Skocz do zawartości

cambridge cxn v2 vs wiim mini + dac do Cambridge cxa 80


Carmion

Recommended Posts

Pylony na pewno warto sprawdzić ponownie. One nie powinny być ciemne, a ocieplone i jednocześnie bardzo dynamiczne i muzykalne. 

Przejście w stronę KEF R5 Meta to na pewno będzie duży skok jakościowy, ale jednocześnie spadek w ilości basu. Nieznacznie drożej mamy białe KEF R7 i to w ich stronę bym patrzył jak już. https://www.q21.pl/kef-r7-bialy.html

Na pewno warto będzie też sprawdzić System Audio Saxo 60, Paradigm Monitor SE 8000F, Fyne Audio F501, Sonus fabery Lumina III, czy Klipsch RP 8000F II. Warto poeksperymentować, znajdziesz coś dla siebie ;)

W razie czego zapraszamy do nas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe z Cambridge bedzie lepiej. Jesli sie nie myle wlasnie Cambridge mialem - co prawda nowy model CXA81 - razem z Pylon Diamond 25 i bylo tak jak trzeba - przyjemnie, czysto, wyraznie i nie tak ciemno jak z ty miales z Yamaha albo ja z Gold 100 5g.

Moze to wina Yamahy ? Teraz mam Gato Audio 250s wciaz z Diamond 25 i jest slodko. Przyjemnie sie tego slucha i co moze dla ciebie wazne jakosc Gato vs Cambridge CXA81 to ledwo slyszalna roznica ale nie lepiej lub gorzej tylko troche inaczej. No a cena kazdy wie jaka jest roznica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub raczej pójdzie na sprzedaż bo za ciężko mi zgrać z kolumną. Jak już zgram do muzyki jako tako to niestety w filmach już słabo i niewiele wnosi. A kupiłem z myślą aby wzmocnić troche doznania w filmach. W dodatku T9i na 21m2 jest potwór i nie wykorzystam jego potencjału chociaż naprawdę jest to dobrej jakości basik i mega szybki ale tutaj w moim przypadku konieczne by były podstawki. To już chyba wolę iść w lepsze podłogowe i skupić się tylko na muzyce. 

Zobaczę jak heco zagra z cxa i cxn. Jeżeli coś mi nie będzie pasowało to będzie trzeba brać sprzęt i jechać na odsłuchy. Chociaż i tak odsłuch w domu będzie musiał być bo odsłuch w studio, a w mieszkaniu to zupełnie co innego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to trzeba w domu przesluchac zeby byc pewnym.

Choc w moim przypadku Gold 1005g zagral ciemno e salonie na NAD i u mnie w domu na Gato.

Co do basu pamietaj ze nie wiele utworów ma ten bas na ścieżce albo w małej ilości.

Też po skompletowaniu systemu byłem w szoku ze basu nie słyszę. Cóż nie ma go na płycie to go nie usłyszysz.

Spróbuj np. Katie Melua Piece by Piece czy Chris Jones płyta to chyba Moonstruck się nazywało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Artur Brol napisał:

Niestety to trzeba w domu przesluchac zeby byc pewnym.

Choc w moim przypadku Gold 1005g zagral ciemno e salonie na NAD i u mnie w domu na Gato.

Co do basu pamietaj ze nie wiele utworów ma ten bas na ścieżce albo w małej ilości.

Też po skompletowaniu systemu byłem w szoku ze basu nie słyszę. Cóż nie ma go na płycie to go nie usłyszysz.

Spróbuj np. Katie Melua Piece by Piece czy Chris Jones płyta to chyba Moonstruck się nazywało. 

