Skocz do zawartości

cambridge cxn v2 vs wiim mini + dac do Cambridge cxa 80


Carmion

Recommended Posts

Hm myślałem już by wybrać kabel zamówić czy wypożyczyć i zrobić test.

Jeszcze nic straconego ale jak już to spróbuję Tellurium Q cables - zobaczymy czy to coś w dzwieku zmieni. Oczywiście jeśli się inne nawiną to też. Jak się bawić to na całego.

Narazie jednak muszę się Gato Audio AMP150 pozbyć i chyba poszukam sobie nowych kolumn.

Celuje w Gato FM 30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie sprawdzisz, nie wiesz.

Może jak wyżej pisałem w końcu do tego dojdę i zobaczę czy mam rację czy może się mylę.👍

To są moje kable - Melodika do kolumn I Forza Audio do Focal Clear a teraz współpracują z Denon.

Kupiłem bo oryginalne do Focali to porażka była- tak twarde i sztywne że można było zabić.

Za Chiny Ludowe nie można tego było zwinąć w kółeczko.

W zasadzie po to ten kabel kupiłem. Czy różnica była w dzwieku? Nie pamiętam ale jeśli już to niewielka.

Ale za jego giętkość warto było te pieniądze zapłacić.

20210303_225139.jpg

20210303_224904.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję nie wiadomo jakiej zmiany, ale chciałem mieć po prostu dłuższe kable i jak najbardziej neutralne i trochę lepszej jakości bez wydawania miliony monet. (Chociaż i tak wyjdą mnie około 400zl więc dla mnie już sporo jak za kable) a z tego co czytałem to chordy dobrze pod tym względem się sprawdzają. Więc mam nadzieję że delikatna zmiana na + będzie. 

Dziś dla testów cxa podłączyłem do DAC w wiim mini to masakra, jak zaczęło strasznie płasko grać. Uświadomiło mi że dobry DAC potrafi wiele zdziałać. Strasznie jestem ciekaw o ile lepszy będzie DAC w cxn. Bo z tego co widziałem jest taki sam tylko że podwójny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2023 o 20:19, Carmion napisał:

Bo z tego co widziałem jest taki sam tylko że podwójny. 

Ale mówisz o kości.

A DAC to nie tylko sama kość tylko cały osprzęt koło niego.

Dnia 5.07.2023 o 20:49, Artur Brol napisał:

DAC może taki sam ale podobno implementacja też się liczy.

Pozatym to jest - upsampling dac - nie wiem jak to po Polsku napisać.

I dość dobrze wszędzie oceniony.

Nie podobno. Tylko tak jest. Ma to na prawde spore znaczenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale mówisz o kości.

A DAC to nie tylko sama kość tylko cały osprzęt koło niego.

Nie podobno. Tylko tak jest. Ma to na prawde spore znaczenie.

 

W piątek będę już testował cxn.

 

 

 

Ogólnie mam już kable chordy I dźwięk się nieco zmienił. Zrobiło się nieco równiejsze brzmienie. Ogólnie zmiana wyczuwalna na plus. 

 

Widoczną zmianę dały mi 4 panele z wełny mineralnej 50mm. Na tylną ścianę. Dźwięk przestał mi się gubić przy głośniejszym odsłuchu I jest wyraźniej. Myślę teraz bardziej nad tym aby zrobić jeszcze na sufit włącznie z korytarzem, bo niestety jest to jedne pomieszczenie. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Carmion napisał:

W piątek będę już testował cxn.

 

 

 

Ogólnie mam już kable chordy I dźwięk się nieco zmienił. Zrobiło się nieco równiejsze brzmienie. Ogólnie zmiana wyczuwalna na plus. 

 

Widoczną zmianę dały mi 4 panele z wełny mineralnej 50mm. Na tylną ścianę. Dźwięk przestał mi się gubić przy głośniejszym odsłuchu I jest wyraźniej. Myślę teraz bardziej nad tym aby zrobić jeszcze na sufit włącznie z korytarzem, bo niestety jest to jedne pomieszczenie. 

