Skocz do zawartości

Zestaw do 10 tyś zł do muzyki elektronicznej , rapu , rocka


Marcin98

Recommended Posts

Witam. Poszukuje sprzętu do muzyki takiej jak w tytule. Nie jestem audiofilem a raczej niedzielnym słuchaczem muzyki. Chciałbym raczej skupić się na sprzęcie używanym ale nowego zestawu nie wykluczam. Interesują mnie kolumny + wzmacniacz + dac. Aktualnie pokój 24m2 który akustykę ma fatalną , ponieważ kolumny mam wsunięte pomiędzy dwie szafki i oddalone od ściany o 30 cm. Na akustykę za bardzo bym nie patrzył , ponieważ niedługo będę zmieniał miejsce zamieszania i salon będzie miał około 30m2 a kolumny będą miały większą przestrzeń aby dobrze zagrać. Chciałem zapytać o poradę osób które słuchają podobnego rodzaju muzyki i mają jakiś fajny zestaw na którym czują tą muzykę. Zależy mi na dość dobrym basie bo lubię czuć ze on jest ale oczywiście bass to nie wszystko. Poszperałem trochę w interniecie i chciałem zasięgnąć opinii na temat paru zestawów. 

Kolumny:

Klipsch rp-6000f

Kef Q950

Elac carina fs247

Focal Chora 826

 

Wzmacniacze: 

Nad 356BEE

Cambridge audio cxa60

 

Zdaje sobie sprawę że nie każdy z tych wzmacniaczy może być odpowiedni do danej kolumny. Dodam też że w moim mieście nie ma dobrego sklepu audio dlatego też za 2 tygodnie jadę do Krakowa i będę miał 3-4 godzinki aby osłuchać parę zestawów. Nie zamykam się oczywiście tylko na te kolumny więc czekam na wasze propozycje. Pozdrawiam :)

 

 

 

Edytowano przez Marcin98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o Klipsch rp-6000f to miałem te kolumny i zmieniłem je na rp-280f, cena jest podobna, a 280`tki to zdecydowanie lepsze kolumny, szczególnie pod kątem basu, szczególnie do 30m2. Jednak nie łączył bym tych kolumn z CXA60, długo słuchałem tego połączenia, zbyt męczące granie.

Do Cambridge CXA60, który zdecydowanie nadaje się do tych gatunków można polecić śmiało Heco Aurora 700, lub CXA80 + Heco Aurora 1000, spokojnie się zmieścisz i bassu będzie pod dostatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Czytając powyższe, szukaj zawczasu dsp, lub coś z monitorów doposarzonych subwooferem/ami z dsp. Jest to jakieś wyjscie z problemami akustyki.

Tak jak pisałem , akustyka jest problemem na najbliższy rok. Dlatego też chce kupić zestaw który pokaże skrzydła w następnym pomieszczeniu , ponieważ teraz nie opłaca mi się bawić a akustykę teraźniejszego pomieszczenia.

17 minut temu, Luk Pl napisał:

Witam, jeśli chodzi o Klipsch rp-6000f to miałem te kolumny i zmieniłem je na rp-280f, cena jest podobna, a 280`tki to zdecydowanie lepsze kolumny, szczególnie pod kątem basu, szczególnie do 30m2. Jednak nie łączył bym tych kolumn z CXA60, długo słuchałem tego połączenia, zbyt męczące granie.

Do Cambridge CXA60, który zdecydowanie nadaje się do tych gatunków można polecić śmiało Heco Aurora 700, lub CXA80 + Heco Aurora 1000, spokojnie się zmieścisz i bassu będzie pod dostatkiem.

Czytałem właśnie o tym że dużo osób wybiera 280 f zamiast 6000f. Co do wzmacniacza to też nie zamykam się na tę dwie propozycje tylko po prostu zauważyłem że są to wzmacniacze dobre jak na swoją cenę oraz łatwo dostępne na rynku wtórnym. Dzięki za propozycje :)

11 minut temu, Marcin98 napisał:

Tak jak pisałem , akustyka jest problemem na najbliższy rok. Dlatego też chce kupić zestaw który pokaże skrzydła w następnym pomieszczeniu , ponieważ teraz nie opłaca mi się bawić a akustykę teraźniejszego pomieszczenia.

Czytałem właśnie o tym że dużo osób wybiera 280 f zamiast 6000f. Co do wzmacniacza to też nie zamykam się na tę dwie propozycje tylko po prostu zauważyłem że są to wzmacniacze dobre jak na swoją cenę oraz łatwo dostępne na rynku wtórnym. Dzięki za propozycje :)

Mogłbyś powiedzieć jaki wzmacniacz miałeś do tych RP-280f ? 

Edytowano przez Marcin98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin98 napisał:

Mogłbyś powiedzieć jaki wzmacniacz miałeś do tych RP-280f ?

Klipsch rp-280f miałem właśnie pod CXA60 i świetnie to grało w muzyce elektronicznej, w której nadmiar wysokich nie przeszkadza, a wręcz jest pożądany :) ale też słucham hip hop i tam te wysokie z czasem zaczęły dawać się we znaki, szczególnie przy damskich wokalach, wtedy po raz pierwszy zapoznałem się z sybilantami. Zdecydowanie wzmacniacz CXA do muzyki elektronicznej to bardzo dobry kierunek, Sam słucham bardzo dużo elektroniki i na prawdę lubię ten wzmacniacz, ale jest z nim spory problem, nie łatwo dobrać do niego kolumny, Mi to troche zajęło i tak jak wiele osób na forum łączy je z Heco to potwierdzam, bardzo fajne połączenie do praktycznie każdego gatunku, ale Ty masz spory budżet wiec myślę że możesz celować wyżej. Myślę że mógłbyś do CXA rozejrzeć się za jakimiś Monitor Audio Silver, ten tweeter C-CAM w też fajnie grał pod CXA, szczegółowo, ale nie za ostro, tyle z mojego skromnego doświadczenia :) Powodzenia w poszukiwaniach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Luk Pl napisał:

Klipsch rp-280f miałem właśnie pod CXA60 i świetnie to grało w muzyce elektronicznej, w której nadmiar wysokich nie przeszkadza, a wręcz jest pożądany :) ale też słucham hip hop i tam te wysokie z czasem zaczęły dawać się we znaki, szczególnie przy damskich wokalach, wtedy po raz pierwszy zapoznałem się z sybilantami. Zdecydowanie wzmacniacz CXA do muzyki elektronicznej to bardzo dobry kierunek, Sam słucham bardzo dużo elektroniki i na prawdę lubię ten wzmacniacz, ale jest z nim spory problem, nie łatwo dobrać do niego kolumny, Mi to troche zajęło i tak jak wiele osób na forum łączy je z Heco to potwierdzam, bardzo fajne połączenie do praktycznie każdego gatunku, ale Ty masz spory budżet wiec myślę że możesz celować wyżej. Myślę że mógłbyś do CXA rozejrzeć się za jakimiś Monitor Audio Silver, ten tweeter C-CAM w też fajnie grał pod CXA, szczegółowo, ale nie za ostro, tyle z mojego skromnego doświadczenia :) Powodzenia w poszukiwaniach!

Dzięki bardzo za pomoc. Dla mnie do konkretna dawka wiedzy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin98 napisał:

Dlatego też chce kupić zestaw który pokaże skrzydła w następnym pomieszczeniu

Jesli ja miałbym juz teraz wydać na sprzęt, który optymalnie ma zagrać najwczesniej za rok, to zaopatrzylbym sie narazie w dobre słuchawki, a w przyszłości będąc w docelowym pomieszczeniu, kupił to co w tym pomieszczeniu zagra najlepiej. Ale Ja to Ja i nie musisz sie wzorować na mojej osobie. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wybrałeś fajne kolumny i wzmacniacze. Do listy dopisałbym też System Audio Saxo 60, są stosunkowo wąskie, moim zdaniem też bardzo ładne. Przemyślałbym też Monitor Audio Bronze 500, mamy je w outlecie w bardzo fajnej cenie. Ze wzmacniaczy na pewno dopisałbym do listy Audiolaba 6000A, 7000A i Regę Elex MK4, czy nawet Brio. Potrafi świetnie zagrać z droższymi kolumnami. 

Szukając w pełni dzielonych zestawów dopisałbym do listy też Atolla IN80, Musical Fidelity M3si. Z DACów Topping E30, EverSolo DAC-Z6, Cambridge DACMagic 100, czy iFi Zen DAC. Jako źródło warto pomyśleć nad podstawowym WiiM Mini, kiedyś najwyżej zmienisz na coś wyżej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin98 za rok wiele sprzętów może być w innej cenie, nie mowiac o tych które "dojdą" ;)

2 minuty temu, Q21 napisał:

Jako źródło warto pomyśleć nad podstawowym WiiM Mini, kiedyś najwyżej zmienisz na coś wyżej :)

Dobrze wiedzieć że Q21 ma takie zdanie na temat źródła 👍 

W niedalekiej przeszłości były "o to" silne potyczki ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Marcin98 za rok wiele sprzętów może być w innej cenie, nie mowiac o tych które "dojdą" ;)

Dobrze wiedzieć że Q21 ma takie zdanie na temat źródła 👍 

W niedalekiej przeszłości były "o to" silne potyczki ;)

Też patrzę na to że wszystko za rok wszystko może być droższe dlatego chciałbym cały zestaw skompletować do końca sierpnia. Również patrzę na to że na tą chwilę mam na to pieniądze a po przeprowadzce zawsze jest coś to zakupu i pewnie kolumny odejdą na dalszy plan. 

14 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, wybrałeś fajne kolumny i wzmacniacze. Do listy dopisałbym też System Audio Saxo 60, są stosunkowo wąskie, moim zdaniem też bardzo ładne. Przemyślałbym też Monitor Audio Bronze 500, mamy je w outlecie w bardzo fajnej cenie. Ze wzmacniaczy na pewno dopisałbym do listy Audiolaba 6000A, 7000A i Regę Elex MK4, czy nawet Brio. Potrafi świetnie zagrać z droższymi kolumnami. 

Szukając w pełni dzielonych zestawów dopisałbym do listy też Atolla IN80, Musical Fidelity M3si. Z DACów Topping E30, EverSolo DAC-Z6, Cambridge DACMagic 100, czy iFi Zen DAC. Jako źródło warto pomyśleć nad podstawowym WiiM Mini, kiedyś najwyżej zmienisz na coś wyżej :) 

Dziękuję za profesionalną opinie. Może znajdę czas i wpadnę do was na odsłuch i uda się wybrać jakiś fajny zestaw :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dobrze wiedzieć że Q21 ma takie zdanie na temat źródła 👍 

W niedalekiej przeszłości były "o to" silne potyczki ;)

Ja mam takie zdanie, reszta chłopaków może mieć inne podejście ;) Uważam, że źródło jest najłatwiej zmienić, więc na start nie musi być najdroższe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysy napisał:

W samym mieście może nie, ale niedaleko od Ciebie pewnie kilka się znajdzie.

Siemianowice Śląskie?

Dokładnie. Niestety praca którą wykonuje nie pozwala mi pojawić się w miejscach odsłuchowych w tygodniu a w weekendy do południa też jest ciężko , dlatego chciałem zasięgnąć porady jakie zestawy wybrać do odsłuchu , ponieważ czas będzie mnie ograniczał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...