No i bez suba gra to dla mnie naturalniej. Heco ma wystarczająco dużo basu  a nawet momentami przy niektórych kawałkach jest go za dużo z samych kolumn i dodanie suba powoduję że jest go zdecydowanie za dużo. Nawet ustawiony prawie na minimum. Dopiero przy zatkanym br czuję duże zalety suba. Ale wtedy dla mnie jakoś tak nienaturalnie gra. Dlatego odpuszczam suba, chociaż bardzo mi się podoba wizualnie i swoją dynamiką. Ale wolę sprzedać i pozbierać na ewentualne lepsze kolumny. Przy takich utworach co podałeś to heco sobie bardzo dobrze radzi. Niestety trochę się gubią przez bass przy dynamicznym trapie czy rapie. Bo mam wrażenie że trochę nie nadąża. Ale to tylko przy głośniejszym odsłuchu. Oraz przy zatkanym br gra bardzo czysto. Ale tak już mam że lubię dynamiczny, punktowy bass bez przesadnego przeciągania. Może dlatego mi się w elac ten bass na tyle zrobił wrażenie bo był dynamiczny, mocny i twardy. Taki rozrywkowy. Na razie poczekam na cxn bo może na tyle poprawi jakość brzmienia za będę zadowolony. Bo w sumie ogólnie nie gra sprzęt źle. Ale wiadomo, chcę się iść wyżej. 

Chociaż i tak pewnie będę celował z outletu lub używki bo po 8-10tysiecy będzie dla mnie troszkę za dużo.  

Ale z czasem spróbuję z kef R5 lub R7, pylon diamond 25, elac carina fs 247.4. może dynaudio emit 30? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Carmion napisał:

No i bez suba gra to dla mnie naturalniej. Heco ma wystarczająco dużo basu  a nawet momentami przy niektórych kawałkach jest go za dużo z samych kolumn i dodanie suba powoduję że jest go zdecydowanie za dużo. Nawet ustawiony prawie na minimum. Dopiero przy zatkanym br czuję duże zalety suba. Ale wtedy dla mnie jakoś tak nienaturalnie gra. Dlatego odpuszczam suba, chociaż bardzo mi się podoba wizualnie i swoją dynamiką. Ale wolę sprzedać i pozbierać na ewentualne lepsze kolumny. Przy takich utworach co podałeś to heco sobie bardzo dobrze radzi. Niestety trochę się gubią przez bass przy dynamicznym trapie czy rapie. Bo mam wrażenie że trochę nie nadąża. Ale to tylko przy głośniejszym odsłuchu. Oraz przy zatkanym br gra bardzo czysto. Ale tak już mam że lubię dynamiczny, punktowy bass bez przesadnego przeciągania. Może dlatego mi się w elac ten bass na tyle zrobił wrażenie bo był dynamiczny, mocny i twardy. Taki rozrywkowy. Na razie poczekam na cxn bo może na tyle poprawi jakość brzmienia za będę zadowolony. Bo w sumie ogólnie nie gra sprzęt źle. Ale wiadomo, chcę się iść wyżej. 

Chociaż i tak pewnie będę celował z outletu lub używki bo po 8-10tysiecy będzie dla mnie troszkę za dużo.  

Ale z czasem spróbuję z kef R5 lub R7, pylon diamond 25, elac carina fs 247.4. może dynaudio emit 30? 

A ile te R7 kosztuja w Polsce?

Ja tutaj u mnie w NL widze nowa pare w sklepie za 2400 euro a R5 jeszcze mniej bo 1600 euro w przecenie.

Moze jednak poszukaj tych Pylonow. Zawsze to patriotyczne kupić od swoich a jeśli jeszcze jakosc też jest i nie gorsza od konkurencji...

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

A ile te R7 kosztuja w Polsce?

Ja tutaj u mnie w NL widze nowa pare w sklepie za 2400 euro a R5 jeszcze mniej bo 1600 euro w przecenie.

Moze jednak poszukaj tych Pylonow. Zawsze to patriotyczne kupić od swoich a jeśli jeszcze jakosc też jest i nie gorsza od konkurencji...

 

Ogólnie wymagam aby kolumny były białe albo czarne. Inne kolory nie wchodzą w grę. 

Kef R7 wychodzą najtaniej 8000zl za białe w q21 ( martwię się że by były za duży na mój metraż) myślę że coś delikatnie mniejszego od heco Aurora 700 na moim metrażu by pasowało. Chyba że kefy grają z mniejszym basem od heco Aurora 700. 