Akustyka to w zasadzie podstawa choć wiadomo, że większość z nas zwykle wykańcza dom / mieszkanie a dopiero później kupuje audio itp. :) Dlatego budowa profesjonalnego studia nagrań odbywa się zwykle odwrotnie. Na samym starcie pomieszczenie liczone jest tak aby proporcje były optymalne. Wełna jest dobra dla niskich częstotliwości, ale żeby ogarnąć środek i górę zwykle potrzeba trochę mniej zachodu. Na rynku jest sporo fajnych rozwiązań, które są w stanie poprawić te zakresy w pomieszczeniu bez zmiany klimatu na totalnie industrialny ;) Gdybyś chciał dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej to pisz na PW :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

Akustyka to w zasadzie podstawa choć wiadomo, że większość z nas zwykle wykańcza dom / mieszkanie a dopiero później kupuje audio itp. :) Dlatego budowa profesjonalnego studia nagrań odbywa się zwykle odwrotnie. Na samym starcie pomieszczenie liczone jest tak aby proporcje były optymalne. Wełna jest dobra dla niskich częstotliwości, ale żeby ogarnąć środek i górę zwykle potrzeba trochę mniej zachodu. Na rynku jest sporo fajnych rozwiązań, które są w stanie poprawić te zakresy w pomieszczeniu bez zmiany klimatu na totalnie industrialny ;) Gdybyś chciał dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej to pisz na PW :)

Robię samemu panele z wełny mineralnej cienkie bo tylko 5cm głębokości. Więc raczej na bass większego wpływu nie ma.  10cm i 20cm do mieszkania u mnie by nie przeszły, bo już wygląda za pancernie i brzydko .A tak jak się obszyje ładnym materiałem to jest dobrze nawet i wizualnie. Głównie został mi do ogarnięcia korytarz. Mam tylko szafę, duże lustro i gołe panele. Jak słucham głośniej muzyki i włączę pauzę to w salonie odrazu cisza, a muzyka jeszcze gra na  korytarzu. A tam wolałbym żeby było ciszej. 

Dla mnie to najlepsza opcja, bo niedużym kosztem ma się znaczną poprawę i jestem zdziwiony ile wnoszą 4 panele na tej tylniej ściance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carmion napisał:

Więc raczej na bass większego wpływu nie ma. 

Teoretycznie tak, ale to zależy też od gramatury. 

 

2 godziny temu, Carmion napisał:

Głównie został mi do ogarnięcia korytarz. Mam tylko szafę, duże lustro i gołe panele. Jak słucham głośniej muzyki i włączę pauzę to w salonie odrazu cisza, a muzyka jeszcze gra na  korytarzu. A tam wolałbym żeby było ciszej. 

Ładny pogłos. Co tam zamierzasz wrzucić ? 

 

2 godziny temu, Carmion napisał:

Dla mnie to najlepsza opcja, bo niedużym kosztem ma się znaczną poprawę i jestem zdziwiony ile wnoszą 4 panele na tej tylniej ściance.

Zgadzam się. Panele z wełny własnej roboty potrafią zdziałać cuda ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego. Ale to jego wątek. I tak nikt inny nie będzie się tu podłączać pod to.

:)

18 godzin temu, Carmion napisał:

W skrócie dojdą w trzech rogach pułapki basowe oraz prawdopodobnie kilka paneli z wełny mineralnej na sufit. 

Masz już jakiś plan jak to będzie wyglądac?

Żebyś nie przytłumił znowu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2023 o 06:55, Piotr Sonido napisał:

No i co z tego. Ale to jego wątek. I tak nikt inny nie będzie się tu podłączać pod to.

:)

Masz już jakiś plan jak to będzie wyglądac?

Żebyś nie przytłumił znowu.

