Skocz do zawartości

upgrade kina domowego - nowe kolumny


maciek069

Recommended Posts

Też miałem podobny dylemat. Mając Yamaha rxv6a planowałem podłączyć po pre out wzmacniacz zintegrowany pracujący w trybie końcówki żeby mieć oddzielone kino od stereo. Źródło wpięte bezpośrednio w wzmacniacz. Samej końcówki mocy nie brałem nawet pod uwagę. Po przeczytaniu kilku opinii gdzie użytkownik miał podpięta końcówkę za 3-4k i odczuwał niewielką różnicę to już wgl odpuściłem. I zmieniłem Yamahe na Arcama avr5 ze względu na dobrą cenę. I narazie wstrzymuje się z wykupieniem licencji. Odległości ustawiłem tak samo jak miałem na Yamaha. I muszę przyznać że różnica jest ogromna. Nawet pomimo braku Dirac. W stereo to przepaść względem Yamahy. Wcześniej miałem jeszcze Magnat mr780 i jak dla mnie Arcam gra lepiej. Także po dokupieniu licencji może być tylko lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2023 o 01:22, maciek069 napisał:

A gdzie taki odsłuch (tych + kilku innych modeli zapewne) moglibyśmy zorganizować? No właśnie tak jest z tymi opiniami, jeden rabin powie, że grają górą, a drugi rabin powie, że góry to w nich nie uświadczysz. A jeszcze takie pytanie techniczne, dobierając pod nie wzmacniacz, czy jesteśmy w stanie wzmacniaczem uwypuklić w teorii brakujące w nich tony a wycofać te wybijające się? W zależności oczywiście od tego jako to byłby wzmacniacz.

W naszym salonie w Pabianicach :) Zapraszam do kontaktu. Jak napisał PanKlor, Dirac sporo potrafi zmienić, a ostatecznie samo brzmienie wzmacniacza też może dać oczekiwany efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2023 o 19:46, Maykel napisał:

Też miałem podobny dylemat. Mając Yamaha rxv6a planowałem podłączyć po pre out wzmacniacz zintegrowany pracujący w trybie końcówki żeby mieć oddzielone kino od stereo. Źródło wpięte bezpośrednio w wzmacniacz. Samej końcówki mocy nie brałem nawet pod uwagę. Po przeczytaniu kilku opinii gdzie użytkownik miał podpięta końcówkę za 3-4k i odczuwał niewielką różnicę to już wgl odpuściłem. I zmieniłem Yamahe na Arcama avr5 ze względu na dobrą cenę. I narazie wstrzymuje się z wykupieniem licencji. Odległości ustawiłem tak samo jak miałem na Yamaha. I muszę przyznać że różnica jest ogromna. Nawet pomimo braku Dirac. W stereo to przepaść względem Yamahy. Wcześniej miałem jeszcze Magnat mr780 i jak dla mnie Arcam gra lepiej. Także po dokupieniu licencji może być tylko lepiej. 

Bo ten model to jest dźwiękowo AVR 10/11 i na prawdę różnica jest.

Odległości , głośność poszczególnych kanałów sobie wyrównasz sam. Denon czy Onkyo nawet z Diraciem no nie wejdą na ten poziom. Aczkolwiek do typowego kina to sa po prsotu tańsze i wystarczające modele. Sam bardzo lubię i w wielu watkach pisze o amplitunerach kina Yamahy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Yamaha jeśli chodzi o kino gra dosyć dobrze. Ale w scenach akcji gdzie dużo się dzieje czuć że po prostu brakuje jej mocy. No i odsłuch stereo to już jest duży kompromis. Arcam gra zupełnie inaczej. Wszystkie głośniki grają mocniej z większą dynamiką. W stereo tak samo czuć że jest moc. Dla mnie gra bardzo dobrze. I mamy wszystko w jednym sprzęcie. Bez podłączania dodatkowych końcówek czy wzmacniaczy. A na tym głównie mi zależało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...