Kef R5 6000zł 

Pylon diamond 25 około 8000zł

Elac Carina fs 247.4 też około 8000zł

Ogólnie będę polował na wyprzedaże i outlety. Tym bardziej że z wymianą kolumn mi się nie śpieszy i bez odsłuchu niczego nie kupię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2023 o 11:41, Carmion napisał:

Witam wszystkich, aktualnie posiadam Cambridge cxa 80 + wiim mini podłączony do daca w Cambridge cxa 80. Chciałbym bardziej wykorzystać wzmacniacz. ( Ogólnie z jakości jestem zadowolony) i czuję wyraźny progres w porównaniu do Yamaha RN 803d. Także zastanawiam się nad tym czy warto kupić odtwarzacz sieciowy Cambridge cxn V2 czy iść w zewnętrzny dac do wiim mini za około 2-3 tysiące. Lub trzecia opcja czy więcej by dała wymiana wzmacniacza na np. Yamahe as 1100 ewentualnie 1200 z budżetowym dac do wiim mini. Nie chodzi o moc tylko o jakość. Bo w 21m2 nie zdarzyło mi się nigdy przekroczyć 50% głośności.  

Kolumny-  heco Aurora 700

subwoofer - rel t9i 

pozdrawiam 

Hej,

Ja ze swojej strony przy Twoich budżetach nie polecam Ci wiima. Miałem go. Sam założyłem o nim tutaj wątek i długo testowałem. To bardzo fajne małe urządzonko do niedrogich daców. Jednak w porównaniu do bluesound node 2 jako transportu do zewnetrznego daca odpadł totalnie. Wielu kolegów to opisywało w wątku o wiim (radzę poczytać :) ). CXN to bardzo fajny streamer. Ale w mojej ocenie dość drogi. Proponowałbym Ci zakup bluesound node’a i do tego daca zewnetrznego w okolicach 2 tysięcy. Moim zdaniem w ten sposób uzyskasz optymalne brzmienie w stosunku do budżetu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Oo to masz wymagania. 

Trochę się ograniczyłeś wybierając pomiędzy KEF i PYLON  tylko.

Może jednak otwórz okienko i sprawdź też inne marki a jest ich wiele.

Tym bardziej że ci się nie spieszy.

Pylon jednak wciąż polecam.

Na spokojnie jak będę miał możliwość to spróbuję więcej opcji włącznie z bowersami 705/704/703. Włącznie z tym co zaproponują sprzedawcy.  Bo ogólnie te brzmienie spodobało mi szeroką sceną, ale na Yamaha jak testowałem zabrakło mi dołu. Więc tutaj też dam szansę. Też mi na przestrzeni dwóch lat zmienił się gust. Bo wcześniej lubiłem słuchać bardziej basowo, teraz już nadmiar basu mi przeszkadza. 

 

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Hej,

Ja ze swojej strony przy Twoich budżetach nie polecam Ci wiima. Miałem go. Sam założyłem o nim tutaj wątek i długo testowałem. To bardzo fajne małe urządzonko do niedrogich daców. Jednak w porównaniu do bluesound node 2 jako transportu do zewnetrznego daca odpadł totalnie. Wielu kolegów to opisywało w wątku o wiim (radzę poczytać :) ). CXN to bardzo fajny streamer. Ale w mojej ocenie dość drogi. Proponowałbym Ci zakup bluesound node’a i do tego daca zewnetrznego w okolicach 2 tysięcy. Moim zdaniem w ten sposób uzyskasz optymalne brzmienie w stosunku do budżetu 

Cxn już jest zakupiony, ale w dobrej cenie używany i jeszcze z gwarancją. Więc aż tak bardzo nie zabolało. Póki co będę słuchał tego połączenia i odkładał gotówkę na lepsze kolumny. Zawsze jakiś krok został zrobiony do przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ale zastanawiam się w jakim kierunku iść, czy podłogowe czy podstawki. Boję się trochę iść w podłogowe typu Kef R7 aby się nie dusiły w moim pomieszczeniu. Heco aurora 700 przy głośniejszym odsłuchu trochę się gubi w moim pomieszczeniu, na podstawkowych dynaudio emit 20 przy głośniejszym odsłuchu tego zjawiska nie było. Lecz aby był bass, to już musiałem dość głośno słuchać, ale podobno te kolumny tak grają. Ogólnie jakość była większa.  Mam otwarty salon z korytarzem, ale miejsce odsłuchowe jest dość wąskie. Odległość pomiędzy kolumnami to 210cm, a odległość kolumn a słuchaczem to ok. 290-300cm. Mam w mieszkaniu okna do samej podłogi, 3x okna balkonowe i 2x pomiędzy kolumnami, dlatego zastosowałem podwójne zasłony na stronę.  ( zdjęcie pokazuje obraz pomieszczenia). Myślę, aby spróbować w podstawkowe ale z głośnikiem 165mm lub ewentualnie jakieś mniejsze podłogowe od heco. 