 

Póki co mam 4 panele, 3 na tylnej ścianie i jeden w korytarzu. 3 pułapki basowe od podłogi do sufitu. Poprawiło to znacząco brzmienie. 

 

Mam już cxn. Brzmienie jest lepiej dociążone, wokale nie są takie jasne jak na wiim i dac z cxa. Mam wrażenie że są Bardziej wyeksponowane szczegóły. Ogólnie zmiana jest znacząco na plus i jestem pewien że bez paneli i pułapek by był bałagan. 

IMG_20230716_131211.jpg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2023 o 13:41, Carmion napisał:

Póki co mam 4 panele, 3 na tylnej ścianie i jeden w korytarzu. 3 pułapki basowe od podłogi do sufitu. Poprawiło to znacząco brzmienie. 

No to świetnie.

Dnia 16.07.2023 o 13:41, Carmion napisał:

Mam już cxn. Brzmienie jest lepiej dociążone, wokale nie są takie jasne jak na wiim i dac z cxa. Mam wrażenie że są Bardziej wyeksponowane szczegóły. Ogólnie zmiana jest znacząco na plus i jestem pewien że bez paneli i pułapek by był bałagan. 

No bo on gra pełniej.

nie zabraknie Ci detaliczności a brzmienie jest po prostu no lepsze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to świetnie.

No bo on gra pełniej.

nie zabraknie Ci detaliczności a brzmienie jest po prostu no lepsze :)

 

Dla mnie jest to ogromny przeskok do przodu. Większy niż z Yamahy RN 803D na Cambridge cxa 80. Teraz gra tak jak chciałem. Nie męczy już że jest jasno. Trochę cieplejsze brzmienie, delikatniejsze wokale, pojawiła się separacja, basik zrobił się dynamiczniejszy, nic nie przeciąga a jest bardziej jeszcze dociążony. Nawet Rock i metal lepiej brzmi i da się słuchać bo wcześniej unikałem bo mnie męczyło. A teraz momentami mam wrażenie jakbym był na koncercie. Po prostu brzmienie jest pełniejsze a zarazem gra z taką lekkością tak muzykalnie . Słucha się teraz bardzo przyjemnie. Jestem zdziwiony że Heco Aurora tak potrafi zagrać. Takiej zmiany się nie spodziewałem. 

Jestem też zdziwiony jak brzmią radia internetowe, a są przecież w kiepskiej jakości. A mam wrażenie że brzmią lepiej niż na cxa z wiim na tidalu. 

W dodatku połączyłem cxa z cxn. Że telefonem mogę włączyć oba sprzęty i wyłączyć. To zestaw stał się wygodnym amplitunerem.

Ogólnie jestem ciekaw jakby teraz zestaw zagrał z lepszymi kolumnami i czy zmiana by była też tak odczuwalna. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna zmiana nastąpiła. Byłem na odsłuchu i słuchałem bowers 704/705 s3 oraz elac Carina FS 247, elac vela 407, Pylon diamond, kef r300, dynaudio emit 20. 

Spodobały mi się elac vela lecz to już za duży budżet i uznałem że dynaudio emit 20 to najlepsze rozwiązanie, bo ich brzmienie kompletnie nie męczy i ma bardzo piękne wokale. Nic nie piszczy, nie krzyczy. Gra to czysto  i bass ( potrzebują trochę odstępu od ściany) który nie ma nadmiaru. Co prawda nie trzęsie się podłoga itp. Ale jest na tyle basu że czuć i nie ma tego uczucia jak na heco że są przebasowane. Ogólnie Heco Aurora do mojego metrażu uważam za były za duże kolumny i że dla nich to minimum 25m. ( Nie wiem jak ludzie ładowali je do 17m2. Chyba że lubią słuchać sam buczący bass. 

Nie wiem jeszcze co zrobię z subem bo dynaudio gra na tyle fajnie że sub za bardzo potrzebny nie jest. Chyba że do filmów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...