III i L V grają inaczej? Trzymając się już, Lumina czy warto będzie zastanowić się nad dopłatą do L V?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Miras23 moze miec niestety racje. 

Ja testowalem Sonetto 2 podstawkowe I Sonetto 3 podlogowe pewnego razu w salonie wraz z innymi kolumnami.

2ka - posluchalem kilku utworów i przełączyłem na 3. Nawet nie skończył się jeden utwór biegłem do sprzedajacego by przełączył na następną kolumnę. Poprostu zero wypełnienia. Nie wiem jak to możliwe ale no tragedia.

Więc jeśli wyższy model  - w moich uszach oczywiście - jest tak nieudany to co z seria niżej.

Z drugiej jednak strony pewnie gdy poczytasz opinie znajdziesz wśród nich pozytywne. Przetestuj bo może tobie będzie odpowiadało. Kto wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie, oczywiście biorę je pod uwagę. Nadmienię, iż w związku z decyzją pozostania przy wzmacniaczu Cambrige Audio CXA 81, poszukuję alternatywy do znakomitych mimo wszystko głośników Focal Theva F3, które grają pięknie, nie mniej w połączeniu z CXA 81 zbyt ostro w detalach, co po dłuższym odsłuchu powoduje drażniące zmęczenie ucha. Z racji tego , iż jestem "zobligowany" (jednocześnie mam możliwość) do wymiany na model dostępny u sprzedawcy od którego mam sprzęt, wymieniłem modele które mam do wyboru:

Klipsch Reference Premiere RP-8000F - 1:1

KEF R5 - 1:1

Monitor Audio Silver 7G 200 - 1:1

Sonus faber Lumina III - 1:1

Acoustic Energy AE320 (niewielka dopłata , ok 200 pln za szt )

Audiovector QR3 (spora dopłata , ok 800 pln za szt)

Monitor Audio Silver 7G 300 (spora dopłata, ok 800 pln za szt)

Sonus faber Lumina V (spora dopłata - ok 800 pln za szt)

Więcej możliwości już nie ma, wybór i tak spory, nie ukrywam, że opcje - spora dopłata raczej poza zasięgiem, nie wiem też na ile można jeszcze negocjować cenę, zapytam. Wybór padł na Sonusy L III z racji , iż koledzy z @S4Home i @Q21 zgodnie wskazali właśnie Lumina III jak głośnik który dobrze "współpracuje" z CXA 81, sądzę że jako przedstawiciele branży, mieli okazję słyszeć takie zestawienie i też porównać z innymi , wymienionymi powyżej wariantami. Dodatkowo nadmienię, iż źródłem jest głównie streaming z Tidal, muza od Filmowej, Jazz, Elektroniczna, czasem Rock. Mam do dyspozycji również, sub svs 1000 pro który mogę zestawić jako uzupełnienie niskich częstotliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...