bym spróbował tego typu jak Kef R3, Monitor audio gold 100, pylon audio diamond monitor 17, b&w 705 s2 lub signature 

czy jednak przy tym układzie twardo iść w podłogowe? 

358017011_770252134897992_680756677503084819_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Carmion napisał:

Witam, ale zastanawiam się w jakim kierunku iść, czy podłogowe czy podstawki. Boję się trochę iść w podłogowe typu Kef R7 aby się nie dusiły w moim pomieszczeniu. Heco aurora 700 przy głośniejszym odsłuchu trochę się gubi w moim pomieszczeniu, na podstawkowych dynaudio emit 20 przy głośniejszym odsłuchu tego zjawiska nie było. Lecz aby był bass, to już musiałem dość głośno słuchać, ale podobno te kolumny tak grają. Ogólnie jakość była większa.  Mam otwarty salon z korytarzem, ale miejsce odsłuchowe jest dość wąskie. Odległość pomiędzy kolumnami to 210cm, a odległość kolumn a słuchaczem to ok. 290-300cm. Mam w mieszkaniu okna do samej podłogi, 3x okna balkonowe i 2x pomiędzy kolumnami, dlatego zastosowałem podwójne zasłony na stronę.  ( zdjęcie pokazuje obraz pomieszczenia). Myślę, aby spróbować w podstawkowe ale z głośnikiem 165mm lub ewentualnie jakieś mniejsze podłogowe od heco. 

bym spróbował tego typu jak Kef R3, Monitor audio gold 100, pylon audio diamond monitor 17, b&w 705 s2 lub signature 

czy jednak przy tym układzie twardo iść w podłogowe? 

358017011_770252134897992_680756677503084819_n.jpg

To jest mój zestaw i odległość od bocznych ścian.  Jakieś 60 cm od tylniej ściany. Diamond 25. 

Żadnych problemów z zakłóceniami.

Zasłony już masz, jakieś chodniki i powinno być ok nawet z podłogowymi.

Np. o Diamond 25 słyszałem że mają naprawdę dobry bas jak na swoje gabaryty. A sa dosc waskie .Diamond 28 też powinno być ok - sporo miejsca by je odsuwać od ściany.

Goldy 100 5g też całkiem fajnie się spisywały jeśli chodzi o bas jedynie - jak dla mnie trochę za ciemne. No i cena chyba jak za nowe Pylony.

Ja słucham w trójkącie ok 2x2.

Moim zdaniem jeśli masz tyle miejsca to tylko w podłogówki. Kiedy i kto tak naprawdę bardzo glosno słucha.

Powyżej pewnej glosnosci to przestaje być komfortowe.

Niestety testy obowiązkowe.

20230214_200643.jpg

20230319_194800.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Lewa kolumna nie gra bardziej basowo?

Nie, sa ustawione w miare rowno czyli w najblizszym miejscu ok 20 cm a najdalszym ok 34 cm. Od tylnej scianki okolo 65 cm - jak na zdjeciach - wewnetrzna strona prawie na jednej lini z rogiem scian. Nie wiem jak by sie spisywaly np Fyne audio F502 lub wieksze dlatego o takich nie mysle.

Raczej o Gato FM30 lub o czyms o podobnych wymiarach

20230703_200400.jpg

20230703_200416.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiam czy w salonie dokupić centralny i na tył kolumny. ( Muszą być tej samej serii??)Czy bym mógł centralny i tylne kupić innej firmy? I do tego amplituner yamaha RX v4a, a pokój odsłuchowy zrobić w małym pokoju na podstawkach małe kolumny, ewentualnie na biurku od komputera ( mam bardzo ciężkie z blatu kuchennego i szerokie 120cm szerokości i  obłożyć panelami z wełną mineralną włącznie z sufitem. Źródło wtedy by było PC. Bym miał swój kącik gdzie mógłbym się zamknąć i delektować się muzyką. Bo niestety w otwartym salonie różnie bywa i czasami przeszkadza dla reszty domowników. Tylko czy w 9m2 da radę zrobić tak aby rozsądnie to brzmiało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w takim razie zestaw sluchawkowy?

Dobre sluchawki, wzmacniacz sluchawkowy i zrodlo. Sluchawki zamkniete oczywiscie.

Rozkladany fotel a na stoliczku obok zestaw . I gitara gra a w tym przypadku nie trzeba wydac duzo pieniedzy by sie muzyka cieszyc.

Taga Harmony, Feliks Audio, Shiit audio, Topping, SMSL, iFi Audio to elektronika a sluchawki Denon D5200 lub 7200, cos z Audio Technica, Meze Audio tez ma nie drogie nauszniki.

Jest oczywiscie tego duzo wiecej ale to tak na szybko co mi sie przypomina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój gościnny byłby do filmów i do słuchania muzyki w tle podczas gotowania, a mały pokoik by słuchał do odsłuchów. Bo salonu niestety nie mam jak odizolować bo jest to otwarty. 

W małym pokoju jest tylko szeroka komoda  ( bym mógł zamienić na mniejszą), biurko, pc, mini sofa i suszarka do ubrań.

Wymiar ok. 290cmx330cm i wysokość ok 280cm

IMG_20230704_123131.jpg

IMG_20230704_123151.jpg

IMG_20230704_123536.jpg

IMG_20230704_123906.jpg

Wzmacniacz słuchawkowy to nie głupi pomysł. Bym mógł przy kompie słuchać muzyki i nikogo nie drażnić. W dodatku dość często przebywam w wolnych chwilach przy PC. Bo nawet podczas grania bym mógł w tle muzyki słuchać.  Testowałem u brata ma podpięty pod kompa IFI Zen DAC V1 na budżetowych słuchawkach spc gear Viro. Brzmiało to znacznie lepiej i potężniej niż z kartą muzyczną. Ale nawet na Cambridge mam wrażenie że jest tam jakiś wzmacniacz słuchawkowy bo brzmi znacznie lepiej niż z PC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

A jakie ewentualnie źródło byś używał z tym wzmacniaczem?

Jeśli transport - potrzeba wzmacniacza z przetwornikiem c/a, jeśli coś z wyjściami analogowymi to tylko wzmacniacz.

 

Bym miał podłączone do PC po USB.  Głównie tam bym używał słuchawek. Może czasem do cxn do salonu bym podłączył.  A słuchawki Denon D5200 bym spróbował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te sluchawki sie podobaly choc sam uzywam modelu 9200.

Masz niestety wiele marek wartych sprawdzenia. Denon to jedna z nich.

Co ciekawe nie trzeba wydawać dużej kasy by mieć dobry dźwięk.

Jeśli masz czas to to sobie spokojnie przeglądnij. 

W Polsce też kilka firm produkuje wzmacniacze słuchawkowe na lampach choc pewnie iFI Audio też się jak najbardziej nadaje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mają służyć do nocnych seansów filmowych oraz do odsłuchu kiedy bym nie miał możliwości w salonie. Z kinem nie będę kombinował bo mam mały salon abym to pomieścił I tylne głośniki by musiały być praktycznie przy głowie.  Dlatego póki co heco, cxa i cxn ( na którego wciąż czekam) powinien wystarczyć i może być tak że załatwi sprawę bo póki co jednak na wiim mini gra dla mnie ciut odrobinę za jasno. 

Z tego co czytam to iFi Audio ZEN DAC V2 Chciałbym uzyskać całkowicie inne brzmienie na zestawie słuchawkowymZnacznie cieplejsze.  Zacznę od daca do swoich słuchawek, a z czasem pomyśle czy zbierać na kolumny czy lepsze słuchawki po okresie wakacyjnym. 

jeszcze ciekawą opcją wydają się

Audeze LCD-1 / LCD-2. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...